Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Od zawsze ludzkosc pragnela uzyskac zmiany w stanach psychicznych. Jest to ucieczka od szarej rzeczywistosci i codziennosci. Od swoich poczatkow poszukiwala srodkow odurzajacych. Wzmianki o tym mozna znalezc juz w mitologiach. Gdzie kaplanii uzywali roznych substacji. W obecych czasach jest to wlasnie meidzy innymi kawa, herbata, papierosy, alkohol rozne substacje psychoaktywne itd. wplywajace na nasz punkt widzenia swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:51, Massa napisał:

A co kur... idioto może nie mam racji?

Takie wyzwiska to zachowaj dla siebie "kolego".
>Chcesz powiedzieć że teraz jak jest zabronione

Dnia 25.07.2009 o 15:51, Massa napisał:

to nikt nie pali zielska? Nie ośmieszaj się człowieku! Bo wstyd sobie robisz.

Ojej ... nie zapluj sobie monitora. ;-D

Napisałeś:

Teraz jest zabronione i tak sporo ludzi to pali. Więc nie będzie specjalnej różnicy.

I oczywiście nie zrozumiałeś o czym mówiłem. Teraz jest zabronione - palą, będzie legalne - będą palić, normalka. Chodziło mi o twoje drugie zdanie - to tak jakby powiedzieć o czasach prohibicji alkoholowej - "alko było dostępne czy była prohibicja - zero różnicy!" co jest totalną bzdurą. Mafia, kontrola państwa, nielegalne handle, bimbrownie etc etc ... już załapałeś czy rozrysować ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wychodzi na jaw jak ty mnie zrozumiałeś -.- "Wszyscy najarani chodzić po ulicach będą ;P" Drugie zdanie to była odpowiedź na to. Ogarnij się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff. Sam paliłem kilka razy. Mimo wszystko jestem przeciw. "To jest mniej szkodliwe niż papierosy" - stała odezwa ćpunów. :P Jak palę szluga, to przynajmniej wiem czym się truję, a tak to nie wiadomo do końca. Poza tym słyszałem od jednego byłego uprawiacza, że to się podlewa bardzo trującymi środkami. M.in. Trutkami na szczury. Wtedy roślinka nabiera takiego specyficznego zapachu. I chyba lepiej kopie.
PS. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:04, Pawlikj napisał:

A kto palil legalnego skuna z tych nowo powstalych sklepow z dopalaczmi ? Jak wrazenia
i doznania ? ;>


Wojman już za to banował, mimo, że rozmowa była o legalnych wtedy substancjach, także radzę ostrożnie. Ja osobiście nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:08, 8bit napisał:

Poza tym słyszałem od jednego byłego uprawiacza, że to
się podlewa bardzo trującymi środkami. M.in. Trutkami na szczury. Wtedy roślinka nabiera
takiego specyficznego zapachu. I chyba lepiej kopie.
PS. Smacznego.


To się nazywa skun ;) No cóż, jak ktoś już pali skuny to niestety nie jest z nim dobrze.

Tak sobie pozwolę przytoczyć słowa pana, który rano był w TVN24 i mówił, że nawet w Holandii marycha jest zakazana. Legalizacja to MIT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Legalizacja sprawiłaby, że produkcja byłaby pod kontrolą państwa- więc jakość byłaby stała i zapewniona. Tak jak teraz kupujesz wódkę ze sklepu, to iesz, że to wódka. Jak kupujesz od Igora z rynku, to nie masz pewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli zapalic fajke, a drugi napic sie wodki a kompletnie nienawidzii tytoniu. Tak trudno zrozumiec, ze kazdy woli co innego? Ja nie lubie papierosow, natomiast wole inne srodki oduzajace a mimo to, nie zabraniam innym palic fajek. Wszystko jest dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:10, Budo napisał:

/.../

Legalizacja sprawiłaby, że produkcja byłaby pod kontrolą państwa- więc jakość byłaby
stała i zapewniona. Tak jak teraz kupujesz wódkę ze sklepu, to iesz, że to wódka. Jak
kupujesz od Igora z rynku, to nie masz pewności...



Ale jesli masz ziomka z podworka ktory Ci nie wcisnie jakiegos "kału" to tez masz pewnosc... no ale ni wszyscy maja taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"Wszyscy najarani chodzić po ulicach

Dnia 25.07.2009 o 16:07, Massa napisał:

będą ;P" Drugie zdanie to była odpowiedź na to.

A skąd ja miałem to wiedzieć? -_- Brygadzista a nie umie cytować i odpowiadać na posty? Co, ja mam zgadywać na czyj post odpowiadałeś i co miałeś na myśli, tym bardziej że po prostu się dopisałeś do tematu nie cytując kogokolwiek ani nie odpowiadając na konkretną wiadomość? Chyba kpisz. ;-DDD
>Ogarnij się trochę.
I wzajemnie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:10, Budo napisał:

/.../

Legalizacja sprawiłaby, że produkcja byłaby pod kontrolą państwa- więc jakość byłaby
stała i zapewniona.

Chciałem sobie to wszystko wyobrazić, ale... Przypomniałem sobie, że to przecież Polska Nasza Kochana. :)
Możecie sobie robić i ze sto manifestacji, czy innych marszy, ale i tak g. z tego będzie. Łatwiej już się przeprowadzić do Amsterdamu.

@Dzikq

Dnia 25.07.2009 o 16:10, Budo napisał:

Jeden woli zapalic fajke, a drugi napic sie wodki a kompletnie nienawidzii tytoniu. Tak
trudno zrozumiec, ze kazdy woli co innego?

A ja lubię i papierosy i alkohol. I co teraz? Twoja 'teoria' poszła w piach. ;]
A skoro uważasz, ze wszystko jest dla ludzi, to spróbuj karmy dla psów. Zdrowsze przecież od ludzkiego jedenia. <jakaś tam minka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest pogiete... Dlaczego nie ma legalizacji ? Bo Diler ucierpi na interesach, wola dac w lape politykom, ktorzy zabronia wszczynania manifestacji a oni dalej beda wciskac dzieciakom swoj shit. Moje zdanie, mozecie mnie za nie nawet zbanowac xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:44, Starscream napisał:

HumanGhost pogadamy jak zapalisz... najlepiej sie dwypowiadac o rzeczach ktore zna sie tylko z opowiesci nie?


Co za bzdurna logika. Idąc tym tokiem rozumowania o szkodliwości twardych narkotyków powinni romawiac tylko narkomani.

W sumie czemu nie legalizować? Będzie łatwiej pracę znaleźć. Młodzi najarani będą od razu odrzucani na rozmowach kwalifikacyjnych. Nikt przeciez nie zatrudni kolesia co przyjdzie po buchu. W sumie całkiem niezła koncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co wczesniej napisales? ze jestes przeciwny zalegalizacja mairhuany? dlaczego nie pozwolisz odurzac sie innym?

po co mam jesc psia karme? ROTFL ja mowie o substacjach odurzajacych. I dla Twojej wiadomosci, to w dzisiejszych czasach zdrowa zywnosc jest praktycznie zerowa. Jedynie na zyznych ziemiach (hiszpania, portugalia,wlochyitp.?) mozna uprawiac warzywa bez sztucznego nawozu, a do tego pomysl o szkodliwych substancjach w powietrzu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:18, 8bit napisał:

> /.../
>
> Legalizacja sprawiłaby, że produkcja byłaby pod kontrolą państwa- więc jakość byłaby

> stała i zapewniona.
Chciałem sobie to wszystko wyobrazić, ale... Przypomniałem sobie, że to przecież Polska
Nasza Kochana. :)

ehhh to marudzenie na Polskę...
To tak jakbyś powiedział, że alkohol upędzony u pana Mietka na melinie, jest lepszej jakości (nazwijmy to zdrowotnej) niż alkohol powstały w kontrolowanym, legalnie działającym zakładzie "bo to Polska Nasza Kochana". Wszystko co działa legalnie jest w jakiś sposób kontrolowane, a co za tym idzie - patrząc na ogół - bezpieczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że trzeba legalizować. Najlepiej było by zalegalizować marihuanę i zaostrzyć kary za ciężkie narkotyki (kokaina, heroina itd.). Zalety legalizacji:
- ktoś kto chce zapalić nie musi stykać się z przestępcami chcąc kupić jointa
- zyski do budżetu państwa z akcyzy
- niektórzy ludzie którzy zapla jointa przestaną mysleć, że inne narkotyki też nie mają skutków ubocznych
- marihuana będzie dobrej jakości, bo jej produkcja będzie kontrolowana przez prawo. Mniejsze ryzyku dostania jakiegos zmieszanego syfu.
- przestanie być zakazanym owocem, dlatego niektórzy nie będą mieli motywacji, żeby po nią sięgnąć.

Takie jest moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:18, 8bit napisał:

Chciałem sobie to wszystko wyobrazić, ale... Przypomniałem sobie, że to przecież Polska
Nasza Kochana. :)
Możecie sobie robić i ze sto manifestacji, czy innych marszy, ale i tak g. z tego będzie.
Łatwiej już się przeprowadzić do Amsterdamu.



No cóż, trudno, może po prostu trzeba czasu.

HumanGhost---> ale gadasz głupoty, a Ty po pół litra idziesz na rozmowę? Ty myślisz, że palacze palą zioło, tak jak się pije sok wodę, albo pali fajki i ciągle chodzą najarani? Bez jaj. To bym tych studiów chyba nie przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 16:30, Budo napisał:

HumanGhost---> ale gadasz głupoty, a Ty po pół litra idziesz na rozmowę? Ty myślisz, że palacze palą zioło, tak jak się pije sok wodę, albo pali fajki i ciągle chodzą najarani? Bez jaj. To bym tych studiów chyba nie przeszedł.


Znam wielu którzy dzięki temu nie przeszli.
Poza tym stres robi swoje. Słabi psychicznie sięgną po legalny środek odstresowujący. Zawsze to wyeliminuje jakiś odsetek konkurentów na stanowisko.
Dlaczego or razu pół litra? Jedno piwko na odwagę wystarczy. Najlepsze jest to, że koleś po piwku albo po skręcie myśli, ze nie widać, że niedawno wypił/wypalił. Komiczni są wtedy ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo jestem za legalizacją. W mojej okolicy (czyt. Śląsk) ganja jest tak popularna ze znam moze ze 3 osoby ktore nie palily nigdy skreta. Prawda jest taka ze zielsko było, jest i będzie a państwo zamiast to wykorzystac (akcyza) toczy walkę z wiatrakami. Osobiscie dużo bardziej wolę sobie zakurzyć skręta niz sięgnąć po alkohol ktorego skutki są dużo bardziej nieprzewidywalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować