Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Ej... chyba lepiej mówić że wydaje się za krótkie, niż użalać się nad szarą codziennością i narzekać na to że tak długo się "to" ciągnie... z resztą mówię... takie moje (wg. niektórych) głupie/dziwne podejście do życia :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 20:59, noobie napisał:

Ej... chyba lepiej mówić że wydaje się za krótkie, niż użalać się nad szarą codziennością
i narzekać na to że tak długo się "to" ciągnie... z resztą mówię... takie moje (wg. niektórych)
głupie/dziwne podejście do życia :}

Ech, poniosło mnie trochę. Ogólnie uważam że oba podejścia są nieco bezsensowne, zamiast się zajmować czymś takim najlepiej zacząć coś robić, tworzyć, nad czymś pracować, a nie zajmować się egzystencjalnymi głupotkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Po pierwsze, dlaczego twierdzisz, że MJ jest używką? Bo amatorzy MJ tak twierdzą? No
tak, powiedz morfiniście, że morfina mu szkodzi, kiedy on nie może się powstrzymać...


Użyłem słowa używka, ponieważ tak przyjęło się mówić o alkoholu i papierosach. Jeżeli w stosunku do tych środków zaczniemy używać słowa "narkotyk" to wtedy MJ tez będziemy mogli nazwać narkotykiem. Nie neguję tego, że powoduje uzależnienie ani że wdychanie dymu jakiegokolwiek jest bardzo szkodliwe dla płuc i powoduje raka.

Dnia 10.11.2009 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Po drugie: dlaczego twierdzisz, że szkodliwość MJ jest porównywalna? Sam twierdzisz,
że jest szkodliwa, ale... chciałbyś dopuszczenia do obrotu?


Jest wiele substancji, których zażycie jest bezpośrednio szkodliwe dla zdrowia a mimo to są one legalne. Jedzenie dużych ilości słodyczy też jest niezdrowe, prowadzi do powstawania próchnicy zębów, otyłości a w konsekwencji do chorób układu krążenia. Uważam, że każdy powinien sam decydować o swoim życiu dotąd, dopóki nie szkodzi innym. Dlaczego jeden z drugim politykiem ma decydować co ktoś może zażywać a czego nie? Żyje się tylko raz i prawie wszystko jest dla ludzi, jeżeli będziemy z tego korzystać z umiarem.

"Rośliny przecież wszystkie darem tej ziemi, jednym podpisem prezydent w narkotyk zmienił
Niektóre wolno mieć, a inne to szatan. Jak rządzi mną wariat, ja też zmieniam się w wariata"

Dnia 10.11.2009 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Po trzecie: zdelegalizowanie alkoholu w USA nie zmniejszyło pijaństwa, a rozwinęło przestępczość
zorganizowaną. Chcesz rozwinięcia gangów w Polsce? Mało Ci tego, co jest teraz?


No właśnie. Legalizacja pozwoliłaby walczyć z dilerami. W każdej szkole można kupić MJ. Teraz gdy ktoś chce kupić kilka gram suszu musi wchodzic w kontakt z przestępcami. Jeżeli powstałyby sklepy zajmujące się sprzedażą mary to byłyby one pod stałą kontrolą państwa i zwykli ludzie nie museliby korzystać z usług dilerów, którzy zajmują się też rozprowadzaniem heroiny, amfetaminy i innych substancji.

Dnia 10.11.2009 o 20:33, KrzysztofMarek napisał:

Co do dawki śmiertelnej: słabo znasz fizjologię człowieka. Pewnie nawet nie wiesz, że
można zapić się na śmierć wodą. Tak jest, zwykłą wodą, którą pijesz codziennie i która
jest niezbędna do życia. Można też napalić się na śmierć...



Za wiki:

"dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 pojedynczych dawek[10], dotąd nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego z powodu przedawkowania i praktycznie jest to niemożliwe"

Wiem, że można kwestionować wiarygodność tego źródła, ale nie wydaje mi się by możliwe było wypalenie 20k jointów na raz. A co do zapijania się wodą na śmierć to oczywiście teoretycznie jest to możliwe ale z własnej woli nikt by tego nie zrobił. A przedawkowanie alkoholu zdarza się często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja jestem takim typem człowieka, który chciałby zrobić wszystko na raz. Tutaj popalam sobie jointy, a z drugiej strony jestem bardzo aktywny sportowo. W szkole jestem ogólnie leniem, ale gdy przychodzi co do czego, nagle z łatwością dostaje 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 21:06, noobie napisał:

Wiesz, ja jestem takim typem człowieka, który chciałby zrobić wszystko na raz. Tutaj
popalam sobie jointy, a z drugiej strony jestem bardzo aktywny sportowo. W szkole jestem
ogólnie leniem, ale gdy przychodzi co do czego, nagle z łatwością dostaje 5...

Czeeeekaj. Szkoła ?? Jesteś w najlepszym razie Licealistą i palisz mairhuanę ?? Seriously...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Po trzecie: zdelegalizowanie alkoholu w USA nie zmniejszyło pijaństwa, a rozwinęło przestępczość zorganizowaną/.../
A przez to, że marihuana jest nielegalna kwitnie dilerstwo i kontakt ludzi ze światem przestępczym. Więc gdyby zalegalizowano "zioło" to dilerzy nie mieliby już takich zysków (bo najwięcej kupuje się marihuany) i musieliby zwinąć interes, zniknęliby z ulic, szkół i innych miejsc publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 21:29, Hubi_Koshi napisał:

> Wiesz, ja jestem takim typem człowieka, który chciałby zrobić wszystko na raz. Tutaj

> popalam sobie jointy, a z drugiej strony jestem bardzo aktywny sportowo. W szkole
jestem
> ogólnie leniem, ale gdy przychodzi co do czego, nagle z łatwością dostaje 5...

Czeeeekaj. Szkoła ?? Jesteś w najlepszym razie Licealistą i palisz mairhuanę ?? Seriously...

Mój kuzyn juz palił trawe w pierwszej gim:] A fajki od podstawowki
Poza tym u mnie w LO czasami w lazienkach zwinietymi 50 wciagaja sobie rozne niefajne rzeczy. Amfe jeszcze moge zrozumiec bo to jak kawa ale np kokaine? Nawet nie wiem co dokladnie wciagaja i mnie to jakos specjalnie nie interesuje. {ewnie jakis syf za grosze. W technikach jest podobno gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:02, Shego napisał:

Mój kuzyn juz palił trawe w pierwszej gim:] A fajki od podstawowki
Poza tym u mnie w LO czasami w lazienkach zwinietymi 50 wciagaja sobie rozne niefajne
rzeczy. Amfe jeszcze moge zrozumiec bo to jak kawa ale np kokaine? Nawet nie wiem co
dokladnie wciagaja i mnie to jakos specjalnie nie interesuje. {ewnie jakis syf za grosze.
W technikach jest podobno gorzej

Człowieku, bez jaj. Jak jestem za legalizacją marihuany, to jestem przeciwny dawaniu czegoś takiego dzieciakom. I nie gadaj, że amfę możesz jeszcze zrozumieć, bo to jest taki sam syf jak koka, haszysz i inne twarde narkotyki. Jeżeli zalegalizować, to pilnować tego, żeby dzieciaki <18 nie dotykały tego. Zanim ma dojść do legalizacji, to ludzie muszą się zmienić. Za dużo debili na świecie. Dlatego do legalizacji prędko nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie legalizacja nie interesuje bo jak mam ochote zapalic to nie ma z tym problemu. Fajnie by bylo gdby zalegalizowali a to tylko dlatego ze ludzie przestaliby tak ngatywnie podchodzic do palenia trawki i nazywac ja narkotykiem. Amfetamina brana raz na bardzo dlugi okres czasu i w nieduzych ilosciach dziala pobudzajaco i nie jest szkodliwa. Jesli sie nie wie jak cos dawkowac to kazde lekarstwo na swiecie jest szkodliwe...... Widac ze sie nie orientujesz ani troszke. Wiadomo ze uzaleznienie to juz zupelny syf a tobie pewnie o to chodzilo.
Poza tym wole sie trzymac od ciezszych uzywek i nie polecam nikomu sie w to zaglebiać
Hubi_Koshi dajse juz spokój czlowieku bo sie śmieszno robi. Wiesz ile takich "strasznych" artykułow o trawie mozna w sieci znalezc? Setki tysiecy?
Aha i tak jak Bertoslaw polecam film The Union

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:15, Hubi_Koshi napisał:

Wszystko jest szkodliwe dla organizmu, jeżeli jest przyjmowane w nadmiarze. Wypalenie jednego skręta na miesiąc dla relaksu nie spowoduje takich uszkodzeń jak tu piszą, dziwne, że nie ma jeszcze udokumentowanej śmierci spowodowanej przez marihuanę (nie mówię tu o samobójcach, którzy popadli w depresję związaną z paleniem "zioła", bo w depresję można popaść również przez alkoholizm, a alkohol notabene jest legalny). Trzeba po prostu znać umiar, a ludzie muszą zmądrzeć. Należałoby im przedstawić wszystkie wady palenia marihuany, a czy zdecydują się zapalić, czy nie to powinno zależeć tylko od ich rozsądku. Nie można decydować za kogoś, jeżeli upalony marihuaną nie krzywdzi innych, to czemu zabronić mu palenia? Pewnie był tu podawany już film "The Union", który obala mity związane z marihuaną, jeżeli ktoś zabiera głos w tym temacie nie obejrzawszy go, to polecam.

@Shego: Widziałem ludzi zażywających amfetaminę, nie na darmo mówi się, że "latasz jak na fecie", jeżeli jesteś agresywny lub cholernie pobudzony. Poza tym to sama chemia. I nie chodziło mi tu konkretnie o uzależnienia.

Dnia 10.11.2009 o 22:15, Hubi_Koshi napisał:

Mnie legalizacja nie interesuje bo jak mam ochote zapalic to nie ma z tym problemu.

A nie lepiej byłoby palić normalny towar, bez gówna dodawanego do amfy itp., z pewnego źródła? To byłoby możliwe po legalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:30, Shego napisał:

Hubi_Koshi dajse juz spokój czlowieku bo sie śmieszno robi. Wiesz ile takich "strasznych"
artykułow o trawie mozna w sieci znalezc? Setki tysiecy?

Trzeba powtarzać, powtarzać i powtarzać, jeśli chodź jeden promil ludzi zmądrzeje to jest zwycięstwo :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:31, Hubi_Koshi napisał:

> Hubi_Koshi dajse juz spokój czlowieku bo sie śmieszno robi. Wiesz ile takich "strasznych"

> artykułow o trawie mozna w sieci znalezc? Setki tysiecy?
Trzeba powtarzać, powtarzać i powtarzać, jeśli chodź jeden promil ludzi zmądrzeje to
jest zwycięstwo :-3

Ci ludzie sobie doskonale zdaje sprawe co robia a tobie w takim przypadku nic do tego?:P Co innego gdyby niemieli pojecia czym sie zaciagają ale tak NIE JEST. Przynajmniej w cywilizowanych krajach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo: Alkohol jest legalny bo ludzie są do niego od dawna przyzwyczajeni i jest akceptowalny społecznie, dlatego ciężko go wyplenić.
Secundo: Liczysz na rozsądek ludzi ?? NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO, popatrz na tych wszystkich nałogowych palaczy, alkoholików, ludzi z ogromną nadwagą itd. itp.
No i na koniec. Jeśli Marihuana zostanie zalegalizowana to z czasem stanie się społecznie akceptowalna, a tym samym więcej ludzi zacznie ją palić, ludzi którzy normalnie by jej nie tknęli. Naprawdę chcesz by liczba substancji które nam szkodzą się podniosła ?? Z alkoholem nic nie zrobimy, papierosy powoli zostają zepchnięte do narożnika. Więc po KIEGO wprowadzać do obiegu kolejną szkodliwą substancję ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:02, Shego napisał:

Amfe jeszcze moge zrozumiec bo to jak kawa...


To miała być prowokacja?
Jeśli tak, to zaiste żałosna.
Ale jeśli na serio masz taką "wiedzę" na temat narkotyków, by jeden z najgroźniejszych jaki istnieje uważać za równy kawie, to może lepiej już nie wypowiadaj się w tym wątku z taką zaciekłością jak dotychczas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:33, Shego napisał:

Ci ludzie sobie doskonale zdaje sprawe co robia a tobie w takim przypadku nic do tego?:P
Co innego gdyby niemieli pojecia czym sie zaciagają ale tak NIE JEST. Przynajmniej w
cywilizowanych krajach

Ja nie wierzę w ludzki rozsądek, ludzie to durna, nie umiejąca się uczyć na własnych błędach rasa, którą trzeba pilnować żeby się nawzajem nie pozabijali. Jak już mówiłem po KIEGO wprowadzać na rynek kolejną szkodliwą substancję ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:33, Shego napisał:

Ci ludzie sobie doskonale zdaje sprawe co robia a tobie w takim przypadku nic do tego?:P
Co innego gdyby niemieli pojecia czym sie zaciagają ale tak NIE JEST. Przynajmniej w
cywilizowanych krajach

A potem tacy znawcy dają ci wykłady że to nic nie szkodzi, że to nawet jest zdrowie i mogą w każdej chwili przestać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:36, meryphillia napisał:

> Amfe jeszcze moge zrozumiec bo to jak kawa...

To miała być prowokacja?
Jeśli tak, to zaiste żałosna.
Ale jeśli na serio masz taką "wiedzę" na temat narkotyków, by jeden z najgroźniejszych
jaki istnieje uważać za równy kawie, to może lepiej już nie wypowiadaj się w tym wątku
z taką zaciekłością jak dotychczas...

Ten narkotyk nie jest grozny gdy sie go bierze raz na rok np. Ile znasz osob co probowali? Ja od groma. Wiem jak to wyglada i jakie to jest niebezpieczne nie musisz mnie uswiadamiac swoimi wiadomosciami ktore zdobyles w podstawowce na spotkaniu z panem policjantem. Nigdzie nie napisalem ze branie amfy jest dobre bo niejest. Natomiast jesli ktos wciagnie niewielka dzialke to NIC MU SIE NIE STANIE. Bedzie natomiast jak nowo narodzony, bedzie sprawniej i szybciej myslal. Dlatego np sie to praktykuje w kregach studenckich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:37, Tomoya-kun napisał:

> Ci ludzie sobie doskonale zdaje sprawe co robia a tobie w takim przypadku nic do
tego?:P
> Co innego gdyby niemieli pojecia czym sie zaciagają ale tak NIE JEST. Przynajmniej
w
> cywilizowanych krajach
A potem tacy znawcy dają ci wykłady że to nic nie szkodzi, że to nawet jest zdrowie i
mogą w każdej chwili przestać.

Oczywiscie ze moga przestac bo marycha nie uzaleznia ani fizycznie ani psychicznie. CHyba ze ktos pali jakis smietnik to juz nie wiem nie wypowiadam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 22:40, Shego napisał:

Oczywiscie ze moga przestac bo marycha nie uzaleznia ani fizycznie ani psychicznie. CHyba
ze ktos pali jakis smietnik to juz nie wiem nie wypowiadam sie

To zapytam tak. Skoro marycha nie uzależnia psychicznie to widziałeś kiedyś takiego jej amatora odstawionego od niej? Bo ile razy takie przypadki spotykałem to wyglądało to to raczej jak wrak człowieka w który już ja nie ma towaru łazi bez celu po całej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować