Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram – Dungeon Keeper

35 postów w tym temacie

W pierwszą część nie grałem ale druga wciągnęła mnie na długie godziny ;) Po prostu uwielbiam tą grę. Wiem, że prędzej czy później i tak do niej wrócę - Jak dobrze być złym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 23:03, misioo napisał:

Chyba właśnie jak na dzisiejsze standardy ogromnie dużo. A o darmowych patchach dających
dodatkową zawartość to już daawno nie słyszałem. Co innego DLC za $$ dające dodające
nową zbroję i nóż.


Ja porównuję w sumie z tym co wyszło w patchu do DK2. Łatka oferowała m.in. sporo nowych mapek, elitarne potwory, nowy stwór, nową pułapkę itp. Była za darmo. Natomiast dodatek do DK1 nie wprowadzał żadnych zmian w mechanice. Tylko nowe mapki. Cena? Wtedy gry były drogie, podstawka chodziła po 150 to dodatek pewnie nie mniej niż 79 zł. A to tylko 2 lata różnicy, nie można więc mówić o "innych czasach" przy premierach tych gier. Bo dziś faktycznie mało kto wydaje już takie fajne pacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gra jest w brudnych łapach EA - przez to nigdy już nie będzie legalnie dostępna. GOG.com by się z niej ucieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam DK2 za tą gorszą część serii, straciła dużo klimatu :P
Ale eh, dobre czasy, dziwnym zbiegiem okoliczności wczoraj gadałem z kumplem o DK a dzisiaj artykuł na gram :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 00:50, hallas napisał:

Szkoda, że gra jest w brudnych łapach EA - przez to nigdy już nie będzie legalnie dostępna.
GOG.com by się z niej ucieszył.

Ale w zamian dostaniesz MMO DK! Jesli mieszkasz w Chinach!
Czy to nie swietne?!
CHWALMY EA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram.pl plusuje u mnie coraz bardziej, ostatnio z tymi retrogramami miazdzycie mnie ^^
kolejna gra, ktora KOCHAM xD... gdzies mam oryginalkee... cholera... po angielsku, ale zawsze :D
ciekawe czy pojdzie na 7''mce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 20:04, dark_master napisał:


Swoją drogą Myszasty, za tydzień powrót do shiny i dajmy na to odcinek o Jimie, czy coś
nowego?


Za tydzień - zgodnie z cyklem rozrodczym retrogramu - będzie odcinek hardware''owy, tym razem poświęcony polskiemu sprzętowi. Który zresztą doczeka się prawdopodobnie dwóch części. Potem kolejna część historii FPS-ów, tym razem wkroczymy już w erę id Softu. O robaku sporo znalazło się w tekście dotyczącym samego Shiny, ale jeśli będzie zapotrzebowanie - mogę poświęcić mu osobny odcinek. :)

I krótkie wyjaśnienie - nie wspominałem o dodatkach, patchach i innych wersjach gold, ponieważ jak zwykle wolałem skupić się bardziej na historiach okołogrowych. Na temat samego DK wytarto już przecież tyle klawiatur, iż uznałem, że chociażby historia niedoszłej rewolucji w DK3 jest ciekawsza z punktu widzenia growej archeologii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 19:40, Kresegoth napisał:

...
Podobny pomysł (czyli kierowania tym złym, przeciwko tym dobrym) wykorzystano później
w Ghost Master, Evil Genius, a ostatnimi czasy i Overlord 1-2, lecz nie ma się co oszukiwać
- to nie to :)


Ghost Master to nie za bardzo :). Nigdzie nie było powiedziane wprost, że Władca Strachów jest zły (

Spoiler

a profesorek, który uśmiercił własną żonę i schwytał Ściemniaka czy skorumpowany policjant winny śmierci Postrzałki do dobrych się raczej nie zaliczają, że nie wspomnę już o pewnym wypełnionym gangsterami statku...

). A tak poza tym, to mieszkańcy Grobowa (a przynajmniej ta głupsza część ;)) sami sobie narobili bigosu (było się bawić w wywoływanie duchów?).

pig_on_the_wing
Sprawdź, czy czasem nie masz wersji wielojęzycznej. Wydanie Gold (w takim niebieskim DVD-Boxie) takie jest, trzeba "tylko" przeczesać zawartość CD w poszukiwaniu instalatora wymaganej wersji językowej (bo z autoruna i setupu z katalogu głównego płyty instaluje się "angol"). BTW, zazdroszczę tym, którzy mają DK w wersji normalnej - wersja Gold jest obcięta z muzyki :/ (jak tu nie "kochać" EA).

A tak na temat ;) - w sumie szkoda, że DK3 nie powstał. Co prawda "teatr działań" zaprzeczał tytułowi (Dungeon Keeper) a pomysł sterowania "dobrymi" brzmi jak niesmaczny żart, ale może i byłoby to grywalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 18:42, Blackhand napisał:

> ...
A tak na temat ;) - w sumie szkoda, że DK3 nie powstał. Co prawda "teatr działań" zaprzeczał
tytułowi (Dungeon Keeper) a pomysł sterowania "dobrymi" brzmi jak niesmaczny żart,
ale może i byłoby to grywalne?


Według mnie lepiej, że nie powstał - mała szansa, że kontynuacja przypadła mi do gustu; zwłaszcza, jeśli robiłoby ją EA.....
Lepiej niech tkwi w mojej pamięci jako najwspanialsza gra mojego dzieciństwa, do której zresztą i tak wracam co jakiś czas (tak samo jak parę innych tytułów, np Freespace - błagam, nie wskrzeszajcie ich!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dungeon Keeper, o matko gra wyszła kilka lat po moich narodzinach, a mimo to zagrałem w nią dośc szybko, kiedyś to był wymiatacz ;) Teraz to już tylko klasyka, a jakby to odnowili, to by był szał ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, kiedyś był niezły szał na tą grę, mało który w nią nie grał. Ja oczywiście grałem, gra skradła mi trochę czasu w dzieciństwie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 23:13, Martimat napisał:

Co do niespodzianek w DK1 - można było odblokować ukryte levele - np. jeden w którym
grało się "rączką" i kulą (tą z pułapki niszczącej bohaterów - jak w Indiana Jones) w
golfa! Niesamowicie!!

Ja w DK1 dłużej nie grałem ale za to 2 część przeszedłem 3 razy chyba i tam była możliwość grania w golfa kulami i rączką z limitowaną ilością uderzeń oraz strzelanie do "kaczek" - czyli kierowanie czarnoksiężnikiem z widoku oczu i strzelanie w lochach do wszystkich dobrych. Trzeba było się streszczać, bo jak się czas skończył, to mieli już dostęp do Twojego położenia i atakowali (oprócz tego łucznicy napieprzali co minutę z każdego rogu), więc rozwalało się ich jak najwięcej.

Te wszystkie pułapki, bohaterowie, lochy, komnaty, portal - zabawa była na prawdę przednia, dlatego szkoda, że muszę tą grę grać na blaszaku z XP, bo na laptopie z Vistą nie chodzi. Grafika, miodzio efekty dźwiękowe i ten klimat + do tego jedna z najlepszych polskich lokalizacji, chociaż tak na prawdę grę przechodziłem po angielsku, to po PL też tknąłem nie jeden level. Jeśli chodzi o DK3, to fakt już sam trailer mówił o tym, że będzie się grać dobrymi, ale tych "newsów" o powierzchni, trzeciej rasie i zbliżonym interfejsie do C&C z czego zrezygnowali przecież w 1 części nie słyszałem. Poza tym to DK jest prekursorem Simsów :P i do tego znacznie lepszym, bo tu można kopać tyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah...ten powiew stęchlizny z lochu. Fajny artykuł, parę interesujących faktów z gatunku "zza kulis". A keeper wciąż żywym jest, są fora, masa dodatków, map, konwersji i innych smaczności. Nic tylko grać! Swoją drogą, zabawnie jest posłuchać tekstów z briefingów do kolejnych misji w innych językach. We francuskim brzmią wyjątkowo zabawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy by Ci się nie spodobała - raczej się nie dowiemy :). A co do EA - odpukaj w niemalowane i spluń trzy razy przez lewe ramię, bo ci panowie od pewnego czasu wykorzystują zakurzone marki (C&C3, RA3, coś słyszałem o nowym Syndicate) i mogą odgrzebać tę z napisem Dungeon Keeper (o MMO wiem, ale to tylko dla Azjatów, więc się nie liczy :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować