Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

szczerze mówiąc legalizacja w pierwszym okresie trwania nic by nie wniosła. Nadal jedynie mafie zajmowałyby się rozprowadzaniem Marihuany. W późniejszych czasach mogłoby to działać trochę inaczej. Dostępność Marihuany mogłaby powstrzymać niektórych "gówniarzy" od jarania, gdyż sprzedaż w sklepach byłaby zapewne od lat 18, a dilerzy nie mieliby już opłacalnych zysków. Osobiście jestem za legalizacją, bo to dla mnie chore, że ludzie za posiadanie trafiają za kratki, a całe gadanie o tych ''ogromnych'' skutkach szkodliwych MJ dla mnie mija się z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 16:34, noobie napisał:

/.../ a całe gadanie o tych ''ogromnych'' skutkach szkodliwych MJ dla
mnie
mija się z prawdą.

A masz jakieś podstawy teoretyczne, żeby tak twierdzić?
Na przykład: co wiesz o produktach spalania i powstawaniu smoły pogazowej? Co jest, według Ciebie, w dymie?
Bo jak dotąd, widzę jedynie Twoją ignorancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem co jest w dymie tytoniowym. Nie wiem co powstaje przy spalaniu Marihuany. Ale skoro jest coś takiego jak Marihuana lecznicza, to mogę śmiało podpisać się raz jeszcze pod tym co napisałem wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 17:37, noobie napisał:

Wiem co jest w dymie tytoniowym. Nie wiem co powstaje przy spalaniu Marihuany. Ale skoro
jest coś takiego jak Marihuana lecznicza, to mogę śmiało podpisać się raz jeszcze pod
tym co napisałem wcześniej...

Zatem przypomnę Ci, ze niejaki pan Nicot, lekarz, też tak mówił o tytoniu.
Że jest leczniczy. Na szczęście dzisiaj, wiemy więcej o tym, co jest w dymie. Czy jest to dym ze spalonego drewna, tytoniu, pokrzyku czy marihuany. Jeśli chcesz się nadal podpisać i popisać ignorancją, to życzę Ci wiele zdrowia. Bo, jak się wydaje, na rozum nieco za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 17:39, Hubi_Koshi napisał:

Skoro temat znowu się rozkręcił to podrzucę cosik
http://facet.interia.pl/forma/news/marihuana-grozna-dla-dna,1326877,2631

Nie wiem jaki jest sens wrzucania takich linkow, myslisz ze kogos przestraszysz? Ja pale fajki i zdarzylo mi sie duzo razy zapalic trawe wiem jak wygladaja pluca zniszczone papierosami i tak nic sobie z tego nie robie. Nikomu nie zrobi roznicy ze marihuana jakostam wplywa na dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:07, Shego napisał:

Nikomu nie zrobi roznicy ze marihuana jakostam wplywa
na dna

Nikogo straszyć nie chcę [ chociaż chyba powinienem] jest dyskusja o Marihuanie to podrzucam materiały. A że sobie nic z tego nie robisz... cóż współczuje ci, teraz sobie nic z tego nie robisz, a gdy będziesz miał zniszczone płuca, zdiagnozują u ciebie raka, a twoje dzieci będą się rodzić z zniekształceniami, wadami genetycznymi i upośledzeniami wtedy będziesz sobie pluł w brodę. Ale to twoja decyzja, twoje życie, twoja odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:10, Hubi_Koshi napisał:

> Nikomu nie zrobi roznicy ze marihuana jakostam wplywa
> na dna
Nikogo straszyć nie chcę [ chociaż chyba powinienem] jest dyskusja o Marihuanie to podrzucam
materiały. A że sobie nic z tego nie robisz... cóż współczuje ci, teraz sobie nic z tego
nie robisz, a gdy będziesz miał zniszczone płuca, zdiagnozują u ciebie raka, a twoje
dzieci będą się rodzić z zniekształceniami, wadami genetycznymi i upośledzeniami wtedy
będziesz sobie pluł w brodę. Ale to twoja decyzja, twoje życie, twoja odpowiedzialność.

CYtat z Infiltracji by Alec baldwin:D
I''m gonna go have a smoke right now. You want a smoke? You don''t smoke, do ya, right? What are ya, one of those fitness freaks, huh? Go f*ck yourself.
Oczywiscie nie bierz tego na powaznie ale to mniej wiecej tyle co mam do powiedzenia na dzien dzisiejszy
Bedzie co ma byc:P Pozatym ja i tak pewnie zejde na raka bo moja babcia od strony matki i moj dziadek od strony ojca umarli na raka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:17, Shego napisał:

I''m gonna go have a smoke right now. You want a smoke? You don''t smoke, do ya, right?
What are ya, one of those fitness freaks, huh? Go f*ck yourself.

Smoking is Cool BULLSHIT. To tylko zagrywka producentów papierosów mająca namówić ludzi do palenia.

Dnia 10.11.2009 o 18:17, Shego napisał:

Bedzie co ma byc:P Pozatym ja i tak pewnie zejde na raka bo moja babcia od strony matki
i moj dziadek od strony ojca umarli na raka :/

A ty temu rakowi w tym wydatnie pomagasz, gratulacje, no ale jak mówiłem to twoje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:26, Hubi_Koshi napisał:

> I''m gonna go have a smoke right now. You want a smoke? You don''t smoke, do
ya, right?
> What are ya, one of those fitness freaks, huh? Go f*ck yourself.

Smoking is Cool BULLSHIT. To tylko zagrywka producentów papierosów mająca namówić ludzi

Po co to napisales? xD Przeciez wiem ze palenie jest niezdrowe i nie jest fajne i mam to gdzies.A z genialnego cytatu z genialnego filmu (polecam:D) nic takiego nie wynikalo.

Dnia 10.11.2009 o 18:26, Hubi_Koshi napisał:

A ty temu rakowi w tym wydatnie pomagasz, gratulacje, no ale jak mówiłem to twoje życie.

Nie jestem i nie bd nałogowym palaczem czyli spokojnie dozyje 40-50 wg moich obliczen. Tyle mi wystarczy bo nie chce sie zamienic w zgrzybialego emeryta. Nie wyobrazam sobie siebie starego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widze powodu do obrażania się nawzajem. Jak widać teraz się już nie podpisze. Nie czytałem tego artykułu, czytałem teksty mówiące o tym że jest mniej szkodliwa niż papierosy. Ale dodam też, że były okresy kiedy mówiło się że herbata jest niezdrowa, a kawa tak... potem zaś na odwrót...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że powinniśmy być konsekwentni. Skoro MJ jest nielegalna to zdelegalizujmy też papierosy i alkohol. W końcu szkodliwość tych substancji jest porównywalna, a nawet większa. Alkohol posiada dawkę śmiertelną, po zażyciu której umiera się, natomiast nie jest możliwe wypalenia na raz tyle sortu żeby zejść.
A poza tym:

"Nie chce to nie weźmie, przecież swój rozum ma
Dajcie wreszcie spokój, dajcie spokój dzieciom Jah"

Każdy sam powinien decydować o tym co wypali a czego nie. Oczywiście, zgadzam się, że ciężkie narkotyki powinny być nielegalne ale używki takie jak MJ, alkohol, papierosy powinny być dostępne od 18 lat i ich dystrybucja powinna być poddawana kontroli państwa, aby mieć pewność co do ich jakości. Przepisy w przypadku sensi powinny być takie jak w przypadku alko - zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem, palenie tylko w specjalnie wyznaczonych lokalach lub u siebie w domu, koncesja na sprzedaż + opodatkowanie zysków coffeshopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 19:48, noobie napisał:

/.../ czytałem teksty mówiące o tym że jest mniej szkodliwa niż papierosy. /.../

Jeśli poczułeś się urażony, to przepraszam. Na swoje usprawiedliwienie powiem tyle, że rzuca mną, jeśli ktoś poisze cokolwiek dobrego o srodkach narkotycznych. Tak, oczywiście, niektóre z nich są w lecznictwie niezastąpione. Ale jeśli zdrowy człowiek chce je zażywać... no to mna rzuca. Czasem nawet tak bardzo, że dałbym takiemu ile tylko chce, niechby się zaćpał na smierć.
Co do kawy i herbaty - zawierają kofeinę, teofilinę i teobrominę, które nie wywołują przyzwyczajenia. Kawa, pita kilka razy dziennie, bez mleka, już po 30 latach może spowodować nadkwasotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cię ;). Przyznam się bez bicia, że popalam trawkę. Nie czuje się uzależniony, gdyż nie pale codziennie i nie jest mi potrzebne do życia. Czytałem dość dużo na temat Marihuany, ale tylko pozytywy. Na koniec dodam jeszcze tylko, że wszystko w dużych ilościach, jest szkodliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 20:20, Vandaeriel napisał:

A ja uważam, że powinniśmy być konsekwentni. Skoro MJ jest nielegalna to zdelegalizujmy
też papierosy i alkohol. W końcu szkodliwość tych substancji jest porównywalna, a nawet
większa. Alkohol posiada dawkę śmiertelną, po zażyciu której umiera się, natomiast nie
jest możliwe wypalenia na raz tyle sortu żeby zejść. /.../

Po pierwsze, dlaczego twierdzisz, że MJ jest używką? Bo amatorzy MJ tak twierdzą? No tak, powiedz morfiniście, że morfina mu szkodzi, kiedy on nie może się powstrzymać...
Po drugie: dlaczego twierdzisz, że szkodliwość MJ jest porównywalna? Sam twierdzisz, że jest szkodliwa, ale... chciałbyś dopuszczenia do obrotu?
Po trzecie: zdelegalizowanie alkoholu w USA nie zmniejszyło pijaństwa, a rozwinęło przestępczość zorganizowaną. Chcesz rozwinięcia gangów w Polsce? Mało Ci tego, co jest teraz?
Co do dawki śmiertelnej: słabo znasz fizjologię człowieka. Pewnie nawet nie wiesz, że można zapić się na śmierć wodą. Tak jest, zwykłą wodą, którą pijesz codziennie i która jest niezbędna do życia. Można też napalić się na śmierć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 20:25, noobie napisał:

rozumiem Cię ;). Przyznam się bez bicia, że popalam trawkę. Nie czuje się uzależniony,
gdyż nie pale codziennie i nie jest mi potrzebne do życia. /.../

Profesor Religa też doskonale wiedział, że palenie jest szkodliwe, że powoduje raka, że przybliży jego śmierć. Dawno, bardzo dawno temu mógł albo nie zaczynać palenia, albo je rzucić. Potem.... sam wiesz, co było potem... Czego Tobie nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie wyśmiać, lub nazwać teraz głupcem. Ale ja żyje raczej pozytywnie nastawiony do życia, myślę też że życie jest za krótkie by nie spróbować niektórych rzeczy ; ). Jeżeli będę chciał coś zrobić/spróbować czegoś to tak będzie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 20:48, noobie napisał:

Możesz mnie wyśmiać, lub nazwać teraz głupcem. Ale ja żyje raczej pozytywnie nastawiony
do życia, myślę też że życie jest za krótkie by nie spróbować niektórych rzeczy ; ).
Jeżeli będę chciał coś zrobić/spróbować czegoś to tak będzie ; )

Krótkie O_o ty uważasz około 80 lat za Krótki okres ?? Jak jeszcze dodamy aktywne prace naukowe nad wydłużeniem życia, o nieśmiertelności nie wspomniawszy to... cóż, plecie się wam towarzyszu, bardzo się wam plecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować