Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2009 o 18:20, Latimeria napisał:

> Oferta wPLNomanii jest raczej stała (jeśli chodzi o ceny i ilość wydanych wPLNów).
Tak
> jak napisałeś KWC Heroes można było kupić wcześniej na wPLNomanii niż na
wyprzedaży.
A to ciekawe bo np. w krakowskim Saturnie KW Herosów już przed wprowadzeniem jej do waszej
oferty była za 149 zł. A więc nie dość, że taniej o dychę, nie płacę za przesyłkę (kolejne
20 zł bo zawsze biorę za pobraniem). A teraz jak jest ta wyprzedaż to jest za 129.

> a pisanie o oszukiwaniu kogokolwiek przez CDP jest sporym nadużyciem.
Owszem, nikogo w sensie prawnym nie oszukaliście :-) Niemniej jednak wielu już nie raz
się zawiodło gdy to miał być rzut i nie było itd...

A skoro już się wtrąciłam to mam dwa pytania:
1. Czy będzie możliwość pokrycia za pomocą wPLNów chociaż części kosztów przesyłki?
2. Ostatnio było głośno o odbiorze osobistym w sieci sklepów Sferis. Będzie można odbierać
tam również gry zakupione w wPLNmanii? Od kiedy to "ruszy"? ;-) (jeśli byłoby to możliwe
to odpadłoby pytanie pierwsze :D)

Pozdrawiam.


Nie odpowiadamy bezpośrednio za wszystkie ceny w sklepach, wiele przecen jest lokalnymi inicjatywami sklepów, na które nie mamy wpływu.

Jeśli chodzi o pytania to:
1) W tej chwili nie będzie możliwości opłacenia wysyłki za pomocą wPLNów.
2) gry z wPLNomanii nie będą dostępne w ramach odbioru osobistego, nie ma takiej możliwości, jednak pracujemy nad tym by obniżyć koszty wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 10:36, Lutador napisał:

2) gry z wPLNomanii nie będą dostępne w ramach odbioru osobistego, nie ma takiej możliwości,
jednak pracujemy nad tym by obniżyć koszty wysyłki.

A gdzie tkwi różnica, że w zwykłym sklepie jest ta możliwość, a w tej ofercie już nie? Bo niestety wysokie koszta wysyłki (gdzie wiele osób kupuje wyłącznie za pobraniem) skutecznie obniżają atrakcyjność wPLNmanii.
Obniżyć koszty wysyłki? W jaki sposób? Że będzie można wPLNami dopłacić? Czy tak na stałe? O ile cena się obniży (tak mniej więcej oczywiście)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt nie ma swojego sklepu...

Na tą chwilę sklepy Sferis nie są zainteresowane taką możliwością, więc staramy się znaleźć inne rozwiązanie.
Jeśli chodzi o obniżkę cen to rozmowy trwają i na razie nie mogę powiedzieć nic więcej, bo nie zostały jeszcze podjęte żadne ostateczne decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dlaczego nie będziecie wydawać Sam & Max Sezon 2, skoro wydawcą jest Atari, a inne ich gry wydajecie? Czy macie informacje kto wyda to w Polsce?
Czy możemy spodziewać się pełnej polskiej wersji w Two Worlds II i czy będzie edycja kolekcjonerska?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 10:11, DarkWolf_PL napisał:

hej, możesz podać pełną listę tytułów która trafi do nowej serii wplnomani


Informacja na ten temat pokaże się najprawdopodobniej jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 11:46, Raiven10 napisał:

Witam,
Dlaczego nie będziecie wydawać Sam & Max Sezon 2, skoro wydawcą jest Atari, a inne ich
gry wydajecie? Czy macie informacje kto wyda to w Polsce?
Czy możemy spodziewać się pełnej polskiej wersji w Two Worlds II i czy będzie edycja
kolekcjonerska?
Pozdrawiam


W tej chwili nie planujemy wydawać Sam&Max Sezon 2.
Informacje na temat Two Worlds 2 będziemy podawać już wkrótce, więc polecam czekać na newsy na www.cdprojekt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu oferta wPLNomanii jest tak rzadko uzupełniana? Przeznaczacie tylko określoną liczbę gier na dany okres? Od paru tygodni zaglądam na stronę, żeby kupić Empire: Total War, ale jak mi się zdaje od momentu jej wrzucenia i wykupienia [co trwało bodaj dzień czy dwa...] ciągle status pozostaje na "niedostępny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po wakacjach można liczyć na wznowienie eXtra Gry, czy może już definitywnie pogrzebaliście tą serię? Byłbym też wdzięczny za odpowiedzi na moje poprzednie pytania; chodziaż częściowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 14:42, JayL napisał:

Czemu oferta wPLNomanii jest tak rzadko uzupełniana? Przeznaczacie tylko określoną liczbę
gier na dany okres? Od paru tygodni zaglądam na stronę, żeby kupić Empire: Total War,
ale jak mi się zdaje od momentu jej wrzucenia i wykupienia [co trwało bodaj dzień czy
dwa...] ciągle status pozostaje na "niedostępny".


tu trzeba wyczuć moment ja wyczułem chyba 5 min po dostawie i zostało ostatnie 5 sztuk i po 2 min już niedostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 14:42, JayL napisał:

Czemu oferta wPLNomanii jest tak rzadko uzupełniana? Przeznaczacie tylko określoną liczbę
gier na dany okres? Od paru tygodni zaglądam na stronę, żeby kupić Empire: Total War,
ale jak mi się zdaje od momentu jej wrzucenia i wykupienia [co trwało bodaj dzień czy
dwa...] ciągle status pozostaje na "niedostępny".


Jak każda promocja, również wPLNomania ma pewne ograniczenia. Możemy na nią przeznaczyć jedynie ograniczoną liczbę gier. Poszukaj Empire: Total War w sklepach, w czasie wakacyjnych wyprzedaży powinno udać się upolować jakąś fajną promocję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:22, Lutador napisał:

> Czemu oferta wPLNomanii jest tak rzadko uzupełniana? Przeznaczacie tylko określoną
liczbę
> gier na dany okres? Od paru tygodni zaglądam na stronę, żeby kupić Empire: Total
War,
> ale jak mi się zdaje od momentu jej wrzucenia i wykupienia [co trwało bodaj dzień
czy
> dwa...] ciągle status pozostaje na "niedostępny".

Jak każda promocja, również wPLNomania ma pewne ograniczenia. Możemy na nią przeznaczyć
jedynie ograniczoną liczbę gier. Poszukaj Empire: Total War w sklepach, w czasie wakacyjnych
wyprzedaży powinno udać się upolować jakąś fajną promocję.




aż łeb boli od takich ściem większość ludzi którzy kupują tu to nie uzywają pełnych 90 wPLN tylko np 40 ludzie to jak promocje traktują dalibyście że trzeba pełne 90 wPLN a nie że każdy daje tyle ile chce tak to ludzie kupują i na allegro sprzedają za większą cenę a tych nowszych tytułów dajecie 2-3 sztuki równie dobrze można w sklepie normalnie kupić bo tu uzupełnienia towaru robicie tak rzadko że dużo nerwów się traci to ja wole kupić po normalnej cenie 150zł niż czekać jak jacyś ludzie co ledwo podstawówkę zaliczyli zrobią uzupełnienie towaru bo ciemnoty wciskają że błąd serwisu , nieporozumienie itp przez takie ciemnoty ludzie tracą stałych klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, iż mieszkam na wsi, więc szukanie w sklepach ogranicza się do internetowych [do salonów komputerowych nie ma co zaglądać - tam wszystko po cenach sugerowanych...]. A tu najtaniej znalazłem za 98zł w 3kropkach. Trudno się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wydania DVD/Blu-ray będą takie same jak w innych krajach? Mam tutaj na myśli głównie ilość płyt. Poprzedni dystrybutor miał w zwyczaju usuwanie płyt z dodatkami z większości wydań, np. "Mała syrenka", "Zakochany kundel", "Kopciuszek". Mam nadzieję, że Wy nie będziecie tego robić :-)
Płyty, których wydanie już zaplanowaliśmy będą zawierać te same materiały co oryginały.


2. Czy CD Projekt nabył również prawa do filmów, które już zostały wydane w naszym kraju (czyli inaczej mówiąc do katalogu poprzedniego dystrybutora), czy też może będzie wydawał tytuły od "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków", a filmy już wydane nadal będą w posiadaniu obecnego (jeszcze) dystrybutora ?
CD Projekt przejął prawa do dystrybucji całego katalogu filmów Disneya, czyli również starszych tytułów.


3. Jeżeli CD Projekt nabył prawa do filmów już u nas wydanych, to czy planujecie reedycje tych tytułów? Chodzi mi tutaj o to, żeby niektóre tytuły (głównie seriale i wydania Blu-ray) nie zniknęły całkowicie ze sprzedaży.
Oczywiście wszystkie wydane do tej pory filmy Disneya nie znikną z półek. Nie wykluczamy jednak, iż w reedycji pojawią się tylko wybrane przez nas tytuły.


4. Kwestia grafiki na pudełku; z pewnością to CD Projekt będzie przygotowywał okładki do polskich wydań, dlatego chciałbym tutaj poruszyć bardzo ważną moim zdaniem sprawę. Prosiłbym żebyście zwrócili szczególną uwagę na projektowanie grzbietów pudełek (głównie seriali). Wiem, że może się to wydawać sprawą banalną, wręcz głupią ale dla przykładu podam dwa tytuły: "Lost: Zagubieni" i "ALIAS: Agentka o stu twarzach". Nie wiem czy wiecie jak wyglądają wszystkie wydane w naszym kraju sezony ustawione na półce obok siebie? Każdy, dosłownie każdy grzbiet sezonu jest inny od poprzedniego! Wygląda to naprawdę koszmarnie! Dlatego bardzo proszę, w przypadku seriali nie wydziwiajcie przy tworzeniu grzbietów, tylko kontynuujcie wzór z poprzedniego sezonu, żeby te kolekcje jakoś wyglądały na półce (tak jak np. "Rodzina Soprano" wydana przez konkurencję; to dopiero jest piękna kolekcja, aż chce się na nią patrzeć) :-)
Trudno nam powiedzieć czym była spowodowana taka różnica w projektach okładek w konkretnej serii. Oczywiście jeśli będzie taka możliwość planujemy uporządkowanie layoutów okładek filmów ukazujących się w seriach.

5. To samo w kwestii pudełek; przykładem niech znowu będą "Zagubieni"; pierwsze dwa sezony w pojedynczych pudełkach DVD typu "slim", sezon 3 i 4 w pudełkach na dwie płyty. Wygląda to jak pierwszy tom "Harrego Pottera" postawiony na półce obok ostatniego, "chudzina i cegła" dosłownie :-) Jeżeli to możliwe to prosiłbym żebyście wszystkie sezony danego serialu wydawali w ten sam sposób, w tych samych pudełkach, żeby to też porządnie wyglądało :-) Wiem, że marudzę, ale to naprawdę razi :-/
Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile płyt składać się będzie na poszczególne części konkretnych sezonów, które jeszcze nie są wyprodukowane. Tutaj mamy konflikt z pierwszym pytaniem. Jeśli obecnie części sezonu np. 3 składają się z dwóch czy trzech płyt a w 2010 czy 2011 roku na jedną część sezonu wydanych będzie oryginalnie 5 czy 6 płyt, nie zmieścimy ich w pudełku na 2 czy 3 płyty oraz nie zrezygnujemy z wydania jakiejś płyty aby udało nam się je zmieścić w takim pudełku jak dotychczas. Będziemy mieli oczywiście tą kwestię na uwadze.


5. Mam nadzieję, że w dodatkach również będzie można znaleźć polskie tłumaczenie :-)
Staramy się aby w bonusach znajdowały się chociaż polskie napisy, bardzo często jest to jednak niemożliwe.

6. Co z filmami na Blu-ray nie wydanymi w naszym kraju, ale posiadającymi polską wersję językową w innych krajach (np. pierwsza część "Opowieści z Narnii" i "Skarbu narodów")? Trafią do nas, czy trzeba sprowadzić z zagranicy?
Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.


7. Czy zamierzacie wydawać seriale rysunkowe Disneya takie jak "Kacze opowieśći", "Gumisie", czy też "Chip & Dale: Brygada RR"? Oczywiście mowa tutaj o porządnych wydaniach podzielonych na sezony, a nie po 2 odcinki na płytę i to jeszcze w dodatku nie po kolei ;-)
Jest to obecnie przedmiotem negocjacji.


8. W informacji prasowej była mowa o dystrybucji gazetowej; czy mógłbyś rozwinąć trochę tą myśl? Chodzi tutaj o filmy czy o seriale i jak to będzie wyglądało? Osobne kolekcje filmowe, czy dodatki do gazet?
Na dzień dzisiejszy nie mamy w planach dystrybucji filmów z prasą.


9. Błagam, nie twórzcie tanich serii wydawniczych w przypadku filmów, obniżajcie tylko ceny, a nie róbcie jakiejś "eXtra Klasyka Disney Movie" z udziwnionymi okładkami :-) Żeby nie było, do eXtra Klasyki nic nie mam ale tego typu serie uważam, że nie pasują do filmów :-)

10. Czy jest szansa, że wydacie w Polsce całą trylogię "Piraci z Karaibów" na Blu-ray? Koniecznie wersję 6-płytową; czekam i czekam i nic :-D

Na dzień dzisiejszy nie mamy w planach dystrybucji takiego setu, rozważymy jednak takie wydanie w przyszłości.



11. Będą edycje kolekcjonerskie filmów?
Jeśli będzie takie zapotrzebowanie rynku, rozważymy taką możliwość.


12. W przypadku seriali; jest szansa na tak zwane "complete series", czyli zbiorcze wydanie wszystkich sezonów danego serialu w jednym, dużym, kolekcjonerskim pudle?
Nie wykluczamy, że taki produkt pojawi się na rynku w wersji limitowanej.


13. Czy możecie też przejąć katalog wytwórni 20th Century Fox i Paramount? Pytam, bo na obecny dystrybutor już mi lekko na nerwy działa :-D
Nie mamy na dzień dzisiejszy takich planów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować