Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Resident Evil 5 najładniejszy na...

99 postów w tym temacie

@Rumcajsev

Dnia 18.07.2009 o 08:37, Rumcajsev napisał:

Czemu więc na moim PC nie chodzi 90% nowych gier? Jednak mój ograniczają jakieś niewidzialne
ramy ;0

Tak? Tylko teraz komputer za 2tyś przewyższa już możliwościami nextgenowe konsole i jak? Podkręcisz swoje Xkloca albo PS3? Dodasz ramu? Czy modlisz się aby PS4 było szybko i tanio?

Dnia 18.07.2009 o 08:37, Rumcajsev napisał:

Tutaj się zgadzam, przesadził z ceną. Ale trzeba się liczyć z tym że po jakimś czasie
trzeba będzie wymienić trochę rzeczy. A nawet jeśli nie, to i tak wychodzi taniej niż
konsola.

Prawda jest taka, że jeśli nie kupuje się w Komputroniku/Sferisie/Biedronce/(tu wpisz jakiś inny syfiarski super-maga-turbo-hipermarket) to różnic cenowych między konsolą, a PC nie ma.

Dnia 18.07.2009 o 08:37, Rumcajsev napisał:

Bo TV to się kupuje tylko żeby grać na konsoli, po co komu telewizor jak się nie ma konsoli?
;)

Wiesz ja mam czeskij telewizornik 13" i ogląda mi się świetnie, mój znajomy ma podobny tylko 32" i zgadnij jak wyglądał MGS4? Była taka pikseloza, że nie mogliśmy dojrzeć ile miał ammo w pistolu ;) Oczywiście cała gra wyglądała jak z PSXa albo gorzej no ale...

Dnia 18.07.2009 o 08:37, Rumcajsev napisał:

Tak. I dla tego ja PS zostawiam to tych innych rzeczy, gram na konsoli.

Dla każdego coś miłego ;) Sam mam PS2 i PSP ale niektóre gry po prostu są dla mei lepsze na PC (nie patrze na grafikę!)

Dnia 18.07.2009 o 08:37, Rumcajsev napisał:

Mi wygodniej gra się padem, kwestia przyzwyczajenia i ogólnie gustu. A tak jak mówił
@KiRSDRAKE, da się i podłączyć klawiaturę i myszkę. Tylko że wtedy sobie nie poleżysz
na łóżku grając ;)

No wiem, ale dosyć już znane jest strzelanie z miejsca w RE, nawet śmieją się z tego konsolowcy :)

Dnia 18.07.2009 o 08:37, Rumcajsev napisał:

Rzeczywiście, konsole to chyba widziałeś tylko w sklepie...

Nie tylko w sklepie, ba! Nawet grałem na wszystkich dostępnych.
Co tam, że na konsolach CoD4 i CS (z resztą jak większość gier FPS) masz dużo większego HitBoxa niż na PC, to nic, co tam że w RE i innych TPS masz auto celowanie którymś z przycisków, nieee to tylko legendy i mity wymyślane przez PCtowców którzy lubią dogryźć, tak tak... ;)

@aope
Ja gram na panoramce 20", ale grałem na "nextgenowych" konsolach właśnie na czeskich telewizorach. U mnie w domu nie mam żadnego nowego TV, tak więc ten zakup uważam za ważny bo gry z nowych konsol nie wyglądają tak nowocześnie. Oczywiście Ty jak i pozostali albo już mieliście do tego TV albo liczyliście ten zakup tylko po prostu teraz to przemilczeliście :)

Co do autoaima, słusznie zauważyłeś o co chodzi, jednak sam przyznałeś, że autocelowanie jest zaimplementowanie co jest trochę pocieszne w grach w których głownie rozrywka polega na celowaniu ;)

Fanboyem pecetowym nie jestem, po prostu boli mnie po oczach jak kolejny raz jakiś ułom pisze o gigantycznych kwotach zakupu PC żeby w ogóle pograć. Koszty są porównywalne ale oczywiście Ty również sapiesz, że 700 < 1600, no jest mniej ale każdy z nas kupi po 10 gier i ja już jestem o tysiaka do przodu i co? No i nic, ale oczywiście komputer to drogi, wymieniać trzeba bla bla...

Tak TPP na klawiaturze, gra się bosko. W SFIV przyznam rację, że tragicznie i do tego typu gier są konsole, ale wiesz co Ci powiem ;)? Na padzie jest nie lepiej... dlatego kupiłem arcade-sticka do piecyka i co na to tato :>?

@Stefan_Skellen
No to fakt, co 2 lata trzeba wymienić komputer wtedy nie widać specjalnych przeskoków, niestety kupując konsole za dwa lata może już być przestarzałą (i będzie), a wtedy trzeba czekać na następna generację.

Co do TV odpisałem już na ten argument wyżej. Nie każdy ma SonyBravię 52" bo kupił "se tak". TV oglądam tylko dla Faktów i wiadomości na Polsacie, no i czasami dla uczty kinomana na TVP1 czy 2. Jestem gorszym człowiekiem przez to?

@ODPOWIEDŹ GRUPOWA
Nie jestem żadnym fanboyem PC, ani żadnej innej platformy. Na forum ktoś napisał absolutną nieprawdę i trzeba było zareagować. Lubię konsolki bo posiadam dwie. W FF, GoW i Tekkena ciora mi się bosko, niestety Blacka, CoDa i Medala sobie darowałem, wole po prostu w takie gry grać na PC.
Nie chcę tu kolejnych flamewarsów, starałem odpisać pokojowo i przepraszam jeśli kogoś uraziłem :)

Graj i pozwól grać innym (...i nie kłam co do kosztów PC! ;P)

PS
@arborek
Nie mam ciśnienia na nowe procki i grafę. Mam starą 8800 i procka E8500 i chodzi mi wszystko na max, a komputer mam już rok, więc? Na horyzoncie nie widzę jakiegoś zjadacza komputerowych podzespołów więc śpię spokojnie.

Sprawie gier racja - ale na PC mogę zrobić podobnie, z resztą zapomniałeś też o wymianie która na konsolach jest dużo bardziej popularna (takie argumenty pominąć no no ;P)

Może trochę przepłaciłeś ;)? Aj.. po prostu dla każdego coś miłego, ja wole lepszy PC + tańsza konsola, Ty na odwyrtkę i niech tak zostanie.

3D max to program do tworzenia grafiki 3D, jeszcze Photoshop i AutoCad, gdybym miał tylko konsole nie mógłbym pracować, może stąd takie moje przywiązanie do blaszaczka.
Btw. Co to za telefon i za ile? iPhon? A czy on nie jest w koszcie PS3 ;)?

DeadSpace możliwe, jednak w FPS nadal klawiatura + mysz wygrywa z padem. (Dla tych co nie wierzą proszą obejrzeć film "Fish Go To Moo Tuna")

Wiem, że można zainstalować linuksa, a wiesz że na PC można odpalić EMU X i PS ;)? To nie żart to prawda! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:

> PC do testów (3 tys) - xBox 360 (1 tys). hmmmm... tu już chyba wszyscy widzą różnicę
:)



> Kolejny "mózg". Przestań szerzyć takie rzeczy bo mi się już rzygać od tego.

Dnia 18.07.2009 o 00:16, loczyn napisał:



"Mózgiem" to raczej Ty jesteś, on miał (z grubsza) rację. Jak już trochę ochłoniesz - nie wiem, wyjdziesz na dwór, przewietrzysz się i dotlenisz to sobie popatrz na te obrazki z wersji PC - tam na dole w rogu masz napisane na jakim to sprzęcie było testowane. Na dwóch screenach jest to GTX 285 (ok.1200 zł.), na jednym GTX 295 (ok.1700 zł.). A to na razie jest sama karta graficzna, więc te Twoje 1400 to jest z dupy wzięte. Także ich zestaw testowy (oczywiście nie ma wątpliwości że gra pójdzie też na znacznie tańszym kompie) mógł kosztowac około 3 tys. zł.

Odnośnie telewizora - spora grupa dorosłych ludzi juz od dawna ma TV Hd - Ready (sam kupowałem 2 lata temu) czy FULL HD. I to kupiony nie tylko pod konsolę, tylko przede wszystkim do ogladania telewizji czy filmów. Jeśli Ty nadal "jedziesz" na jakimś ruskim rubinie to współczuje, może trzeba było mniej kasy ładować w kompa, a kupić porządny TV, który starczy na lata.

Resztę Twojego posta pozostawiam bez komentarza, gdyż są to typowe wypociny pecetowego fanboja, który żyje w magicznym świecie swoich własnych urojeń. Jeszcze tylko jedno zdanie - jeśli myslisz że "konsolowcy" nie maja kompów i nie umieją z nich korzystać, to jesteś w głębokim błędzie i po prostu mi Cię żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 10:32, loczyn napisał:

@Rumcajsev
> Czemu więc na moim PC nie chodzi 90% nowych gier? Jednak mój ograniczają jakieś
niewidzialne
> ramy ;0
Tak? Tylko teraz komputer za 2tyś przewyższa już możliwościami nextgenowe konsole i jak?
Podkręcisz swoje Xkloca albo PS3? Dodasz ramu? Czy modlisz się aby PS4 było szybko i
tanio?

2 tyś ok spoko. A z każdym kolejnym rokiem 1000 żeby wszystko na full uciągnąć.

Dnia 18.07.2009 o 10:32, loczyn napisał:

> Tutaj się zgadzam, przesadził z ceną. Ale trzeba się liczyć z tym że po jakimś czasie

> trzeba będzie wymienić trochę rzeczy. A nawet jeśli nie, to i tak wychodzi taniej
niż
> konsola.
Prawda jest taka, że jeśli nie kupuje się w Komputroniku/Sferisie/Biedronce/(tu wpisz
jakiś inny syfiarski super-maga-turbo-hipermarket) to różnic cenowych między konsolą,
a PC nie ma.

Jak składasz gdzieś to sobie każą płacić. Nie wiem kto jest na tyle mądry by kupować z supermarketach kompy z gotowymi parametrami. Lepiej złożyć, i przynajmniej ci facet powie co z czym będzie najlepsze ale wybulić musisz niestety.

Dnia 18.07.2009 o 10:32, loczyn napisał:

> Bo TV to się kupuje tylko żeby grać na konsoli, po co komu telewizor jak się nie
ma konsoli?
> ;)
Wiesz ja mam czeskij telewizornik 13" i ogląda mi się świetnie, mój znajomy ma podobny
tylko 32" i zgadnij jak wyglądał MGS4? Była taka pikseloza, że nie mogliśmy dojrzeć ile
miał ammo w pistolu ;) Oczywiście cała gra wyglądała jak z PSXa albo gorzej no ale...

No wiesz jak miał podłączone PS3 do TV kablem euro to się nie dziwię. Tu HDMI albo Component musi być. Ja grałem na 32 Full HD z HDMI i piękna grafika a do tego przepiękny interfejs w MGS4.

Dnia 18.07.2009 o 10:32, loczyn napisał:

> Tak. I dla tego ja PS zostawiam to tych innych rzeczy, gram na konsoli.
Dla każdego coś miłego ;) Sam mam PS2 i PSP ale niektóre gry po prostu są dla mei lepsze
na PC (nie patrze na grafikę!)

No i jest git bo szanuje się zdanie drugiej osoby.

Dnia 18.07.2009 o 10:32, loczyn napisał:

> Mi wygodniej gra się padem, kwestia przyzwyczajenia i ogólnie gustu. A tak jak mówił

> @KiRSDRAKE, da się i podłączyć klawiaturę i myszkę. Tylko że wtedy sobie nie poleżysz

> na łóżku grając ;)
No wiem, ale dosyć już znane jest strzelanie z miejsca w RE, nawet śmieją się z tego
konsolowcy :)

A jestem ciekaw kto grał w RE 4 na klawiaturze. RE 4 to TYLKO do Joypada, w sumie jak i cała seria. Co do strzelania w miejscu to już tam widzimisię Capcomu.

Dnia 18.07.2009 o 10:32, loczyn napisał:

> Rzeczywiście, konsole to chyba widziałeś tylko w sklepie...
Nie tylko w sklepie, ba! Nawet grałem na wszystkich dostępnych.
Co tam, że na konsolach CoD4 i CS (z resztą jak większość gier FPS) masz dużo większego
HitBoxa niż na PC, to nic, co tam że w RE i innych TPS masz auto celowanie którymś z
przycisków, nieee to tylko legendy i mity wymyślane przez PCtowców którzy lubią dogryźć,
tak tak... ;)

Chłopie na konsolach nie ma autocelowania chyba że se włączysz. GTA IV to ostatnia gra która miała. Teraz już te nowsze FPS''y czy gry akcji nie mają autoaima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TRZYMAJCIE MNIE! Ocenianie różnic na podstawie obrazków w skali mikro. Śmiech na sali. Wszystkim "znawcom" polecam porównać obie wersje "na żywo".

Dnia 18.07.2009 o 00:55, Kafar napisał:

Jednak w full hd na 360 RE5 wygląda lepiej niz tu ;/


"Full HD" to możesz sobie wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi - konsola renderuje obraz w 1280x720 i 30 klatkach z okazjonalnymi spadkami.
PC nie ma ograniczeń w kwestii rozdzielczości, AA, ilości klatek - trzeba mieć klapki na oczach, by negować fakt, że będzie prezentować się lepiej.

Dnia 18.07.2009 o 00:55, Kafar napisał:

Robisz co chcesz przez rok. Bo potem wychodzi nowa grafa nowy procek nowe gry i twój komputer marzeń z przed roku nadaje się tylko do przeglądania naszej-klasy dla żonki. A xem możesz męczyć najnowsze gierki i cieszyć się nimi w pełni przez wiele lat.


Twoja ukochana konsola nadaje się na złom w momencie wydania. To, że ukazuje się nowa generacja kart graficznych nie oznacza, że ktokolwiek zobowiązany jest od razu lecieć do sklepu. Znawca od siedmiu boleści.
Z płynnym generowaniem obrazu w rozdzielczości 1280x720 nawet karty kilkuletnie nie mają problemów.

Dnia 18.07.2009 o 00:55, Kafar napisał:

Ja gram na moim 22'' monitorze od kompa :) i gry wyglądają o wiele lepiej niż gierki na PC na kompie który kupiłem 2 lata temu za 3 tys.


Robisz z siebie idiotę, a do tego łżesz jak pies.

Dnia 18.07.2009 o 00:55, Kafar napisał:

Że tak przypomnę świetną grę Dead Space. Ktoś pamięta Pad vs Klawiatura+mysz ? obawiam się że sterowanie na konsolach zamiatało a myszka była frustrująca.


Yhy. Myszka nie sprawiała problemów, to raz. PC wspierają każde urządzenie pod słońcem, w tym pady - to dwa.

Dnia 18.07.2009 o 00:55, Kafar napisał:

A taki w sumie też żart :) Wiesz że na Xie można zainstalować linuxa :) w sumie to nie żart :) prawda :)


Jak miło. Skończyłeś już odrabiać lekcje na swoim "Xie" z linuxem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@LordPilot
Pierwszej części w ogóle nie komentuję, bo to Ty musisz ochłonąć. Mówiłem o sprzęcie który jest zdolny wygenerować taką grafikę i tyle FPS (no może z 5 mniej ale co to zmienia?) a nie ten co podali. Aj...

Co do TV, dziękuję, że traktujesz mnie już jako gorszego z powodu braku super odjechanego telewizora, wiesz co Lord? Spodziewałem się po Tobie więcej, widać jesteś męską... hmm... odpowiednik blachary hmm.. "telewiziarą"?

Ostatniej części też nie skomentuję, tak aby zrobić Ci przyjemność.

@Slappy
>2 tyś ok spoko. A na następny rok kolejny 1000.
Rok już minął i nie dołożyłem ani złotówki i chyba przez najbliższe hoho miesięcy nie dołożę i co? (Nadal wszystkie gry odpalają mi na max!)

>Jak składasz gdzieś to sobie każą płacić. Nie wiem kto jest na tyle mądry by kupować z supermarketach kompy
>z gotowymi parametrami. Lepiej złożyć, i przynajmniej ci facet powie co z czym będzie najlepsze ale wybulić
>musisz niestety.

Ja składam w małym sklepiku, za złożenie biorą różnie od 50zł do 100 plus uciorają coś na podzespołach. Nie mówię przecież, żeby każdy składał sam, bo wtedy to nawet te 1300 to dużo.

>No wiesz jak miał podłączone PS3 do TV kablem euro to się nie dziwię. Tu HDMI albo Component musi być.
No właśnie o tym mówię, ale dla niektórych jak np LordPilot to ludzie rodzą się już z TVHD pod pachą...

>No i jest git bo szanuje się zdanie drugiej osoby.
I love you men!

Co do reszty:
Wiem jak jest, spokojnie nie jestem totalnym konsolowym laikiem, ale sam słusznie zauważyłeś, że to ostatnio z tego zaczęto rezygnować.

Peace!

Btw. Polecam niektórym napaleńcom przeczytać o wynikach nowego BF na konsolach (głownie komentarze). Miłej lekturki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 10:49, loczyn napisał:

@Slappy
>2 tyś ok spoko. A na następny rok kolejny 1000.
Rok już minął i nie dołożyłem ani złotówki i chyba przez najbliższe hoho miesięcy nie
dołożę i co? (Nadal wszystkie gry odpalają mi na max!)

GTA IV również?? Nie no tu już tej gry w sumie nie ma się co czepiać bo to wyjątek.

A wszystko w dobre płynności?? Ale w sumie to też zależy jak się kto zna. Bo można złożyć dobre parametry żeby mieć spokój na parę lat. Z max problemu nie ma, gorzej z płynnością bo gry lubią haczyć, jednak to zależy od producenta jak daną grę zoptymalizuje.

Peace Brother!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 10:32, loczyn napisał:

SonyBravię 52" bo kupił "se tak".

Ja gram na 32" i jakoś nie widzę tej "pikselozy"

Dnia 18.07.2009 o 10:32, loczyn napisał:

gdybym miał tylko konsole nie mógłbym pracować

No właśnie, pod tym względem konsola ustępuje PC. Ale mówimy o graniu, a nie o pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 10:17, Pawlo09 napisał:

To było wiadome że wersja na PC będzie o wiele lepsza.

hahahahahahahahahaha.... brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Slappy
GTAIV - Max (o dziwo chodzi lepiej niż na low!) rozdziałka 1680, ustawienia: 50,100,50,0 (jeśli grałeś to wiesz o co chodzi), lekko spowalnia przy gęstwinkach podczas jazdy samochodem.
SFIV - Max ta sama rozdzielczość, super płynność
CoJ:WK - Max, ta sama rozdzielczość, super płynność
Crysis - Max (chyba tylko jedna opcja była na medium, już nie pamiętam), rozdziałka nadal ta sama, AAx2, zwalniało tylko podczas jazdy samochodem na otwartych
FC2 - Max, rozdziałka nadal ta sama... super płynność

Więc ;)? (to nie do Ciebie, a raczej do reszty co to muszą wydać 3k żeby pograć)

Peace Brother!

@morgan_kacper
Xbox jakie rozdzielczości oferuje?

@Rumcajsev
Hmm co to tej pikselozy to chyba źle przeczytałeś, mówiłem o tych starych wyłupiastych TV :)

Co do grania, u mnie FPSy i RTSY (a czasami nawet i TPP) nadal wygrywają stety albo niestety na PC.

Dla każdego coś miłego. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bajkopisarze od składania sobie samemu komputerów za 2000 do grania w nowe gry. Niestety tak się składa, że mam dojście do hurtowni (AB) i właśnie przeglądałem sobie ceny. Przestańcie pisać te bajki o komputerze za 2000 do grania, bo się słabo robi. Chyba nie bierzecie w całej swojej idiotycznej paplaninie bajkowej pod uwagę choćby oprogramowania, bez którego nie pogracie. Sam system operacyjny to wydatek ok. 400 PLN. Sam antywirus to ponad 100 PLN. No, chyba, że gracie bez systemu, patrząc na pudełko. O kosztach peryferiów chyba też zapomnieliście.

Ponadto, X360 ma 5 lat na karku. Zagrajcie na 5 letnim pc w nowe gry.

Ktoś wypisuje brednie na temat niebywałej wyższości w wydajności pc nad konsolami. Pewnie, tak jest, tyle, że na papierze. Bo mało która gra, tą moc wykorzystuje. Śmiechem na sali jest optymalizacja gier na pc. Śmiechem na sali są te zabezpieczenia i cały ten bałagan, przez który trzeba przejść, aby pograć. Nie wspominając już nawet o każdorazowym sprawdzaniu wymagań. Oczywiście, że nowe karty są wydajniejsze. Tyle, że nikt nie przykłada się do wykorzystania tej mocy. W samym X360 karta graficzna ma 5 lat na karku, a gry wyglądają obłędnie. Gdyby deweloperom zależało na wyciągnięciu mocy z obecnie dostępnych kart graficznych, gdyby poświęcili na to swój czas, pieniądze, to byście mieli rację. Bo zapas mocy jest OGROMNY. Tylko nikomu nie opłaca się go wykorzystywać, bo kto kupi grę z takimi wymaganiami?

Prawdą jest, że żeby pograć w nowe gry, peceta TRZEBA modernizować. I tak, aby pograć na maksymalnych ustawieniach, trzeba to robić co rok. Oczywiście, nowe gry da się uruchomić na starszych komputerach, ale ilość detali trzeba drastycznie zmniejszyć. Gdzie wtedy podziewa się ta świetna grafika?

Granie na PC jest czymś świetnym. Tak samo, jak granie na konsolach jest czymś świetnym. Nie ma lepszej/gorszej platformy. Tylko jak czyta się wypowiedzi (zapewne jakiś 15 letnich dzieci na garnuszku rodziców) fanbojów pecetowych, którzy widzą "ogromną różnicę w grafice", to ręce opadają. Typowe polaczkowe zachowanie - mam tylko pc, więc wszystko inne jest złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych ludków co się kłócą tam u góry xbox czy pc - jest jedna poważna sprawa broniąca pc - na konsolach jak wyjdzie ci nowa to już w ogóle nie pograsz w gry z poprzedniej konsoli (jest kilka wyjątków ale poza nimi kto będzie trzymał starą konsole ??? [nieliczni]) a pc sie ulepszy do grania w najnowsze tytuły a gry nawet z 95 się odpalą ^^ ale to kwestia gustu.

Co do obrazków różnic nie widać a skupiać się i doszukiwać różnych poszczególnych pixeli nie chce mi sie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. Śmieszą mnie te spory między fanboyami PC i konsol:P Nie żebym kogoś obrażał ale co wam to daje? Pokażecie ,że jesteście najlepsi i najmondrzejsi? Czy może macie tak wielkie Ego ,że musicie komuś udowodnić przynajmniej raz na tydzień ,że to wy macie racje. A kłócenie się o to czy lepsza jest konsola czy PC dobrze wam idzie ,bo przecież zawsze używa się tych samych obcykanych argumentów.

A co do tego doliczania cen TV do konsoli to powiem tylko ,że jeśli chciał bym se kupować konsolę to bym musiał doliczyć cenę TV, bo przecież nie podłączył bym konsoli do starego kineskopowca.:P
Chociaż z drugiej strony jak bym se kupił TV+konsolę(PS3) i tak by mnie wyszło o jakieś 2k mniej niż przeznaczę na kompa na jesieni + jeszcze to ,że za 3 lata telewizor i tak będzie trzeba kupić.;] Ale każdy lubi to co lubi i nie zmienicie tego, więc przestańcie się kłócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 11:15, Vernio napisał:

A co do tego doliczania cen TV do konsoli to powiem tylko ,że jeśli chciał bym se kupować
konsolę to bym musiał doliczyć cenę TV, bo przecież nie podłączył bym konsoli do starego
kineskopowca.:P


Możesz ją podłączyć do swojego monitora. Który już masz.

Dnia 18.07.2009 o 11:15, Vernio napisał:

Chociaż z drugiej strony jak bym se kupił TV+konsolę(PS3) i tak by mnie wyszło o jakieś
2k mniej niż przeznaczę na kompa na jesieni + jeszcze to ,że za 3 lata telewizor i tak
będzie trzeba kupić.;] Ale każdy lubi to co lubi i nie zmienicie tego, więc przestańcie
się kłócić.


Nie nie. Niektórzy lubią to co mają, a wszystko inne jest złe. I o to są spory. Najśmieszniejsze jest to, że każdy posiadający urządzenie do gier, zwane konsolą, posiada też i komputer. W drugą stronę już nie. Więc ten pierwszy ma pkt. odniesienia. Ten drugi chwali swoje, używając idiotycznych argumentów (pc jest najlepszy i blablabla. Jak można porównywać te dwie rzeczy? Przecież to głupie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz wychodzi, kto kłamie mówiąc, że dla niego grafika nie jest najważniejsza. A takich osób to na gramie widziałem już bardzo dużo. Zawiodłem się na Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> Granie na PC jest czymś świetnym. Tak samo, jak granie na konsolach jest czymś świetnym.

Dnia 18.07.2009 o 11:12, aope napisał:

Nie ma lepszej/gorszej platformy. Tylko jak czyta się wypowiedzi (zapewne jakiś 15 letnich
dzieci na garnuszku rodziców) fanbojów pecetowych, którzy widzą "ogromną różnicę w grafice",
to ręce opadają. Typowe polaczkowe zachowanie - mam tylko pc, więc wszystko inne jest
złe.
>



Amen :) Niestety jak się czyta wypociny takich forumowych trolli jak np. Principes to człowiek zaczyna wątpić w ludzką inteligencję ;-)

@Pawel_Age,

na konsolach jak wyjdzie ci nowa to już w ogóle nie pograsz w gry z poprzedniej konsoli

Sam na 360 grałem bezproblemowo w kilka gier ze starego "klocka" (którego zapewniam Cię - nie mam i nigdy nie miałem). Z przyjemnością skończyłem Fable, Halo 2 (ten na 360 jest nawet ładnie upscalowany), pograłem trochę w pierwszą Forzę. Z tego co mi wiadomo na 360 chodzi jakieś 50 -60% gier ze starego klocka (lista kompatybilności jest gdzieś w necie). Na PS3 chodzą wszystkie gry z PSX. Z niewaiadomych powodów Sony wycięło emulację PS2 w nowszych modelach, ale chodzą słuchy że ma być przywrócona w kolejnej aktualizacji Firmware. Na Wii chodzą gry z Gamecuba.

Co do PC - to wcale nie jest tak różowo jak piszesz. Paradoksalnie najmniejszy problem jest z grami DOS-owymi, bo wyszedł świetny emulator (DOS BOX), choć troche trzeba się namęczyć żeby go skonfigurować. Ale gry z Win 95 czy 98 już nie koniecznie świetnie chodzą na XP czy Viście. Niektórych sie nie da odpalić, z innymi trzeba kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 11:12, aope napisał:

Chyba
nie bierzecie w całej swojej idiotycznej paplaninie bajkowej pod uwagę choćby oprogramowania,
bez którego nie pogracie. Sam system operacyjny to wydatek ok. 400 PLN. Sam antywirus
to ponad 100 PLN.


Hahaha. no bez antywirusa to nie ma bata, Mass Effecta już nie odpalę :D Błagam Cie człowieku przestań bo ja tu umrę zaraz. Tą hurtownie nie wiem skąd wytrzasnąłeś, zaraz na prawdę pójdę zeskanować fakturę za mój komputer i zarzucę parę próbek ilości FPS w danych grach bo widać większość nie wierzy "bo tak", uparli się i już.

Reszty nie komentuję bo prawdę mówisz po za jeszcze jedną rzeczą... komputera nie trzeba modernizować co rok, ja wymieniam całego co dwa lata. Przy sprzedaży starego można jeszcze dużo zaoszczędzić na nowym, tak więc wychodzą na prawdę śmieszne kwoty.

Słusznie również zauważyłeś, że granie i tu i tu jest świetne. Dyskusja polegała, albo raczej miała na celu wytłumaczenia tego iż te niby gigantyczne kwoty nowych komputerów to bajki, mity i legendy tworzone przez fanboyów konsol jaki główny argument, niestety stracił na aktualności jakieś 5lat temu, jednak jak sam widzisz nadal są ludzie którzy wierzą że bez komputera za 3-5k nie da się grać.

Jak już wspominałem wcześniej mam PS2 i PSP. PS2 kocham za wieczorne party ze znajomymi przy GH i Tekkenie, a PSP za umilanie mi czasu w częstych podróżach, więc raczej fanboyem pecetowskim nie jestem, po prostu nie lubię jak ktoś nagina prawdę lub mówi po prostu kłamstwo.

Trochę więcej luzu i pozdrawiam.

@Lordpilot
>Ale gry z Win 95 czy 98 już nie koniecznie świetnie chodzą na XP czy Viście. Niektórych sie nie da odpalić,
>z innymi trzeba kombinować.
Prawdę rzeczesz. Ile musiałem się namęczyć by pograć przyjemnie w Tormenta, ale daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 11:20, aope napisał:

Możesz ją podłączyć do swojego monitora. Który już masz.


Niestety monitor jest 1280x1024:P Ale tu wychodzi szkopuł, bo monitor też będę kupował i to full HD najpewniej. No więc wszyscy powiedzą ,że mógł bym kupić telewizor. Ale rzecz w tym ,że obecny komputer jest rodzinnym piecykiem i nie mam zamiaru go dłużej dzielić z rodziną tylko sprawić se własny.

Dnia 18.07.2009 o 11:20, aope napisał:

Nie nie. Niektórzy lubią to co mają, a wszystko inne jest złe. I o to są spory. Najśmieszniejsze
jest to, że każdy posiadający urządzenie do gier, zwane konsolą, posiada też i komputer.
W drugą stronę już nie. Więc ten pierwszy ma pkt. odniesienia. Ten drugi chwali swoje,
używając idiotycznych argumentów (pc jest najlepszy i blablabla. Jak można porównywać
te dwie rzeczy? Przecież to głupie).


Ja tam wiem ,że głupie. Po za tym jak mówi przysłowie - O gustach się nie dyskutuje.
Może za ileś lat zmądrzeje nasze społeczeństwo i stanie się tolerancyjne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować