Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

Gram.pl - witajcie na nowym forum (tutaj zgłaszamy propozycje)

3259 postów w tym temacie

Proponuję naprawić wyszukiwarkę w długich wątkach, bo już nie spełnia swojej funkcji. Jeśli wątek jest bardzo długi funkcja "szukaj" nie działa po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prośbę, aby lista wątków na forum była wyświetlana w dwóch odcieniach szarego. Ma to na celu ułatwienie sprawdzania, np ile postów ma jakiś temat, ponieważ u mnie na rozdzielczości 1680x1050 można łatwo się pomylić i odczytać nie tę rubrykę. Co prawda można zaznaczać tekst, co ułatwi sprawę, ale stałe machanie mychą jest niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 11:34, Azreix napisał:

Ej ,widzieliście? Jak się pisze komentarz do newsa, to na górze jest teraz napisanie, że komentarze
nie na temat będą usuwane.


Tego jeszcze nie widziałem. Zauważem tylko to (bo jakbyż tego można było nie zauważyc).
Tylko jest jeden problem, Na skórce Carbonized trzeba zaznaczać tekst aby coś widzieć. Nie wiem jak to jest na Milk. W sumie dobry pomysł takie streszczenie newsa. Brawo ;)

P.S.
Już działa na Carbonized, napewno w jednym newsie ;)

20071107113920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jeśli ktoś jest pierwszy, to "punkt" do napisanego jako pierwszy posta daje się temu, który newsa napisał. Czy to zamierzony efekt? ;]
Moim zdaniem nieliczenie "punktu" temu, który napisał posta, jest bardzo dobre. Ale żeby dodawać "punkt" temu, który newsa napisał...?
To akurat mi "nie pasi". ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 20:30, no-to-gramy napisał:

Jeżeli ktoś jest moderatorem, i później juz mi nie będzie sie chciało "moderatować" i mu cofną
status to na jakim od razu będzie statusie?

Będąc moderatorem nadal nalicząja sie mu punkty, czyli jeżeli moderatoruje to nadal status mu sie zwieksza.
Przykład Budo, która my już chyba WT, tak wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie wiem czy już był taki pomysł, jaki chciałbym przedstawić i mam nadzieję, że ze względu na powtórkę nie będę zdegradowany bądź moja osoba będzie źle widziana na forum w oczach innych czy coś w tym stylu ;). Otóż chcę się zapytać czy można by było zmienić trochę funkcjonalność strony http://statystyki.gram.pl/ ? Dokładniej mam na myśli statystyki użytkowników pod względem średniej liczby znaków na post. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakimś tam spamerem, nabijaczem czy jak kto woli nazywać ludzi, którzy specjalnie na siłę wypisują posty. Często chodzę sobie po statystykach i sprawdzam jak m.in. moja ilość znaków na post przedstawia się względem innych użytkowników. I w tym momencie chciałbym zacząć swój wywód ;). Otóż denerwują mnie takie osoby, które napisały jedną bądź góra kilkanaście wypowiedzi i znajdują się na czele owej tabeli. I teraz moje pytanie brzmi następująco a mianowicie czy nie dałoby rady usunąć z tej listy takich oto gramowiczów i wprowadzić na przykład jakiś limit powiedzmy stu postów by znaleźć się swój nick w tabeli? Na pewno innym gramowiczom jak i również mnie byłoby o wiele sprawniej i szybciej sprawdzić swoją pozycję na danej liście. Po drugie nie widzę sensu by tacy użytkownicy widnieli w tej statystyce skoro raczyli wypowiedzieć się na forum raz bądź kilkanaście razy. Ostatecznie można by wprowadzić jakiś limit czasowy? Mam tu na myśli taki przypadek, że powiedzmy gramowicz nie pojawił się na gram.pl od dłuższego czasu i nie zamieścił prosta to według mnie ze względu na swój brak aktywności powinien zostać usunięty z listy. Można by zrobić jakiś limit powiedzmy od pół do roku istnienia tego użytkownika na liście, jeśli nie raczył napisać, chociaż jednego posta. Nie chcę tu robić żadnej reklamy, lecz chciałbym napisać, że na stronie www.kurnik.pl zrobiony właśnie taki przedział. Po roku nie korzystania z usług tej oto strony (tzn. nie pojawienia się na stronie i nie rozegrania, chociaż jednej partii) konto użytkownika zostaje skasowane. Natomiast ja chciałbym jedynie by takiego oto delikwenta usunąć jedynie z listy statystyk. Wybaczcie, że się oto czepiam, lecz naprawdę szlag mnie trafia, gdy widzę ludzi będących na początku statystyki "średnia liczba znaków/post" mających jednego posta na forum. Więc pomyślałem, iż trzeba coś z tym zrobić i usprawnić działanie tej strony. Ponadto denerwuje mnie to ciągłe przewijanie i wyszukiwania na dalszych stronach swego nicku w tabeli a więc gdyby usunięto tych ludzi mój Nick widniałby wyżej i nie miałbym już takiego problemu ze znalezieniem go;). Uważam, że istnienie w statystykach powinno być nagrodą za aktywność na forum a nie, że np. napisałem jeden długi post a następnie się zmyłem i jestem pierwszy na liście a co za tym idzie spycham na dalsze strony użytkowników piszących codziennie posty;). Naprawdę nie rozumiem, czemu użytkownik niekorzystający systematycznie z usług gram.pl miałby widnieć na owej liście. Nie wiem czy jest taka możliwość, ale ja osobiście bym się ogromnie ucieszył gdyby moja prośba została spełniona ;). Na pewno ludziom byłoby łatwiej poruszać się po statystykach gdyby uczyniono taki gest ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 19:50, Fimar napisał:

I teraz moje pytanie brzmi następująco a mianowicie czy nie dałoby rady usunąć
z tej listy takich oto gramowiczów i wprowadzić na przykład jakiś limit powiedzmy stu postów
by znaleźć się swój nick w tabeli?

Dlaczego? Bo napisali mało postów? Statystyki nie są po to, żeby sie w czymś ścigać a sprawdzać np. swoje postępy (np. w tym miesiącu napisałam tyle a tyle postów a w następnym tyle)

Dnia 08.11.2007 o 19:50, Fimar napisał:

Ostatecznie można by wprowadzić jakiś limit czasowy? Mam tu na myśli taki
przypadek, że powiedzmy gramowicz nie pojawił się na gram.pl od dłuższego czasu i nie zamieścił
prosta to według mnie ze względu na swój brak aktywności powinien zostać usunięty z listy.

Znowuż moje pytanie: dlaczego? Bo np. musiał wyjechać i nie mógł korzystać z kompa? Widnieje w statach jako, że sie wypowiadał (tam są staty wszystkich użytkowników, którzy wypowiedzieli się choćby raz)

Dnia 08.11.2007 o 19:50, Fimar napisał:

napisać, że na stronie www.kurnik.pl zrobiony właśnie taki przedział.

A ja chciałabym napisać, że to jest forum.gram.pl

Dnia 08.11.2007 o 19:50, Fimar napisał:

Uważam, że istnienie w statystykach powinno być nagrodą
za aktywność na forum

Istnienie w statach nie jest żadną nagrodą. To tylko statystyka. Pokazuje kto ile razy sie wypowiedział. I jak długie pisał posty itd itp. Nie żadna gratyfikacja.

Jestem zdecydowanie PRZECIW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:17, mała16 napisał:

Dlaczego? Bo napisali mało postów? Statystyki nie są po to, żeby sie w czymś ścigać a sprawdzać
np. swoje postępy (np. w tym miesiącu napisałam tyle a tyle postów a w następnym tyle)


Nie dlatego, że piszą mało postów. Tylko, dlatego, że nie uczestniczą aktywnie na forum. Owszem jak już wspomniałem lubię patrzeć na swoje statystyki i porównywać je względem innych użytkowników. Ale naprawdę obyłoby się bez tych jednorazowych osób na liście, gdyż one zapychają początkowe miejsca a co za tym idzie szukanie swego nicku i wciskanie kolejnych stron bywa uciążliwe.

Dnia 08.11.2007 o 20:17, mała16 napisał:

Znowuż moje pytanie: dlaczego? Bo np. musiał wyjechać i nie mógł korzystać z kompa? Widnieje
w statach jako, że sie wypowiadał (tam są staty wszystkich użytkowników, którzy wypowiedzieli
się choćby raz)


W tym wypadku, dlatego podałem drugą alternatywę. Jeśli jak powiadasz użytkownik wyjechał i nie mógł przez rok skorzystać z komputera to jak wróci i zechce napisać kolejnego posta to mógłby wrócić na listę. Ale chcę przypomnieć, że nie wszyscy wyjeżdżają. Są takie osoby i wydaje mi się, że jest to większa część użytkowników, którzy napisali jednego posta i zmyli się, gdyż strona nie spełniała Ich oczekiwań. Ponadto mam na uwadze to, że ten post zostanie dodany pod względem " ilość znaków/post" do poprzedniego i właśnie ta wersja po zsumowaniu będzie widniała w statystykach. Jeśli znowu nie będzie pisał przez powiedzmy rok to ponownie Jego nick zniknie z tabeli do czasu wpisania kolejnej wypowiedzi.

Dnia 08.11.2007 o 20:17, mała16 napisał:

A ja chciałabym napisać, że to jest forum.gram.pl


Ta strona była mi potrzebna na podanie odpowiedniego przykładu. Ponadto zaznaczyłem, że nie wyssałem sobie z palca tego pomysłu, lecz poparłem go witryną o tymże sprawdzonym regulaminie czasowym.

Dnia 08.11.2007 o 20:17, mała16 napisał:

Istnienie w statach nie jest żadną nagrodą. To tylko statystyka. Pokazuje kto ile razy sie
wypowiedział. I jak długie pisał posty itd itp. Nie żadna gratyfikacja.


Według mnie bycie na statystyce może służyć jako nagroda za aktywność. Ponadto wydaje mi się, że przez takie osoby, które raz się odezwały są krzywdzące wobec innych aktywnych użytkowników, którzy piszą długie posty, lecz nie mogą mieć tak dużej ilości znaków/post jak Ci z początkowych miejsc, gdyż nie da się wyrobić takiej statystyki w ponad stu wypowiedziach. I dlatego moim zdaniem "jednorazówki" psują układ tej tabeli i można by coś z tym fantem zrobić. Oczywiście to jest tylko moja propozycja do niczego nie zmuszam ;).

Dnia 08.11.2007 o 20:17, mała16 napisał:

Jestem zdecydowanie PRZECIW


To jest Twoja opinia i wcale nie musisz pisać caps lockiem bym ją ujrzał ( gdyż wzrok mam nienajgorszy ;) ). Ja mam swoją i nic tego nie zmieni a zwłaszcza Twój wyraz pisany dużymi literami ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 21:08, Fimar napisał:

Ale naprawdę obyłoby się bez tych jednorazowych osób na liście, gdyż one zapychają początkowe
miejsca a co za tym idzie szukanie swego nicku i wciskanie kolejnych stron bywa uciążliwe.

Tylko, że nie do końca rozumiesz ideę statystyk. To jest po prostu miejsce, gdzie są uwzględnieni wszyscy, którzy napisali jakiegoś posta. I są tam bez względu na to czy napisali 1 czy 1000 postów. Czy piszą 10 postów na dzień, czy 0,1. Czy ich posty mają średnio 100 znaków czy 400.

Dnia 08.11.2007 o 21:08, Fimar napisał:

W tym wypadku, dlatego podałem drugą alternatywę. Jeśli jak powiadasz użytkownik wyjechał i
nie mógł przez rok skorzystać z komputera to jak wróci i zechce napisać kolejnego posta to
mógłby wrócić na listę.

Stosowne wyjaśnienia masz wyżej :)

Dnia 08.11.2007 o 21:08, Fimar napisał:

lecz poparłem go witryną o tymże sprawdzonym regulaminie
czasowym.

Tylko, że to, że Kurnik sobie coś takiego wprowadził to ich sprawa. Tu jest inaczej. Dla Ciebie niestety, dla mnie nie. Choć, nie wykluczam, że ktoś sie tym pomysłem zainteresuje.

Dnia 08.11.2007 o 21:08, Fimar napisał:

Według mnie bycie na statystyce może służyć jako nagroda za aktywność.

Ponownie wyjaśnienie wyżej mojego posta. To nie jest żadna nagroda. To sucha statystyka. Obejmuje wszystkich. Bez wyjątku.

Dnia 08.11.2007 o 21:08, Fimar napisał:

Oczywiście
to jest tylko moja propozycja do niczego nie zmuszam ;).

Nawet byś nie dał rady :)

Dnia 08.11.2007 o 21:08, Fimar napisał:

To jest Twoja opinia i wcale nie musisz pisać caps lockiem bym ją ujrzał ( gdyż wzrok mam nienajgorszy
;) ). Ja mam swoją i nic tego nie zmieni a zwłaszcza Twój wyraz pisany dużymi literami ;].

Ok ok przepraszam :P Ja Ci nie każe zmieniać zdania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 21:16, mała16 napisał:

Tylko, że nie do końca rozumiesz ideę statystyk. To jest po prostu miejsce, gdzie są uwzględnieni
wszyscy, którzy napisali jakiegoś posta. I są tam bez względu na to czy napisali 1 czy 1000
postów. Czy piszą 10 postów na dzień, czy 0,1. Czy ich posty mają średnio 100 znaków czy 400.


Powiem/napiszę tak, że być może faktycznie jestem zbyt rozgoryczony faktem, iż w czołówce tabeli są użytkownicy mający jednego posta i ten obraz zaślepia mi ideę statystyki. Ale taka jest prawda, że moim zdaniem osoby aktywne powinny być w tej tabeli. To wcale nie jest wielka sztuka napisać jeden przydługi post znaleźć się wysoko na liście a potem się zmyć i już więcej nie pokazywać na stronie;). I właśnie, dlatego urodziła się taka myśl w mojej głowie by poruszyć taki a nie inny temat;).

Dnia 08.11.2007 o 21:16, mała16 napisał:

Stosowne wyjaśnienia masz wyżej :)


Ok ;)

Dnia 08.11.2007 o 21:16, mała16 napisał:

Tylko, że to, że Kurnik sobie coś takiego wprowadził to ich sprawa.


Być może kurnik nie jest jedyną stroną, która wprowadziła taki regulamin tego nie wiem. Ja do tej pory znalazłem takie rozwiązanie właśnie póki co tylko na Ich stronie;).

Dnia 08.11.2007 o 21:16, mała16 napisał:

Tu jest inaczej.


Widzę ;).

Dnia 08.11.2007 o 21:16, mała16 napisał:

Dla Ciebie niestety, dla mnie nie.


No bez przesady ;). Wcale aż tak bardzo nie narzekam z tego powodu;). Jedynie chciałem zasugerować, że takie rozwiązanie mogłoby okazać się dobrym pomysłem ;).

Dnia 08.11.2007 o 21:16, mała16 napisał:

Choć, nie wykluczam, że ktoś sie tym pomysłem zainteresuje.


Tego nikt nie wie;). Zobaczymy w swoim czasie. Póki co tylko Ty wypowiedziałaś się w tej kwestii i mimo, iż nie podzielam Twojego zdania to przyjmuję je do wiadomości ;). Najważniejsze, że poznałem przynajmniej opinię innego gramowicza w tym temacie ;).

Dnia 08.11.2007 o 21:16, mała16 napisał:

Nawet byś nie dał rady :)


Zdaję sobie sprawę, że sam raczej nic bym nie wskórał ;). Do takiego czynu potrzeba chyba poparcia od użytkowników ;).

Dnia 08.11.2007 o 21:16, mała16 napisał:

Ok ok przepraszam :P Ja Ci nie każe zmieniać zdania xD


Wcale nie musisz przepraszać ;). Możemy uznać, że niechcący przez przypadek nacisnęłaś ten klawisz :P. Aha i zdania oczywiście, że nie zmienię, "bo mnie boli" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie. Wszyscy przecież powtarzają, że staty to nie wyścigi, tylko możliwość sprawdzenia swoich danych. A że niektórzy robią inaczej...I na pewno nie powinno się kogoś wywalać z powodu jakiejś tam nieobecności. Ja na przykład piszę codzinnie, ale w urodzinowy weekend (jak były baloniki:)) nie było mnie w domu. Trzy dni nic nie pisałem. I co, panu już dziękujemy? A jak taki co napisał coś pierwszego dnia rejestracji, rzuci to, a za pół roku z nudów spojrzy na forum i stanie się aktywnym forumowiczem to jest gorszy od takiego co jest na gram.pl codziennie od dnia startu strony? Więc moim zdaniem, zupełnie niepotrzebne to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 21:06, choper napisał:

> Każdą się da ;].
Jak?


Podziel się z nami, jaką masz przeglądarkę, to coś się wymyśli :)

@polop0
W porę z tymi życzeniami wyskoczyłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 21:20, rob006 napisał:

> > Każdą się da ;].
> Jak?

Podziel się z nami, jaką masz przeglądarkę, to coś się wymyśli :)

@polop0
W porę z tymi życzeniami wyskoczyłeś :)

Sorry zapomniałem napisać. Mozille Firefox oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować