Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2009 o 21:10, Azvar napisał:

A mało się słyszy w TV o nielegalnych uprawach marihuany? o.O


A czego to my w TV nie słyszeliśmy? Mówię tu głownie o programach od 18.50-19.50, czyli te wszystkie programy informacyjce.. TV pokazuje tylko jaki temat jest najbardziej popularny, a nie jak często coś się dzieje, najlepiej to pokazać na tym, że jak jakiś samolot się zniszczy to już ma 10 minut w Faktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam IMO nie powinni karać.
Nie ważne czy zażywanie czy rozprowadzenie nie tylko skrętów ale i w ogóle narkotyków, jeśli chodzi o dorosłych.

Dorośli ludzie wiedzą co robią, to ich życie oni sobie je niszczą. Mają siłę woli by móc odmówić. A jeśli nie mają cóż...jednak to nie zmienia faktu że robią to świadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 21:26, KrzyniuBDG napisał:

Powiem tak.
Podobno żyjemy w świecie demokracji, człowiek jest wolny.

Nie tyle w świecie co w kraju ... demokratycznym (?), a to nie to samo.

Dnia 25.07.2009 o 21:26, KrzyniuBDG napisał:

Zakazy palenia zioła, są właśnie przejawem gdzie demokracja się kończy. Ja w ogóle nie
rozumiem zakazywania JAKICHKOLWIEK narkotyków. Ktoś chce się truć jakimiś chemicznymi
świństwami, jego sprawa, szkodzi tylko sobie.

Muahahah. Jasne jasne ... dalej żyj w swoim świecie ułudy.
>Człowiek powinien mieć wybór.

Dnia 25.07.2009 o 21:26, KrzyniuBDG napisał:

A co zaraz ktoś powie, że osoby na haju, narkomani są agresywni niebezpieczni, a po alkoholu
tak nie jest? Pragnę przypomnieć że brutalne mordy przypadają na pijaków, a nie narkomanów.

Ogólnie cały twój post ma taki hm ... wydźwięk wolnościowo - anarchistyczno - utopijny. "Dajmy ludziom prawa do wszystkiego, ważne żeby MNIE było dobrze bo to moje życie i mój wybór ble ble ble". Koleś ... takie coś nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO dobrze, ze narkotyki są zakazane, no bo nie bez powodu.
Dziwnie i nieprzyjemnie by to wyglądało, gdyby na ulicy ktoś koło Was dawał sobie w kanał patrząc przy tym nieprzytomnie w górę.

I takie pieprzenie o zalegalizowaniu jest głupie - narkotyk psuje psychikę, a taka osoba może być niebezpieczna dla nas. Nie chce mi się rozpisywać bo koledzy nade mną już powiedzieli wszystko.

BTW: Ostatnio zalegalizowano posiadanie śladowych ilości marihuany. Z tym to akurat nie jest tak źle, bo wg. badań itp to nikotyna w papierosach jest gorsza od marihuany. No, ale prawda - żeńskie kwiatostany konopi indyjskiej jednak odurzają, a fajki nie, więc jest to dyskusyjna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 21:44, Tyler_D napisał:

/ciach/
Ogólnie cały twój post ma taki hm ... wydźwięk wolnościowo - anarchistyczno - utopijny.
"Dajmy ludziom prawa do wszystkiego, ważne żeby MNIE było dobrze bo to moje życie i mój
wybór ble ble ble". Koleś ... takie coś nie przejdzie.

Wiem że nie przejdzie, ale pomarzyć można :P Takie jest moje zdanie bo tak powinno być w naprawdę wolnym kraju.

Jeszcze co do demokratycznego świata, to po prostu uogólniłem, Europa jest raczej demokratyczna, a innymi kontynentami nie ma co se zawracać głowy bo zupełnie inne kultury których i tak człowiek stąd nigdy nie zrozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 21:49, Ancient_Lord napisał:

IMO dobrze, ze narkotyki są zakazane, no bo nie bez powodu.
Dziwnie i nieprzyjemnie by to wyglądało, gdyby na ulicy ktoś koło Was dawał sobie w kanał
patrząc przy tym nieprzytomnie w górę.

Tyle, że tu cały czas toczy się dyskusja o trawce a nie o amfie, herze czy innym kwasach. Więc "dawanie sobie w kanał" to przykład nieco nie pasujący. ;-P Jak już to lufki, blanty i takie tam. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 21:44, Tyler_D napisał:

"Dajmy ludziom prawa do wszystkiego, ważne żeby MNIE było dobrze bo to moje życie i mój
wybór ble ble ble". Koleś ... takie coś nie przejdzie.


Czytałeś co wklejałem o Portugalii? Zalegalizowali posiadanie wszystkich narkotyków, włącznie z kwasem, koką, herą. Zgadnij jaki jest efekt po 8 czy 9 latach od tego kroku. Wszystkie statystyki związane z negatywnymi skutkami zażywania narkotyków się poprawiły. Wcześniej Portugalia miała oblrzymie problemy z narkotykami, zdecydowano się na taki radykalny krok- i teraz jest znacznie lepiej.

http://www.cato.org/pub_display.php?pub_id=10080
http://www.cato.org/event.php?eventid=5887

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 21:51, KrzyniuBDG napisał:

Wiem że nie przejdzie, ale pomarzyć można :P Takie jest moje zdanie bo tak powinno być
w naprawdę wolnym kraju.

Imo żaden kraj nie jest i nigdy chyba nie będzie 100 % "wolny" w stosunku do obywatela [ cokolwiek ta wolność oznacza ] bo to moim zdaniem nierealne zupełnie i śmierdzi mi wspomnianą już utopijną wizją świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 21:54, Tyler_D napisał:

Tyle, że tu cały czas toczy się dyskusja o trawce a nie o amfie, herze czy innym kwasach.
Więc "dawanie sobie w kanał" to przykład nieco nie pasujący. ;-P Jak już to lufki, blanty
i takie tam. ;d


No niby tak, ale dyskusja zaczęła ogarniać ogólnie "narkotyki".
Marihuana generalnie dla zdrowia nie jest taka niebezpieczna jak szlugi, ale jednak nei bez powodu jest nazwana narkotykiem. Lekkim, ale jednak. Więc ja bym nie legalizował ani w śladowych ilościach, ani do 10kg.

@Budo
Tutaj można by przytoczyć powiedzenie - "Zakazany owoc smakuje najlepiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut

No tak tak ... jest to jakiś hm ... dowód. Pytanie tylko w jakim jeszcze kraju aż tak "drastyczne" zabiegi mające na celu legalizację narkotyków miały miejsce? I z jakim skutkiem? Oraz inna, nie mniej ważna kwestia ... czy nasz kraj jest gotowy na takie [ bądź co bądź ] radykalne zmiany? Ja nie mówię tu o tym by z Polski [ jeśli już ] robić drugą "narkotykową" Portugalię ale czy nasz kraj jest w ogóle gotowy na jakiekolwiek zmiany w tej kwestii? Nie chcę tu robić typowego gadania "a bo w Polsce nic się nie uda bo to Polska właśnie" tyle tylko że wydaje mi się że z niektórymi pomysłami to porywamy się jak z przysłowiową motyką na Słońce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 21:54, Budo napisał:

Czytałeś co wklejałem o Portugalii? Zalegalizowali posiadanie wszystkich narkotyków,
włącznie z kwasem, koką, herą. Zgadnij jaki jest efekt po 8 czy 9 latach od tego kroku.
Wszystkie statystyki związane z negatywnymi skutkami zażywania narkotyków się poprawiły.
Wcześniej Portugalia miała oblrzymie problemy z narkotykami, zdecydowano się na taki
radykalny krok- i teraz jest znacznie lepiej.

http://www.cato.org/pub_display.php?pub_id=10080
http://www.cato.org/event.php?eventid=5887


No bo tak to już jest, jak coś jest legalne to już tak nie pociąga, bo staje się naturalne. Dlatego nie widzę, komu by legalizacja zaszkodziła i przeszkadzała, gdyż chyba nikt nie jest w stanie podać dobrego argumentu.
I jeszcze jest opodatkowanie w razie legalizacji, o czym już wspominałem a potem kilka osób jeszcze też napisało. Od razu dziura budżetowa by zniknęła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

dowód nie-dowód, materiał do dyskusji i to bardzo ważny. Czy jesteśmy gotowi? Sam sobie zadaję to pytanie, wg mnie nie jesteśmy gotowi na całkowitą legalizację wszystkiego, nie jesteśmy gotowi na legalizację marihuany, ale na pewno powinniśmy mówić o legalizacji posiadania małych ilości, bo tak ostrego prawa jak w Polsce to nie ma chyba nigdzie w UE (chyba, że inne kraje byłe ZSRR, ale nawet Chechy mają legalne posiadanie). Trzeba skończyć z kłamstwami o narkotykach i przejść do rzeczowej rozmowy. To musi przestać być tematem tabu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy takich problemow jakie miala Portugalia ale legalizacja by wyszla wszystkim na plus. Nie wiem co rozumiesz przez gotowosc, to nie zmiana ustroju tylko wprowadzenie jednej ustawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 22:02, KrzyniuBDG napisał:

> Czytałeś co wklejałem o Portugalii? Zalegalizowali posiadanie wszystkich narkotyków,

> włącznie z kwasem, koką, herą. Zgadnij jaki jest efekt po 8 czy 9 latach od tego
kroku.
> Wszystkie statystyki związane z negatywnymi skutkami zażywania narkotyków się poprawiły.

> Wcześniej Portugalia miała oblrzymie problemy z narkotykami, zdecydowano się na
taki
> radykalny krok- i teraz jest znacznie lepiej.
>
> http://www.cato.org/pub_display.php?pub_id=10080
> http://www.cato.org/event.php?eventid=5887
>

No bo tak to już jest, jak coś jest legalne to już tak nie pociąga, bo staje się naturalne.
Dlatego nie widzę, komu by legalizacja zaszkodziła i przeszkadzała, gdyż chyba nikt nie
jest w stanie podać dobrego argumentu.

Nikomu by nie zaszkodzila. Oczywiscie zaraz wpadnie tu taki HumanGhost i zarzuci jakims mitem ale prawda jest taka ze bylyby tylko pozytywne skutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za. To, co dziś nazywane jest "sukcesem w walce z przestępczością narkotykową" to złapanie jednego studenta, popalającego sobie gdzieś blanta. Przepis legalizujący posiadanie małej ilości (np. do 5 gramów) powinien już dawno powinien być wprowadzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem co rozumiesz przez gotowosc, to nie zmiana ustroju tylko wprowadzenie

Dnia 25.07.2009 o 22:25, Starscream napisał:

jednej ustawy...

Nie no ... jasna sprawa, problem tylko w tym że nagle (?) w przypadku wprowadzenia takiej ustawy "co nieco" by się diametralnie zmieniło, a co by nie mówić dla wielu osób takie działania byłyby wybitnie nie na rękę [ pomińmy w tym momencie tych którzy na wprowadzenie tej ustawy liczą ]. Małe dilerki poszłyby szybko w odstawkę [ tak mi się przynajmniej wydaje ] lub zostałoby ich bardzo niewiele zakładając że byliby realną konkurencją dla legalnych dystrybutorów marychy. Największy problem mieliby zapewne mafiosi i ci którzy tym rynkiem rządzą. Bo coby nie powiedzieć, niepełna legalizacja + widmo walki z dużymi mafiami, nielegalnymi plantacjami etc etc ... no łatwo by na pewno nie było, sam przyznasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2009 o 21:26, KrzyniuBDG napisał:

A co zaraz ktoś powie, że osoby na haju, narkomani są agresywni niebezpieczni, a po alkoholu
tak nie jest? Pragnę przypomnieć że brutalne mordy przypadają na pijaków, a nie narkomanów.


Ja pier^^^^. Co za głupota ;/ Widziałeś kiedyś jak zachowuja się ludzie po metafmetaminie czy cracku ? Nie ? To polecam Real E.R. na Discovery World. A taki narkoman na głodzie to jeszcze groszy, bo da ci w łeb, żeby zarobić na kolejną działkę.

Ancient_Lord
Dlatego jestem za legalizacją, żeby ludzie nie mówili o ganji narkotyk. Jest to używka taka jak alkohol czy papierosy. Albo legalizujemy sensi albo delegalizujemy alkohol i szlugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 22:39, HunterO7 napisał:


> A co zaraz ktoś powie, że osoby na haju, narkomani są agresywni niebezpieczni, a
po alkoholu
> tak nie jest? Pragnę przypomnieć że brutalne mordy przypadają na pijaków, a nie
narkomanów.

Ja pier^^^^. Co za głupota ;/ Widziałeś kiedyś jak zachowuja się ludzie po metafmetaminie
czy cracku ? Nie ? To polecam Real E.R. na Discovery World. A taki narkoman na głodzie
to jeszcze groszy, bo da ci w łeb, żeby zarobić na kolejną działkę.

Dokladnie narkomani potrafia byc agresywni, ale dgzie koka i amfa a gdzie marihuana... Nie wiem czy istnieje mozliwosc zeby w miare normalny czlowiek zachowywal sie agresywnie po trawce. Problem głodu tez odpada. (wiem ze dobrze o tym wiesz, napisalem to jako kolejny argument za zlegalizowaniem)
Nie mam zdania na temat legalizacji wszystkich narkotykow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować