Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2009 o 11:46, Citkowsky napisał:

A co z Polską wschodnią? Mimo wszystko tutaj tez ludzie mają komputery i grają w gry.

Ludzie komputery i gry mają też w np. Bełchatowie, a raczej tam nie ma się co spodziewać giermaszu. Nie oszukujmy się, jeśli nie mieszkasz w dużym mieście to nie masz co liczyć na giermasz u siebie. Wiadomo - prawa rynku. Jadą z towarem tam, gdzie więcej ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako dumny mieszkaniec Wschodu przyłączam się do Citkowskiego. Bynajmniej mamy większe miasta - Białystok, Siedlce, Lublin nieco na południu oraz stolicę Mazur - Ełk.

Do Lutadora - czy CDP planuje giermaszować w jednym z tych miast? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 13:56, Latimeria napisał:

> A co z Polską wschodnią? Mimo wszystko tutaj tez ludzie mają komputery i grają w
gry.
Ludzie komputery i gry mają też w np. Bełchatowie, a raczej tam nie ma się co spodziewać
giermaszu. Nie oszukujmy się, jeśli nie mieszkasz w dużym mieście to nie masz co liczyć
na giermasz u siebie. Wiadomo - prawa rynku. Jadą z towarem tam, gdzie więcej ludzi.



Mieszkam w Lublinie który jest nazywany stolicą wschodu więc na takiej straconej pozycji to nie jestem.

patrząc na dane o Bełchatowie i Lublinie widać wyraźnie, że Lublin jest ponad 4x większym miastem. 34,5km kwadratowego kontra 147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 14:11, Citkowsky napisał:

Mieszkam w Lublinie który jest nazywany stolicą wschodu więc na takiej straconej pozycji
to nie jestem.

Ten Bełchatów był raczej wrzucony jako przykład ;] Jeśli mieszkasz w dużym mieście to może i niedługo do Ciebie zawitają, nie wiem. Raczej powinni. Tym bardziej, że wygląda na to, że to nie był tylko jednorazowy wyskok (po giermaszu w Warszawie było długo długo nic), lecz zanosi się na dłuższą akcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 11:39, Lutador napisał:

> Czy wiadomo coś na temat organizowania giermaszu w innym mieście? Chodzi mi dokładnie

> o Katowice bądź jakieś inne miasto na śląsku :-)

Będzie Giermasz w Katowicach.


A znany jest może termin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
mam pytanie: Czy aby zagrać w single player Gears of War potrzebne jest połączenie z internetem (aktywacja itp.)?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 20:16, Growin napisał:

Witaj,
mam pytanie: Czy aby zagrać w single player Gears of War potrzebne jest połączenie z
internetem (aktywacja itp.)?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam


To nie jest pytanie do mnie, tylko do pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 18:52, crash807 napisał:

> > Czy wiadomo coś na temat organizowania giermaszu w innym mieście? Chodzi mi
dokładnie
>
> > o Katowice bądź jakieś inne miasto na śląsku :-)
>
> Będzie Giermasz w Katowicach.

A znany jest może termin ?


Giermaszowe szaleństwo trwa i rozprzestrzenia się!


Miała swoją szansę Warszawa, miał i Kraków teraz pora na Dolny Śląsk!!! CD Projekt
nie zwalnia tempa, wakacje się kończą, wszystko się kończy opróćz dwóch rzeczy kryzysu i giermaszu!!

Już w najbliższy weekend 28.07 we Wrocławiu kolejna szansa na zakup najlepszych gier
w bezkonkurencyjnych cenach. Pamiętaj drugiej takiej okazji w Twoim mieście już nie będzie!

Przyszykujcie się na inwazję gier na PC i konsole w niesamowicie niskich cenach. Takie tytuły jak Mass Effect , Devil May Cry 4 i Złota Kolekcja Dawn of War w cenach już od 20 złotych to prawdziwa masakra cenowa! Dodatkowo, jedyna taka okazja, będziecie mogli nabyć absolutnie unikalne zestawy kolekcjonerskie najlepszych gier wydawanych przez CD Projekt np. Mass Effecta i Alone in the Dark !!!

Lato się kończy, ale Giermasze się zaczynają, oto nasze tournee!

- 28 sierpnia - Wrocław (mapa) - od 12 do 18 w sklepie Bard ADRES
- 5 września - Katowice - od 12 do 18 w sklepie Bard ADRES
- 12 września - Poznań - od 12 do 18 w sklepie Bard Adres
- 25 września – Warszawa – w siedzibie CD Projekt ( WIELKI GIERMASZ KRÓLEWSKI DLA NAJWIĘKSZYCH ŁOWCÓW OKAZJI!!)

Skandalicznie niskie ceny gier i gadżetów, dostępne w Waszym mieście to okazja jakiej nie możecie przegapić, jeśli to zrobicie konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne!

Dla pierwszych graczy, którzy zrobią zakupy na Giermaszu, przygotowaliśmy specjalne upominki i gadżety GRATIS!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 12:05, Lutador napisał:

> > >.............



gadżetów zapewne nie będzie bo dostawa nei zdąrzyła jak to ostatnio było.
Oczywiście, polska wschodnia ominięta szerokim łukiem.
Ani jednej prawdziwej nowości, tylko jakies odgrzewane kotlety które w większości są dostępne w tanich seriach.

Tyle szumu nie wiadomo o co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 12:19, Citkowsky napisał:

/.../



Pff... nie ma u ciebie giermaszu i już się oburzasz...
Takie tytuły jak Mass Effect , Devil May Cry 4 i Złota Kolekcja Dawn of War w cenach już od 20 złotych ---> to może żadna okazja ? Trudno, żeby były wyprzedaże gier które dzień wcześniej miały premierę...

Ja już się bałem, że następne giermasze też będą w piątki i soboty bo w piątek już będzie trzeba iść do szkoły i na sobotę pozostałe by tylko jakieś puste pudełka itp, a tak to super super, że tylko w sobotę :-) Już się nie mogę doczekać...

25 września – Warszawa – w siedzibie CD Projekt ( WIELKI GIERMASZ KRÓLEWSKI DLA NAJWIĘKSZYCH ŁOWCÓW OKAZJI!!) ----------> Oczywiście, Warszawa zawsze traktowana "Królewsko"(no ale nie ma co sie dziwić, w końcu tam jest siedziba cdprojekt)... no nic dobrze, że o Śląsku nie zapomnieliście :-) Tylko teraz muszę znaleźć w Katowicach ten sklep ;p, mam nadzieję, że jest to gdzieś w centrum bo jak gdzieś w głąb Katowic to nie za bardzo będzie mi się chciało jechać ponad godzinę Autobusem z przesiadkami :-) Już się boję tych kolejek... coś czuję, że to będzie wyglądało jak wyprzedaż w media markcie kilka lat temu... ochrona, rozwalone drzwi, wyrywanie sobie towaru z rąk itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 12:31, crash807 napisał:

> /.../


Tak, dla mnie to żadna okazja bo po prostu nie gram w takowe gry. Jakby po 10zł sprzedawali to bym nie kupil.
Jakieś urozmaicenie powinno być, mam parę przykładow:

Test drive Unlimited
dodatek do TDU carpack
Pure
Saints Row 2
jakieś może magazynowe zapasy premiery Toca 3 czy coś w tym stylu

a nie ciągle to samo.

I wcale nie oburzam się dlatego, że w moim mieście nie ma. O co innego mi chodzi chociaż nie da się nie zauważyć, ze większość firm omija z daleka polskę wschodnią traktując ją jak o klasę gorszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 12:50, Citkowsky napisał:

nie da się nie zauważyć, ze większość firm omija z daleka polskę wschodnią traktując
ją jak o klasę gorszą.

O ja a Ty znowu z tym swoim zrzędzeniem. Odpuść bo nudny już sie robisz. Albo tu albo w temacie o giermaszu. Nie rozumiesz, że takie miasta jak Katowice (gdzie zjechać się mogą ludzie z całego Śląska - Bytomia, Zabrza, Sosnowca...) czy Wrocław (generalnie bardzo duże miasto) są atrakcyjniejsze od Lublina? Skoro uważają, że tam więcej sprzedadzą to jadą tam i tyle. Od razu marudź, że Madonna i U2 nie grali u Ciebie!

Co do gier - może i kilka nowych by się przydało, jednak nie ulega wątpliwości, że oferta jest atrakcyjna. Nie każdy zaopatruje się od razu we wszystkie premiery. Jak ktoś ma "braki" albo jakaś gra zainteresowała go po jakimś czasie od premiery to to jest okazja by nadrobić. Zresztą nie powiesz mi chyba, że premierówka Mass Efecta za 30 zł podczas gdy Platyna jest za 60 to nie jest atrakcyjna oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:08, Latimeria napisał:

> nie da się nie zauważyć, ze większość firm omija z daleka polskę wschodnią traktując

> ją jak o klasę gorszą.
O ja a Ty znowu z tym swoim zrzędzeniem. Odpuść bo nudny już sie robisz. Albo tu albo
w temacie o giermaszu. Nie rozumiesz, że takie miasta jak Katowice (gdzie zjechać się
mogą ludzie z całego Śląska - Bytomia, Zabrza, Sosnowca...) czy Wrocław (generalnie bardzo
duże miasto) są atrakcyjniejsze od Lublina? Skoro uważają, że tam więcej sprzedadzą to
jadą tam i tyle. Od razu marudź, że Madonna i U2 nie grali u Ciebie!


Tu by się też cały wschód zjechał, to samo można powiedzieć. jakby tu ludzie komputerów nie mieli.
Ale coż poradzić, komercha rządzi. Po prostu niektórych ma się w glebokim poważaniu i cóż zrobić.
Nie to nie, tylko w takim razie jak tak robią i odwracają się plecami do polowy polski to niech się nei dziwią, że potem ludzie mają im to za zle.

Dnia 25.08.2009 o 13:08, Latimeria napisał:

Co do gier - może i kilka nowych by się przydało, jednak nie ulega wątpliwości, że oferta
jest atrakcyjna. Nie każdy zaopatruje się od razu we wszystkie premiery. Jak ktoś ma
"braki" albo jakaś gra zainteresowała go po jakimś czasie od premiery to to jest okazja
by nadrobić. Zresztą nie powiesz mi chyba, że premierówka Mass Efecta za 30 zł podczas
gdy Platyna jest za 60 to nie jest atrakcyjna oferta.



Fakt, z tym mass effectem to może okazja, niestety nie dla mnie bo nie gram w takie gry. Zresztą jakby mnie naszła ochota to na allegro 30zł spokojnie wystarczy na zakup premiery.
I ja osobiście powiem, że mam juz dosyć takich wyprzedaży i już nie korzystam z takowych bo zdalem sobie sprawę, że kupuję te gry niby po super cenach (jakies hity sprzed lat) i do tej pory leżą w folii bo nie chce mi się w nie nawet na 5min zagrać bo wolę nowiutkie gierki, jeszcze cieple;) To tez i tak bym nie skorzystal z tego giermaszu chyba, ze w celach zarobkowych aby kupić trochę gier i odrazu je sprzedać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wygrałem kiedyś nagrody w konkursie efekt serii, i nadal nie zostały mi wysłane, czy nie planujecie już teog zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:24, Citkowsky napisał:

Tu by się też cały wschód zjechał, to samo można powiedzieć. jakby tu ludzie komputerów
nie mieli.

Nie porównuj odległości między Katowicami a (przykładowo) Chorzowem do odległości między Lublinem a Białymstokiem (no co, piszesz, że CAŁY wschód by sie zjechał).

Dnia 25.08.2009 o 13:24, Citkowsky napisał:

Ale coż poradzić, komercha rządzi. Po prostu niektórych ma się w glebokim poważaniu i
cóż zrobić.

Równie dobrze można powiedzieć, że budując saturn w centrum miasta "x", saturn ma w nosie tych, co w centrum miasta "x" nie mieszkają. A czy rzeczywiście tak jest? To po prostu zwykłe prawa rynku. Mieszkasz w większym mieście? Masz lepszy dostęp do edukacji i dóbr kultury. Każdy patrzy, żeby zarobić i niekoniecznie musi mieć w nosie innych. Równie dobrze można powiedzieć, że otwierając sklep masz w nosie tych, którzy mają do niego daleko. Nie da sie dogodzić wszystkim.

Dnia 25.08.2009 o 13:24, Citkowsky napisał:

Nie to nie, tylko w takim razie jak tak robią i odwracają się plecami do polowy polski
to niech się nei dziwią, że potem ludzie mają im to za zle.

A kto wie czy nie będzie kolejnych giermaszy. Jeśli mnie coś razi to drugi giermasz w Warszawie. Wiele miast typu Łódź czy Białystok (już nie mówię o Trójmieście) nie miało giermaszu a Warszawa ma mieć drugi. No ale może uznali, że giermasz w Warszawie zakończył się takim sukcesem, że warto powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2009 o 14:24, Latimeria napisał:

A kto wie czy nie będzie kolejnych giermaszy. Jeśli mnie coś razi to drugi giermasz w
Warszawie. Wiele miast typu Łódź czy Białystok (już nie mówię o Trójmieście) nie miało
giermaszu a Warszawa ma mieć drugi. No ale może uznali, że giermasz w Warszawie zakończył
się takim sukcesem, że warto powtórzyć.


Ogólnie z tego co wiem to główny zamysł giermaszy, to opróżnić magazyny. A jeśli magazyny są w Wawie ... to nawet nie muszą się nigdzie ruszać, bo po co, koszty przewozu, wynajem sali, tylko więcej roboty. A tak na miejscu jest wygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 12:04, Outlander-pro napisał:

Ogólnie z tego co wiem to główny zamysł giermaszy, to opróżnić magazyny.

Z drugiej strony jeśli by było całkowicie tak jak mówisz to giermasze w Krakowie, Katowicach czy Wrocławiu nie miałyby sensu. Osobiście wolałabym zamiast tego drugiego giermaszu w Warszawie jakiś np. w Łodzi czy w Gdańsku. Chociaż część racji z pewnością masz.

PS. Nie żebym mieszkała w Łodzi czy Gdańsku, że chcę te miasta - po prostu wolę rozprzestrzenienie akcji, a nie kiszenie w Warszawie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Chociaż część racji z pewnością masz.

Przynajmniej wydaje mi się, że takie były pierwotne założenia (mam tu na myśli pierwszy giermasz w Warszawie).
Potem CDP dogadało się ze sklepami Bard i widocznie postanowili rosprzestrzenić akcję. W jednych miastach widać im się to opłaca, gdzie indziej już nie.

A do Citkowskyego - daruj sobię chłopie, bo te narzekania nie robią na nikim wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 13:02, Outlander-pro napisał:

Przynajmniej wydaje mi się, że takie były pierwotne założenia (mam tu na myśli pierwszy
giermasz w Warszawie).

Też mi się tak wydaje. Wskazywał by na to długi termin oczekiwania między giermaszem w Warszawie a Krakowie. Teraz kilka giermaszy jest już z góry zaplanowanych a wtedy nie było co marzyć, że się pojawi giermasz poza Warszawą. Byłam mile zaskoczona, gdy się dowiedziałam, że będzie takowy w Krakowie. I mimo iż nie poleciałam tam 5 godzin przed otwarciem to upolowałam coś dla siebie :D

Dnia 26.08.2009 o 13:02, Outlander-pro napisał:

Potem CDP dogadało się ze sklepami Bard i widocznie postanowili rosprzestrzenić akcję.
W jednych miastach widać im się to opłaca, gdzie indziej już nie.

No i właśnie to decyduje o tym, że jest Wrocław a nie ma np. Białegostoku (zakładając, że tam jest Bard). Prawo rynku - sprzedaje się tam, gdzie się opłaca :P Szkoda, że nie każdy potrafi to zrozumieć...

Dnia 26.08.2009 o 13:02, Outlander-pro napisał:

A do Citkowskyego - daruj sobię chłopie, bo te narzekania nie robią na nikim wrażenia.

Zgadzam się. Ale co o tym myślę już pisałam :P

@@@Ezio - przecież niedawno był giermasz w Krakowie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować