Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2009 o 21:38, kaczoor napisał:

jak by zlegalizowali marihuane to jakie mialo by to skutki? wieksza ilosc za 1 gram?
jaka to by byla trawa? jakas slabsza/mocniejsza? lapali by za palenie w miejscach publicznych,
tak jak jest to z alkoholem? ciekawe, jak by to wszystko wygladalo w polsce

Polska jest za bardzo zacofana i za głupia, żeby zalegalizować. Wszyscy karmieni głupotami z książek takich, jakie czyta np. KrzysztofMarek. A o tej większej ilości to o co ci chodzi?
Z pewnością byłaby to słabsza trawa, jestem o tym przekonany. Jeśli już miałoby dojść do legalizacji, to pewnie można by było palić tylko we wskazanych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 22:51, Pitej napisał:

W takim razie większość państw pierwszego świata jest zacofana i głupia...

Jak widzisz, za to niektórzy tutaj są mądrzy. Taki KlocekLego, na przykład. Albo kr0pek. Zero wewnątrz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 22:51, Pitej napisał:

W takim razie większość państw pierwszego świata jest zacofana i głupia...


O czym mówisz? Polska jest w mniejszości, jeśli chodzi o status prawny marihuany- jesteśmy jednym z kilku krajów w Unii, gdzie nawet posiadanie niewielkich ilości jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a we Francji, Szwecji, Niemczech, Słowacji, Węgrzech, a poza Europą - USA, Japonii (między innymi oczywiście) to jest "odbronione"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Większość tych krajów ma i tak łagodniejsze prawo od Polski- np. grozi Ci mandat za posiadanie i tyle, żadnego więzienia, ani przymusowych terapii, albo posiadanie jest całkowicie legalne. Sprawa jest też taka, że kraje, które nawet mają delegalizację posiadania nie ścigają tego- np w UK nic Ci się nie stanie, jak Cię złapią z blantem na ulicy. Polskie prawo jest jednym z najostrzejszych na świecie, jeśli chodzi o marihuanę- razem ze Skandynawią na przykład. Więc nie pisz, że większość świata jest głupia i ciemna, bo świat zmierza właśnie w stronę liberalizacji przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do USA-zalezy od stanu. W Niemczech jest dozwolone posiadanie niewielkich ilosci. Tak gwoli scislosci. ;]
I jeszcze informacja dla kogos kto mowi o wyjezdzie do Amsterdamu w przyszlym toku. Musze cie zmartwic od 1 stycznia 2010 wchodzi ustawa zakazujaca sprzedazy obywatelom innych krajow ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnimi czasy była jakaś wiadomość, że w Polsce ma być legalne posiadanie do jakiejś ilośc (chyba 5g). Ale co dalej z taką ustawą to ja już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legalizacja w Polsce byłaby błędem, u nas nie można zapanować nad papierosami, a co nam marihuaną. To nic dobrego. W Polsce (może i słusznie) dąży się do ograniczenia zwykłych palaczy, po kolei zabiera się im miejsca do palenia, prawodawcy dążą do całkowitego ograniczenia ingerencji używek na obywateli, więc nie oczekujcie że zalegalizują. Czy na prawdę chcecie by Polska była drugą Holandią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale mowa była akurat tylko o legalności posiadania/palenia. Nie znam prawa w innych państwach Unii więc nie mogę wiele powiedzieć o tym jak funkcjonuje ono np: w Wielkiej Brytanii czy innych państwach Europy i świata, możliwe że tam dostaniesz "tylko" mandat podczas gdy w Polsce konsekwencje mogą być bardziej dotkliwe, ale tak czy siak to jeśli chodzi o zakaz palenia - Polska nie jest wcale osamotniona i ociemniała. Nie mówiąc już o tym że znalazłoby się jednak sporo państw na świecie gdzie za posiadanie grozi więcej niż u nas.

EDIT: Jakiś tam błąd ortograficzny się wkradł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kwesti " u nas nie można zapanować nad papierosami". W jaki sposób? Palacze dostali miejsca, w których mogą palić, papierosy są nadal dostępne, a ja w wiadomościach nie wyłapuje tekstów na ten temat, że palacze papierosów są zagrożeniem/problemem dla kraju ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

użyłem papierosów jako metafory. Chodzi tu o to, że w Polsce prawo, albo coś bardzo ogranicza, albo wogóle w to nie ingeruje. A co do papierosów to teraz przyszło mi do głowy, że może i mają te swoje strefy (palarnie i inne), ale ilu palaczy tego przestrzega - policja nie może stać na każdym kroku i nie pilnuje obywateli (to by było złe). Nasze społeczeństwo nie jest na to (legalizację) przygotowane (jeszcze poczekajmy z legalizacją), na razie zachłystneliśmy się wolnością (trwa to 20lat!)
My jako społeczeństwo musimy "trochę" dojrzeć - nie wszyscy to fakt, ale większość. To moje prywatne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 17:03, radek44564 napisał:

Legalizacja w Polsce byłaby błędem, u nas nie można zapanować nad papierosami, a co nam
marihuaną. To nic dobrego. W Polsce (może i słusznie) dąży się do ograniczenia zwykłych
palaczy, po kolei zabiera się im miejsca do palenia, prawodawcy dążą do całkowitego ograniczenia
ingerencji używek na obywateli, więc nie oczekujcie że zalegalizują. Czy na prawdę chcecie
by Polska była drugą Holandią.


Widzę, żeś ambitny, skoro już teraz wiesz, jak zachowa się 40 milionowe społeczeństwo po legalizacji marihuany w Polsce. Nie możesz pisać zdań typu "nie jesteśmy gotowi", bo nie masz o tym zielonego pojęcia, nie jesteś w stanie przewidzieć, jak na prawdę będzie. A intuicję, czy przeczucia proponuję schować do kieszeni. To, że Ty nie jesteś gotowy, nie znaczy, że inni też nie. No i co do fajek - ktoś chce, niech pali - ma do tego prawo, i póki Tobie to w żaden sposób nie szkodzi, nie masz nic do gadania. Tak samo powinno być z marihuaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 17:02, noobie napisał:

No właśnie ostatnimi czasy była jakaś wiadomość, że w Polsce ma być legalne posiadanie
do jakiejś ilośc (chyba 5g). Ale co dalej z taką ustawą to ja już nie wiem...


Do 1g bodajże- pod warunkiem, że to Twój pierwszy raz/wskażesz sprzedawcę/poddasz się terapii. Warunków i "ale" było na tyle dużo, że przestałem się interesować, nie wiem jak to w końcu funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niekoniecznie drugą Holandią, ale imo bardziej liberalne prawo się przyda. Nic złego by się nie stało, gdyby zalegalizowano posiadanie małych ilości, lub uprawę kilku roślin na własny użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam ze Polska jest "100 lat za murzynami". Boli mnie to ze mieszkam w takim zacofanym kraju, ale jak ktoś wspomniał, ''niedawno'' uzyskalismy wolnosc i jeszcze czasu troche minie, zanim przynajmniej podgonimy inne ''cywilizowane państwa''(mam tu na mysli przewaznie zachod). Trawka to dosc nowoczesny wynalazek, kiedys nie był tak popularny. Najpierw musi sie rozrosnać to podziemie nielegalnych palaczy, by rząd chciał cos z tym zrobic i tak sie ciesze, ze jest przynajmniej dyskusja na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 18:22, kaczoor napisał:

ja uważam ze Polska jest "100 lat za murzynami". Boli mnie to ze mieszkam w takim zacofanym
kraju


Zachowaj dla siebie tego typu komentarze, bo obrażają między innymi mnie.

Żyjesz w dość bogatym (a gdyby przyjąć "średnią światową" to wyszłoby być może że w bogatym kraju), zapewne masz wszystko czego ci potrzeba, nie żyjesz w strachu. Uwierz że nie chciałbyś się urodzić w państwach Czarnej Afryki, Korei Północnej, Iranie, Iraku czy za naszą wschodnią granicą (możnaby tak długo wymieniać) Wtedy być może rzeczywiście miałbyś prawo do narzekań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 22:05, Pitej napisał:

> ja uważam ze Polska jest "100 lat za murzynami". Boli mnie to ze mieszkam w takim
zacofanym
> kraju

Zachowaj dla siebie tego typu komentarze, bo obrażają między innymi mnie.

czy widzisz tam takie wyrazenie jak ''JA UWAZAM...''? mam prawo wyrazic swoje zdanie, nie musze go zachowywać dla siebie, bo komuś sie nie podoba

Dnia 17.11.2009 o 22:05, Pitej napisał:

Żyjesz w dość bogatym (a gdyby przyjąć "średnią światową" to wyszłoby być może że w bogatym
kraju), zapewne masz wszystko czego ci potrzeba, nie żyjesz w strachu. Uwierz że nie
chciałbyś się urodzić w państwach Czarnej Afryki, Korei Północnej, Iranie, Iraku czy
za naszą wschodnią granicą (możnaby tak długo wymieniać) Wtedy być może rzeczywiście
miałbyś prawo do narzekań.

chyba nie do konca zrozumiales moj post. narzekam na to, ze Polska, kraj w srodku Europy, nalezacy do UE jest tak strasznie zacofany na tle innych europejskich krajów. nie widzisz tego? na tle innych narodowosci wstyd mi za Polske, oraz jakie o niej krązą opinie. I prosze mi tu nie wciskac zadnej Afryki, czy jakis Iraków, bo do Polski do one sie maja nijako. Chodzi mi tu jak wypadamy na tle innych narodow cywilizowanych(chyba moge sei tak wyrazic?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować