Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

Gram.pl - witajcie na nowym forum (tutaj zgłaszamy propozycje)

3259 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2005 o 01:05, A-cis napisał:

> /.../
Odhaczanie wątków nie rozwiązuje sprawy, bo tu chodzi o odhaczanie (lub blokowanie)
takich wypowiedzi.
Na starym forum jednak tego typu "forumowiczów" traktowano surowiej.

To wszystko prawda. Masz/mamy jednak nieco większe mozliwości wyrażenia naszej opinii o takim, co wpada jak bomba i wywala post, który nijak się ma do prowadzonej dyskusji. No i znowu, na jednego to podziała, a inny zacznie pyskówkę, no bo wszystko (prawie) wolno.
I właściwie to my mamy problem, przystosować się do nowych warunków, lub opuścić forum. Bo w to, że zmienimy forum, to nie wierzę, dopiero jak to aktualne forum się bardziej rozwinie, dojdzie parę tysięcy uczestników, zacznie się jakis większy ferment, to dopiero przyjdzie czas na zmiany. A to kwestia może dwóch, może trzech lat. Do tego czasu znów zostaniesz z własnym tytułem (samozwańcem, jak to nieco złośliwie zacząłem nazywać) i cała gawiedź będzie Ci zazdrościć.
Weź przykładowo wątek "najlepszy browar" Jak dla mnie głupi. Napisałem w nim jeden post, potem drugi z zeskanowana nalepką od piwa, żeby ten, co się na temat piwa wypowiada, poparł wypowiedź dowodem. Miałem nadzieję, że to trochę przyhamuje wypowiedzi. Gdzież tam! No to dalej się udzielam i do każdego posta dodaję zeskanowaną puszkę lub nalepkę. Przystosowałem się.
Ot, taki darwinizm forumowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 09:32, KrzysztofMarek napisał:

Masz/mamy jednak nieco większe mozliwości wyrażenia naszej opinii o takim, co wpada jak bomba
i wywala post, który nijak się ma do prowadzonej dyskusji.

Nie jestem co do tego przekonany. Obawiam się, że gdybym gościa obsztorcował, to moderator zabrał by się za mnie a nie za niego.
A pyskówki na temat zachowania się na forum mnie nie interesują. Między innymi dlatego, że netykieta powinna być poza dyskusją.

Dnia 10.11.2005 o 09:32, KrzysztofMarek napisał:

przystosować się do nowych warunków, lub opuścić forum. Bo w to, że zmienimy forum, to nie wierzę,

No właśnie ja trochę na to liczyłem pisząc poprzedni post (w końcu cały ten wątek jest dla modyfikacji forum).
Jeśli nie uda się doprowadzić do ostrzejszych reakcji moderatorów na "troli" i innych przeszkadzaczy, to mam pomysł inny.
Ale o tym, potem :)

Dnia 10.11.2005 o 09:32, KrzysztofMarek napisał:

Weź przykładowo wątek "najlepszy browar" Jak dla mnie głupi.

Dla mnie nie ma głupich wątków z założenia. Głupie stają się dopiero przez wpisy (i tu wracamy do sprawy pewnych forumowiczów).
Zapewne pamiętasz cykl wykładów "prof." Stanisławskiego: O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Temat głupi (aż dziw że ktoś tu jeszcze takiego nie założył :). Ale poprzez świetne" wykłady" stał się jednym z ciekawszych cykli w historii polskiego kabaretu.
Inna sprawa, że - znając poziom większości wypowiedzi - do niektórych tego typu wątków nawet nie zaglądam :)
Mam podpiętych kilkanaście stałych i je pilotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 11:03, A-cis napisał:

>
Nie jestem co do tego przekonany. Obawiam się, że gdybym gościa obsztorcował, to
moderator zabrał by się za mnie a nie za niego.

Cała sztuka, to zrobić to tak, żeby w pięty poszło, a moderator nie mógł nic powiedzieć. Tylko rzeczywiście, to są spradyczne przypadki, kiedy to się uda z pozytywnym skutkiem.

Dnia 10.11.2005 o 11:03, A-cis napisał:

A pyskówki na temat zachowania się na forum mnie nie interesują. Między
innymi dlatego, że netykieta powinna być poza dyskusją.

Powinna. Powinna, ale nie jest. Więcej, odnoszę wrażenie, że podupada, podupada razem z coraz powszechniejszym dostepem do netu, innymi słowy pospolituje się.

Dnia 10.11.2005 o 11:03, A-cis napisał:

/.../
Mam podpiętych kilkanaście stałych i je pilotuję.

To tak, jak chyba wszyscy "starzy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dałoby się zrobić żeby było można tam gdzie się zamieszcza obrazki wklejać tylko link do strony. Bo nie chce mi się zapisywać każdego obrazka na kompie który chce wkleić na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że mimo takiej innowacyjności. Panowie z gram.pl pozwolili sobie sprzątnąć sprzed nosa taki smakowity kąsek, jakim bez wątpienia jest The Godfather. Otóż The Godfather w swoim planie wydawniczym ma LEM (Licomp Empik Multimedia). Musze z wielkim bólem serca stwierdzić, że prawdopodobnie (o ile nic się nie zmieni) będę musiał zdradzić panów z gram.pl i zakupić The Godfather od konkurencji. Jest mi o tyle przykro, że nigdy nie kupiłem żadnej gry z żadnego innego innego sklepu. A na tytuł The Godfather czekam od obejrzenia 3 części filmu, czyli jakieś 9-10 lat. Miałem nadzieje, że takie hity jak The Godfather cdprojekt będzie zamieszczał w swoich planach wydawniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 17:56, Sarafan_Knight napisał:

A ja mam pytanie. Gdzie jest następna edycja konkursu Age of Empires 3? Miała być przecież w poniedziałek, a do tej pory
ani widu, ani słychu...


Do końca poniedziałku zostało jeszcze parę ładnych godzin, spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 18:00, shinian napisał:

Do końca poniedziałku zostało jeszcze parę ładnych godzin, spokojnie:)


Do tej pory kolejne edycje pojawiały się wcześniej, stąd moje zaniepokojenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 21:20, Destro napisał:

> Wprowadzenie dzialow tematycznych.
(Metoda stosowana na forach phpBB albo Invision Board)

nigdy nie planowaliśmy i nie planujemy tworzenia na tym forum
tablic - rozwiązanie to świetnie sprawdziło się na cdprojekt.info i nie zamierzamy od niego odchodzić :). Mamy > filtrowanie, które może spełniać rolę takich tablic (zaznaczona tylko jedna opcja).

Czyli to ma być, nie musi nam wystarczyć tylko filtrowanie? Pisałem o takim czymś dawno dawno w tym wątku: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=783&u=24 . Inna sprawa można by było to zamknąć, skoro jest ten temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam propozycje.

Dlaczego co 3 news jest poświęcony WoW''owi?. Rozumiem, informacja o nowym patchu - cieplutkie nowości o burning crusade... rozumiem :). Ale już troszkę toto za często :D.

Powiedziano Jaka będzie pierwsza nowa klasa w dodatku do (zgadnijcie czego?) Guild wars ^_^.

0 infa na ten temat

Prawie ,że wyeliminowano farming w całkiem całkiem dużym updacie

0 infa na ten temat.

Troszkę szkoda - ,że są newsy poświęcone jednej tapetce, a nie ma informacji o tym co napisałem wcześniej :(.

PS:
nie moge doczekac się wizytówek ^_^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tematy przypiete moglyby nie byc przypinane na stale? Tzn. moglyby byc przypiete przy pierwszym wejsciu na forum, a potem kazdy moglby je sobie odpiac. Teraz np. mam przypiete 2 tematy dot. AoE III, ktore mnie nie interesuja, a pojawiaja sie wciaz na szczycie ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na starym forum również były przypinane na stałe, bez możliwości odczepienia. Tyle że były w innym kolorze (zielone) i jakoś się z tym godzono :))
Może tu też wprowadzić inny kolor?
Choć gdyby dało się wprowadzić pomysł Hegemona, to bym się nie zmartwił (również nie interesuje mnie AoE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o to pytałem, ale było zero odpowiedzi, więc pytam ponownie. Czy wrócą linki do oficjalnych serwisów gier (NwN, W3, Morrowind, D2 itd.)? Wiem, że te strony nadal działają, więc mam propozycję, żeby zamieścić linki do nich na gram.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 20:46, Piotrek K. napisał:

Na samej gorze, taki duuuuzy post!! A tam jak byk jest napisane:

"> Dodanie w karcie gry linkow do ich oficjalnych stron
to
jest planowane."


O kurczę! Jakoś mi to umknęło... Kiedyś czytałem ten zbiór pytań i odpowiedzi, ale chyba jakimś cudem pominąłem to pytanie (nie mam pojęcia jak). W każdym wielkie sorry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować