Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2010 o 21:04, Black_Dog napisał:

Czemu nie można dać ludziom wyboru?

Bo większość z was którzy się tu wypowiadają chce po prostu legalizacji "bo tak, bo wszystko inne "złe" jest legalne a ja nie chce się kryć przed policją z lolkiem, bo w Holandii jest to nie zakazane i ONI sobie radzą, ble ble ble i takie pierdoły" - bardzo niewiele w tym wątku było konkretów jak to wprowadzić, na jakich zasadach, komu sprzedawać, co z uzależnionymi robić, z czyich pieniędzy leczyć, jak trawa miałaby być produkowana i jak opodatkowana etc etc etc. Chcecie pełnej wolności i chwilowego "szczęścia" THC ale jak już trzeba brać odpowiedzialność i sklecić coś konkretniejszego to już d***.

Dnia 21.04.2010 o 21:04, Black_Dog napisał:

LSD nie szkodzi fizycznie w żadnym stopniu, a psychicznie tylko osobom ze schorzeniami
lub nieświadomym tego na co się piszą, więc dlaczego jest nielegalne? ;]

Chwila moment - mówimy o zielsku to się tego trzymajmy, może od razu przejdziemy na kokę czy herę? Hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz o to, skąd weźmiemy hajs na leczenie uzależnionych, produkcję, itd. to pomyśl o alkoholu. Myślisz, że to funkcjonowało by inaczej? Dokładnie w ten sam sposób. A znalezienie takich rozwiązań to wszyscy ludzie palący znaleźli by na zaraz. Na zielsko byłaby nałożona akcyza, każdy sklep brałby towar od hurtownii, tak samo jak z alk. W sklepach byłby sprzedawany osobom pełnoletnim, i tylko w małych dawkach(moje zdanie) Mogliby nałożyć zakaz spożywania w miejscach typu przedszkola itd. Nie chcemy legalizacji dlatego, zeby mozna było zajarać na dworze bez przypału, bo i tak to robimy, a jak nie na dworze to w domu. Najbardziej męczy nas "przycinanie" na towarze, płacisz za gram a dostajesz tak naprawde 0,7 mokrego, czyli o jakieś 80% cięższe niż susz.Gdyby było legalne dostawalibyśmy 2 razy tyle. Leczyć ludzi będziemy z tych samych pieniędzy co na alkohol. Skoro rząd się nie nauczył, że rocznie giną setki tysięcy ludzi przez alkohol (samochody, przedawkowania) to chyba mają full kasy, skoro nie chcą z tym walczyć.Pozatym, jeśli nie kupię tego w sklepie - legalnie, to kupię to od kolegi z klasy. Dostane mniej, ale i tak dostane. A kraj będzie na tym tracił, bo na tym co kupiłem, mógł zarobić. Ja się już nie napalam na tą legalizację, bo tak naprawde z zielskiem jest zero przypału - nie chodze po mieście z ilością np. 20g , zazwyczaj noszę przy sobię 1-3g, a za takie ilości nic mi nie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Myślisz, że to funkcjonowało by inaczej? Dokładnie w ten sam sposób.
Nie wiem, to wam zależy na legalizacji - w tym momencie to nie mój problem, nie ja chcę forsować prawo więc chcę poznać wasze opinie jak wy to sobie na papierze wyobrażacie - tak samo jak potencjalna osoba która teoretycznie chce wiedzieć czy legalizacja zagrażałaby w jakikolwiek sposób jej i jej rodzinie.

Dnia 21.04.2010 o 21:44, WhiteMamba napisał:

osobom pełnoletnim, i tylko w małych dawkach(moje zdanie)

Pełnoletność da się sprawdzić - teraz mi zdefiniuj "małą dawkę". Poza tym jak sobie to wyobrażasz? Miały by być jakieś hm ... dzienne, miesięczne limity na kupno? A jeżeli tak to jak miałyby być one niby egzekwowane?
>Mogliby nałożyć zakaz spożywania

Dnia 21.04.2010 o 21:44, WhiteMamba napisał:

w miejscach typu przedszkola itd.

owned
>Nie chcemy legalizacji dlatego, zeby mozna było zajarać

Dnia 21.04.2010 o 21:44, WhiteMamba napisał:

na dworze bez przypału, bo i tak to robimy, a jak nie na dworze to w domu. Najbardziej
męczy nas "przycinanie" na towarze, płacisz za gram a dostajesz tak naprawde 0,7 mokrego,
czyli o jakieś 80% cięższe niż susz.

Zacznij hodować sam - wtedy nikt cię na pewno nie "przytnie" ... No chyba że policja.
>Leczyć

Dnia 21.04.2010 o 21:44, WhiteMamba napisał:

ludzi będziemy z tych samych pieniędzy co na alkohol.

Czyli z pieniędzy podatników - spoko - ale jak ktoś nie chce łożyć na takich idiotów to co? Już teraz musimy pośrednio płacić za leczenie narkomanów a przynajmniej ja nie zamierzam płacić więcej za leczenie uzależnionych od trawy. A na pewno będę się starał takie działania blokować.
>Skoro rząd się nie nauczył, że

Dnia 21.04.2010 o 21:44, WhiteMamba napisał:

rocznie giną setki tysięcy ludzi przez alkohol (samochody, przedawkowania) to chyba mają
full kasy, skoro nie chcą z tym walczyć.

Yeah right.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale LSD jest spoko ;] Nie ma jej co porownywac do opiatow. (ktore IMHO powinny byc zabronione jak jest teraz, czego nie moge powiedziec o "zielsku").
Co do leczenia uzaleznionych (widze, ze ten watek zostal poruszony) zadne pieniadze z podatkow nie powinny byc przeznaczane na leczenie takich osob. To samo tyczy sie alkoholikow i palaczy papierosow. Jak ktos zaczal brac i jest odpowiednio wytrwaly to rzuci nalog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj psychodelików do narkotyków, bo to zupełnie co innego. Poza tym LSD pomaga w walce z alkoholizmem i innymi słabościami tylko trzeba wiedzieć czego w sobie szukać.
Hodowla do pięciu roślinek, dozwolone posiadanie przy sobie 10 gramów suszu i sprawa załatwiona. Ludzie sobie bedą hodować zamiast kupować, a więzienia nie będą przepełnione przez młodych co mieli przy sobie jeden gram. Mi bardziej chodzi o depenalizacje i zezwolenie na hodowle niweielkich ilości. Coffee shopy na każdym rogu mi niepotrzebne, będę miał własne to własne będe palił ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:04, kuba9876543210 napisał:

Co jak co, ale LSD jest spoko ;]

Taa ... próbowałeś?
>Nie ma jej co porownywac do opiatow. (ktore IMHO powinny

Dnia 21.04.2010 o 22:04, kuba9876543210 napisał:

byc zabronione jak jest teraz, czego nie moge powiedziec o "zielsku").

Ale ja cały czas chcę tu mówić właśnie o trawie bez zbędnego odnoszenia się do innego syfu czy to lsd czy hera.

Dnia 21.04.2010 o 22:04, kuba9876543210 napisał:

Co do leczenia uzaleznionych (widze, ze ten watek zostal poruszony) zadne pieniadze z
podatkow nie powinny byc przeznaczane na leczenie takich osob.

Więc niby skąd? Niech sobie zdychają? Okeeej.
>To samo tyczy sie alkoholikow

Dnia 21.04.2010 o 22:04, kuba9876543210 napisał:

i palaczy papierosow. Jak ktos zaczal brac i jest odpowiednio wytrwaly to rzuci nalog.

A jak nie jest wytrwały to my mamy płacić za jego głupotę? No way.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:06, Black_Dog napisał:

Nie porównuj psychodelików do narkotyków, bo to zupełnie co innego.

Nie porównuję - sam zacząłeś je wplatać między zdania.
>Poza tym LSD pomaga

Dnia 21.04.2010 o 22:06, Black_Dog napisał:

w walce z alkoholizmem i innymi słabościami tylko trzeba wiedzieć czego w sobie szukać.
Hodowla do pięciu roślinek, dozwolone posiadanie przy sobie 10 gramów suszu i sprawa
załatwiona.

To tylko na papierze wygląda tak prosto i pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:34, Tyler_D napisał:

To tylko na papierze wygląda tak prosto i pięknie.


A Ty znowu swoje. W Portugalii możesz mieć wszystko i jakoś tragedii narkotykowej tam nie ma, a wręcz przeciwnie, jest lepiej niż kiedyś. Czesi to samo. Więc nie tylko na papierze, ale w praktyce też jest nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi jedna rzecz - jaki procent Polaków poszedłby na te wasze pomysły z Księżyca. Na szczęście jak na razie na legalkę raczej nie ma szans więc dla mnie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:42, Tyler_D napisał:

Mnie tylko ciekawi jedna rzecz - jaki procent Polaków poszedłby na te wasze pomysły z
Księżyca.


U mnie na sajcie masz ankietę, która moż dać jakieś wyobrażenie. Poza tym czemu z Księżyca, Czechy są całkiem blisko.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie porównywał Czechów do Polski. Niby tak blisko, niby tak podobne kulturalnie, to jednak dzieli nas od nich niezła przepaść. Na korzyść Czechów ocf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:34, Tyler_D napisał:

Nie porównuję - sam zacząłeś je wplatać między zdania.

Marihuana również jest psychodelikiem ;]
A co kto próbował to jest jego sprawa i lepiej nie szpanować taką cechą, bo się to może źle skończyć z ramienia prawa hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:34, Tyler_D napisał:

To tylko na papierze wygląda tak prosto i pięknie.


Dziesiątki lat badań rządowych w USA i Europie dowiodły, że jednak nie tylko "na papierze"...

To czemu tak boisz się i hejterujesz LSD pięknie wyjaśnił już wieeele lat temu Ken Kasey, twórca powieści "Lot nad kukułczym gniazdem":

"I believe with the advent of acid we discovered new way to think and it had to do with piecing together new thoughts of mind. Why is it that people think it''s so evil? What is it about it that there is scares people so deeply? Because they are afraid that there is more to reality than they have ever confronted. That there are doors that they''re afraid to go in and they don''t want us to go in there either because if we go in, there we might learn something that they don''t know. And that makes us a little out of their control."


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zle ale...dobrze i... zle tez bo dooobrze...
nie, nie pale juz nic, dobry nastroj z akcji glupich na 4chanie biore tonami z powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 14:54, skaybay napisał:

Dobrze, zle ale...dobrze i... zle tez bo dooobrze...
nie, nie pale juz nic, dobry nastroj z akcji glupich na 4chanie biore tonami z powietrza ]


AAA! I cos fajnego...
"Lolcat''s were he''s beloved on but so epic lazinesss can''t be without answer so there are lolcat''s now. Eic laziness is epic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 22:30, Tyler_D napisał:

> Co jak co, ale LSD jest spoko ;]
Taa ... próbowałeś?


Nie raz i nie zaluje, nie uzaleznia toto w ogole.

Dnia 21.04.2010 o 22:30, Tyler_D napisał:

Więc niby skąd? Niech sobie zdychają? Okeeej.


Oczywiscie. Jak ktos sie nie chcial uczyc i pracowac, mieszka pod mostem, jak kobieta wszystkim daje, to w koncu zlapie jakies swinstow - jej glupota, jej sprawa, jak ktos dal sie wciagnac w nalog, takze jest to tylko i wylacznie jego sprawa, niech sam sie leczy, jesli sam sie do tego stanu doprowadzil. Kazdy jest kowalem wlasnego losu.

Dnia 21.04.2010 o 22:30, Tyler_D napisał:

A jak nie jest wytrwały to my mamy płacić za jego głupotę? No way.


j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 15:13, kuba9876543210 napisał:

Oczywiscie. Jak ktos sie nie chcial uczyc i pracowac, mieszka pod mostem, jak kobieta
wszystkim daje, to w koncu zlapie jakies swinstow - jej glupota, jej sprawa, jak ktos
dal sie wciagnac w nalog, takze jest to tylko i wylacznie jego sprawa, niech sam sie
leczy, jesli sam sie do tego stanu doprowadzil. Kazdy jest kowalem wlasnego losu.

Fajnie ale gdzie mamy ich trzymać? W ośrodkach? Kto za to będzie płacił? W gettach? Chyba jesteś niepoważny - zostawiając ich na ulicy samym sobie stwarzamy zagrożenie. Ja wiem że najlepiej jest zamieść brudy pod dywan ale takie rozwiązanie to żadne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 15:21, Tyler_D napisał:

Fajnie ale gdzie mamy ich trzymać? W ośrodkach? Kto za to będzie płacił?


Rodzina. Ew. sami by byli obciazani kosztami + jakis %, po "wyzdrowieniu".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 15:24, kuba9876543210 napisał:

Rodzina. Ew. sami by byli obciazani kosztami + jakis %, po "wyzdrowieniu".

Jak ma rodzinę i ona chce i ma warunki [ swoją drogą wyobrażasz sobie "leczenie" ćpuna przez rodzinę? Bo ja nie - a jak włączymy w to dodatkowe służby to znowu mamy i koszta i więcej roboty z takimi nierobami ] ale jak nie ma gdzie się podziać lub najbliżsi się na niego wypieli? Nie ma absolutnie żadnych podstaw by się nim zajmować [ pomijając humanitaryzm ] zwłaszcza jeśli sam się do takiego stanu przyczynił. Narkomani generują niepotrzebne koszta, zamiast pracować i zwiększać PKB to trzeba się nimi zajmować - a raczej mało kto jest chętny do takiej pracy lub wolontariatu. A stawianie wymagań "zapłacisz jak cię wyleczymy" jest po prostu niepoważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co roku rząd na aferach i "pomysłach" wybieranych przez Ciebie polityków traci miliardy złotych. A Ty bulwersujesz się, że państwo przeznacza "aż tyle" pieniędzy na narkomanów, że aby w ogóle im pomagać są niezbędne datki od sponsorów i zwykłych ludzi, by taki chociażby Monar mógł egzystować w ogóle...

Leczenie nawet tych prawdziwych narkomanów nie jest żadnym obciążeniem dla państwa w obecnych czasach, bo niby jakby miałoby być skoro pieniędzy brakuje dla każdego, a wiadomo że takim pielęgniarkom czy związkowcom dać trzeba bardziej coś w łapę, bo oni z kamieniami wyjdą przed sejm, gdzie o "narkomanach" nigdy nie słyszano by protestowali, no chyba że w jakiejś telewizyjnej "Uwadze"...

Nie bądź zwyczajnie śmieszny.
Patrząc właśnie na to co się dzieje z programem pomocy dla uzależnionych w Polsce, można śmiało stwierdzić, że problemu narkomanii czy w ogóle uzależnień w Polsce nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować