Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2011 o 17:35, Thermometrr napisał:

> Każdy twierdzi ze zioło relaksuję a byłem świadkiem gdzie zioło zmieniła gościa
w psychola
> ;)

Marihuana ma różne skutki. Możesz być na maksa zrelaksowany, ale możesz być też w ciągłym
strachu, ot tak, bez powodu.

No tak ale też agresja jest czlowiek nie panuje nad soba i roznie mu do lba wpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc wg ciebie pijani też nie powinni się wwalać do społeczeństwa, ale jakoś to robią.
Co za problem, że wciąga jakaś osoba w to inne osoby? To jej wybór. Masz ćpuna którym jest twój syn to go wywal z domu. Ale czemu ma być robiony jakiś wyjątek dla nich? Narkotyki powinny być tak samo dostępne jak alkohol czy papierosy. Znowu... po co ich leczyć? Niech się sami leczą za swoje pieniądze. To nie my mamy na nich płacić.
@KrzysztofMarek
Nie rozumiem jaki związek ma emerytura czy płaca za pracę do narkotyków.
@Jave
Skoro napalony by powodował wypadek to powinno się go karać tak jak i innych.
Jeśli cię taki porąbie to trafi na krzesło elektryczne. Proste?
Dawniej recepty wypisywano tylko dlatego, jeśli lekarz miał obawę, że pacjent źle zrozumiał i służyła jako instrukcja. Tak idioci brali dopalacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2011 o 18:36, Jcl napisał:

Skoro napalony by powodował wypadek to powinno się go karać tak jak i innych.
Jeśli cię taki porąbie to trafi na krzesło elektryczne. Proste?


Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma w Polsce kary śmierci.. mało prawdopodobne.
Resztę twoich argumentów pominę, już inni je odpowiednio skomentowali, szkoda na to czasu i energii, jak ktoś jest tak ciasny intelektualnie, nic nie poradzi dyskusja [bo po co gadać do ściany]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam w zasadzie nie wiem dlaczego ci dalej odpisuję ale że wykazujesz nieco większe i nieco bardziej logiczne [ choć i tak do rzyci ] rozumowanie niż zazwyczaj to podejmę się opisania ci tego i owego jak dziecku. Czasami to pomagało tu na forum niektórym ...

Dnia 19.08.2011 o 18:36, Jcl napisał:

Więc wg ciebie pijani też nie powinni się wwalać do społeczeństwa, ale jakoś to robią.

I czekają ich odpowiednie, sankcjonowane prawnie kary. Podobnie jest z ćpunami. Chcąc legalizacji chcesz większej ilości ćpunów a taki osobnik to bardzo upraszczając mniej więcej taki sam "oryginał" jak pijany kierowca. Idylla jak nic. Dopóki nie oberwiesz ty lub ktoś ci bliski od takiego bo jest naćpany / agresywny / na głodzie / potrzebuje hajsu / etc etc.

Dnia 19.08.2011 o 18:36, Jcl napisał:

Co za problem, że wciąga jakaś osoba w to inne osoby?

Nie no, żaden, gdzież jest niby problem w tym że poszerza nam się grono ćpunów ...
>To jej wybór.
Że tak zacytuję, "bla bla bla, fuckin bla". Pieprzenie o wolnym wyborze jest dobre dla zbuntowanych nastolatków [ czyżbym trafił wiekowo i mentalnie ... ? ]. Może kiedyś w końcu dorośniesz i zrozumiesz że nie jesteś pępkiem świata ani tym bardziej nie jest tak że wolno ci wszystko i wszędzie.
>Masz ćpuna którym

Dnia 19.08.2011 o 18:36, Jcl napisał:

jest twój syn to go wywal z domu.

Metody niczym u wujka Dżugaszwiliego zza miedzy. Fajnie masz, bez kitu.
>Znowu... po co ich leczyć?
Bo będziecie kiedyś stękać, płakać i smutać żeście tacy biedni, zmarnowani, zniszczeni i w ogóle a potem wielkie pretensje do całego świata że nikt się wami nie chce zająć. Pókiś młody i zdrowy to tak to sobie tłumacz. Poza tym lekarz ma obowiązek ratować ludzkie życie choć ja miałbym wątpliwości czy ratować takiego delikwenta czy zająć się kimś potrzebującym ...
>Niech

Dnia 19.08.2011 o 18:36, Jcl napisał:

się sami leczą za swoje pieniądze.

Taa ... bo ćpuny to przecież zawsze pracują, dużo zarabiają i odkładają na czarną godzinę a marycha sama sobie spada z nieba niczym manna. A potem będzie tak jak to opisałem wyżej - pretensje do całego świata żeście zniszczeni / chorzy ...

Dnia 19.08.2011 o 18:36, Jcl napisał:

Nie rozumiem jaki związek ma emerytura czy płaca za pracę do narkotyków.

Ćpun nigdy nie będzie dobrym pracownikiem. A z jakiej racji ja i inni mają łożyć na emeryturę kogoś kto nie dba a wręcz zaniedbuje świadomie swoje zdrowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jej nie ma to trzeba jej wprowadzić.
Ojojoj widzę, że cię system już zniszczył. Ale głosuj dalej na PO,PiS,SLD lub PSL. Wtedy napewno będzie lepiej.
@Tyler_D
Wiec powinno się naćpanych kierowców traktować tak samo jak i pijanych. Poszerza się grono ćpunów. Dajmy na to pierwszego roku z 500 zrobi się 1500. Oni wymrą i będzie spokój. Słabe jednostki powinny wypadać ze społeczeństwa. Poszerza się także grono alkoholików i co z tego? Z nimi jest tak samo jak z ćpunami.
Jeśli ma pieniądze to niech się leczy taki ćpun. Nie no to już jego problem co z nim będzie. Sam sobie zgotował taki los. My mamy płakać czyli kto? Ja nie jestem ćpunem jeśli ci o to chodzi. Skoro nie pracuje i nie ma się za co leczyć to jest jego wybór. Sam sobie zgotował taki los. Jest słabą jednostką, więc odpada ze społeczeństwa. Proste?
Po co inni mają składać się na jego emeryturę? Niech emerytura będzie dobrowolna. Każdy sam sobie na nią zbiera i to będzie jego wybór czy będzie chciał się ubezpieczyć czy uzbierać sobie na emeryturę bez ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 19:07, Jcl napisał:

Wiec powinno się naćpanych kierowców traktować tak samo jak i pijanych.

No i się traktuje ... tak jakby. Więc zezwalając na legalkę prawdopodobieństwo spotkania ćpuna za kierownicą lub w ogóle na drodze gdziekolwiek wzrasta. A to ma bardzo mało wspólnego z logicznym rozumowaniem. Prościej nie potrafię.
>Oni wymrą i będzie spokój.
Oni nie wymierają z dnia na dzień tylko latami. A po drodze robią syf [ koszta na zajmowanie się nimi, nie tylko leczenie to duże pieniądze i obciążenie dla budżetu chociażby, lekarze mogliby się zajmować normalnymi pacjentami a nie bandą frajerów która myśli że jest fajna bo ćpa a to dopiero początek ]. Zupełnie zbędny syf.

Dnia 19.08.2011 o 19:07, Jcl napisał:

Słabe jednostki powinny wypadać ze społeczeństwa.

No i wypadają bo idą do pierdla, szkoda że na tak krótko.
>Poszerza się także grono alkoholików

Dnia 19.08.2011 o 19:07, Jcl napisał:

i co z tego? Z nimi jest tak samo jak z ćpunami.

Alkoholizmu już nie wytępimy całkowicie, ćpanie można ograniczać póki nie jest legalne.

Dnia 19.08.2011 o 19:07, Jcl napisał:

Jeśli ma pieniądze to niech się leczy taki ćpun.

A jak nie to zacznie żebrać / kraść - kolejny problem się rodzi.
>Nie no to już jego problem co z nim

Dnia 19.08.2011 o 19:07, Jcl napisał:

będzie.

Patrz wyżej.
>Ja nie jestem ćpunem jeśli

Dnia 19.08.2011 o 19:07, Jcl napisał:

ci o to chodzi.

Chyba nikt kto pali nie powie ci że jest ćpunem tak samo chyba nikt kto przesadza z alkoholem nie przyzna się że jest alkoholikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 19:07, Jcl napisał:

Jeśli jej nie ma to trzeba jej wprowadzić.
Ojojoj widzę, że cię system już zniszczył. Ale głosuj dalej na PO,PiS,SLD lub PSL. Wtedy
napewno będzie lepiej.


Tak bełkocz dalej, i tak nie zmienisz faktu, że gadasz dziecinne bzdury o rzeczach których nie ma.
Bananowa młodzież która w życiu niewiele widziała i niewiele wie to chyba najgorszy element naszego społeczeństwa [zaraz obok 14letnich Janów Niezbędnych - internetowych ekspertów od wszystkiego, którzy w realnym życiu nie potrafią poprawnie tabliczki mnożenia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja palę?
Po co ograniczać? Wszystko jest dla ludzi, a marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol. Zresztą tu nie chodzi o to. Niech państwo nie zabrania brać obywatelowi czegoś co chcę. Jak ćpun zacznie kraść to idzie za kratki. Nie ma absolutnie żadnych podstaw do tego aby narkotyki nie były legalne. Nie są bo mafia ma z nich ogromne korzyści i jeśli ktoś wpadnie na pomysł legalizacji to dostaje łapówkę i sprawa jest zamknięta. Wspominałem już. Najpierw trzeba zrobić prywatne leczenie, w państwie powinno być tak że na lekarza każdy ma mieć. Jeśli ćpun chce się leczyć to niech to robi za swoje pieniądze, lub rodzina mu pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2011 o 20:38, Jcl napisał:

Po co ograniczać? Wszystko jest dla ludzi, a marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol.


Polemizował bym już czy jest mniej szkodliwa w kwestii zaburzania stanu umysłu.

Dnia 19.08.2011 o 20:38, Jcl napisał:

Zresztą tu nie chodzi o to. Niech państwo nie zabrania brać obywatelowi czegoś co chcę.


Geniusz w czystej postaci, jak ktoś będzie chciał części do budowy brudnej bomby państwo mu da.

Dnia 19.08.2011 o 20:38, Jcl napisał:

Jak ćpun zacznie kraść to idzie za kratki. Nie ma absolutnie żadnych podstaw do tego
aby narkotyki nie były legalne.


Kilka by się znalazło, wystarczy KPK i KPC poczytać.

Dnia 19.08.2011 o 20:38, Jcl napisał:

Nie są bo mafia ma z nich ogromne korzyści i jeśli ktoś
wpadnie na pomysł legalizacji to dostaje łapówkę i sprawa jest zamknięta.


Odstaw GTA i dorośnij.

Dnia 19.08.2011 o 20:38, Jcl napisał:

Najpierw trzeba zrobić prywatne leczenie, w państwie powinno być tak że na lekarza
każdy ma mieć. Jeśli ćpun chce się leczyć to niech to robi za swoje pieniądze, lub rodzina
mu pomoże.


Zdychał byś marnie w tym kraju z kompletnie prywatną 100% służbą zdrowia.


Mógł bym się znów powtórzyć - bananowa młodzież bezstresowo [bezmózgowo] wychowywana to najgorszy rak toczący to państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dla ciebie to jest za trudne do zrozumienia. To wszystko wydaje się takie proste, że nie możliwe prawda? Lepiej słuchać bełkotu kaczora i donalda w telewizji. Oni są tacy przekonujący.
Jeśli państwo miałoby dać części komuś do zbudowania bomby to dałaby mu jednocześnie broń do ręki. Zdychałbym w tym kraju teraz z taką służbą jaka jest. Ze służbą gdzie bym płacił miałbym pewność że zajmą mną się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 20:38, Jcl napisał:

Nie ma absolutnie żadnych podstaw do tego aby narkotyki nie były legalne.


Przeczytaj jeszcze raz wszystko co ludzie ci napisali łaskawie w swoich postach byś skonfrontował twój dziecinny światopogląd z rzeczywistością.
Czasami żałuję że na forum nie ma funkcji ''ignoruj''. Dla twojej osoby najlepiej na wszystkie tematy.

Sorki za offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 20:57, Jcl napisał:

/.../ Ze służbą gdzie bym płacił miałbym pewność że zajmą mną się dobrze.


W jakim Ty świecie żyjesz co? Nie wszystkich stać na to by służba zdrowia była płatna. Co wprowadzą płatna służbę i ludzie którzy nie mają pieniędzy, będą bez opieki medycznej? Zastanów się co Ty piszesz... Są prywatne przychodnie i szpitale, chcesz to korzystaj a nie zmuszaj do tego wszystkich, nawet tych co nie stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda energii, tu imho nawet jak byś rozum młotem wbijał i tak by nic nie weszło.
Najlepszy jest ten jego bełkot o politykach, gdzie nikt z nas [ani ja, ani tyler, ani ty] nie odnosił się wcale do polityki czy poglądów lub programów jakiejkolwiek partii.

Na nasze szczęście takich jak on [a takim dziecinnym i poronionym światopoglądem] jest niewielu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba zrobić tak aby każdego było stać na tą służbę. Czy to takie trudne do zrozumienia?
@Shlafrok
Ciebie widzę system też pochłonął. Tak jest. Niech żyje banda czworga!
Niech faszyści dalej rządzą tym krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 21:22, Jcl napisał:

To trzeba zrobić tak aby każdego było stać na tą służbę. Czy to takie trudne do zrozumienia?


Tak gdyby to było takie proste.... Człowieku obudź się, bo świat jest okrutny i wyjdź z tego świata wirtualnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 21:22, Jcl napisał:

To trzeba zrobić tak aby każdego było stać na tą służbę. Czy to takie trudne do zrozumienia?


Nawet jak by ci zlikwidowali składkę i podatek który idzie na państwówkę to ledwo by ci przy pensji 2500 netto [ja teraz mam 2489 dokładnie netto, nawet jak bym zarabiał netto to co zarabiam brutto czyli tam pi razy oko ponad 4 kawałki nie wyrobił bym się na full pakiet leczenia w prywatnej klinice] starczyło na karnet podstawowych usług w prywatnej klinice w skali miesiąca.
Poczekamy aż tato z mama przestaną na ciebie zarabiać i może wtedy walnie cie realny świat prosto w paszczę to się obudzisz [albo zginiesz marnie, jak wielu bezstresowo wychowanych oszołomów, potem 50 lat na karku, staż pracy z 2 do 5 lat, perspektywy na emeryturę żadnej i tylko na zasiłkowym garnuszku państwa]


@Isildur

Dnia 19.08.2011 o 21:22, Jcl napisał:

Niech faszyści dalej rządzą tym krajem.


to nie podpada czasem pod jaki paragraf o.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 21:22, Jcl napisał:

Niech faszyści dalej rządzą tym krajem.



Fajnie coś jest nie tak, nie podobają ci się nasi politycy to trzeba ich nazwać od faszystów... A to jest już pomówienie, które zamienia się w obrażanie i łamanie prawa... Poza tym takie poglądy, są u nas zabronione przez prawo. Za powyższe stwierdzenie otrzymujesz Degrad -3, następnym razem będzie ban.

Pietro87 --> Sorry faktycznie umknęło mi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Na nasze szczęście takich jak on [a takim dziecinnym i poronionym światopoglądem] jest
niewielu :)

Coraz więcej :) Stawiam na Korwina. "Aaa on zlegalizuje, bedę mieć tanszy i łatwiejszy dostęp do zioła" :<

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Polemizował bym już czy jest mniej szkodliwa w kwestii zaburzania stanu umysłu.

Ja też, choć z drugiej strony... jak chce to i tak zdobiędzie.

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Geniusz w czystej postaci, jak ktoś będzie chciał części do budowy brudnej bomby państwo
mu da.

Nie do końca, patrz ostatni zamachowiec w Norwegii. Chciał zrobił
(pomijam całkiem kwestie legalności broni i co by się stało, jakby połowa zgomadzonych ludzi miała broń do samoobrony)

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Kilka by się znalazło, wystarczy KPK i KPC poczytać.

Kodeks prawa karnego i cywilnego? Prawo można zmienic ;p

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Odstaw GTA i dorośnij.

Walka z kartelami narkotykowymi pochłoneła miliardy dolców w USA, jakieś korzyści?
Wg. mnie i pewnie wielu osób skuteczniejsze jest obrzydzanie tego ludziom (papierosy przykładowo) jak wprowadzenie prohibicji, która generuje ogromną przestepczość, jak i straty finansowe (Ron Paul).
Raczej widok na kolesia na wózku lepiej działa na wyobraźnie jak magia "zakazenego owocu".

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Zdychał byś marnie w tym kraju z kompletnie prywatną 100% służbą zdrowia.

Wlasnie, też jestem ciekaw jak to jest z rakami płuc, marskością wątroby itd :)
Jest jakiś kraj ze 100% prywatną słuzbą zdrowia? Bo zawsze to jest chyba gdybanie.
Bo karetki nie bedą wyjeżdzać, szpitale nie beda leczyć, bo się nie będzie oplacac.

Strzelam, jak ja sobie prywatnie płace skladke ubezpieczeniową - zamiast państwowej.
Przyjmijmy, mam tam 20lat. To jak zaczne chorować powiedzmy po 40. To trochę kasy sie uzbiera.
W Polsce z coraz większą dziurą i szpitalami leczącymi za nie swoją kasę (dlugi), kolejkami itd
To też za rózowo na przyszłosć nie wygląda. Newsweeku była rozmowa z jakimś ordynatorem, chyba.
Ogólem mówił, że niestać nas na leczenie wszystkiego i wszystkich, że najpierw na stół lądują ci ktorzy w krótkim czasie nie wyrobią, a ci którzy moga stoją w kolejkach, a leczenie jest coraz droższe... czyt reforma jest konieczna. Porównał sytuacje chyba do Niemiec, gdzie na jakimś oddziale nie dostawiają łóżek więc jak tam trafisz to masz problem, a w Chinach umrzesz przed najnowocześniejszym szpitalem, jak nie zarobisz na leczenie. (szczególnie ten przypadek, by mnie interesowal :P) Więc chyba i tak źle i tak nie dobrze.
Przydałoby się jakiś normalny system wymyślić...

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Mógł bym się znów powtórzyć - bananowa młodzież bezstresowo [bezmózgowo] wychowywana
to najgorszy rak toczący to państwo.

Prawda :)

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Nawet jak by ci zlikwidowali składkę i podatek który idzie na państwówkę to ledwo by
ci przy pensji 2500 netto [ja teraz mam 2489 dokładnie netto, nawet jak bym zarabiał
netto to co zarabiam brutto czyli tam pi razy oko ponad 4 kawałki nie wyrobił bym się
na full pakiet leczenia w prywatnej klinice] starczyło na karnet podstawowych usług w
prywatnej klinice w skali miesiąca.


Taak, ale jest konkurencją w stosunku do publicznej, na którą tez placisz teraz.
Poza tym, nie chorujesz cały czas.

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Poczekamy aż tato z mama przestaną na ciebie zarabiać i może wtedy walnie cie realny
świat prosto w paszczę to się obudzisz [albo zginiesz marnie, jak wielu bezstresowo wychowanych
oszołomów, potem 50 lat na karku, staż pracy z 2 do 5 lat, perspektywy na emeryturę żadnej
i tylko na zasiłkowym garnuszku państwa]

Socjalizm ftw ;p

Dnia 19.08.2011 o 21:14, Pietro87 napisał:

Niech faszyści dalej rządzą tym krajem.
to nie podpada czasem pod jaki paragraf o.0 ?

To musi być Korwin :)

@Isildur
"Zastanów się co Ty piszesz... Są prywatne przychodnie i szpitale, chcesz to korzystaj a nie zmuszaj do tego wszystkich, nawet tych co nie stać..."

Taa, ale najpierw trzeba płacić na publiczną, a potem nie zostaje na tą prywatną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 21:41, Zgreed66 napisał:

Taa, ale najpierw trzeba płacić na publiczną, a potem nie zostaje na tą prywatną :)


Owszem ale jeśli go stać to niech idzie prywatnie.

Dobra panowie bo robi się offtop, proponuję się przenieść do odpowiedniego wątku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 21:22, Jcl napisał:

Niech faszyści dalej rządzą tym krajem.

Zgodnie z prawem Godwina przegrałeś dyskusję.

Skompromitowałeś się brakiem znajomości zasad logiki formalnej, prawa o ruchu drogowym, kompetencji prezydenta RP (bo nikt kto je zna, nie wierzy w bajki, że potencjalny prezydent Mikke zalegalizuje), doktryny faszyzmu, zasad kulturalnej dyskusji i rzeczywistości jako takiej. Bez wiedzy na dany temat nie powinno się zabierać głosu, nieprawdaż?

Weź trzy głębokie wdechy i skończ tę zabawę.

Reszcie panów też to zalecam. Może wróćmy do tematu? Od miesięcy czekam, aż ktoś mnie przekona do legalizacji marihuany (nie jestem uprzedzony), bez używania kuriozalnej argumentacji i dziecinnego licytowania się "gadasz głupoty, a ja mam rację".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować