Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2013 o 13:31, zerohunter napisał:

Bardziej mi o efekty chodzi, czy np. zamiast palić można zjadać.

Owszem, można. THC dobrze rozpuszcza się w tłuszczach, które stają się jego nośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 13:27, Hellmut napisał:

Oczywiście inną sprawą jest nienałogowe korzystanie z używek. Ale o tym nie rozmawiamy.
Zgłaszam jedynie sprzeciw stwierdzeniu, że głupota szkodzi tylko głupiemu.


Ależ zgadzam się co do tego, że palenie marihuany jest szkodliwe (ale dla palącego, a nie dla innych - to jest istotne). Zgadzam się również co do tego, że jest głupie. Rzecz w tym, że pomiędzy głupotą a szkodliwością nie ma żadnej korelacji (no dobra - przynajmniej bezpośrednio). Gdybyśmy penalizowali rzeczy za ich głupotę, to trzeba by zdelegalizować połowę literatury, 3/4 gier komputerowych i jakieś 90% tego co leci w TV. Dlatego trzy słowa "palenie jest głupie" nie wnoszą wiele do dyskusji. Może gdyby było "palenie jest szkodliwe", to byłby to jakiś przyczynek do rozmowy, ale i tak wypadałoby wyjaśnić, dla kogo są szkodliwe, jak bardzo i dlaczego.
Sprzeciwiam się natomiast postrzeganiu człowieka jako przede wszystkim komórki społecznej. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, istnieje ryzyko, że każdemu narzuci się z góry ustalony tryb życia, który jest najbardziej "zdrowy" i "pożyteczny" - to znaczy najbardziej służy społeczeństwu i pochłania najmniej zasobów. Jest to jednak pomylenie kolejności, bo to społeczeństwo służy człowiekowi, a nie człowiek społeczeństwu.
Dość wytarty slogan - wolność pociąga za sobą odpowiedzialność. Wolność do palenia skrętów powinna za sobą pociągać odpowiedzialność za własny stan zdrowia, dlatego argument z fundowaniem komuś opieki zdrowotnej uważam za chybiony. Oczywiście jednocześnie tak jak wy sprzeciwiam się "legalizacji" bez tego zastrzeżenia - ale jeżeli by spełnić ten jeden warunek, to nie widzę dalszych przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że marihuana jest nie bardziej szkodliwa od tytoniu czy alkoholu, moim zdaniem powinna być normalnie sprzedawana tak te dwie używki. W sklepach, z ostrzeżeniem, osobom powyżej 18 roku życia. I nie pojmuję, czemu tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 13:48, JayL napisał:

Jako że marihuana jest nie bardziej szkodliwa od tytoniu czy alkoholu, moim zdaniem powinna
być normalnie sprzedawana tak te dwie używki. W sklepach, z ostrzeżeniem, osobom powyżej
18 roku życia. I nie pojmuję, czemu tak nie jest.


Może dla tego, że nikotyna nie wytwarza czynników halucynogennych, a marihuana tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem odnieść się do kwestii "złego przykładu dla młodzieży".
Problem z tym argumentem polega przede wszystkim na tym, że on jest wykorzystywany dosłownie przez wszystkich, nierzadko w sprzecznych sytuacjach. Na Fronda.pl przeczytasz, że ateiści i homoseksualiści dają zły przykład dzieciom, a na lewica.pl przeczytasz, że katolicy i "homofoby" dają zły przykład dzieciom.
Drugą stroną medalu jest to, że wcale nie jest przekonany co do tego, że legalizacja spowodowałaby pojawienie się takich "złych" przykładów. Jestem nawet przekonany, że gdyby ludzie "biorący" mogli sobie pozwolić na "coming out" to szybko okazałoby się, że palenie wcale nie jest takie cool, jak teraz wydaje się niektórym fanom 50 centa z awatarkami liścia konopnego. Może więc byłby to wręcz dobry przykład dla młodzieży - bo widziałaby na własne oczy skutki narkotyków, a nie uczyła się o nich od 50 centa i błaznów na forach o tym jak stworzyć skręta?
To co prawda dowód anegdotalny, ale miałem wykładowcę, który sobie palił. Był marksistą i bardziej niż ktokolwiek inny na świecie przekonał mnie do tego, że marihuana to zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 14:34, zerohunter napisał:

No ale czy wtedy taka sama "bania" ?

Czy odpowiedzi na takie pytania są legalne na tym forum? :D

Powiedzmy, ze wszystko rozchodzi się o wydajność. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę z prawdopodobieństwem i poziomem nie większym jak alkohol. Czytałem o badaniach, które ewidentnie wykazywały, że to właśnie alko jest najbardziej szkodliwe, a zioło to przy tym nic. Poza tym jakoś nie słyszałem o nikim, kto umarł czy zrobił coś sobie/komuś pod wpływem palenia. A jeśli chodzi o alko wręcz przeciwnie, pijanych kierowców czy ludzi agresywnych po piciu jest od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować