Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2009 o 19:24, Tyler_D napisał:

Taa ... i takie coś by na pewno przeszło w naszych czasach w realiach [ ponoć ] humanitaryzmu
i dbania o człowieka, prawo i takie tam. Sorry ale to mi śmierdzi utopią.


chcesz dbac - to sobie dbaj o takich, jestem zdania ze cale spoleczenstwo w zadnym razie nie powinno placic na kretynow ktorzy swiadomie sie zabijaja. humanitaryzm ? to jest dopiero utopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie że chce o nich dbać bo takowymi gardzę ale wywalanie ich na tę przysłowiową ulicę i zostawianie sobie samym to tylko zamiatanie problemu pod dywan. To nic nie zmieni a na pewno nie na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piję wódki i tym bardziej jaboli, nie palę tytoniu ani nic innego, więc pewnie to ja mogę ciebie nazwać idiotą. Ja po prostu nie szanuję ludzi, którzy korzystają z jakichkolwiek używek zakazanych przez prawo. I już. I na margniesie - ogólnikuję tutaj, bo oczywiście nie stwierdzam po jednym zdaniu, że jesteś idiotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 19:34, Undertaker napisał:

Nie piję wódki i tym bardziej jaboli, nie palę tytoniu ani nic innego, więc pewnie to
ja mogę ciebie nazwać idiotą.


Nie miałem na Celu Cię urazić to po pierwsze. a Po Drugie to się chwali, takich ludzi to ze świecą szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 19:27, Abi_Dalzim napisał:

Pierwszy raz zapaliłem MJ jak miałem 18 lat. Paliłem wtedy jeszcze kilkanaście razy i
eksperymentowałem z grzybkami halucynogennymi i nasionami roślinki o nazwie bieluń dziędzierzawa
(nie polecam, myślałem, że straciłem wzrok - ogólnie straszny shit). Potem w ciągu kilku
lat paliłem jeszcze z 15 razy. Obecnie mam 30 lat i nie paliłem już ponad rok. Choć jak
nadarzy się okazja to się nie odżegnuję ;)

Jak widać ilość moich sesji to jakieś 30 - 40 razy. Nie uzależniłem się, nie ciągnie
mnie. Wg mnie trawka powinna być legalna, bo jak ktoś swój rozum ma, to się i tak nie
wciągnie.


Dobrze gada, polać mu.

Żenujace sa te posty gdzie palacze MJ sa wyzywani od idiotow przez ludzi ktorzy jak sie domyslam caly czas spedzaja przed kompem a piwo jest dla nich wynalazkiem szatana. Sprobujcie, pogadamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 19:31, Tyler_D napisał:

Wybacz, ale nieco sam sobie przeczysz, jak go wywalisz na ulicę to myślisz że sobie tam
spokojnie "zdechnie" ?? O nie, nie ma tak dobrze, osoba uzależniona Musi brać dragi i
zrobi Wszystko by móc je zdobyć. Gdy zostanie wywalona na ulicę wtedy dopiero zacznie
się "zabawa" okradanie, napadanie ludzi itd. itp. Naprawdę chcesz mieć takich zdesperowanych
ludzi na ulicach ??


tak, jestem swiadom takich nastepstw - zyjemy w panstwie prawa, odpowiednie sluzby pilnuja porzadku i zajma sie kim trzeba. Popelni przestepstwo ? Bedzie wiezenie albo roboty spoleczne. Jestem tez za zmianami w wiezieniach, w wiezieniu masz przez 12godzin dziennie tluc kamienie - nie wytluczesz normy, nie zjesz. Idealna terapia dla kazdego przestepcy. Juz teraz mam zdesperowanych ludzi na ulicach i jakos zyje sie w tych czasach. No i skala problemu - pelna legalizacja z dnia na dzien nie stworzy nam spoleczenstwa cpunow, drastycznie wskazniki nie podskocza, bo wiekszosc spleczenstwa nie chce brac albo juz bierze z umiarem - wiec spokojnie.

Dnia 16.12.2009 o 19:31, Tyler_D napisał:

Nie że chce o nich dbać bo takowymi gardzę ale wywalanie ich na tę przysłowiową ulicę
i zostawianie sobie samym to tylko zamiatanie problemu pod dywan. To nic nie zmieni a
na pewno nie na lepsze.


jak bedziesz dla takich zer delikatny to spoleczenstwo niczego sie nie nauczy - bo spoleczenstwo nie bedzie mialo stycznosci z narkomanami. Taki bierze w ukryciu, a po wyroku sadu jedzie do "senatorium". Zmieni sie na lepsze podejscie spoleczenstwa do narkotykow jesli beda widzieli czym to grozi. Slowa nic nie dadza.

ps. hmmm zeby nie bylo ze wszytkich chce wyrzucac na ulice i drastycznie sie z nimi obchodzic - sam lubie wypic i stosunkowo czesto pije - wiem czym to grozi i nie oczekuje od nikogo pomocy - pije na wlasna odpowiedzialnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2009 o 19:07, Tyler_D napisał:

Powiedz to rodzicom tych 15 - 17 latków którzy zaczynali od trawy a skończyli na czymś
o wiele gorszym. Mogli nie brać - jasna sprawa ale to tylko omijanie problemu pod pretekstem
"nie chcesz - nie bierz".


A znasz kogoś kto zaczynał od trawy nie pijąc wcześniej alkoholu lub nie paląc papierosów ? Dlaczego akurat ganja ma być tym pierwszym krokiem i na nią ma spadać całe zło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe, myślę, że stereotypowe myślenie niektórych typu ćpun, margines, przestępca, brudas, przegraniec, nałogowiec jest dość zabawne. Obecnie większość klubów aż świeci od koksu i innych specyfików i wszystkie grupy się tym zabawiają, a te świętoszki pewnie sami by się zdziwili, jakby zobaczyli kogoś kto regularnie pali, a mimo to jest w szyku. Wielu takich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dlaczego akurat ganja ma być tym pierwszym krokiem i na nią ma spadać całe zło ?
Gdy pisałem "Powiedz to rodzicom tych 15 - 17 latków którzy zaczynali od trawy a skończyli na czymś o wiele gorszym." miałem na myśli tylko i wyłącznie narkotyki. Alkoholu i fajek nie brałem pod uwagę bo to co innego. A dlaczego marycha? Pewnie jak napiszę że to narkotyk to będzie to za mało co nie ... ?

Budo - możliwe, ale co z tego? To ma być dowód na "zalegalizujmy trawę, będzie lepiej!" No wybacz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 19:54, Budo napisał:

Hehe, myślę, że stereotypowe myślenie niektórych typu ćpun, margines, przestępca, brudas,
przegraniec, nałogowiec jest dość zabawne. Obecnie większość klubów aż świeci od koksu
i innych specyfików i wszystkie grupy się tym zabawiają, a te świętoszki pewnie sami
by się zdziwili, jakby zobaczyli kogoś kto regularnie pali, a mimo to jest w szyku. Wielu
takich jest.


dokladnie, dlatego idalne rozwiazanie dla naszego budzetu to legalizacja + akcyza. Ludzie dostaja "dobre", czyste prochy, po cenie nizszej niz u dilera, a rzad akcyze. Klasyczna walka z narkobiznesem (oblawy na gangsterow, lapanie plotek-dilerow, walka z przemytem) to walka z wiatrakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2009 o 19:55, Tyler_D napisał:

Gdy pisałem "Powiedz to rodzicom tych 15 - 17 latków którzy zaczynali od trawy a skończyli
na czymś o wiele gorszym.
" miałem na myśli tylko i wyłącznie narkotyki. Alkoholu
i fajek nie brałem pod uwagę bo to co innego. A dlaczego marycha? Pewnie jak napiszę
że to narkotyk to będzie to za mało co nie ... ?


A alkohol to nie narkotyk ? Co oprócz jego legalności odróżnia go od narkotyku ? Nic... uzależnia, działa narkotycznie, szkodzi zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 19:54, Budo napisał:


Hehe, myślę, że stereotypowe myślenie niektórych typu ćpun, margines, przestępca, brudas,
przegraniec, nałogowiec jest dość zabawne. Obecnie większość klubów aż świeci od koksu
i innych specyfików i wszystkie grupy się tym zabawiają, a te świętoszki pewnie sami
by się zdziwili, jakby zobaczyli kogoś kto regularnie pali, a mimo to jest w szyku. Wielu
takich jest.

Lecz dla mas używanie narkotyku (przy czym ja osobiście uważam, że ganja nim jest) to ma tylko i wyłącznie takie efekty, jakie wymieniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alkohol, fajki, dragi - to wszystko szkodzi, uzależnia, ble ble - wszyscy znamy tę gadkę. Tylko jakoś dziwnym trafem fajki i alkohol [ ten z legalnych źródeł oczywiście ] nie jest wbrew prawu. Dlaczego? Można tylko domniemywać. A dragi? Cóż ... u nas są nielegalne - w innych krajach różnie z tym bywa z różnymi skutkami. Ja osobiście znam co najmniej kilkanaście osób ktore zapaliły, paliły i palą do tej pory. Jasna sprawa że nie wszyscy się stoczyli ale znakomita większość z nich niezbyt ciekawie sobie żyje, moim zdaniem przez dragi właśnie pośrednio. Skoro więc papierosy jak i alkohol są legalne to po co jeszcze zwiększać ryzyko różnorakich problemów społecznych? Mało tego mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 20:38, Tyler_D napisał:

Alkohol, fajki, dragi - to wszystko szkodzi, uzależnia, ble ble - wszyscy znamy tę gadkę.
Tylko jakoś dziwnym trafem fajki i alkohol [ ten z legalnych źródeł oczywiście ] nie
jest wbrew prawu. Dlaczego? Można tylko domniemywać.


Bo kraj ma z tego zarobek , i moze nie zdaje sobie sprawy , że jeśliby zlegalizowali MJ to mieliby jeszcze większy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 20:38, Tyler_D napisał:

Alkohol, fajki, dragi - to wszystko szkodzi, uzależnia, ble ble - wszyscy znamy tę gadkę.
Tylko jakoś dziwnym trafem fajki i alkohol [ ten z legalnych źródeł oczywiście ] nie
jest wbrew prawu. Dlaczego?

Z przyczyn ekonomicznych i kulturowych. "Złożony chorobą, popłynąć do Ziemi Świętej nie mogę, zwłaszcza iż z powodu przypadłości w naturę ciała wymierzonej, ani wina, ani prostej wody pić nie mogę, przyzwyczajonym tylko piwo względnie miód pić." Tak odpowiedział Leszek Biały na prośbę o wzięcie udziału w krucjacie ;)
A z ekonomicznego punktu widzenia, akcyza jest całkiem spora...

Dnia 16.12.2009 o 20:38, Tyler_D napisał:

Można tylko domniemywać. A dragi? Cóż ... u nas są nielegalne
- w innych krajach różnie z tym bywa z różnymi skutkami. Ja osobiście znam co najmniej
kilkanaście osób ktore zapaliły, paliły i palą do tej pory. Jasna sprawa że nie wszyscy
się stoczyli ale znakomita większość z nich niezbyt ciekawie sobie żyje, moim zdaniem
przez dragi właśnie pośrednio.

Wstaw zamiast zapaliły, paliły i palą -> wypiły, wypijały i wypijają. Wtedy te zdania również mają sens, prawda ?

Dnia 16.12.2009 o 20:38, Tyler_D napisał:

Skoro więc papierosy jak i alkohol są legalne to po co
jeszcze zwiększać ryzyko różnorakich problemów społecznych? Mało tego mamy?

Ganja nie jest groźniejsza dla zdrowia niż alkohol, a za posiadanie 1 g można pójść do więzienia. Paranoja. Ja tam nie chcę siedzieć z mordercami, gwałcicielami, złodziejami i bandytami w więzieniu za jeden buch ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 20:57, HunterO7 napisał:

Wstaw zamiast zapaliły, paliły i palą -> wypiły, wypijały i wypijają. Wtedy te zdania
również mają sens, prawda ?

Tak tak ... tylko jakoś dziwnym trafem ci którzy palą i piją aż tak bardzo się nie stoczyli jak ci którzy ćpali, cuda niewidy prawda [ co nie znaczy że to ich nie ominęło ]? Poza tym nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ale chodziło mi w tamtym zdaniu o osoby które zapaliły raz, osoby które to robiły i już zaprzestały oraz takie które robią to do tej pory.

Dnia 16.12.2009 o 20:57, HunterO7 napisał:

Ganja nie jest groźniejsza dla zdrowia niż alkohol, a za posiadanie 1 g można pójść do
więzienia.

Nic dziwnego skoro trawa jest u nas nielegalna ... Chcesz zmienić prawo albo kodeks karny?
>Paranoja. Ja tam nie chcę siedzieć z mordercami, gwałcicielami, złodziejami

Dnia 16.12.2009 o 20:57, HunterO7 napisał:

i bandytami w więzieniu za jeden buch ;/

Jak nie chcesz to masz 3 drogi:
- nie palisz trawki
- palisz i ryzykujesz
- emigrujesz do Holandii czy innego US(R)aju.

Pasi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 21:05, Tyler_D napisał:

- palisz i ryzykujesz



Samym paleniem nie ryzykujemy za bardzo, bo jeżeli ''Władze'' przyłapią nas w stanie odużenia nic nam zrobić nie mogą. Posiadanie jest przestępstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 20:38, Tyler_D napisał:

Alkohol, fajki, dragi - to wszystko szkodzi, uzależnia, ble ble - wszyscy znamy tę gadkę.
Tylko jakoś dziwnym trafem fajki i alkohol [ ten z legalnych źródeł oczywiście ] nie
jest wbrew prawu. Dlaczego? Można tylko domniemywać.


dlaczego tylko domniewywac ? gdy powstawal nasz kodeks karny nie znano narkotykow na taka skale jak dzis - a uzywek na bazie tytoniu czy alkoholu uzywam od wielu wiekow. dlatego jedne mozna a drugie nie.

Dnia 16.12.2009 o 20:38, Tyler_D napisał:

A dragi? Cóż ... u nas są nielegalne
- w innych krajach różnie z tym bywa z różnymi skutkami. Ja osobiście znam co najmniej
kilkanaście osób ktore zapaliły, paliły i palą do tej pory. Jasna sprawa że nie wszyscy
się stoczyli ale znakomita większość z nich niezbyt ciekawie sobie żyje, moim zdaniem
przez dragi właśnie pośrednio. Skoro więc papierosy jak i alkohol są legalne to po co
jeszcze zwiększać ryzyko różnorakich problemów społecznych? Mało tego mamy?


bo jestem wolnym czlowiekiem i mam prawo robic z wlasnym cialem co mi sie podoba - chce chlac na umor, bede chlal - chce palic 3 paczki dziennie, bede palil - chce sie nacpac to bede cpal - a panstwo powinno mi to umozliwiac pobierajac akcyze od kazdej uzywki. wolnosc i decydowanie o sobie ponad wszytko.

Dnia 16.12.2009 o 20:38, Tyler_D napisał:

Nic dziwnego skoro trawa jest u nas nielegalna ... Chcesz zmienić prawo albo kodeks karny?


jasne ze chce, nasze prawo jest pro-przestepcze, czesto to ofiara przestepstwa jest w gorszej sytuacji niz napastnik to raz, dwa brak kary smierci za najciezsze przestepstwa, trzy za cos co ma zerowa szkodliwosc spoleczna (spalenie blanta) jest wiezienie - a powinna byc grzywna lub prace spoleczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 19:55, Tyler_D napisał:

Budo - możliwe, ale co z tego? To ma być dowód na "zalegalizujmy trawę, będzie
lepiej!" No wybacz ...


Dowody i sugestie już były, jak Ci się chce to sobie poczytasz, wątek długi nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować