Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2009 o 21:05, Tyler_D napisał:

Tak tak ... tylko jakoś dziwnym trafem ci którzy palą i piją aż tak bardzo się nie stoczyli
jak ci którzy ćpali, cuda niewidy prawda [ co nie znaczy że to ich nie ominęło ]? Poza
tym nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ale chodziło mi w tamtym zdaniu o osoby które
zapaliły raz, osoby które to robiły i już zaprzestały oraz takie które robią to do tej
pory.

Ja mowie tylko o sensi, wiec nie wrzucajmy w to kokainy czy heroiny. A prawdą jest, że osoby które piją alkohol mają takie same, jak nie większe szanse na stocznie się jak palacze marihuany.

Dnia 16.12.2009 o 21:05, Tyler_D napisał:

> Ganja nie jest groźniejsza dla zdrowia niż alkohol, a za posiadanie 1 g można pójść
do
> więzienia.
Nic dziwnego skoro trawa jest u nas nielegalna ... Chcesz zmienić prawo albo kodeks karny?

Jak na to wpadłeś ? Oczywiście, jestem za depenalizacją marihuany (ewentualnie delegalizacją alkoholu i papierosów, a to jest nie możliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 21:16, Tyler_D napisał:

Omg ... to było uogólnienie takie ... nudziło ci się czy nie miałeś gdzie nabić posta?


Nudziło mi się i nabiłem sobie +1 w Iście spamerskim wątku.

n/c ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>gdy powstawal nasz kodeks karny nie znano narkotykow na

Dnia 16.12.2009 o 21:15, EmperorKaligula napisał:

taka skale jak dzis

Coś mi się gdzieś obiło o uszy ale podkreślam - nie jestem tego pewien - że trawa była znana w naszym kraju nawet przed tymi nieszczęsnymi dwiema wojnami światowymi. Ludzie wiedzieli co to i wiedzieli jak działa. Więc wydaje mi się że w tym momencie akurat argument jest nietrafiony. Jeśli się mylę to niech mnie to łaskawie poprawi.

Dnia 16.12.2009 o 21:15, EmperorKaligula napisał:

wolnosc i decydowanie o sobie ponad wszytko.

Powiedzmy że na osoby dorosłe [ chociaż to też jest pojęcie względne i bardzo luźne ] takie coś by mogło podziałać [ chociaż nie za bardzo mi się to widzi no ale ... ] ale co w przypadku nastoletnich gówniarzy i ich rodziców? Szczyl się uzależni i co? Bo przecież może się uzależnić od marychy - temu nikt nie zaprzeczy. I co wtedy? Kto jest winny? Rodzice? On/a? Szkoła? Kto ma płacić za odwyk itd? Mamy zostawić ich samym sobie? Nie ... może to i dla ciebie byłaby dobra wizja świata ale takie coś po prostu nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 21:18, HunterO7 napisał:

Ja mowie tylko o sensi, wiec nie wrzucajmy w to kokainy czy heroiny.

A kto to niby robi? Ci których znam palili trawkę, potem część z nich "poszła" po tablety i speed. No jakoś dziwnym trafem ci co nie brali trawki jakoś nie mieli ciągot do twardszych narkotyków.

Dnia 16.12.2009 o 21:18, HunterO7 napisał:

Jak na to wpadłeś ?

Tak jakoś.
>Oczywiście, jestem za depenalizacją marihuany (ewentualnie delegalizacją

Dnia 16.12.2009 o 21:18, HunterO7 napisał:

alkoholu i papierosów, a to jest nie możliwe)

Hehe, to rób coś w tej kwestii jak ci tak zależy, może coś zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze szczylom nie będzie się sprzedawać, a po drugie teraz też się może uzależnić. Wbrew pozorom w przypadku legalizacji kontrola dystrybucji jest dużo większa, niż gdy palenie jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 21:30, Tyler_D napisał:

> Ja mowie tylko o sensi, wiec nie wrzucajmy w to kokainy czy heroiny.
A kto to niby robi? Ci których znam palili trawkę, potem część z nich "poszła" po tablety
i speed. No jakoś dziwnym trafem ci co nie brali trawki jakoś nie mieli ciągot do twardszych
narkotyków.

>

Na takiej samej zasadzie mozna powiedziec, ze ja znam kilku gosci, ktorzy pili mleko i poczuli ciagoty do alkoholu i sie od niego uzaleznili. Spiewka o tym, ze marihuana to furtka do twardych narkotykow to bullshit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twardogłowi? "Moja racja jest najmojsza i bardziej mojsza niż twojsza"? Czy jak to tam szło ... Równie dobrze można tak samo nazwać was - tych którzy są za legalizacją ale wybacz - ja się do takich epitetów nie będę posuwał bo i po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 21:26, Tyler_D napisał:

Coś mi się gdzieś obiło o uszy ale podkreślam - nie jestem tego pewien - że trawa
była znana w naszym kraju nawet przed tymi nieszczęsnymi dwiema wojnami światowymi. Ludzie
wiedzieli co to i wiedzieli jak działa. Więc wydaje mi się że w tym momencie akurat argument
jest nietrafiony. Jeśli się mylę to niech mnie to łaskawie poprawi.


litosci chlopie... znac moze i znali - ale nie brali tego od ponad 1000 lat -.-, chcemy czy nie wodka/piwo i tyton towarzysza nam od wielu wiekow, a trawka moze od 100 tak jak mowisz i to nie przez wszytkich.

Dnia 16.12.2009 o 21:26, Tyler_D napisał:

Powiedzmy że na osoby dorosłe [ chociaż to też jest pojęcie względne i bardzo luźne ]
takie coś by mogło podziałać [ chociaż nie za bardzo mi się to widzi no ale ... ] ale
co w przypadku nastoletnich gówniarzy i ich rodziców? Szczyl się uzależni i co? Bo przecież
może się uzależnić od marychy - temu nikt nie zaprzeczy. I co wtedy? Kto jest
winny? Rodzice? On/a? Szkoła? Kto ma płacić za odwyk itd? Mamy zostawić ich samym sobie?
Nie ... może to i dla ciebie byłaby dobra wizja świata ale takie coś po prostu nie przejdzie.


zostawic ich samych sobie, a jak po uzywkach dzieciak narozrabia to odpowiadaja za niego rodzice - tak juz jest i tak powinno byc do pewnego wieku. no i nie sprzedajemy wszytkiego kazdemu, +18 na wszystkie uzywki to odpowiedni wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 21:37, Astmol napisał:

Na takiej samej zasadzie mozna powiedziec, ze ja znam kilku gosci, ktorzy pili mleko
i poczuli ciagoty do alkoholu i sie od niego uzaleznili.

Hehe ... akurat taki argument jest nie na miejscu - co ma mleko do alkoholu? Raczej nic - a co ma trawa do speeda czy innego syfu? No jakoś dziwnym trafem większość "przyszłych" narkomanów / ćpunów / tych co biorą bo muszą - nie wiem jak ich nazwać tak żeby się nikt nie oburzył bo zaraz się podniesie larum "jak palę trawkę raz na tydzień to nie jestem ćpunem!!!111one" zaczynało od zielonego a kończyło na czymś mocniejszym.
>Spiewka o tym, ze marihuana

Dnia 16.12.2009 o 21:37, Astmol napisał:

to furtka do twardych narkotykow to bullshit.

Może nie tyle furtka która za każdym razem się u każdego otwiera ale najlepsza droga to już chyba tak.

EmperorKaligula -> nie no, wysiadam. ;-D To już są naprawdę utopijne wizje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ja sobie lubie od czas do czasu zapalić :) Nie ukrywam się z tym, a wy nie lubicie sobie przypalić ? ganja to raczje narkotych ale sadzona naturalnie nie polewana ani posypywana jakimis syfami moze byc narkotykiem Toc to roslina :P. ok jezeli juz narkotyk to zaliczany do narkotyków lekkich nie uzaleznia az tak jak amfa coca i jakies dropsy, 7 na 10 lekrzy zaleca astmatykom palenie marihuany O_o xD Tetra_Hydro_Canabinol Robi dobrze. Osobiscie wole palic niz pic. Jedni kradną inni ćpają inni piją a ja sobie od czzsu zapale Alkoholu malo co pije tylko piwka Vódki nie lubie. Ludzie od niej wariują. A jeszcze gorzej po spiricie.

Pozdrawiam BraveHeart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 22:06, Braveheart napisał:

7 na 10 lekrzy zaleca astmatykom palenie marihuany


A te dane to skąd? Astmę u mnie wykryto pod koniec podstawówki i 10 na 10 lekarzy ZABRANIA palenia CZEGOKOLWIEK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te posty w stylu "ćpunów wywalmy na ulice, zostawmy ich samym sobie, niech sobie gniją, lepiej zalegalizować marychę bo to przyniesie więcej korzyści, dajmy się ludziom zaćpać / zapić na śmierć jeśli tego chcą" etc etc etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 22:08, Fumiko napisał:

> 7 na 10 lekrzy zaleca astmatykom palenie marihuany

A te dane to skąd? Astmę u mnie wykryto pod koniec podstawówki i 10 na 10 lekarzy ZABRANIA
palenia CZEGOKOLWIEK...



Bo o tym zbytnio głośno się nie mówi zapal sobie natural 0 Chemi :) mnie czasami jak dusi jak mialem cięzki kaszel to sobie machnąłem pare buchów kaszel ustał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo oczywiście astmatykom nie wolno palić czegokolwiek. Tym bardziej, że paląc marihuanę wydzielają się substancję smoliste w dymie, co chyba samo mówi za siebie. Aczkolwiek wystarczy popatrzyć na hm, oryginalny styl pisania Bravehearta i można wiele po tym wywnioskować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 22:16, Braveheart napisał:

Bo o tym zbytnio głośno się nie mówi

Taa ... ciekawe czemu. Może dlatego że to bullshit a wciska się taki kit jak leci byle tylko "złapać" więcej potencjalnych palaczy.
>zapal sobie natural 0 Chemi :)
Mleheheh. Ciekawe gdzie ty u nas znajdziesz całkowicie czystą marychę. Chyba sam nie wiesz czym to faszerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 22:16, Braveheart napisał:

Bo o tym zbytnio głośno się nie mówi


Sorry, ale jeśli 7 na 10 lekarzy by to zalecało, to przez ponad 10 lat regularnego nadzoru lekarskiego któryś by już coś powiedział...

Innymi słowy: najpierw wytrzeźwiej, potem się udzielaj.

@Outstaller

Oczywiście, że nie wolno, nawet bierne palenie jest wysoce niewskazane. Ale wolę zareagować, pokazać przynajmniej jedną bzdurę bo jeszcze kto przeczyta i uwierzy...

Wolę "twardogłową" niż "pothead"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj wiadomo, ze marycha pomaga na astme. Tak samo jak, niekoniecznie palona, jest lekiem na wiele innych schorzen (jak np stwardnienie rozsiane czy padaczke). Istnieje przeciez tzw marihuana farmaceutyczna (czyli tak na prawde marihuana, ktora ma taka nazwe, zeby firmy farmaceutyczne mogly ja legalnie sprzedawac jako lek, sciemniajac spoleczenstwu, ze jest pozbawiona szkodliwych substancji, ktorych i tak w naturalnych konopiach praktycznie nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować