Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2009 o 10:54, HunterO7 napisał:

> > > /.../ Ma sie to tak, że haszysz
jest efektem przetwożenia konopii. Bez działania człowieka by nie powstał(jak dżem),
dlatego trochę głupio jest powiedzieć, że jest obecny w konopiach

Haszysz jest żywicą powstającą z/w kwiatostanach konopii. Zatem powstane bez udziału człowieka. Człowiek go tylko zbiera/wyizolowuje.Zawiera szereg substancji działających , : kannabinol, czterohydrokannabinol, kannabidiol i inne. Tyle wyjaśnienia. Tak, wiem, upierdliwy jestem, ale staram się być dokładny.

Dnia 03.08.2009 o 10:54, HunterO7 napisał:


********************
Link do artykułu na onecie, który jak zwykle za głównego winowajce uważa trawkę (o niej
jakieś 50% artykułu). /.../

Winny jest zwykle człowiek. To on sięga po trawkę, a później po inne. Pomijając różne zbiegi okoliczności, które zawsze mogą się trafić, sięganie po różne "dopalacze" wiąże się z defektem psychiki - tak jak wielokrotnie wspominałem. Również dostępność odgrywa znaczącą rolę i w tym się z Budo nie zgadzam i nie zgodzę. Legalizacja oznacza łatwiejszy dostęp i wyodrębnienie substancji najsilniej działających, dla większego efektu. To prosta droga do uzależnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 12:05, KrzysztofMarek napisał:

Również dostępność odgrywa
znaczącą rolę i w tym się z Budo nie zgadzam i nie zgodzę. Legalizacja oznacza łatwiejszy
dostęp i wyodrębnienie substancji najsilniej działających, dla większego efektu. To prosta
droga do uzależnienia.


Dostępność odgrywa rolę, jasne. Pytanie tylko czy legalizacja dużo zmieni w dostępności? Teraz jak chcesz to kupujesz... w przypadku legalizacji sklepy będą musiały mieć koncesje i np. dzieciom nie sprzedadzą. Alkohol się sprzedaje, fajki się sprzedaje, ale wg. mnie z trawą nikt by nie ryzykował sprzedawania nieletnim. Zakładając, że nielegalna dilerka by upadła, to byłby zdrowszy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 12:16, Budo napisał:

> /.../> Dostępność odgrywa rolę, jasne. Pytanie tylko czy legalizacja dużo zmieni w dostępności?
Teraz jak chcesz to kupujesz.../.../

Ja nawet nie mam pojęcia, gdzie kupić. I od razu masz odpowiedź, dla mnie dostępność nie istnieje, a po legalizacji wiedziałbym gdzie kupić. I gdybym miał defekt psychiki - kupiłbym. A Ty może kupiłbyś produkt "lepszy", "wzbogacony", który dawałby "pełniejsze" doznania. I już dalej droga prosta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 12:31, KrzysztofMarek napisał:

Ja nawet nie mam pojęcia, gdzie kupić. I od razu masz odpowiedź, dla mnie dostępność
nie istnieje, a po legalizacji wiedziałbym gdzie kupić.


Tobie taka wiedza by nie zaszkodziła. W przypadku najmłodszych jest odwrotnie- teraz wiedzą gdzie kupić i mogą, potem by wiedzieli też, ale mieliby trudności z kupnem.

Dnia 03.08.2009 o 12:31, KrzysztofMarek napisał:

I gdybym miał defekt psychiki
- kupiłbym. A Ty może kupiłbyś produkt "lepszy", "wzbogacony", który dawałby "pełniejsze"
doznania. I już dalej droga prosta...


Tutaj za bardzo nie rozumiem. W przypadku legalizacji byłby dostępny tylko towar zawierający legalne substancje. Produkcja byłaby pod kontrolą, tak jak w przypadku alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wyborcza.pl/1,76498,6857464,Zakazywac__legalizowac_czy_regulowac_.html
Link do bardzo ciekawego artykułu z cyklu "My narkopolacy" w GW. Terrence Gorski - wybitny amerykański terapeuta uzależnień oraz innych zachowań aspołecznych, założyciel CENAPS Corporation opowiada jak według niego powinna wyglądoć legalizacja narkotyków.
Uważam, że ta wizja mogłaby się przyjąć w naszych warunkach lekkimi korektami (legalizacja dotyczyłaby tylko haszu i ganji). Ten projekt ponadto nie dopuszcza do uzależnienia się państwa od sprzedaży narkotyków co jest jednym z koronnych argumentów przeciwników legalizacji.
Jak już wspomniałem jestem tylko za legalizacją ganji i haszu nienaszpikowanych chemią. Uważam, że argument przeciwników legalizacji (mam na myśli jednego z gramowiczów wypowiadających się w tym wątku) mówiący, że "wszyscy byliby najarani i codziennie byłyby doniesienia o wypadkach palaczy są wyssane z palca. Ktokolwiek kto był na jakimkolwiek festiwalu muzycznym i wie, że znakomita większość ludzi na koncerty przychodzi pod wpływem lekkich dragów. I co? Znakomicie się bawią i pozwalają bawić się innym, również niezażywającym żadnych wspomagaczy.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 12:47, Budo napisał:

> /.../ > Tutaj za bardzo nie rozumiem. W przypadku legalizacji byłby dostępny tylko towar zawierający
legalne substancje. Produkcja byłaby pod kontrolą, tak jak w przypadku alkoholu.

Posłuże się przxykładem: opium. Zawiera bodaj około 40 związków o działaniu mniej, lub bardziej narkotycznym. Kiedyś palono opium, potem używano rozpuszczonego opium (jako krople, zwykle pod nazwą laudanum) potem wyizolowano z niego czystą morfinę, papawerynę, kodeinę. Czysta morfina działa silniej niż opium.
Muślisz, że w przypadky marihuany będzie inaczej? Haszysz jest takim odpowiednikiem opium. Prędzej, czy później ktoś zechce wyizolować czterohydrokannabinol żeby nie trzeba było palić tylko na przykład wdychać albo połykać. Szybciej i łatwiej będzie osiągnąć stan "szczęśliwości" a potem kilka razy dziennie. Organizm przystosowuje się do takich związków i trzeba będzie zwiększać dawki. To wszystko już przerabialiśmy na innych środkach. Nie wiem, czy wiesz, ale palacze potrafią rzucić palenie tylko dlatego, ze uzależnili się od gum do żucia zawierającej nikotynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 21:12, KrzysztofMarek napisał:

Muślisz, że w przypadky marihuany będzie inaczej? Haszysz jest takim odpowiednikiem opium.
Prędzej, czy później ktoś zechce wyizolować czterohydrokannabinol żeby nie trzeba było
palić tylko na przykład wdychać albo połykać.


Myślę, że ktoś by już na to wpadł, gdyby to było możliwe, albo dawało dobre efekty. Póki co jednak cisza w eterze. W każdym razie jednak taka zabawa wciąż będzie nielegalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś dawno temu czytałem, że już ktoś taki myk zrobił, coś mi się obiło o uszy że tym THC w płynie (?) ktoś skraplał np: papierosy i to niby dawało podobny efekt jak blanty czy palenie z lufki. Nie wiem ile w tym prawdy ale coś takiego swego czasu przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 21:29, I_dont_know napisał:

Prawdziwej xd
Moja koleżanka to robi dla tego chcę wiedzieć.

O tyle mniej szkodliwe, że do płuc nie dostaje się dym zawierający substacjie smoliste i CO. Ale nadal szkodzi THC ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 21:26, I_dont_know napisał:

/.../> Pytam czysto teoretycznie ponieważ jestem ciekawy :P

Nie mam danych o działaniu marihuany przy podaniu doustnym a zmyslać nie będę. Mogę przypuszczać, ze osiągnięcie "stanu szczęśliwości" będzie wymagało większej dawki liści, a zjadanie większej ilości zielska suszonego na trawienie raczej dobrze nie wpłynie.
Przy paleniu zagrożeniem są produkty spalania - substancje smoliste, mające działanie rakotwórcze.
W dymie zidentyfikowano około czterech tysięcy związków. Nie wiem, czy ktoś palił marihuanę w czołgu, ale czołgowe wykrywacze gazów bojowych reagują na dym z papierosów (na pewno na cyjanowodór, na jakie jeszcze, zdążyłem zapomnieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 11:34, kedzior141 napisał:

> > Czy przez internet można zamówić marihuanę? ;)
> na amazon.com ale maja tam wysokie ceny

No to odpada niestety.

rotfl
Po co zadajesz takie glupie pytania? Niektorzy by nawet chleb zamawiali przez neta....
Tylko mi nie mow ze uwierzyles w tego amazona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 17:30, kedzior141 napisał:

> Po co zadajesz takie glupie pytania? Niektorzy by nawet chleb zamawiali przez neta....

> Tylko mi nie mow ze uwierzyles w tego amazona

;D

aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować