Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram – Dungeon Keeper

35 postów w tym temacie

Boże, jak ja kocham tą grę... Tyle zarwanych nocy, tyle godzin i tygodni ślęczenia nad lochami i torturowania bohaterów :D Najgorzej było z Avatarem; co lepsze, można było mieć dwóch - był ''wskrzeszany'' przez tych obrzydliwie dobrych i zawsze lubiłem nasyłać na niego tego nawróconego.. a potem też nawrócić :P
BTW: nie wspominacie o dodatku The Deeper Dungeons.

Tak w ogóle, cieszmy się.. jakby EA położyła na tej grze swoje niszczące_każdą_dobrze_pamiętaną_klasykę_łapy... oj, srogo i długo bym płakał z wielkiej rozpaczy =//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest genialna. I poziom trudności też odpowiedni dla starych, klasycznych produkcji... WYSOOOOOKI :D No i co nie bez znaczenia, gra miała świetną polonizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców, kapitalne gry :D Świetne były teksty między misjami ("Z ubolewaniem należy zaznaczyć, iż nawet dzieci są tutaj szczęśliwe."), albo komentarze podsumowujące misje.

Podobny pomysł (czyli kierowania tym złym, przeciwko tym dobrym) wykorzystano później w Ghost Master, Evil Genius, a ostatnimi czasy i Overlord 1-2, lecz nie ma się co oszukiwać - to nie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak to się stało że przegapiłem tą grę w swoim dzieciństwie, bo było o niej dość głośno.Przeczytam tą recke i zobaczymy co straciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ależ się zagrywałem w DK2... świetna giera, innowacyjna, z jajem, wciągająca- po prostu grywalna. No i rączka była super, fajnie można było trzaskać poddanych, żeby szybciej pracowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za jedno nienawidzę retrogramu - nakręca człowieka na gry których od dawna nie idzie dostać lub odpalenie ich (o ile by się to udało) wypaliłoby oczy ;P Co nie zmienia faktu że to najlepszy cykl na gramie.

Swoją drogą Myszasty, za tydzień powrót do shiny i dajmy na to odcinek o Jimie, czy coś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale DK 2 jakoś nie przypadł mi do gustu. Co innego jedynka, w tą zagrywałem się dniami i nocami. szkoda tylko że tych obrzydliwie dobrych (bleeeeee) bohaterów (fuj) z powierzchni (słońce tam i inne takie, warunków do życia niema) tak krótko się zwalczało. A karta z rozpiską co poświęcić żeby lepszych najemników dostać do dzisiaj mi się gdzieś pewnie poniewiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah DK 2, moja trzecia gra na komputer. Tyle zarwanych nocy... eh, aż się łezka w oku kręci. Szkoda tylko, że teraz już nikt w nią nie gra przez internet :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DK1i DK2 na prawdę warto było być złym :). Szczególnym sentymentem darzę jedynkę, loszek musiał być piękny i gotowy na przyjęcie wszelkich głupich bohaterów . Trochę czasu mi ukradł ten loszek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem 9 lat kiedy pogrywałem w ten zacny tytuł. Bardzo mocno podziałał na moją wyobraźnie, te wrzaski potworów itd. :D

Wyszedł jeszcze dodatek The Deeper Dungeons, ale dodaje tylko jeśli dobrze pamiętam coś koło 15 nowych map. Jak na dzisiejsze standardy to strasznie kiepsko, już darmowe patche czasem oferują więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DK to była jedna z moich pierwszych gier. Pamiętam ile godzin na niej spędziłem żeby ukończyć. Natomiast DK2 nie podobał mi się tak jak jedynka ale można było pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 21:31, Albatros napisał:

Wyszedł jeszcze dodatek The Deeper Dungeons, ale dodaje tylko jeśli dobrze pamiętam coś
koło 15 nowych map. Jak na dzisiejsze standardy to strasznie kiepsko, już darmowe patche
czasem oferują więcej ;)


Teraz bys mial trzy platne DLC po 5 map kazdy...

Btw. wybitna seria, grywalna az po dzien dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach cudna gra... aż chyba sięgnę na półkę po zjechaną płytę z napisem "DK 2" :)...kolejny raz. "Coś ciągnie w Twoim lochu. Zainstaluj centralne ogrzewanie!" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 21:31, Albatros napisał:

Wyszedł jeszcze dodatek The Deeper Dungeons, ale dodaje tylko jeśli dobrze pamiętam coś
koło 15 nowych map. Jak na dzisiejsze standardy to strasznie kiepsko, już darmowe patche
czasem oferują więcej ;)

Chyba właśnie jak na dzisiejsze standardy ogromnie dużo. A o darmowych patchach dających dodatkową zawartość to już daawno nie słyszałem. Co innego DLC za $$ dające dodające nową zbroję i nóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 19:05, misioo napisał:

Taa.. do dziś pamiętam jak lektor zdradził mi supertajny kod: "IDŹ SPAĆ".


Ha - pamiętam dokładnie :) A najlepsze jak w jakiś dzień (konkretna data w roku - można było czekać lub zmienić zegar systemowy) składano życzenia urodzinowe twórcy - czy coś w ty guście.

Co do niespodzianek w DK1 - można było odblokować ukryte levele - np. jeden w którym grało się "rączką" i kulą (tą z pułapki niszczącej bohaterów - jak w Indiana Jones) w golfa! Niesamowicie!!

Kultowa gierka - niestety pamiętam jak jedna z płytek od DK2 (równie dobre jak DK1) pękła mi w napędzie cd-rom na kawałeczki :(


Jest już temat na forum o tej serie? zaraz sprawdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować