Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

witam
mam taki problem z gra I.G.I 2, otoz posiadam orginalna warsje tej gry, a moim problemem jest ze nie moge grac na multiplayer :/. dzieje sie tak na kazdym serverze : "zle polaczenie ping >(i tu sa jakies liczby) a na dole taki komunikat "(moj login np. szefux) zostanie wywalont z gry ; utracono polaczenie" a net chodzi caly czas na pewno. nie wiem co robic prosze o pomoc bo gra naprawde fajna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 18:45, Growin napisał:


Witam ponownie,
czy istnieją jakiekolwiek szanse, aby CDP podpisał umowę z Telltale Games bądź Popcap
Games na wydawanie ich gier w naszym kraju?
Chyba, że nie jest to opłacalne, to zrozumiem...

Myślicie może nad wydaniem w Polsce takich gier jak:
1.Trine 2
2. Dungeon Defenders - produkcja zapowiada się co najmniej dobrze
http://dungeondefenders.com/
3. Magic: The Gathering - Tactics - Wątpię, żeby sony wydało u nas tą grę
4. Rock of Ages - gra twórców Zeno Clash
5. Grim Dawn - Twórcy Titan Questa chyba zrobią porządną grę H''n''S
http://www.grimdawn.com/
6. Torchlight II
7. Age of Decadence - Gra zapowiada się na hit (szkoda, że tylko dla starych wyjadaczy)
http://www.irontowerstudio.com/

>Prawda jest jest tak, że większość graczy woli gry z polskimi napisami bez dubbingu.

Zawsze można jeszcze coś "podłapać" z języka angielskiego...
>My jako wydawca staramy się spełniać ich życzenia :)
Zdanie graczy może i ważne, ale najważniejsze chyba jest to, że polonizacje kinowe są
tańsze.
Dystrybutor nie jest przecież firmą, która działa charytatywnie. Mam rację?
Pozdrawiam


Hej, bardziej interesują nas poszczególne tytuły Telltale Games niż wydawanie ich wszystkich produktów. Być może część tytułów znajdujących się na Twojej liście życzeń zostanie przez nas wydana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 23:15, PB_7 napisał:

ja bym jednak tak jednoznacznie nie twierdził że wiekszość graczy woli gry z polskimi
napisami...myślę że jest to raczej pobożne życzenie wydawców bo zwalnia Was to od dbania
o dubbing na dobrym poziomie..łatwiej przetłumaczyć napisy niż dopilnować aktorów...przeprowadzcie
rzetelne badania na temat preferencji klientów a nie tylko najbardziej aktywnych graczy
na waszych forach i zobaczymy czy będziecie z takim przekoniem nadal twierdzic że klienci
wolą gry z polskimi napisami..nałogowi gracze może tak...klienci raczej nie ;)

a tak w ogóle to powinniście spełniać życzenia wszystkich kilentów a nie nie tych domniemanych
którzy podobno wolą gry z polskimi literami..rozumiem, że to Pańskie sformułowanie chyba
nie do końca było przemyślane a jeśli było prawdziwe to zaczynam rozumieć skąd taka zmiana
w CDProjekt..jak widać obecny CDProjekt nie ma już nic wspolnego ze starą firmą..swoją
droga ciekawe czy szefostwo również podziela ten pogląd ;)


Proszę mi uwierzyć, że zawszę zamieszczam tutaj tylko przemyślane wypowiedzi, które zgodne są z polityką firmy kształtowaną przez menedżerów najwyższego szczebla. Nasze działania dostosowujemy do wymagań jakie stawiają przed nami klienci. Nazywanie ludzi, którzy kupują nasze gry "domniemanymi klientami, którzy wolą gry z polskimi literkami..." uważam za obraźliwe zachowane i trochę niegodne tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 17:49, szefux napisał:

witam
mam taki problem z gra I.G.I 2, otoz posiadam orginalna warsje tej gry, a moim problemem
jest ze nie moge grac na multiplayer :/. dzieje sie tak na kazdym serverze : "zle polaczenie
ping >(i tu sa jakies liczby) a na dole taki komunikat "(moj login np. szefux) zostanie
wywalont z gry ; utracono polaczenie" a net chodzi caly czas na pewno. nie wiem co robic
prosze o pomoc bo gra naprawde fajna. Pozdrawiam


Proponuje zgłosić się do naszej pomocy technicznej, która pomoże Ci rozwiązać ten problem. Wszelkie namiary znajdziesz tutaj: http://www.cdprojekt.pl/support

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:30, Miliydan napisał:

Proszę mi uwierzyć, że zawszę zamieszczam tutaj tylko przemyślane wypowiedzi, które zgodne
są z polityką firmy kształtowaną przez menedżerów najwyższego szczebla. Nasze działania
dostosowujemy do wymagań jakie stawiają przed nami klienci. Nazywanie ludzi, którzy
kupują nasze gry "domniemanymi klientami, którzy wolą gry z polskimi literkami..." uważam
za obraźliwe zachowane i trochę niegodne tego forum.


nikogo nie zamierzałem obrażać..nie od dzis jestem na wielu forach internetowych i widzę tę trochę inaczej niż "nowy" CDProjekt...dla Państwa jest wygodniej wypuszczać gry z napisami bo nie musicie dbać o jakoś dubbingu...macie to automatycznie z głowy zamiast wymagać jakości na etapie lokalizacji...a co do obraźliwego i niegodnego zachowania to jak nazwie Pan wydanie gry Two Worlds II z napisami zamiast z pełnym dubbingiej jak było wcześniej zapowiadane...tak pokrętnych tłumaczeń przy tej decyzji to już dawno nie było...no ale nic..inni też się uczą od Państwa...EA właśnie zapowiedziała że Dragon Age II będzie bez polskiego dubbingu...moje gratulacje, tylko potem prosze nie ustyskiwać na różnych konferencjach że rynek gier jest marny i że ludzie kradną oprogramowanie...ja podobnie jak wielu innych po prostu nie kupimy wydawanych przez Państwa gier i nie tylko przez Państwa...kupuję gry legalnie i nie oszczedzam na tym ale nie będę kupował pół-produktów..wole w ogóle ich nie mieć niż grać w polskawe wersje..i dodam jeszcze na koniec że moje emocje nie są odosobnione..innym po prostu nawet się nie chce komentować Państwa decyzji...mi sie jeszcze chce ale pewnie też już niedługo się to skończy i będą się Państwo mogli zachwycać nad swoją polityką wydawania gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:31, PB_7 napisał:

w ogóle ich nie mieć niż grać w polskawe wersje..i dodam jeszcze na koniec że moje emocje
nie są odosobnione..innym po prostu nawet się nie chce komentować Państwa decyzji...


No cóż. Jeśli to co napisałeś jest prawdą to udowodnij to w jakiś sposób. Ja na przykład wolę wersje kinowe niż z dubbingiem. Po prostu uważam, że era dobrych polskich dubbingów zniknęła ( Baldury, Planescape itd. ), teraz to robią je ostro nijakie patrząc na to jak zatrudnić różne gwiazdy, patrz Test Drive Unlimited 2 ( a nie porządnych aktorów, jak np. Fronczewski, Boberek ).

A ten filmik jest dowodem, że dubbingi nie zawsze sa najlepszym pomysłem:
Świetny oryginał: http://www.youtube.com/watch?v=X69QTgk7YAs
Fatalny dubbing http://www.youtube.com/watch?v=tw_fE7dWRVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:16, Piotrbov napisał:

teraz to robią je ostro nijakie patrząc na to
jak zatrudnić różne gwiazdy, patrz Test Drive Unlimited 2 ( a nie porządnych aktorów,
jak np. Fronczewski, Boberek ).


Eeee... ale Boberek wystepuje niemal w kazdym polskim dubbingu, StarCraft II, Mass Effect i Dragon Age nie wylaczajac. W tym jest wlasnie najwiekszy problem z dubbingami, w kazdym sa ci sami aktorzy, ktorzy nawet nie staraja sie grac glosem. Co wiecej ich glosy do niektorych postaci juz przylegly i ja np. za Chiny Ludowe nie moge sie przywyczaic, ze Zelot ze StarCraft II mowi glosem Zoltana z Wiedzmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 20:16, Piotrbov napisał:

No cóż. Jeśli to co napisałeś jest prawdą to udowodnij to w jakiś sposób. Ja na przykład
wolę wersje kinowe niż z dubbingiem. Po prostu uważam, że era dobrych polskich dubbingów
zniknęła ( Baldury, Planescape itd. ),


Tu popełniasz zasadniczy błąd. Ani PT ani Baldur nie posiadały pełnego dubbingu. Jedynie narrację, okrzyki bitewne i część tzw. dialogów fabularnych. Gdyby tamte gry miały mieć pełen dubbing, to nigdy nie zostałyby zrobione.

Z drugiej strony - do PB_7 - cena jaką trzeba ponieść za przygotowanie dubbingu jest baaaardzo wysoka. Nawet RobeN pisał, że gdyby fani chcieli profesjonalny dubbing do Quest Pack 4 do Gothic 3 (ok. 130 stron nagrań przez kilku aktorów), to trzeba byłoby zapłacić 10k PLN. Gry to biznes - koszt produkcji musi się szybko zwrócić i trzeba zarobić na produkcie. Jeśli dałbyś EA gwarancję na piśmie, że sprzedaż PL wersji DA2 wyniesie X sztuk (gdzie X razy cena gry = realny zysk EA), to EA zrobi PL dubbing. Ale niestety koszt jaki EA musiałoby ponieść na dubbing nie zwróci się firmie i stąd taka decyzja.

Dnia 12.01.2011 o 20:16, Piotrbov napisał:

A ten filmik jest dowodem, że dubbingi nie zawsze sa najlepszym pomysłem:
Świetny oryginał: http://www.youtube.com/watch?v=X69QTgk7YAs
Fatalny dubbing http://www.youtube.com/watch?v=tw_fE7dWRVE


Tu bywa różnie - często bywa i na odwrót, że to właśnie "oryginalna" wersja ma słabszy dubbing od wersji zlokalizowanej. Także trudno tutaj postawić się konkretnie po którejś ze stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być złym prorokiem...ale nie zdziwie sie jak okaże sie że Wiedzmin 2 też będzie z napisami bo "działania dostosowujemy do wymagań jakie stawiają przed nami klienci" ;)
pozyjemy zobaczymy ale tendencja jest wyraźna....szkoda bo powienien być pełen wybór jak w Mass Effect...to było w pełni profesjonalne podejście i umożiwienie klientowi dokonania wyboru

zmieniając temat, kilka miesięcy temu zadałem pytanie dotyczące gry Trine 2....czy Pan Konsul jest w stanie udzielić odpowiedzi czy CDProjekt zamierza wydać drugą część? i w jakiej wersji językowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@PB_7
Akurat Wiesiek 2 to zły przykład. Wystarczy spojrzeć na popularność preorderów na gram.pl. Gra już się cieszy ogromnym zainteresowaniem a jeszcze cztery miesiące do premiery. To jest już wyraźny sygnał że na lokalizacji do Wiedźmina nie ma co oszczędzać, bo sprzedaż będzie wysoka.

A przy Two Worlds 2 sytuacja była praktycznie odwrotna. Nie oszukujmy się, zainteresowanie grą było praktycznie żadne, więc inwestowanie w pełną lokalizację to byłoby po prostu wyrzucenie pieniędzy w błoto. Nie sądzę żeby te pieniądze w ogóle się zwróciły. Sam kupiłem tą grę, i co ze względu że jest to bardziej hack&slash niż pełnoprawne rpg, to brak polskich glosow mi osobiście nie przeszkadzał

Co do EA i Dragon Age 2/ Dead Space 2 to brak mi słów. Fakt, może w jedynce dubbing nie był idealny, nawet momentami dość sztywny, ale grało się całkiem przyjemnie, a do tego gra chyba nie sprzedała się najgorzej. 2009 pokazał mi że EA przestaje być komercyjnym molochem i staje się bardziej przyjazna graczom, a w tym roku to wszystko wraca do punktu wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 19:51, karolekx23x napisał:

Co zamierza CDP w tym roku wydać , ile miej więcej tytułów będzie wydanych na PC ?
I jakie są dalsze plany ?


Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania możesz znaleźć na cdprojekt.pl. Mamy na swojej stronie zakładkę plan wydawniczy, która zawiera tytuły wszystkich projektów wydawniczych jakie możemy w obecnej chwili ujawnić. Nieoficjalnie dodam, że to nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 09:39, Nalfein napisał:

Wydanie Afterfall: insanity nadal planowane jest na pierwszy kwartał?


Zgadza się. Planujemy wydać grę Afterfall: Insanity w pierwszym kwartale 2011, konkretnie w marcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 04:11, Rooivalk napisał:

Ponawiam pytanie. Czy CDP ma zamiar wydać Homefront w edycji kolekcjonerskiej?


Jasne, że będzie kolekcjonerka. Zawartość edycji kolekcjonerskiej ogłosimy po ustaleniu jej finalnej zawartościi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 05:31, PB_7 napisał:

zmieniając temat, kilka miesięcy temu zadałem pytanie dotyczące gry Trine 2....czy Pan
Konsul jest w stanie udzielić odpowiedzi czy CDProjekt zamierza wydać drugą część? i
w jakiej wersji językowej ;)



Jesteśmy w trakcie rozmów z producentem gry Trine 2. Na obecną chwilę nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi czy grę wydamy. Co do wersji językowej to przewiduje, że będzie to spolszczenie kinowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 13:53, Miliydan napisał:

Zgadza się. Planujemy wydać grę Afterfall: Insanity w pierwszym kwartale 2011, konkretnie
w marcu :)

A jakieś edycje specjalne (kolekcjonerskie, limitowane) są przewidziane do tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować