Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Resident Evil 5 najładniejszy na...

99 postów w tym temacie

Różnica zawsze MINIMALNA bedzie ale dla mnie nie ma żadnej a dlaczego? Gram na 360 i gra wygląda BOSKO więc wątpie bym zobaczył gdzieś indziej coś ponad BOSKO. Jeżeli grafika jest minimum DOBRY to wtedy juz mi zwisa czy mzoe byc lepsza i zajmuje się grą.

Jednak w full hd na 360 RE5 wygląda lepiej niz tu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnice? Jakie różnice? Podczas grania nie ma żadnych bo kto by na to zwracał uwagę, gdy magazynek pusty a wszyscy lecą sie przytulać z graczem :]
CZeka mna wyniki porównania z PS3 acz nie wiem czy wyjdzie podobnie jak u innych, że wspomne o Assassin Creed, CoJ: BoB czy Ghostbusters.

@Loczyn: Po co karzesz doliczać do konsoli cenę dobrego TV a do PC cenę monitora i reszty już nie? Bo za 1600zł komp (do tej gry) i monitor (dobry) to mi się coś nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 01:20, SpecShadow napisał:

@Loczyn: Po co karzesz doliczać do konsoli cenę dobrego TV a do PC cenę monitora i reszty
już nie? Bo za 1600zł komp (do tej gry) i monitor (dobry) to mi się coś nie widzi.

To on nie dolicza, ja nic o tym nie wspominałem.
No to dajmy mój monitor Saumsung T200 20" = 750zł (rok temu taka cena była, teraz coś koło 650)
A komputer? Rok temu (bo kupowałem cały komplet) za swój dałem 1300 i Crysis na High przy rozdzielczości 1680x1050 dyga tylko przy jeździe pojazdem na otwartych przestrzeniach (system Vista z DX10), coś do dodania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Far Cry 2 na ultra w 40-60 FPS (zależne od pogody rzecz jasna) i nie wiem co mogłoby lepiej jeszcze wyglądać, gra miażdzyła grafiką a to czy wybuch jest bardziej soczysty w DX10 niż DX9 to naprawdę mnie mało interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@loczyn

widac kolego ze konsole ogladasz chyba tylko na sklepowych polkach.

z konsoli tez mozna wydrukowac dokument, ogladac YT, odpowiadac na posty, sluchac muzy i szperac na necie i to na zwyklym firmwarze. oczywiscie mozna tez zainstalowac linusia i rozszerzyc funkcje.

nie potrzeba autoaima bo zarowno w FPS jak i w TPS wygodnie gra sie na padzie - kwestia przyzwyczajenia. konsole posiadaja takze wejscia USB od jakiegos czasu, nie wiem czy byles tego swiadom piszac posta wiec klawka i myszka nie sa exclusivami dla PC kolego :)

wiec jak nie znasz sie na czyms to sie nie napinaj jak guma w majtkach i nie sap tylko poczytaj, poszukaj... opanujesz emocje troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W samej grze zapewne różnice będzie dało się zauważyć (zwłaszcza w wyższej rozdzielczości). Na screenach - nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 22:51, arborek napisał:

PC do testów (3 tys) - xBox 360 (1 tys). hmmmm... tu już chyba wszyscy widzą różnicę
:)

arborek, mysle ze sie tym troszeczke zowniles.... cale szczescie ze nie musze sie duzo rozpisywac, poniewaz loczek zrobil to juz za mnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- PC nie jest ograniczony ramami, nie jest ani next-genowy, ani back-genowy, jest ponadczasowy
i robisz z nim co chcesz.

Czemu więc na moim PC nie chodzi 90% nowych gier? Jednak mój ograniczają jakieś niewidzialne ramy ;0

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Komputer który potrafi wyświetlić taką grafikę to koszty rzędu 1600-1800

Tutaj się zgadzam, przesadził z ceną. Ale trzeba się liczyć z tym że po jakimś czasie trzeba będzie wymienić trochę rzeczy. A nawet jeśli nie, to i tak wychodzi taniej niż konsola.

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Nie doliczyłeś dobrego TV do konsoli, bo chyba na czeskim TV grać nie będziesz prawda?

Bo TV to się kupuje tylko żeby grać na konsoli, po co komu telewizor jak się nie ma konsoli? ;)

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Cena gry na PC jest po połowę mniejsza od tej na Xboxa.

Tru.

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Na PC zrobisz tysiąc innych rzeczy.

Tak. I dla tego ja PS zostawiam to tych innych rzeczy, gram na konsoli.

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- RE to TPS, pad vs klawa?

Mi wygodniej gra się padem, kwestia przyzwyczajenia i ogólnie gustu. A tak jak mówił @KiRSDRAKE, da się i podłączyć klawiaturę i myszkę. Tylko że wtedy sobie nie poleżysz na łóżku grając ;)

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

Na koniec najkrótszy żart tak dla rozluźnienia atmosfery:
Zainstalowali już wam autoaima, żeby dało się grać na konsoli?

Rzeczywiście, konsole to chyba widziałeś tylko w sklepie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest absolutnie minimalna. Na tyle minimalna, że nie jest warta półrocznego czekania od premiery konsolowej. Ci, którzy pograć chcieli, już dawno pograli, a zachwyty tych, którzy podniecają się takimi "różnicami" pół roku po premierze, można nazwać chorymi :) Panowie, nie ma się czym podniecać :>

@loczyn: wspominasz o koszcie tv. Muszę Cię rozczarować. Konsolę można podpiąć bez żadnego problemu do panoramicznego monitora, a o tv wspominają chyba tylko ci, którzy wciąż grają na 15 calowych monitorkach crt :) Poza tym tak jak napisał już kolega @Rumcajsev - Ty konsole widziałeś chyba tylko na sklepowych półkach, bo nie masz o nich bladego pojęcia, a grasz "znafcę". Do tego Twój pożal się Boże tekst o autoaimie - to miała być dogryzka? Wiesz w ogóle, jak działa autoaim? Wiesz, że można go bez problemu wyłączyć? Oczywiście ani jednego ani drugiego nie wiesz, bo dla takich "znafców" jak Ty, autoaim to autocelowanie :>

W każdym bądź razie życzę Wam, ograniczeni do jednej platformy pecetowi fanboje, przyjemnej gry w tę świetną grę, będącą na pc konwersją z konsoli :) No i życzę Wam dobrej optymalizacji, aby na tym komputerze za 1600 PLN działało chociaż tak samo płynnie jak na konsoli za 700 PLN :>

Do graficznym onanistów - życzę zaopatrzenia się w lupę, abyście mogli nacieszyć się i pochwalić przed innymi fanbojami ciut lepszymi teksturami i ciut lepszym oświetleniem :) Oczywiście na Viście :> Ah, no i przyjemnego korzystania z Windows LIVE, przyjemnej aktywacji i walki z zabezpieczeniami :> Oczywiście bezstresowej rozgrywki ;)

ps. TPP na klawiaturze? Tak samo dobrze się na niej gra, jak kręci "młynki" w SF IV :>>> No ale, przecież Wy, ograniczeni do pc, wiecie lepiej :D :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda na piecyku.
Na max detalach mam 45-55 fps, a gra sprawia wrażnie jakby działała z prędkością 999999fps O_o
Zostane przy wersji na ps3, lepiej czuć dramaturgie akcji przy tych 25-30fps :P A na PC nawet jak włacze AAx16 to i tak jest jakoś za szybko:D Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażnie, ale na konsolach jest takie ala filmowe rozmycie przy szybkich ruchach, na PC tego niema. Pewnie z tąd mam te odczucia;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 09:18, Daimon084 napisał:

@szaretucha
I proszę uruchom teraz na tym Twoim zestawie jakąś nową grę :)


Sory coś mi się pomieszało nie dałem tego zestawu co chciałem. Mniejsza z tym... tam złożyłem kompa za 3890.99zł. Posiadał on kartę graficzna taką jak na screenach czyli Geforce GTX 285, której cena waha się w przedziale 1200-1800zł. I teraz powiedzcie mi gdzie tu widzicie kompa za 1400??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- PC nie jest ograniczony ramami, nie jest ani next-genowy, ani back-genowy, jest ponadczasowy i robisz z nim co chcesz.

Cóż... Mój PC niestety nie był ponadczasowy i jednak był ograniczony ramami... Konkretnie po 2 latach musiałem zmienić kartę graficzną a potem procek. Mam Xboxa 360 ale nadal wymieniam bebechy w moim PC, bo przecież nie mógłbym ominąć takich tytułów jak np. Wiedźmin.

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Nie doliczyłeś dobrego TV do konsoli, bo chyba na czeskim TV grać nie będziesz prawda?
Czyli z jakieś dwa koła, no może 1500 można doliczyć.


Rozumiem, że nie masz konsoli. Wnioskując z twojej wypowiedzi nie masz również telewizora, ponieważ sądząc z twojej wypowiedzi telewizor jest tylko do konsoli. :P LOL! :D

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

Na koniec najkrótszy żart tak dla rozluźnienia atmosfery:
Zainstalowali już wam autoaima, żeby dało się grać na konsoli?


Yyy... To gdzie ten żart? ;P

Co do newsa, to myślę, że podniecanie się takimi szczegółami jest trochę chore... Nie uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malutką różnicę zauważyłem drugich screenach. Na DX10 koleś ma więcej światła na twarzy.
Rzeczywiście może to wpłynąć na wrażenia wizualne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

Kolejny "mózg". Przestań szerzyć takie rzeczy bo mi się już rzygać od tego.

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- PC nie jest ograniczony ramami, nie jest ani next-genowy, ani back-genowy, jest ponadczasowy
i robisz z nim co chcesz.


Robisz co chcesz przez rok. Bo potem wychodzi nowa grafa nowy procek nowe gry i twój komputer marzeń z przed roku nadaje się tylko do przeglądania naszej-klasy dla żonki. A xem możesz męczyć najnowsze gierki i cieszyć się nimi w pełni przez wiele lat.

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Komputer który potrafi wyświetlić taką grafikę to koszty rzędu 1600-1800 więc nie wiem
skąd te 3tyś z kosmosu (widać obeznanie w temacie :/), a jak kurs dolara przypasuje to
i za 1400 można kupić.

i

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Cena gry na PC jest po połowę mniejsza od tej na Xboxa.


W sprawie sprzętu się dopatrzyłeś kursu dolara a dla gier już nie ? Jak dobrze pokręcisz to najnowsze gierki na Xa masz w takiej samej (może odrobinkę wyższej cenie niż na PC). I jak kupujesz to wiesz że Ci zadziała a nie zastanawiasz się czy grafa wytrzyma czy ram da rade. bleee

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Nie doliczyłeś dobrego TV do konsoli, bo chyba na czeskim TV grać nie będziesz prawda?
Czyli z jakieś dwa koła, no może 1500 można doliczyć.


Ja gram na moim 22'' monitorze od kompa :) i gry wyglądają o wiele lepiej niż gierki na PC na kompie który kupiłem 2 lata temu za 3 tys. Jak bym wtedy od razu kupił Xa plus słabszego PC z linuxem był bym szczęśliwszy :)

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- Na PC zrobisz tysiąc innych rzeczy. Wydrukujesz dokument, poszperasz na necie, sprawdzisz
pocztę, zrobisz model w 3D maxie, posłuchasz muzy i wejdziesz na YT, a co najważniejsze
- masz możliwość napisania właśnie takich głupich postów.


Większość (poza model w 3D maxie bo nie wiem co to jest)z rzeczy które opisałeś zrobię również przy użyciu mojego telefonu komórkowego. Czy on też jest lepszy od Xa :)?

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

- RE to TPS, pad vs klawa? Zacytuję tutaj kogoś... "tu już chyba wszyscy widzą różnicę
:)"


Że tak przypomnę świetną grę Dead Space. Ktoś pamięta Pad vs Klawiatura+mysz ? obawiam się że sterowanie na konsolach zamiatało a myszka była frustrująca. sam mam konsole dopiero kilka miesięcy i na początku było trudno sie przyzwyczaić :) ale już zaczynam walić head shoty :)

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

Na koniec najkrótszy żart tak dla rozluźnienia atmosfery:
Zainstalowali już wam autoaima, żeby dało się grać na konsoli?


A taki w sumie też żart :) Wiesz że na Xie można zainstalować linuxa :) w sumie to nie żart :) prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna TV. To jest zakup dla rodziny. No chyba że ktoś jest dziany i rodzicie kupują oddzielnie komuś do pokoju.
Ale częściej jest tak że dla rodziny. Albo ktoś pod monitor sobie podłącza, czyli kosztów kupna TV nie ma co liczyć.

Co do PS3. IMO wygląda tak samo jak na X360 lub jest porównywalna. Na gametrailers.com wyłączają jedną opcję na niekorzyść PS3.
Nie warto się sugerować filmikami ani screenami z poszczególnych wersji. Bardzo łatwo można obniżyć jakość screenów.

Np. Ghostbusters, grałem w demo na PS3 i w ogóle się nie pokrywa ze screenami na necie. Gra wygląda dużo lepiej. Ale jak już mówiłem trzeba mieć tą opcję włączoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyglądam screenom z XBOXA i z PC na DX 10 i jedyne co zauważyłem to to że twórcy obrazków by zrobić złudzenie dokładności zdjęcie z PC specjalnie przybliżyli. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować