Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heavy Rain: The Origami Killer - zapowiedź

18 postów w tym temacie

gram.pl

Jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów na PlayStation 3 i, jednocześnie, jeden z najbardziej kontrowersyjnych. Dzieło wizjonera, Davida Cage'a. Czy Heavy Rain zasługuje na takie zainteresowanie? Dziś przypominamy Wam zapowiedź tej gry zaktualizowaną o nowe dane.

Przeczytaj cały tekst "Heavy Rain: The Origami Killer - zapowiedź" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z zapowiedzi bardziej wygląda mi to na interaktywny film niż grę komputerową. Ciekawy kierunek rozwoju, ale w mojej opinii niekoniecznie słuszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt ambitny.

Niestety bijący po oczach blur stał się już normą, jest go pełno w większości gier. Chociaż... kogo to obchodzi, kogo obchodzi blur, skoro gra ma być tak piękna, ambitna, i z tak wciągającą fabułą (według twórców), że gracz nie będzie mógł odejść od konsoli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 21:03, autorun napisał:

Fahrenheit byl niesamowity, wiec przy tym, co zapowiadaja przy HR i mocy PS3 licze na
wbijajace fotel przezycie.


Gdyby nie końcowe etapy gry, to Fahrenheit byłby naprawdę znakomity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy to się uda? Już teraz Heavy Rain budzi kontrowersje, dzieląc graczy na dwa przeciwne obozy. Jedni upatrują w nim rewolucji, drudzy festiwalu QTE."

Zaliczam się raczej do tego drugiego obozu. Owszem, jest fajny klimacik, mamy ładną oprawę audiowizualną, być może będziemy mieć interesującą historyjkę... Na tym mogę zakończyć wymienianie plusów tej produkcji. Gram w gry przygodowe od kilkunastu ładnych lat (można powiedzieć, że jest to mój ulubiony gatunek), choć zarówno Heavy Rain, jak i poprzednie dzieło Quantic Dream, Fahrenheit (sekwencje zręcznościowe baaardzo mnie zniechęciły) mnie nie pociągają.

Tak jak i Fahrenheit, HR zapowiada się na grę króciutką. Sekwencje "Quick Time Event" są... cóż, utrzymały mnie w przekonaniu, że HR nie będzie grą dla mnie. Gra wygląda pięknie na papierze (ostrzyłem sobie na nią ząbki podczas czytania kolejnych newsów), sam "gejmplej" zapowiada się, moim zdaniem, słabo (tak jak kolega Karlik00 powiedział, "interaktywny film"). Ostanę jednak przy klasycznych "point & click".

PS. Z tego co widzę, to już druga zapowiedź tej gry na gram.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po oglądnięciu gameplayów kompletne rozczarowanie.Zapowiadali znakomitą grafikę, voice-acting i mimikę twarzy, a tu lipa. Do tego gra to jeden wielki Quick Time Event. Dla mnie spore rozczarowanie. Z chęcią zamieniłbym się za Alana Wake''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kogo obchodzi Fahrenheit - gra była niezła, ale tylko do momentu...
Omikron to imho chyba najbardziej niedoceniana gra w historii, i to z nim proponuję się zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Quantic Dream na czele z Cagem prowadzi rozwój komputerowej rozrywki w jak najlepszym kierunku, każdy element gry jest dopasowany do najlepszego wzorca, walka jak i momenty wykorzystania fizycznej perswazji to nic innego jak wycinki z filmów akcji, w tym wypadku twórcy stawiają na siłę oddziaływania obrazu, tak samo jak twórcy filmów akcji, w których sposób ukazania tych elementów decydują właśnie o wartości samych filmówi. Postacie wzorem przykładnych gier fabularnych stają przed decydującymi wyborami na każdym kroku, z opisu autora zapowiedzi wnioskuję, że gdyby wcześniej sterując Normanem zażył dawkę lekarstwa, walka z Jackiem zakończyłaby się już wcześniej, bez dodatkowych wypadków na złomowisku. Myślę, że naprawdę nie ma się czego obawiać, kto miał przyjemność zetknąć się z naprawdę wielkim dzielem autorstwa Quantic - Omikron: The Nomad Soul, ten również nie powinien mieć jakichkolwiek wątpliwości, że Heavy Rain to nie żadna imitacja, ani małpowanie dreszczowców czy filmowej narracji, tylko solidna, spójna produkcja, a zawarte w niej innowacje, nie są zaledwie próbą nowego spojrzenia na gry przygodowe, lecz pełnymi innowacjami samymi w sobie, tak jak miało miejsce to w przypadku Omikrona, gdzie twórcy odcięli się od schematów i zaprezentowali nam prawdziwe mistrzostwo w swojej klasie, oby tylko tym razem ktoś dostrzegł i docenił Heavy Rain, grę wyprzedzającą szarą masę, która aktualnie zawładnęła growym rynkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 21:03, autorun napisał:

wiec przy tym, co zapowiadaja przy HR i mocy PS3 licze na
wbijajace fotel przezycie.


nie widze zwiazku pomiedzy procesorem a koncowa jakoscia gry

co do samej gry, ida w slusznym kierunku (ale mam wrazenie ze bedzie to uproszczona przygodowka z minigierkami zrecznosciowymi) - oby tylko jakosc grafiki nie wplynela na scenariusz/dlugosc jak to czesto bywa, to raz. Dwa jestem przeciwnikiem minigierek, wciskanie przyciskow na czas jest beznadziejne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 21:31, Diabolicus napisał:

PS. Z tego co widzę, to już druga zapowiedź tej gry na gram.pl .


Masz rację. Postanowiliśmy ponownie przybliżyć Wam ten tytuł, gdyż w naszym mniemaniu zasługuje on na wzmożoną uwagę ;) Poprzednia zapowiedź autorstwa Masterminda ukazała się bowiem niemal rok temu, a od tego czasu informacji przybyło i w końcu mogliśmy wyrobić własne wstępne zdanie nt Heavy Rain, a nie opierać się wyłącznie na informacjach prasowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowione w odpowiednich momentach QTE dodadzą grze napięcia, dramatyzmu i akcji ale robić z Heavy Rain festiwalu QTE po prostu nie można. To tak, jakby w grze chodziło tylko o to. Cała fabuła, postacie, klimat gry, zwroty akcji już się pewnie nie liczą ?Poza tym, z tego co można zaobserwować na filmikach, czasu na akcję QTE jest wystarczająco dużo i każdy sobie powinien z tym poradzić.

Głównie chodzi o to, by gracz żył życiem postaci, którą prowadzi a QTE mają tą relację zacieśnić. Uważam, że gra dzięki temu dużo zyskuje a my bardziej utożsamimy się z postacią, którą gramy i bardziej staniemy się częścią akcji, którą widzimy na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "must have" :).

To będzie rewelacja, uwielbiam takie intrygujące historie i nie przeszkadza mi że nie będzie dużo strzelania czy tego typu rzeczy :P. Fahrenheit to jedna z najlepszych gier jakie grałem, na kolejnej grze od QD na pewno się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować