Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

Gram.pl - witajcie na nowym forum (tutaj zgłaszamy propozycje)

3259 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2007 o 15:39, klaser napisał:

po ilu wpisach rośnie ranga??????/

Chodzi CI chyba o posty ;)
Awans nie jest zależny od ilosci postów. Tylko pisania ich systematycznie w równych odstępach czasowych.
No i oczywiscie bez spamowania do to moze sie zakończyć awansowanie w dół tzw. degradem.
Po więcej o rangach szukaj tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87#u_44055

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie tz. Taki Cos Nad Czym Ekipa gram.pl Napewno wie ;)
Tylko nie dajcie mi za to bana to jest pytanie ^^
Bo Soleila Napisała :

Informacja dla nowych użytkowników:
Zakładanie drugiego konta z innym adresem maila nie pozwala zachować anonimowości ponieważ każdego użytkownika daje się zidentyfikować po jego numerze sieciowym (IP).
W przypadku łamania regulaminu na jednym koncie, które zakończy sie zbanowaniem, to samo będzie dotyczyc wszystkich pozostałych kont tej samej osoby - o ile pierwszy ban jest nieodwołalny lub w okresie czasu gdy ban odwołalny trwa i nie został przez moderatorów jeszcze anulowany

Ha Ale Neostrada Robi wam maly psikus Zmienne IP
Po kazdym odlaczeniu i podlaczeniu na nowo Modemu Dostajemy Nowe IP jakos tak to jest Ono sie zmienia Automatycznie ...

Czyli co :? Prawde Mowiac Nic Nie Mozecie z takimi ludzmi zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IP jest generowane z określonej puli. Banujesz pulę, masz spokój. Czasami trafi się nieszczęsny przypadek, gdzie odcięty zostanie np cały blok, ale cóż... Bywa.

Równie dobrze można banować aż do skutku i znudzenia delikwenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 16:55, PolishWerewolf napisał:

IP jest generowane z określonej puli. Banujesz pulę, masz spokój. Czasami trafi się nieszczęsny
przypadek, gdzie odcięty zostanie np cały blok, ale cóż... Bywa.

No... Banowanie całej puli (czytaj kilka, jak nie kilkadziesiąt tysięcy adresów to bardzo yntelygentne rozwiązanie. Nie wiem czy gram.pl, któremu przecież zależy na przeciągnięciu do forum (a zarazem serwisu i sklepu ;)) jak największej ilości potencjalnych klientów, podobałoby się takie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie. W końcu lepiej wpuścić trolla na forum, niech sobie pobuszuje, napsuje krwi wszystkim, przepędzi wielu użytkowników myślących "Co tu do cholewci się dzieje?..." ;] Banowanie puli jest drastycznym posunięciem, jednak w wielu wypadkach ostatecznym.

Nie wiem czy w ogóle zostało to już zastosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 21:01, PolishWerewolf napisał:

Pewnie, że nie. W końcu lepiej wpuścić trolla na forum, niech sobie pobuszuje, napsuje krwi
wszystkim, przepędzi wielu użytkowników myślących "Co tu do cholewci się dzieje?..." ;]

Trollów jakoś nigdy tu nie brakowało. Ilu użytkowników opuściło forum, bo na forum wpadł jakiś i zaczął rozrabiać? Raczej niewielu (ja przynajmniej sobie nie przypominam, abym znał jakiegoś). Poza tym z punktu widzenia gram.pl trolle to jest zmartwienie moderatorów, zmartwieniem gram.pl jest przyciągnięcie jak największej liczby klientów z kieszeniami pełnymi gotówki. Ban na całą pulę adresów kłóci się raczej z interesami gram.pl, a to przecież oni decydują. :)
Zresztą może są inne metody, o których wiedzą tylko wtajemniczeni moderatorzy, którzy uśmiechają się tajemniczo podczas czytania naszych postów. :P Może przez host?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ban na Forum/pulę IP uniemożliwia pisanie na Forum, a nie zabrania korzystania ze sklepu/konta ;]

Czy przez host da radę, to nie wiem. Nie kręcę się aż tak w tym środowisku, aby wiedzieć to dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 21:36, PolishWerewolf napisał:

Ban na Forum/pulę IP uniemożliwia pisanie na Forum, a nie zabrania korzystania ze sklepu/konta ;]


Ban dotyczy także GSów, a dobrze wiemy że przyciągają one sporo dzieciaków, którzy przecież też są graczami. Jak przyjdzie do kupna jakiejś gry, w pierwszej kolejności pomyślą o gram.pl. Podobnie jest z forum - jeśli ktoś aktywnie na nim uczestniczy, to spora grupa osób przy zakupach nie będzie szukała najtańszej oferty, tylko po prostu skorzysta z usług gramowego sklepiku. No a gdy ktoś na starcie jest witany banem, to raczej nie jest nastawiony pozytywnie do serwisu. :) Gdyby to forum nie miało za zadanie przyciągać klientów, trochę inaczej by wyglądało. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2007 o 21:36, PolishWerewolf napisał:

Czy przez host da radę, to nie wiem. Nie kręcę się aż tak w tym środowisku, aby wiedzieć to
dokładnie.


Da radę , bez problemów :) Wystarczy tylko odpowiednio sprecyzować, żeby np. nei dać bana wszystkim korzystającym z internetu np. UPC i przy okazji nie zapełnić bazy danych masą adresów (każdy "ogólnikowy" ban , np. bez podania pierwszych znaków w adresie hosta , zajmuje zbędne miejsce w bazie, to jasne, nie? ;) ) , ale ogólnie rzecz biorąc to da się to zrobić :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie (kolega ty skieował): może by można było dodać opcję zmiany nicków??
Chciałbym trochę zmienić nick i nie mam szansy tego zrobić :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę... Tematy : POMOCY! NIE MOGE ZMIENIć NICKA!!!! mi to ciut nie pasuje...


A ja mam propozycję:

Można by było zrobić konkurs jakiś a nagrodą by było jeden dzień bycia moderatorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 20:36, no-to-gramy napisał:

Można by było zrobić konkurs jakiś a nagrodą by było jeden dzień bycia moderatorem...

Totalny bezsens. I co ci to da, prócz pozorowanego szpanu? Przecież nie będziesz degradował, czy banował kogoś na siłę. Zrozum, że moderator jest odpowiedzialną funkcją i nie przyznaje się jej komuś, ot tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 22:34, rafekx 12 napisał:

a czy jest możliwe że kiedys na gram.pl bedzie dział poradników do gier?


Hmm, przeszukaj płyty do geir cdp- na większości obecnie jest pełna instrukcja i poradniki w formacie pdf, więc to chyba niepotrzebne... do niektórych edycji sa w dodatku poradniki drukowane w pudełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 20:36, no-to-gramy napisał:

Już to widzę... Tematy : POMOCY! NIE MOGE ZMIENIć NICKA!!!! mi to ciut nie pasuje...


Wydaje mi się, że jesteś na tyle inteligentnym userem, że sam takiego tematu nie założysz...
Pytam tylko, bo fajnie by było, gdyby było można zmienić nick, bo w swoim chciałem wprowadzić drobne zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są fora (jak moje klasowe) gdzie jest dział przeznaczony do spamowania i tam nie ma żadnych konsekwencji za pisanie głupich postów ale naliczanie wiadomości jest zablokowane przez co można spamować dla samej idei lub z nudów;) Nie myślcie że jestem za spamem bo go nie lubię chodzi mi tylko o to czy nie można by stworzyć dodatkowej kategorii nazwanej "spam" (jak ktoś nie chce oglądać takich tematów to po prostu odznacza je w filtrze tak jak teraz jest) i w tej właśnie kategorii nabijanie postów było by zakazane a moderatorzy nie przejmowali by się treścią tematów. Co wy na to??

Jeśli była już taka propozycja to przepraszam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry bo coraz więcej pojawia się tematów typowo spamerskich typu "Chcecie nie chcecie" czy "masz czy nie masz". Ale prawda jest taka że cokolwiek w tej wojnie ze spamem by się nie wydarzyło to i tak nie zniknie on na stałe z forum. Tematy o których wspomniałem można umieścić w osobnej kategorii tak jak napisałeś (swoją drogą napewno bardzo szybko spadła by frekwencja w tych tematach :p), ale co zrobić z takimi które zakładane są z zemsty na Moderatorach? Bardzo często widuję po kilka bezsensownych tematów założonych przez jedną osobe w przeciągu kilku minut i jest to robione tylko przez to że ktoś dostał degrada czy bana i nie może się z tym pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować