Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2009 o 19:23, The_Naturat napisał:

A czy istnieje możliwość uzasadnienia przez firmę CDP dlaczego taka cena? (chodzi mi
o to,czy to wydanie kolekcjonerskie, zawiera jakieś dodatki, itp?).


Cena gry jest składową: fizycznych kosztów produkcji (tłozenie, opakowanie), opłaty licencyjnej (royalty), opłat związanych z dystrybucją(rabaty handlowe etc) i oczywiście marżą lokalnego wydawcy (zysk CDP). W tych skłądowych odrazu dodam że marża wydawcy stanowi najmneiszą część. Od potencjalnego spodziewangeo zysku odejmowane są koszty związane z wypromwoaniem tytułu. Tak więc po zsumwoaniu tych wszytskich pozycji ksoztowych ustalana jest ostateczna cena pozwaljąca na ich pokrycie i wygenerwoanie zysku. Ponieważ częścia zmienna jest opłata licencyjna (któa jest w USD lub EUR) i jest uzalezniona od ksoztów stąd ostanie podwyzki cen, również skłąd wydania ma wpływ na cene ostateczną.

Dnia 09.09.2009 o 19:23, The_Naturat napisał:


Oraz - czy CDP będzie nadal wydawał gry firmy Blizzard, czy przesądzone zostało oddanie
tej marki w ręce konkurencj?


Ta sprawa jets ciagle nie do końca jasna, ale na dzisiaj i w najbliższej przyszłości raczej nie przewiduje mozliwości dystrybucji gier Blizz przez CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sieci wyczytałem, że premiera piątego sezonu serialu "Zagubieni" będzie 19 lutego 2010; a kiedy premiera sezonu piątego "Chirurgów" i drugiego "Prywatnej praktyki"? Jestem też ciekaw, czy będziecie wznawiać poprzednie sezony i czy macie w planach serial "Miecz prawdy" (Legend of the Seeker)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 10:31, Soter_Jealan napisał:

Czy ze względu na niedawną transakcję z Optimusem, wejście na giełdę i "zastrzyk" nowego
kapitału przewidujecie w najbliższej przyszłości jakieś większe rekrutacje?


W kwestii rekrutacji nic na pewno nie będzie działo się w tym roku. Zobaczymy jak się będzie rozwijać sytuacja rynkowa i być może od nowego roku zaczniemy rozważać dalszy rozwój zepsołu. Tymczasem nie mamy żadnych wakatów (niestety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 23:22, DarkWolf_PL napisał:

panie konsulu może pan coś szerzej powiedzieć o tym jak gracze w przyszłości i jak będą
mogli wykorzystać WPLN i kiedy to nastąpi?


WPLN znikną, a pojawią się CDPunkty. Za nie będzie mozna nabywąć gry całkowicie bezpłatnie i bez dodatkowych kosztów. Liczę że nowy program rusyz z końcem listopada/początkiem grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 00:10, Inuki napisał:

W sieci wyczytałem, że premiera piątego sezonu serialu "Zagubieni" będzie 19 lutego 2010;
a kiedy premiera sezonu piątego "Chirurgów" i drugiego "Prywatnej praktyki"? Jestem też
ciekaw, czy będziecie wznawiać poprzednie sezony i czy macie w planach serial "Miecz
prawdy" (Legend of the Seeker)?


Chirurdzy będą w Lutym''10, Praktyka w Marcu''10, poprzednie sezony beda raczej wznawiane ale nie znam szczegółów, wkrótce na forum pojaiw sie konsul z DVD i oin będzie znał odpowiedzi na te pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 11:37, migem napisał:


Chirurdzy będą w Lutym''10, Praktyka w Marcu''10, poprzednie sezony beda raczej wznawiane
ale nie znam szczegółów, wkrótce na forum pojaiw sie konsul z DVD i oin będzie znał odpowiedzi
na te pytania.


Wielkie dzięki za info; cieszę się, że te seriale będą kontynuowane :-)

Jeszcze jedno pytanko, ale tym razem o grach. Naszło mnie na nie dzisiaj rano. Chodzi o kolejny rzut gier, który od 3 grudnia będzie dostępny w Biedronce :-) Jak wiadomo w tych pięknych dużych pudłach można znaleźć różne edycje gier (od premierowej do zwykłego DVD boxa). Jestem ciekaw w jakich edycjach będzie można dostać poniższe tytuły (swoją drogą, to naprawdę świetny rzut przygotowaliście):

- Gears of War
- Penumbra: Czarna Plaga (będą to dwie części, czy "Antologia"?)
- Saga Icewind Dale
- Stranglehold
- Supreme Commander
- Unreal Anthology


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 11:33, migem napisał:

> panie konsulu może pan coś szerzej powiedzieć o tym jak gracze w przyszłości i jak
będą
> mogli wykorzystać WPLN i kiedy to nastąpi?

WPLN znikną, a pojawią się CDPunkty. Za nie będzie mozna nabywąć gry całkowicie bezpłatnie
i bez dodatkowych kosztów. Liczę że nowy program rusyz z końcem listopada/początkiem
grudnia.

wpln kompletnie znikną czy zostaną zastąpione przez te punkty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO PRZEDSTAWICIELI CDP:

Dziś rejestrowałem grę z serii Xtra Klasyka - i nie dostałem tych 5 Wpln które były gwarantowane (według kuponu/karty z pudełka) na swoje konto (na CDprojekt - cały czas mam 160 Wpln, przed i po rejestracji gry, a na gram mam od czasu zawieszenia programu 0 Wpln!!!).

Jakiś cholerny brak synchronizacji (zgodności) miedzy stronami www, bo na przełomie sierpnia/września było jeszcze ok - login i hasło takie same przecież!.

Rejestrowałem tylko dlatego, aby wsiąść udział w promocji "efekt serii 2" - czy to jest powód dla którego nie zwiększyło mi się "saldo" na koncie o te 5 Wpln??
Czy po prostu gry, które ostatnio kupiłem lepiej zarejestrować jak ruszy nowy program lojalnościowy?

No czekam na odp z niecierpliwością!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po zamianie wPLN na CDPunkty, starsze gry z kartami rejestracyjnymi na wPLN będzie można dalej rejestrować? Czy może stracą już jakąkolwiek wartość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 16:43, Nax93 napisał:

Czy po zamianie wPLN na CDPunkty, starsze gry z kartami rejestracyjnymi na wPLN będzie
można dalej rejestrować? Czy może stracą już jakąkolwiek wartość?


dobre pytanie !!

Myślę, że rejestrować będzie nadal można - musi być to możliwe, tyle tego w sklepach jest - a pomoc techniczna (i gwarancja) to obowiązek. Więc najwyżej nie będzie wpln za to :/ Choć to też trochę nabijanie ludzi w butelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 12:46, migem napisał:

Przydadza się. Już wkrótce przed Mikołajkami na pewno ruszy nowy program, w którym w
pewnym stopniu znadją zastosowanie również wPLNy jednak na zupełnie innych zasadach niz
do tej pory.

A można wiedzieć czemu:
- program miał ruszyć na początku października i nie ruszył?
- program miał ruszyć w połowie listopada i nie ruszył?
- Lutador miał wrzucić info o programie (zasady itp) już w zeszłym tygodniu i nie wrzucił?
- dlaczego polityka CDP sprowadza się do szumnych zapowiedzi, a potem wycofywaniu się chyłkiem z obietnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 23:21, byverter napisał:

Czemu macie graczy gdzieś i nie dotrzymujecie obietnic? Chodzi mi o głównie o wPLNy.


Konstrukcja pytania jest przecudna;) troche z gatunku "Kiedy przestał Pan bić swoją żonę". Nie nie mamy graczy gdzieś, zależy o co dokłądnie chodzi ci z wPLNami, wkrótce ruszy nowy program lojalnościowy i wtedy mam nadzieję nasze grzech zostana odkupione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 16:43, Nax93 napisał:

Czy po zamianie wPLN na CDPunkty, starsze gry z kartami rejestracyjnymi na wPLN będzie
można dalej rejestrować? Czy może stracą już jakąkolwiek wartość?


Stare karty będą działać i będą sie zaliczać do nowego programu lojalnosciowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2009 o 07:56, Abi_Dalzim napisał:

A można wiedzieć czemu:
- program miał ruszyć na początku października i nie ruszył?


Zmieniamy koncpejce, dopracowujemy szczegóły, rok był cieżki i mamy nie dobór personelu i natłok zadań na koneic roku, z wypadkowej tych rzeczy wychodzi opóźnienie.

Dnia 25.11.2009 o 07:56, Abi_Dalzim napisał:

- program miał ruszyć w połowie listopada i nie ruszył?


Tak jak wyżej napisałem identyczna przyczyna.

Dnia 25.11.2009 o 07:56, Abi_Dalzim napisał:

- Lutador miał wrzucić info o programie (zasady itp) już w zeszłym tygodniu i nie wrzucił?


Forum to miejsce do komunikcaji nie formalnej, przed nioe formalna komuniakcja musi ruszyc oficjalna a ta ruszy kiedy program bedzie gotowy na tyle by go upublicznic, stad zapowiedz lutadora okazała się przed wczesna.

Dnia 25.11.2009 o 07:56, Abi_Dalzim napisał:

- dlaczego polityka CDP sprowadza się do szumnych zapowiedzi, a potem wycofywaniu się
chyłkiem z obietnic?


Nie wycofujemy się, mamy opóźnienie, rzecz to mała chwalebna i uwierz mi że wolałbym żeby go nie było, ale jesli mam wybór upublicznic cos nie do końca działającego, a poczekać jeszcze chwile i to dopracować wybieram wariant drugi, szczególnie, że jesli śledzisz forum to wiesz, że nawet cieżko zaproiponować rozwiazanie któe spotkałoby się z pochwała, a łatwo zostac globalnie skrytykowanym

Dnia 25.11.2009 o 07:56, Abi_Dalzim napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
1. Kiedy możemy się spodziewać "odświeżenia" planu wydawniczego CDP?(mam na myśli aktualność na stronie)
2. Planujecie powiększenie planu wydawniczego o gry jakichś dużych wydawców?
3. Czy to prawda, że CDP stracił prawa do wydawania wszystkich gier Atari na rzecz Cenegi(włączając w to starsze tytuły typu Test Drive Unlimited)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dodatek do pierwszej części Diablo (Diablo Hellfire) całkowicie odszedł w zapomnienie, Wypuścicie go jeszcze kiedyś razem z podstawą, bo samo Diablo jest do kupienia ale spotkanie dodatku to już graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować