Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2009 o 16:41, I_dont_know napisał:

Przez tyle lat żyłem w niewiedzy :D.

... całe osiem.

a trzymając się tematu, to dilerzy nie ucierpieliby bardzo na legalizacji. oni jako jedyni mogliby rozprowadzać większy towar (nie na każdą imprezę wystarczy te 5g co w sklepie można kupić), no i każdy ma swoje preferencje, a skąd wiadomo czy w kofi szopach nie byłby dostępny syf nieumywający się do tego, do czego przyzwyczajeni są ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 22:59, owczar4 napisał:

Tu nawet nie ma o czym dyskutować, to moja prywatna sprawa jakimi substancjami się raczę.

Przeczytaj sobie jeszcze parę razy nazwę tego tematu. Naprawdę ma z Twoimi substancjami niewiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu - to wcale nie jest głupie. Obecnie marihuana jest tak dostępna, że zalegalizowanie jej byłoby tylko lekkim ułatwieniem ze strony prawnej. I tak kto chce ten pali. Moje zdanie jest takie, że jestem jak najbardziej za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie zgonów po alkoholu jest od H**** i trochę.Od Marysi nikt nie zginął chyba że znorany poszedł na ulice.Jak palisz z kumplami gdzie 6 jest nawalonych 1 nie to nic ci się nie stanie jak ten 1 ma głowę na karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 00:18, Ramzes5 napisał:

Jak palisz z kumplami gdzie 6 jest nawalonych 1 nie to nic
ci się nie stanie jak ten 1 ma głowę na karku.


No właśnie nawet nie musi mieć tak bardzo głowy na karku. Bo o tyle co spaleni ludzie problemów dużych nie robią, to przypilnowanie 6 pijanych typa jest sporym problemem. Jeżeli ktoś uważa, że marihuana jest bardziej szkodliwa w jakimkolwiek stopniu od alkoholu to pewnie nigdy nie miał z nią do czynienia. Niewiele jest przypadków kiedy ludzie mają naprawdę poważne skutki uboczne i zwykle jest to efekt tego, że nie mają czucia. Od alkoholu też można "zgłupieć", trzeba mieć umiar i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obejrzałem większość filmu który linknął forumowicz w tym temacie. Od Marychy jeszcze nikt nie zginął w Stanach Zjednoczonych. Marycha nie powoduje ani raka, ani obrażeń mózgowych. Jeżeli się ją zlegalizuje, gangsterzy przestaną czerpać z nich korzyści, a więc przestępczość zmaleje, a więc co robimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 00:52, Rga napisał:

Dzisiaj obejrzałem większość filmu który linknął forumowicz w tym temacie. Od Marychy
jeszcze nikt nie zginął w Stanach Zjednoczonych. Marycha nie powoduje ani raka, ani obrażeń
mózgowych. Jeżeli się ją zlegalizuje, gangsterzy przestaną czerpać z nich korzyści, a
więc przestępczość zmaleje, a więc co robimy?



zastanawiamy się dalej:)

Mi tam w sumie to objętne, póki nie będzie natłop najaranych ludzi na ulicy którzy chodzą i szukają dymu to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 01:02, Citkowsky napisał:

Mi tam w sumie to objętne, póki nie będzie natłop najaranych ludzi na ulicy którzy chodzą
i szukają dymu to ok.

Nigdy tak wg. mnie nie będzie, czy tak jest z palącymi tytoń lub pijącym alkochol? NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 01:07, Rga napisał:

> Mi tam w sumie to objętne, póki nie będzie natłop najaranych ludzi na ulicy którzy
chodzą
> i szukają dymu to ok.
Nigdy tak wg. mnie nie będzie, czy tak jest z palącymi tytoń lub pijącym alkochol? NIE!



papierosy nie uderzają do głowy i nie odurzają, co do alkoholu to tak. Po każdej masowej imprezie kupa dresów nawalonych tylko szuka dymu, podobnie po meczach, dyskotekach itp.
Sam uwielbiam alkohol ale bez przesady. Jak się upić to w domu czy w cywilizowanym miejscu aby nikomu nic nie zrobić a nie wśród ludzi i dymu szukać.
A niestety po maryśce możę być jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 01:07, Rga napisał:

Nigdy tak wg. mnie nie będzie, czy tak jest z palącymi tytoń lub pijącym alkochol? NIE!


Nie wiem gdzie mieszkasz ale w każdym mieście można znaleźć ludzi którzy po wypiciu kilku głębszych mają ochotę pyknąć szybką operację plastyczną każdemu kto się na nich krzywo popatrzy. Co nie zmienia faktu, że po zielonym się agresor nie włącza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Marysia u nas legalna nie jest i podejrzewam że za szybko nie będzie ale to żadne utrudnienie idziesz do pobliskiego klubu czy sklepu z "dopalaczami" i i po 5 minutach wychodzisz z porcją zioła. Albo poprostu pytasz znajomych oni na pewno kogoś znają. Choć ja wolę nie mieć nic wspólnego z zielskiem papierosów nie nawidze a alko pije ale okazyjnie (Sylwester , koniec roku szkolnego czy urodziny) czasem do posiłku ze znajomymi pizza czy kebabik ale to oczywiście umiarkowane ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 01:10, Citkowsky napisał:

A niestety po maryśce możę być jeszcze gorzej.


Zioło nie wyzwala agresji, a wręcz przeciwnie, nastraja cię pokojowo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 22:49, Kryhuu napisał:

a trzymając się tematu, to dilerzy nie ucierpieliby bardzo na legalizacji.


O czym Ty mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

nikt nie mówi, że zioło jest zdrowe jak dobre pomidorki. To jest używka i ma swoje złe strony, ale skoro fajki i alkohol są legalne, to czemu marihuana ma być zakazana? Tym bardziej, że i tak można ją wszędzie kupić. Tym bardziej, że ma mniejszą moc uzależniającą od papierosów i alkoholu i do tej pory nie ma jasnych wniosków mówiących o aż tak złym wpływie na zdrowie, żeby jej dalej zakazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:38, Sarturias napisał:

Czyli teraz ktoś kto sprzedaje marychę jest przestępcą, a po legalizacji nie będzie przestępcą?

Teraz jest przestępcą, a po legallizacji będą to takie pieniądze że przestępcy zostaną wyparci z rynku przez korporacje.

Dnia 25.07.2009 o 16:38, Sarturias napisał:

Niby dlaczego ten "towar" miałby mieć akcyzę?

Nawet jeśli nie będzie miał akcyzy to i tak będą zyski z VATu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tyle to ja wiem. Nie rozumiem po prostu tego:"a trzymając się tematu, to dilerzy nie ucierpieliby bardzo na legalizacji. oni jako jedyni mogliby rozprowadzać większy towar"

Chyba nie myślisz, że wraz z legalizacją legalna stałaby się również dilerka..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 11:40, Budo napisał:

Chyba nie myślisz, że wraz z legalizacją legalna stałaby się również dilerka..?

Oczywiście, że by się nie stała. Po prostu ludzie, którzy zaopatrują się u dilerów i są zadowoleni z towaru raczej nie przerzucili by się w jeden dzień na legalne punkty dystrybucji. Z tych to korzystaliby na początku ludzie, którzy nie nie palili w ogóle i chcą spróbować, bądź ludzie, którzy palą bardzo nieregularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować