Zaloguj się, aby obserwować  
pienio1

Problem z dyskiem zewnętrznym

5 postów w tym temacie

Słuchajcie,

Mam dysk zewnętrzny Seageta 3,5" 750 gb. Wracam do domu włączam kompa chce włączy dysk, a on w ogóle nie zapala. Mnie w domu nie było, a wątpię by ktoś przy nim grzebał. Jest to dysk z zasilaczem, zasilacz jest troszkę ciepły jak zawsze, czyli prąd w kablu jest. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 19:01, szypek26 napisał:

Spróbuj podłączyć a) do innego portu USB b) do innego kompa (w domu, u kolegi) i będziesz
wiedział, co jest zepsute :P


Dzięki za pomoc.

Dowiedziałem się, że w nocy nie było prądu, a że na zasilaczy jest duża plama stopionego plastiku na pewno się spalił i musze wymienic zasilacz. Tylko, że nigdzie takiego nie ma.

Czy mogę ten dysk podłączy do komputera jako normalny dysk? (znaczy w środku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 11:24, pienio1 napisał:

Czy mogę ten dysk podłączy do komputera jako normalny dysk? (znaczy w środku)

Nie mam własnego dysku zewnętrznego, ale nie sądzę. Chyba, że dysk ma złącze SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 11:24, pienio1 napisał:

Czy mogę ten dysk podłączy do komputera jako normalny dysk? (znaczy w środku)

Jak obudowa jest "otwieralna" to da się, takie dyski mają zwykle interfejs Sata lub ATA. Tyle najczęściej są to dyski 2.5 cala, w takim przypadku jest potrzebna przejściówka z gniazdka laptopowego na zwykłe. Jeśli jednak twój faktycznie ma 3,5 cala (dysk a nie obudowa ;) to problem możę być co najwyżej z brakiem stosownego złącza na płycie głównej (patrząc na pojemność obstawiam że to SATA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować