Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2011 o 22:49, Wojman napisał:

Aktualizowana jest strona www.cdprojekt.pl


Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Problem tylko w tym, że cdprojekt.pl nie ma wersji angielskojęzycznej i jest tylko stroną wydawcy gier a nie stroną korporacyjną czyli wizytówką całego CDP :)
Jest co prawda też strona optimus.pl ale ona tez jest tylko po polsku i choć w miarę aktualna to żadna inna strona CDP tam nie kieruje i trzeba ją znaleźć samemu.
Jednym słowem trochę "b... w tym archeo", że tak sparafrazuję klasyków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 23:41, Sigu napisał:

Witam, mam pytanie co do strony technicznej wydawania gier komputerowych w Polsce.
Jak się to odbywa? Dostajecie matrycę i kombinujecie z nią? Głównie mam na myśli tłumaczenia
i zastępowanie cut-scenek :)


Hej, zapytaj naszego konsula Robena. To jest nasz magik i mistrz lokalizacji, który z pewnością odpowie na Twoje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przytoczyć wypowiedź Michała Kicińskiego dla CD Action z 2009 roku:

Na przykład oferta przedpremierowa w empik.com na StarCrafta II za 180zł. CD Projekt nie podpisałby się pod taką ceną gry na PC nawet przy tak świetnej pozycji. LEM ma inną politykę, przez to jest nam ciężko walczyć o niższą cenę, gdy druga firma zgadza się na wszystkie warunki, byle utrzymać się na rynku. Z drugiej strony ciężko się temu dziwić. LEM reprezentuje już tylko jedną firmę i jest to dla nich sprawa życia lub śmierci.

Jak odniesiecie się do tego w świetle dzisiejszym, mam tu na myśli wydanie przez Was reedycji Starcrafta 2 za 199zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia mnie, czyli zwykłego gracza:
Acti-Blizz. Postanowił, że podzieli dystrybucję w wielu krajach przez 2. Acti zostało Lemowi, a Blizz musiał kogoś znaleźć. Najlepszym wyborem było CDP. Mieli już kiedyś umowę. A tak poza tym w 2009 roku cena równa 199 to było kosmos. Różnica między zwykłą premierówką, a S2 wynosiła te 99zł. Teraz gry podrożały i duża część z nich kosztuje 129-139zł. Różnica się zmniejszyła. A do tego dochodzi świetna sprzedaż gier Blizzarda. Trzeba być głupcem, żeby zrezygnować z takiej kasy.

Edit: Poczekajmy na "Z punktu widzenia CDP".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 10:35, bartex9 napisał:

Chciałbym przytoczyć wypowiedź Michała Kicińskiego dla CD Action z 2009 roku:

Na przykład oferta przedpremierowa w empik.com na StarCrafta II za 180zł. CD Projekt
nie podpisałby się pod taką ceną gry na PC nawet przy tak świetnej pozycji. LEM ma inną
politykę, przez to jest nam ciężko walczyć o niższą cenę, gdy druga firma zgadza się
na wszystkie warunki, byle utrzymać się na rynku. Z drugiej strony ciężko się temu dziwić.
LEM reprezentuje już tylko jedną firmę i jest to dla nich sprawa życia lub śmierci.


Jak odniesiecie się do tego w świetle dzisiejszym, mam tu na myśli wydanie przez Was
reedycji Starcrafta 2 za 199zł?



Hej, dzięki za to pytanie! Jest to świetna okazja do tego, by rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie. Starcraft 2, o którym informacja znalazła się w doniesieniach to nie jest reedycja. To zwykłe premierowe wydanie, które w tej chwili ciągle jest dostępne na rynku. Stąd jego cena utrzymuje się na poziomie, jaki był ustalony w dniu premiery. Przy kolejnych tytułach premierowych oraz Re-edycjach właśnie CD PROJEKT będzie starał się dostosować ceny w lepszym stopniu do oczekiwań graczy w Polsce. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z prostym transferem produktów od jednego dystrybutora do drugiego z zachowaniem ich bieżących cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś powiedzieć co nieco o Diablo III. Skoro już wiadomo, że CDP będzie dystrybutorem gry, chciałbym uzyskać informacje:
1. Kto pracuje nad polska lokalizacją gry?
2. Czy Diablo będzie wydane podobnie jak Starcraft - mowa o wielkości pudełka i ogólnej spójności wyglądu dla wydawanych w Polsce gier Blizzarda?
3. Czy wydawca planuje nocne premiery gier - jeśli tak to w jakich miastach?
4. W jakiej ilości CDP otrzymał klucze do betatestów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 15:29, Laston napisał:

Z tego mamy rozumieć, że przy wydawaniu Diablo 3 będziecie walczyć o cenę, tak?

Podejrzewam, że uzyskanie licencji na wydawane tytuły wiązało się z negocjowaniem cen wydawanych gier. Wydaje mi się również, że cena Diablo 3 jest już ustalona. Mogę się jednak mylić i najlepiej, jeśli odpowiedzi udzieli CM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 15:37, Kawosz-ski napisał:

> Z tego mamy rozumieć, że przy wydawaniu Diablo 3 będziecie walczyć o cenę, tak?

Podejrzewam, że uzyskanie licencji na wydawane tytuły wiązało się z negocjowaniem cen
wydawanych gier. Wydaje mi się również, że cena Diablo 3 jest już ustalona. Mogę się
jednak mylić i najlepiej, jeśli odpowiedzi udzieli CM.


Bardziej szczegółowe wyjaśnienie tematu cen podaje poniżej, cytując oficjalną wypowiedź Michała Gembickiego - Dyrektora Zarządzającego CD PROJEKT - Michał Gembicki odniósł się również do pytań o ceny, w jakich oferowane będą produktu firmy Blizzard - W kwestii ceny gry Starcraft 2 powstało ostatnio sporo kontrowersji. Kluczowym jest stwierdzenie jakoby CD PROJEKT wprowadzał na rynek reedycję w cenie 199,99 zł, a przecież wcześniej ustami Michała Kicińskiego obiecywaliśmy cenę niższą. Wyjaśniając więc, gra Starcraft 2, która znalazła się w katalogu wydawniczym CD PROJEKT od 01 września 2011 faktycznie jest w cenie 199,99 zł, natomiast nie jest to pod żadnym względem reedycja. To nic innego jak premierowa wersja gry, której obecna rynkowa cena sugerowana to właśnie 199,99 zł. W wyniku zmiany dystrybutora oczywistym jest, że te tytuły które już znajdują się na rynku w określonych cenach w nich muszą pozostać. Nie zdradzając zbyt wiele z kulis rozmów mogę dodać, że w tej chwili dokładamy wszelkich starań, aby kolejne nowe premierowe produkty ukazała się w innej, jak mamy nadzieję bardziej atrakcyjnej cenie. Na wynik tych rozmów trzeba jednak poczekać chwilę dłużej, pamiętając jednocześnie, że tak naprawdę jest to dopiero początek dystrybucji gier firmy Blizzard przez CD PROJEKT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 12:55, Kawosz-ski napisał:

Czy mógłbyś powiedzieć co nieco o Diablo III. Skoro już wiadomo, że CDP będzie dystrybutorem
gry, chciałbym uzyskać informacje:
1. Kto pracuje nad polska lokalizacją gry?


Niestety nie mogę ujawnić tej informacji :(

Dnia 01.09.2011 o 12:55, Kawosz-ski napisał:

2. Czy Diablo będzie wydane podobnie jak Starcraft - mowa o wielkości pudełka i ogólnej
spójności wyglądu dla wydawanych w Polsce gier Blizzarda?


Firma Blizzard wspólnie z CD PROJEKT poinformują o szczegółach wydania Diablo III w stosownym czasie.

Dnia 01.09.2011 o 12:55, Kawosz-ski napisał:

3. Czy wydawca planuje nocne premiery gier - jeśli tak to w jakich miastach?


Biorąc pod uwagę, jak wielkim i ważnym wydarzeniem dla nas i graczy jest premiera Diablo III rozważamy różne scenariusze imprez na tę okoliczność. Jest jeszcze stanowczo zbyt wcześnie, bym mógł podać jakiekolwiek konkrety.

Dnia 01.09.2011 o 12:55, Kawosz-ski napisał:

4. W jakiej ilości CDP otrzymał klucze do betatestów?


Nie mogę ujawnić tej informacji.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 11:42, Nalfein napisał:

Dlaczego EK Space Marine na PC jest inne niż na konsolach? Czy będzie dostępna normalna
kolekcjonerka w przyszłości?


Jest to związane z polityką THQ. Jestem przekonany, że nasza Edycja Specjalna może spokojnie uchodzić za EK. Wydanie jest bardzo bogate, a na dodatek unikalne w skali światowej. Nie planujemy innych wydań gry Space Marine w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań odnośnie Diablo 3:
1. Czy CDP przewiduje konkursy związane z betatestami Diablo 3? Oczywiście takie, w których do wygrania będzie klucz.
2. Czy polska lokalizacja będzie posiadać szybkie przełączanie tekstu pisanego między dwoma językami (angielskim i rodzimym)? Za pomocą zdefiniowanego klawisza można podejrzeć np. angielską nazwę przedmiotu.
3. Czy CDP przewiduje wydanie Edycji Kolekcjonerskiej Diablo 3?
4. Jak będą realizowane zamówienia przedpremierowe na grę?
5. Czy za polska lokalizację odpowiadają m. in. osoby odpowiedzialne za tłumaczenia dla Warcraft 3?
6. Czy cena premierowa będzie na poziomie ceny Starcraft 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 15:07, Miliydan napisał:

Mały updejt do pytania nr. 5. Na forum Blizzarda potwierdzono, że że nad lokalizacją
pracują doświadczeni profesjonaliści w dziedzinie tłumaczenia gier, w tym także osoby,
które zajmowały się lokalizacją Diablo II i Warcraft III. LINK do posta: http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/2586648698#11

Dzięki, akurat to odpowiedź na moje pytanie jest :) Mój Alias na BN to Orgin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować