Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Zastąpić papierosy to za dużo powiedziane, taki skręt zamiast fajki co tą godzinę. Skręty nie są złe, nie znam człowieka, nie słyszałem o człowieku który po marysi zrobiłby coś głupiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 14:39, WhiteMamba napisał:

Widzę, że oglądasz dużo TV, może zaraz mi jeszcze powiesz, że marihuanę się wciąga, a
heroinę wciąga? Kto powiedział, że zabija?Poczytaj co powoduje, poczytaj, że nie powoduje
raka, że leczy wiele chorób. Mogła by zastąpić papierosy, które nie dość że nic nie dają,
tylko cię zabijają.

A co np. z substancjami smolistymi występującymi w marihuanie ?? Podobno jest ich więcej niż w papierosach :-P Ktoś tu już tłumaczył że skoro to się pali to do płuc wchodzi szkodliwy dym.
Trucizna to trucizna czy zabija wolno czy nie. A ludzie to idioci którzy popełnią dla zabawy każdą głupotę. Utrzymując marihuanę na zdelegalizowaniu chroni się przynajmniej tych mniejszych idiotów od jej palenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ich więcej - prawda. Ale nie powodują raka. Dodatkowo, dym z konopii leczy astmę i rozszerza oskrzela. Pozatym, jeśli tak bardzo przeszkadza ci dym, można korzystać z vaporyzera, i wdychać parę wodną zamiast dymu - zero szkód. Myślę, że nie utrzymują części "idiotów" od palenia, bo ludzie i tak to robią, a część z nich pewnie pali to bo czują się fajni...
Marihuana w ogóle nie zabija, WHO potwierdziło to. Od niej jescze nikt nie umarł, dla mnie idiotami są ludzie, którzy palą i będe to mówił każdemu. To samo jest z alkoholem, ale jego toleruję bardziej niż fajki - chodziaż nie piję.
Zawsze powtarzam, żebyście popatrzyli na takich Jamajczyków, oni cały dzień palą i nic im nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 14:51, WhiteMamba napisał:

To samo jest z alkoholem,
ale jego toleruję bardziej niż fajki - chodziaż nie piję.

Widzisz, to jest właśnie efekt przyzwolenia społecznego, alkohol jest ogólnie akceptowany, papierosy już mniej, papierosy wypadają z łaski. To samo stało by się z marihuaną gdyby została zalegalizowana, stała by się popularna i ludzie by ją palili.
http://mediweb.pl/abuse/wyswietl.php?id=231
http://www.roik.pl/marihuana-wywoluje-trwale-zmiany-w-mozgach-nastolatkow/
Nie trzeba długo szukać by znaleźć informacje że marihuana jest zła. A dopóki nie dacie mi niepodważalnych dowodów na to że marihuana jest dobra, cudowna i wspaniała to mnie nie przekonacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi wcale nie zależy, żebyś lubiał marihuane. Bo póki jej nie lubisz, tym lepiej dla mnie - mniej osób kupuje od dilerów i jest tańsza. A te twoje linki to o dupę rozbić, widać, że ten kto to pisał nie zna się na rzeczy. Fakt marihuana wywołuje dziury w pamięci, ale są one tymczasowe, i zanikają jak przestajesz palić. Bo gdy całe THC zostanie usunięte z organizmu to wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 15:07, WhiteMamba napisał:

Ale mi wcale nie zależy, żebyś lubiał marihuane. Bo póki jej nie lubisz, tym lepiej dla
mnie - mniej osób kupuje od dilerów i jest tańsza. A te twoje linki to o dupę rozbić,
widać, że ten kto to pisał nie zna się na rzeczy. Fakt marihuana wywołuje dziury w pamięci,
ale są one tymczasowe, i zanikają jak przestajesz palić. Bo gdy całe THC zostanie usunięte
z organizmu to wszystko wraca do normy.

No i powiedz mi drogi kolego dlaczego mam Tobie wierzyć ?? Tobie zależy na legalizacji więc wciśniesz ludziom każdy kit żeby tylko udowodnić że masz rację. Równie dobrze ja mogę powiedzieć że to twoje dowody można o kant dupy rozbić.
Hehe więc jednak SĄ jakieś negatywne skutki, a co jeśli to się kumuluje, a co jeśli po dłuższym marihuany zażywaniu te problemy staną się trwałe ??
Ja nie zabraniam wam palenia marihuany, wasze zdrowie, wasza sprawa. Ale nie próbujcie tego legalizować bo jeśli to zrobicie to zaczną palić ludzie którzy normalnie by po to nie sięgnęli i to WY będziecie odpowiedzialni za Wszelkie choroby i problemy jakie ich dotkną.
A tu masz oficjalny link z strony tej organizacji
http://www.drugabuse.gov/researchreports/marijuana/marijuana3.html

"Cancer of the respiratory tract and lungs may also be promoted by marijuana smoke.4 A study comparing 173 cancer patients and 176 healthy individuals produced strong evidence that smoking marijuana increases the likelihood of developing cancer of the head or neck, and that the more marijuana smoked, the greater the increase.17 A statistical analysis of the data suggested that marijuana smoking doubled or tripled the risk of these cancers."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi aż tak nie zależy na legalizacji, chciałbym żeby była ale przeżyje jak jej nie wprowadzą - i tak będę palić.
Więc niech ci twoi normalni ludzie idą się zachlać na śmierć,albo wypalić kolejną paczkę papierosów. Link, który podałeś był już dawno zbesztany na jakimś forum ,gdy przetłumaczył to któryś z forumowiczów, słyszałeś kiedyś o raku szyi? Co do tego, że chcesz nas obwiniać za ich choroby -bzdura. Czy pozwiesz do sądu Coca-Colę, Masło Delma, Pasztet Śląski, i odświeżacz powietrza? Te rzeczy również szkodzą ludziom, ale jakoś nie czepiacie się ich. Teraz to nawet powietrze jest skażone. I tak pozatym to się nie kumuluje. THC nie ma tego w naturze- poza tym mówiłem, że po jakimś czasie te "efekty" zanikają.

Widzę, że z niektórym to można pogadać, ale niektórzy to od razu z mordą;/ Jak gadam z ludźmi takimi jak ty, to cały urok "forumowania" traci w moich oczach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 12:41, WhiteMamba napisał:

Legalizacja by nikogo nie krzywdziła


Oj krzywdzilaby, sa firmy, ktore by niezle na tym mogly stracic, pisalem juz o tym tutaj kiedys.

Dnia 17.05.2010 o 12:41, WhiteMamba napisał:

Dlaczego te rzeczy są legalne? Może po nich nie mamy haju w głowie, ale szkodzą jak mało co..


No, niestety kawa tez potrafi uzalezniac, znam troche osob, co bez picia kawy po jednym-dwoch dniach staja sie nerwowi... Co od antybiotykow: powinny byc ostrozniej brane i tylko w przypadku zagrozenia zycia lub zdrowia, ponadto te bardziej szkodliwe (np. te, przez ktore mozna stracic sluch, nazw nie pamietam, ale mam gdzies w domu ich liste, jak znajde to moge wrzucic). Dlaczego ich produkcja i sprzedaz nie jest zabroniona? Chodzi o kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 14:51, WhiteMamba napisał:

Jest ich więcej - prawda. Ale nie powodują raka. Dodatkowo, dym z konopii leczy astmę
i rozszerza oskrzela. /.../

Błąd. Substancje smoliste powodują raka dokładnie tak samo, niezależnie od tego, czy pochodzą z tytoniu, konopi, czy zwykłej trawy.
Co do leczenia astmy - to akurat stosuje się też papierosy, tyle, że z bielunia dziędzierzawego, pokrzyku i paru innych - wychodzi się z założenia, że przy ataku trzeba go przerwać, a skutkami ubocznymi (rakiem) martwić się potem.
P.S. Przynajmniej tak jest w Polsce i krajach sąsiednich.
A z przyzwyczajeniem do tytoniu było kiedyś dokładnie tak samo, jak teraz z marihuaną. Też był stosowany jako lekarstwo.

Dnia 19.05.2010 o 14:51, WhiteMamba napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 22:33, WhiteMamba napisał:

Widzę, że z niektórym to można pogadać, ale niektórzy to od razu z mordą;/ Jak gadam
z ludźmi takimi jak ty, to cały urok "forumowania" traci w moich oczach..

http://www.termedia.pl/magazine.php?magazine_id=3&article_id=10818&magazine_subpage=ABSTRACT
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_krtani

Ja sobie mogę spokojnie forumować o wszelkich rzeczach, tak długo jak ktoś mi nie wciska kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2010 o 22:55, KrzysztofMarek napisał:

Błąd. Substancje smoliste powodują raka dokładnie tak samo, niezależnie od tego, czy
pochodzą z tytoniu, konopi, czy zwykłej trawy.

SKoro tak to czemu nikt jeszcze nie umarl na raka od palenia trawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=XkPxnhcBLDY

Mądre słowa od obeznanego w temacie ;] Na dodatek wypowiada się mega inteligentnie, mimo że palił funt tygodniowo ;D

A propos wyższych postów to ja się tam ciesze, że takie THC się kumuluje i wyrabiają się receptory, bo wystarczy bardzo mała ilość, a już jest bardzo fajnie ;) Poza tym nie przeszkadza mi to, że muszę się zastanowić troszkę dłużej, jeśli to co powiem będzie bardziej wartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 23:27, Starscream napisał:

/.../
SKoro tak to czemu nikt jeszcze nie umarl na raka od palenia trawy??

Bo kto pali trawę i specjalnie wciąga dym do płuc? Skoro to nie daje takiej przyjemności?
Ale ci, którzy wypalają węgiel drzewny i stykają się z dymem codziennie i w sporym stężeniu, albo ci, którzy pracują w wędzarniach dostają raka. Częściej niż cała reszta, podobnie jak palacze.
Właściwie, to szkoda czasu na dyskusje z zaślepionymi. Bo prawda jest taka, mże wszystko, co zwolennicy palenia mówią, służy tylko samooszukiwaniu się. Palą, bo im to sprawia przyjemność i niech diabli wezmą całą resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2010 o 08:30, KrzysztofMarek napisał:

Właściwie, to szkoda czasu na dyskusje z zaślepionymi. Bo prawda jest taka, mże wszystko,
co zwolennicy palenia mówią, służy tylko samooszukiwaniu się. Palą, bo im to sprawia
przyjemność i niech diabli wezmą całą resztę.


Zgadzam się. Pale bo lubie, a że pale srednio raz na miesiac uważam ze nei zaszkodzi mi to tak bardzo jak nalogowe palenie papierosow. Byc moze sie myle ale z dwojga zlego wole wlasnie trawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh geez ... te gadki w stylu "odczepcie się od zioła, alkohol / panadol / energetyki / etc etc są gorsze, bardziej szkodzą ble ble ble" są po prostu nudne. To jest temat o trawie czy o tym wszystkim co nas truje? No właśnie ... Ze wspomnianym alkoholem czy papierosami można jakoś walczyć - przynajmniej w najbliższym otoczeniu. Z trawą jest trochę gorzej bo nie dość że coraz mocniej się zakorzenia w społeczeństwie jako nic niegroźnego to jeszcze dochodzi presja otoczenia i tym podobne. Co prawda to jest indywidualna kwestia ale skoro ktoś nie chce tolerować mimo wszystko trawy to po cu mu wyjeżdzać z argumentami że substancja X jest gorsza? To co nie jest społecznie i prawnie akceptowane łatwiej jest przeforsować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 17:13, demigod93 napisał:

ja tam słyszałem, że trawa zabija komórki rakotwórcze czy coś w tym stylu

Chyba w "Fakcie" albo innym "SuperExpressie" ... a nawet jeśli jest to prawda to primo - nie palenie trawy ma takie działanie a raczej jakieś substancje w niej zawarte. Secundo - medyczna marycha a zwykła to co innego - zwłaszcza teraz gdy jest mieszana z nie wiadomo czym, a tetrio - często jest tak że jak coś zabija te komórki rakotwórcze to niszczy przy okazji inne narządy więc ja bym tak nie szalał z tymi medycznymi odkryciami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 17:13, demigod93 napisał:

ja tam słyszałem, że trawa zabija komórki rakotwórcze czy coś w tym stylu

Tak i powoduje porost włosów u łysych. Powoduje też odzyskiwanie wzroku u niewidomych oraz znaczny wzrost inteligencji u palaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować