Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

Kiedy będą znane jakieś informacje odnośnie wydania Afterfall: insanity? Zostały dwa miesiące kwartału, a pre-orderów nawet nie ma jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 17:48, karvaialka napisał:

Mam pytanie, czy kłopoty spółki JooWood (złożenie na początku stycznia wniosku o upadłość/restrukturyzację
kapitału) będą miały wpływ na termin lub ogólne plany wydania gry Arcania: Gothic 4 w
wersji na konsole X360 i PS3? Czy premiera tych gier nie jest zagrożona? Czy nic się
nie zmienia odnośnie planów pełnej lokalizacji tych gier?


Hej, kłopoty spółki JooWood to bardzo delikatna sprawa. Na obecną chwilę jest za wcześnie by jednoznacznie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytania. Jeśli chodzi o nasze plany względem Arcanii konsolowej to zapewniam, że będziemy dążyć do wydania gry w pełnej polskiej wersji językowej. W tej kwestii nic się nie zmieniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem się o EK Homefront. Czy Edycja Specjalna,która jest dostępna tylko na konsole to jest właśnie ta EK czy szykujecie coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:53, Rooivalk napisał:

Jakiś czas temu pytałem się o EK Homefront. Czy Edycja Specjalna,która jest dostępna
tylko na konsole to jest właśnie ta EK czy szykujecie coś lepszego?


Edycja Specjalna gry Homefront jest dostępna tylko na konsole PlayStation 3 oraz Xbox360( Edycja Specjalna nie jest Edycją Kolekcjonerską) Jeśli chodzi o EK na PC szczegóły ujawnimy w przeciągu najbliższych 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsul RobeN polecił mi zadać pytanie tutaj:
Podobno nad tym pracujecie, więc zapytam: jakie są szanse na Age of Empires 3? Chętnie zobaczyłbym też na półce w sklepie Sagę Baldur''s Gate.

Mam też pytanie z innej beczki, aktualnie trwają beta testy Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - Retribution. Zważywszy na to, że polskim dystrybutorem jest CDP, chcielibyśmy się dowiedzieć, czy można gdzieś zgłaszać ewentualne uwagi do tłumaczenia gry. Generalnie jest świetne, ale znaleźliśmy kilka "kwiatków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 12:04, damlon napisał:

Mam też pytanie z innej beczki, aktualnie trwają beta testy Warhammer 40.000 Dawn of
War 2 - Retribution. Zważywszy na to, że polskim dystrybutorem jest CDP, chcielibyśmy
się dowiedzieć, czy można gdzieś zgłaszać ewentualne uwagi do tłumaczenia gry. Generalnie
jest świetne, ale znaleźliśmy kilka "kwiatków".


Pozwól, że odpowiem. Wejdź na tego linka: http://www.cdprojekt.pl/news/5542/Graj_w_gry_i_zarabiaj tam jest informacja na temat testowania i wysyłania błędów z gry DoW2 Retribution

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 12:04, damlon napisał:

Konsul RobeN polecił mi zadać pytanie tutaj:
Podobno nad tym pracujecie, więc zapytam: jakie są szanse na Age of Empires 3? Chętnie
zobaczyłbym też na półce w sklepie Sagę Baldur''s Gate.

Mam też pytanie z innej beczki, aktualnie trwają beta testy Warhammer 40.000 Dawn of
War 2 - Retribution. Zważywszy na to, że polskim dystrybutorem jest CDP, chcielibyśmy
się dowiedzieć, czy można gdzieś zgłaszać ewentualne uwagi do tłumaczenia gry. Generalnie
jest świetne, ale znaleźliśmy kilka "kwiatków".


Hej, co do Warhammera Retribution odpowiedź znajdziesz tutaj: http://www.cdprojekt.pl/news/5542/Graj_w_gry_i_zarabiaj#1 . Jeśli chodzi o Baldura i Age of Empire to ciągle pracujemy nad tym by gry wróciły do naszego planu wydawniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można spodziewać się informacji na temat polskiego wydania Retribution? Premiera za 2,5 tygodnia. Chciałbym już złożyć zamówienie ale jak na razie wstrzymuje mnie brak konkretów od CDP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, a raczej prośba - czy tworząc kolekcjonerki moglibyście wziąć pod uwagę fakt, że są w tym kraju gracze, którzy są troszkę więksi, niż inni i rozmiar L jest na nich za mały? Kiedyś koszulki dostępne były w większych rozmiarach (STALKER) lub oferowały wybór rozmiaru (Wiedźmin, o ile mnie pamięć nie myli). Teraz robicie tylko eLki. Retribution to druga kolekcjonerka zapowiedziana w tym tygodniu, którą muszę sobie odpuścić ze względu na zbyt mały rozmiar koszulki...

Edytka: właśnie przeczytałem o Homefroncie... to już TRZY kolekcjonerki, jakich nie sprzedacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 15:47, Laston napisał:

Kiedy można spodziewać się informacji na temat polskiego wydania Retribution? Premiera
za 2,5 tygodnia. Chciałbym już złożyć zamówienie ale jak na razie wstrzymuje mnie brak
konkretów od CDP ;)


http://www.gram.pl/news_8QTiHey8_Dawn_of_War_II_Retribution_szczegoly_polskiej_edycji_specjalnej.html

Proszę bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 17:17, Ring5 napisał:

Pytanie, a raczej prośba - czy tworząc kolekcjonerki moglibyście wziąć pod uwagę fakt,
że są w tym kraju gracze, którzy są troszkę więksi, niż inni i rozmiar L jest na nich
za mały? Kiedyś koszulki dostępne były w większych rozmiarach (STALKER) lub oferowały
wybór rozmiaru (Wiedźmin, o ile mnie pamięć nie myli). Teraz robicie tylko eLki. Retribution
to druga kolekcjonerka zapowiedziana w tym tygodniu, którą muszę sobie odpuścić ze względu
na zbyt mały rozmiar koszulki...

Edytka: właśnie przeczytałem o Homefroncie... to już TRZY kolekcjonerki, jakich nie sprzedacie.


"...to już TRZY kolekcjonerki, jakich nie sprzedacie" ? Biorąc pod uwagę tempo w jakim się rozchodzą to wnioskuję, że dobrany przez nas rozmiar koszulki, oraz skład edycji jest zacny i trafia w gusta graczy :) Rozmiar koszulki dobrano tak by pasowała jak największej liczbie ludzi to raz, dwa pozostaje kryterium ekonomiczne, które wymusza produkowanie koszulek w jednym rozmiarze( produkcja w wielu rozmiarach jest nieopłacalna). Jestem przekonany, że brak możliwości ubrania koszulki nie umniejsza wartości edycji kolekcjonerskiej, która oprócz t-shirt''u oferuje wiele innych atrakcyjnych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 11:58, Miliydan napisał:

wnioskuję, że dobrany przez nas rozmiar koszulki, oraz skład edycji jest zacny i trafia w gusta graczy :)


Proponuję zatem zajrzeć do wątków informujących o pojawieniu się tych kolekcjonerek i sprawdzić, ile osób pisze tam teksty w rodzaju "osoby, które to kupują, mają więcej, niż 15 lat, czemu nie ma XL?" itp.

Dnia 14.02.2011 o 11:58, Miliydan napisał:

Rozmiar koszulki dobrano tak by pasowała jak największej liczbie ludzi to raz


Tyle tylko, że osoba o mniejszych gabarytach bez problemu może XLkę założyć, osoba o gabarytach większych elki już raczej na siebie nie wciśnie, chyba, że jest wyjątkowo DOOMna ze swoich gabarytów i chce je za wszelką cenę podkreślić.

Ponadto, skoro chodzi o jak największą liczbę osób, pojawia się pytanie - czy gracze w ciągu ostatnich kilku lat ulegli skurczeniu? STALKER był w rozmiarze XL i nie pamiętam, by ktokolwiek wtedy narzekał na rozmiar tshirta...

Dnia 14.02.2011 o 11:58, Miliydan napisał:

dwa pozostaje kryterium ekonomiczne, które wymusza produkowanie koszulek w jednym rozmiarze


W przypadku Wiedźmina to się chyba sprawdziło? Mogę się mylić, ale na 90% jestem przekonany, że przy zamawianiu EK pierwszego Wieśka była możliwość wyboru rozmiaru koszulki.

Dnia 14.02.2011 o 11:58, Miliydan napisał:

Jestem przekonany, że brak możliwości ubrania koszulki nie umniejsza wartości edycji kolekcjonerskiej,
która oprócz t-shirt''u oferuje wiele innych atrakcyjnych dodatków.


I tu mnie zabiłeś. Mam nadzieję, że powyższe było jedynie żartem i jako taki ten fragment potraktuję, bo ciężko mi uwierzyć, że Konsul CDP mógłby coś takiego powiedzieć serio... O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac ostatnio CD Projekt wydaje duzo Edycji Specjalnych gier. W ostatnim czasie slychac o Shogun 2, dodatku do Dawn of War II czy Homefront. To jest juz staly trend, czy tylko chwilowe dzialanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 09:43, Miliydan napisał:

Prawda jest jest tak,
że większość graczy woli gry z polskimi napisami bez dubbingu. My jako wydawca staramy
się spełniać ich życzenia :)

Do dubbingu można się przyzwyczaić a z napisami trzeba się męczyć przez cała grę, więc wole mimo wszystko dubbing.
A czemu nie robi się gier z lektorem? Taka wersja tłumaczenia doskonale sprawdza się w filmach, myślę ze i w grach by się sprawdziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ring5

Rozumie zawód osób, które nie mogą zmieścić się w koszulkę "L". Mają one prawo wyrażać swój sprzeciw na forum i szanuje to. Ja sprzedaż oceniam na podstawie raportów sprzedażowych, a nie opinii na forum.

Osoba o przeciętnej budowie ciała będzie w koszulce rozmiaru XL wyglądać źle. Nie każdy chce nosić koszulki jak "po starszym bracie". Tylko nie pisz mi o zbyt obcisłych t-shirtach, też nie jestem ich fanem ;)

Stosowania różnych rozmiarów koszulek się nie sprawdziło i właśnie z tego powodu jest jeden rozmiar.

Ostanie zdanie to faktycznie takie puszczenie oka do Ciebie ;) Wiemy jak kochacie koszulki i poszukamy rozwiązania, które pomoże uszczęśliwić ludzi formatu XL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 20:57, Wojman napisał:

Widac ostatnio CD Projekt wydaje duzo Edycji Specjalnych gier. W ostatnim czasie slychac
o Shogun 2, dodatku do Dawn of War II czy Homefront. To jest juz staly trend, czy tylko
chwilowe dzialanie?


Sprawdzamy jak gracze reagują na takie działania. Jeśli spodoba się Wam taka polityka wydawnicza, to z pewnością pojawi się więcej bogatych wydań gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 15:04, Miro3 napisał:

A czemu nie robi się gier z lektorem? Taka wersja tłumaczenia doskonale sprawdza się
w filmach, myślę ze i w grach by się sprawdziła.


Drogi kolego :) Wyobrażasz sobie porywające RPG, w którym beznamiętny lektor jest głosem piękniej kobiety? To katastrofa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 17:51, Miliydan napisał:

Drogi kolego :) Wyobrażasz sobie porywające RPG, w którym beznamiętny lektor jest głosem
piękniej kobiety? To katastrofa!


Lepszy beznamiętny głos lektora niż czytanie napisów:) Po za tym myślałem że tak jak w filmach lektor był by raczej tłumaczem a nie głosem i ten piękny kobiecy głos było by słychać w tle:) Myślę że opracowanie wersji z lektorem jest o wile tańsze niż wersji z dubbingiem. Sądzę że głównym powodem dlaczego coraz mniej wydaję się gier w pełnej wersji polskiej to wysokie koszta a niezadowolenie części graczy z jakości dubbingu to tylko pretekst żeby nie wydawać z dubbingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 22:39, Miro3 napisał:

Lepszy beznamiętny głos lektora niż czytanie napisów:)


O tym dlaczego lepsza jest polonizacja kinowa niz dubbing juz mowilem w tym watku. Mam nadzieje, ze o gadaczu w grach to Ty tylko zartujesz. Owszem fajny byl efekt w Stalkerze, ale dosc szybko zmienilem wersje na te z napisami. Jesli lubisz grac to warto takze spozytkowac ten czas na cos przydatnego w zyciu. Bardzo duzo gier ma dobra kinowa wersje polska. Masz zatem na jednym ogniu upieczone dwie pieczenie: po pierwsze dobrze sie bawisz grajac w te czy inna produkcje, a po drugie masz kontakt z jezykiem angielskim, ktory dzis jest po prostu niezbedny. Sam gram w StarCraft II w oryginalnej angielskiej wersji jezykowej takze z innego powodu. Tam jak grasz w sieci to czesto podstawa do zwyciestwa jest dobra wspolpraca. Mowie tu o trybach 2v2, 3v3 czy 4v4. Gracze z innych krajow nie wiedza co to sa Piekielniki, Krazowniki, Tepiciele czy inne czolgi. Wiec jak mowisz cos w stylu "zrob Piekielniki" to moze byc problem. Jednakze jesli powiesz zrob "make more Helions" to juz wiadomo o co chodzi. :) Osobiscie ostatnio gram tez duzo w World of WarCraft i tam tez jezyk angielski jest podstawa, tym bardziej, ze nie ma wersji polskiej. Po prostu warto grajac przy okazji sie uczyc, a nie liczyc na lektora.

Dnia 15.02.2011 o 22:39, Miro3 napisał:

Sądzę że głównym powodem dlaczego coraz mniej wydaję się gier w pełnej
wersji polskiej to wysokie koszta a niezadowolenie części graczy z jakości dubbingu to
tylko pretekst żeby nie wydawać z dubbingiem.


Raz, ze wysokie koszta. Dwa, ze co dubbing to ci sami aktorzy. Trzy - niezadowolenie sporej liczby graczy. A ccztery to to, ze jest coraz wiecej takich, ktorzy jesli maja do wyboru tylko wersje z dubbingiem to wola gre kupic w zagranicznych sklepach wysylkowych. Sam tak zrobilem w przypadku gry James Bond 007: Quantum of Solace na PC. Dystrybutor wpadl na "genialny" pomysl, aby zrobic pelen dubbing w grze, w ktorej jest plejada znakomitych aktorow i glosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować