Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2010 o 23:16, Tyler_D napisał:

> Czemu debilny, nalog jak kazdy inny.
Ano dlatego że o ile alkohol może dawać jakieś poczucie hmm wyluzowania, część narkotyków
także to papierosy wydają się być nałogiem "palę bo palę" - palacze też mówią że to ich
wyluzowuje. Sam nie paliłem więc nie wiem ile w tym prawdy a ile placebo tudzież zwykłego
uzależnienia od nikotyny.


Powiedz mi jak papieros może być podpięty pod narkotyk ? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Przy najsłynniejszej i najbardziej epickiej legendzie tego forum

Dnia 24.02.2010 o 00:00, booba napisał:

z twoim udziałem, to już wstyd... =P

Ależ Izabelo ... już tak mam. ;-)

Choć cholera ... jak widać jedna afera a będzie się ciągnęła za człowiekiem do końca żywota.

Starscream -> tak, wiem ... nie musisz enty raz wspominać o swoich przygodach. I o tym że nie jesteś uzależniony też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 00:07, Tyler_D napisał:

Ależ Izabelo ... już tak mam. ;-)


Użyj mojego imienia w tej formie Jeszcze Jeden Raz...

Dnia 24.02.2010 o 00:07, Tyler_D napisał:

Choć cholera ... jak widać jedna afera a będzie się ciągnęła za człowiekiem do końca
żywota.


Jedna, ale moja nadal ulubiona. Właśnie ostatnio zauważyłam, że lata świetlne od niej mijają, a ja nadal nie mogę uwierzyć, że ten degrad to tak na serio... =DDD Że zacytuję samą ircową siebie - taka niewyczerpana fontanna absurdu. Zawsze mnie bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 00:09, Tyler_D napisał:

A gdzie napisałem że papieros jest narkotykiem?

"część narkotyków także to papierosy " albo ja to po prostu zle oczytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 00:07, Tyler_D napisał:

Starscream -> tak, wiem ... nie musisz enty raz wspominać o swoich przygodach.
I o tym że nie jesteś uzależniony też.

O jakich przygodach? Nie wiesz o czym piszesz wiec napisalem ci dlaczego pale- bo lubie. Tak trudno to poja potrzebujesz pomocy specjalisty? Jakbys znal moje przygody to by ci wybuchła głowa:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 00:10, booba napisał:

Użyj mojego imienia w tej formie Jeszcze Jeden Raz...

A Izuniu może być? :-D
>ten degrad to tak na serio... =DDD
Znaczy się ... muszę cię rozczarować - degrada nie było. Było za to ostrzeżenie tak - od twojego ulubionego moderatora że jak znowu sobie taki sprawię to mi się oberwie.

hammerfall87 - uh ... po "także" powinienem wstawić "," i stąd pewnie ta pomyłka.

Starscream - no to chyba ty między innymi tu pisałeś ile to kiedyś tam spaliłeś i jakie fazy po tym miałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 00:14, Tyler_D napisał:

A Izuniu może być? :-D


Możesz spróbować to sprawdzić...

Dnia 24.02.2010 o 00:14, Tyler_D napisał:

Znaczy się ... muszę cię rozczarować - degrada nie było. Było za to ostrzeżenie tak -
od twojego ulubionego moderatora że jak znowu sobie taki sprawię to mi się oberwie.


Zignoruję to, moja wersja z degradem do prywatnego użytku jest śmieszniejsza.

Ok, skończmy offtop. I tak, jestem za legalizacją. Wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle,zielsko i alkohol to niedobre połączenie jak zdążyłem się przekonać na osiemnastce u kumpla.Nie wiem skąd on ten towar wziął ale po trzech buchach totalnie odpłynąłem,no ale nie tylko ja,tak że impreza skończyła się szybciej niż zaczęła.Ech,a chciałoby się o takich przygodach zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 20:57, Slayer_Watti napisał:

/.../


Heh. Ja też tak się miałem gdy po paleniu zioła wypiłem trochę wódki...
Nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za legalizacją, ale ograniczoną. Bo jeżeli na wszystko się człowiekowi pozwoli, to zrobi się burdel, jak w burdelu, gdzie brak Alfonsa. Alfons musi być, ograniczenie jakieś musi istnieć, ktoś musi trzymać to wszystko twardą łapą i lać po mordzie, kiedy ktoś dobiera się po więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wszystko fajnie ale pojawia się znowu kilka "ale". Z tego krótkiego materiału można wywnioskować niestety niewiele no ale spójrzmy - chcą osobę złapaną leczyć a nie karać. A na pewno bardziej leczyć niż karać. Poza tym ja w karaniu [ adekwatnym do czynu - nawet takiego ] nie widzę nic dziwnego no ale okej ... No fajnie tylko jak oni to u nas widzą w praktyce? Złapią takiego na przykład 17 - 19 latka z tym skrętem i co? Jak go niby chcą leczyć [ a według części z was marycha nie uzależnia więc z czego go mają leczyć? ]? Będą go kontrolować? Dadzą nadzór kuratora, policji? Zrobią mu "detoks" i szereg pogadanek na temat szkodliwości zielska? Według mnie zamiast porządnie wziąść się za ten problem społeczny to robimy wszystko by bardziej iść na rękę palaczom kosztem innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 00:10, Starscream napisał:

Jakbys znal moje przygody to by ci wybuchła głowa:D:D



hahaha , przygody są najlepsze :D zawsze jest z nich beka .

Peace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci - do poczytania.

Niezależnie od szkodliwego wpływu na psychikę, palenie marihuany wpływa negatywnie na zdrowie fizyczne i to bezpośrednio po wypaleniu narkotyku - ostrzegają naukowcy z USA na łamach pisma "Molecular Psychiatry".
Tetrahydrokannabinol (THC) to jeden z naturalnych kannabinoidów, składnik aktywny marihuany.

W swoich najnowszych badaniach naukowcy z National Institute on Drug Abuse w Baltimore wykazali, że bezpośrednia stymulacja receptorów kannabinoidowych w wątrobie bardzo niekorzystnie wpływa na składniki krwi, a długotrwałe stosowanie kannabinoidów może doprowadzić do zawału, psychoz oraz nadciśnienia. Marihuana jest najczęściej stosowanym nielegalnym narkotykiem na świecie. Szacuje się, że w USA około 4,3 proc. młodych ludzi dorosłych pali marihuanę codziennie. Niestety przekonanie, że jest to ''bezpieczny'' narkotyk jest błędne.

Jean Lud Cadet wraz z zespołem wykazali, że palenie marihuany powoduje zwiększenie poziomu apolipoproteiny apoC-III we krwi. Efekt ten jest natychmiastowy do zwiększenia poziomu apoC dochodzi od razu jak wdychane substancje dotrą do wątroby.

Zazwyczaj białko apoC-III reguluje degradację niektórych kwasów tłuszczowych, pod wpływem obecnego w marihuanie THC dochodzi do zbyt dużej stymulacji receptorów kannabinoidowych w wątrobie i nadprodukcji apoC-III. Skutkiem tak dużej syntezy apoC-III jest obniżenie wydajności degradacji kwasów tłuszczowych.

Zbyt wysoki poziom kwasów tłuszczowych we krwi skutkuje rozwinięciem chorób serca, zmniejszeniem przepływu krwi w mózgu. Autorzy pracy podkreślają, że długoterminowe skutki palenia marihuany dotychczas postrzegano jako zmiany metaboliczne i fizjologiczne. Ich najnowsze odkrycie dowiodło, że stymulacja receptorów kannabinoidowych przez THC zaburza parametry biochemiczne krwi.

Jak zażywanie marihuany skutkuje na Twoje ciało? Mimo że niektórzy użytkownicy marihuany mówią o uldze jaką doznają podczas jej zażywania, to jednak marihuana posiada jedną poważną wadę: zażywanie jej powoduje zagrożenie które nie jest związane z tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi] (związkiem wystepującym w marihuanie a stosowanym w medycynie w leczeniu nudności, bólów powstających w wyniku chemo- i radioterapii dodatkowo w leczeniu innych problemów zdrowotnych) ... Jeden problem wynikający z zażywania marihuany jest taki, że jointy dodatkowo fajki dostarczają duże dawki tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi] dodatkowo innych substancji które mogą powodować zastraszające efekty. Niektórzy użytkownicy marihuany palą także nikotynę, więc trudno jest ustalić które determinuje powstanie problemów zdrowotnych. Można stworzyć placebo dla narkotyków zażywanych w postaci pigułek, ale nie ma placeba dla papierosów które pachniałyby i smakowały tak jak jointy z marihuany. Znajomość ryzyka wynikającego z zażywania czyni nieetycznym nakazanie niepalącym ochotnikom żeby zapaliły.

Badania opublikowane w przeciągu ostatnich 15 lat poświęciły swoją uwagę efektom wynikającym z zażywaniem marihuany.

Rak. Papierosy z marihuany nie zawierające filtra mogą zawierać dużo większą ilość składników rakotwórczych niż papierosy z nikotyny. Palacze marihuany wdychają trzy razy więcej substancji smolistych i zatrzymują 1/3 więcej smoły w swoich narządy oddychaniach niż palacze nikotyny. Poziom carboxyhemoglobiny u tych pierwszych jest 5 razy wyższy niż u tych drugich, co oznacza, że palacze marihuany mają o wiele więcej dwutlenku węgla w swojej krwi. Marihuana prawdopodobnie również pobudzać rozwój raka górnego układu trawiennego. Odnotowuje się wzrost występowania raka języka u ludzi palących marihuanę, nie będących jednakże narażonych na inne czynniki ryzyka. Na ogół, taki rodzaj raka jest rzadki u ludzi poniżej 60-tego roku życia.

Oddychanie. Z porównania palaczy nikotyny dodatkowo osób niepalących wynika, że nałogowi palacze marihuany wykazują obniżoną sprawność działania układu oddechowego. Utrata sprawnosci tego układu była większa u palaczy marihuany niż u palaczy nikotyny.

Sysytem immunologiczny. Palacze marihuany mają mniejsze zdolnosci do zwalczenia infekcji dodatkowo raka. Tzw. AMs (części w narządy oddychaniach, które są odpowiedzialne za zwalczanie chorób w organismie) były niezdolne do zniszczenia baketrii powodujących zakażenia skóry, infekcje systemu dodatkowo bakterii stwarzających zagrożenie dla życia. AMs wykazywało również ograniczoną zdolność do zwalczania komórek nowotworowych, dodatkowo produkowało poniżej normy ilości leukocytów i innych zwalczających raka.

Astma. Niektórzy ludzie uczuleni są na pyłki konopii indyjskich, co objawia się astmą i zaczerwienieniem nosa. Badacze z Nebraski zbierali pyłki tej rośliny od połowy lipca do połowy września i przeprowadzili testy na skórze za pośrednictwem alergenów konopii dodatkowo innych roślin na 127 osobach. Testy na konopie indyjskie u 78 tj. 61 % uczestników wypadły pozytywnie, a 22 z nich doświadczyło symptomów oddechowych w trakcie całego okresu trwania badania.

Dziś marihuana jest najczęściej spożywanym i najpopularniejszym narkotykiem wśród młodzieży, ale nie tylko. Marihuana nie jest legalna w Polsce, a mimo to odsetek palących wśród młodych ludzi jest znaczny.Mężczyźni, którzy często palą marihuanę mają znacząco mniej płynu w nasieniu, mniejszą ilość plemników, dodatkowo plemniki zachowują sie nienaturalnie. prawdopodobnie najnowsze badania przeprowadzone w Bufflo pokazały, że wszystko to prawdopodobnie mieć skutek na płodność. Badanie to oszacowuje skutek zażywania marihuany na zachowanie plemników porównując spermę osób często palących marihuanę ze spermą osób niepalących o potwierdzonej płodności. Marihuana zawiera tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi] (tetrahydrocannabinol), który jest w pierwszym rzędzie związkiem psychoaktywnym, podobnie jak inne cannabinoidy. Kluczowy jest fakt, że zmiany w spermie osób palących prowadzą do niepłodności. Nie wiadomo jednak jakie zmiany biochemiczne zachodzą w spermie, ale podejrzewa się zmiany w prędkościach plemników i omijanie naturalnych mechanizmów hamujących. Praca opublikowana przez Burkmana mówi, że ludzkie plemniki zawierają receptory dla cannabinoidów. Dalsze badania dowiodły, że ekspozycja ludzkiej spermy na wysokie stężenia tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi] powoduje zmiany w składzie enzymów w plemnikach, w szczególności w akrosomie. Zauważono, że sperma wystawiona na wpływanie anandamide, normalny tor ruchu plemników jest zaburzony. Plemniki również mają upośledzone przyleganie do jaja poprzednio zapłodnieniem. W obecnym badaniu Burkman zbadał nasienie od 22 palaczy marihuany. Ochotnicy deklarowali zażywanie marihuany 14 razy w tygodniu średnio przez 5,1 roku. Grupą kontrolna było 59 mężczyzn o potwierdzonej płodności. Wszyscy badani nie mieli zbliżeń seksualnych przez dwa dni wcześniej. Próbki spermy były poddane badaniu objętości, liczby plemników, ruchliwości plemników, kształtu i budowy plemników. Plemniki również były poddane testom na hiperaktywność, czyli szybkie pływanie, które jest potrzebne plemnikom w pobliżu jaja. Wyniki pokazały, że u palaczy marihuany zarówno objętość ejakulatu i liczba plemników była mniejsza. Dowiedziono również, że plemniki palaczy marihuany zaczynały płynąć szybko za wcześnie, co prawdopodobnie upośledzać płodność. Nie wiadomo jednak, czy po zaprzestaniu zażywania marihuany płodność mężczyzn wróci do normy. Marihuana groźna dla plemników Anonim, 14. Październik 2003 - 14:48 :: PAP | złe | medycyna | News | zażywanie a zdrowie "Nasze wyniki wskazują, że aktywne związki zawarte w marihuanie - tzw. kanabinoidy, w niekorzystny sposób skutkujeją nie tylko na liczebność, ale też na zachowanie plemników. prawdopodobnie to prowadzić do niepłodności" - komentuje prowadzący badania prof. Lani J. Burkman z University of Buffalo. Już wcześniej udało się ustalić, że plemniki ludzkie posiadają receptory dla kanabinoidów dodatkowo że mogą się z nimi wiązać kanabinoidy produkowane w organizmie - anandamid. Te obserwacje sugerowały, że naturalne kanabinoidy regulują procesy reprodukcji, a kanbinoidy dostarczane z zewnątrz mogą go zaburzać. Zespół Burkmana poddał testom spermę pobraną od 22 mężczyzn - palących marihuanę od 5 lat, średnio 14 razy w tygodniu. Wyniki porównywano z danymi uzyskanymi w badaniach spermy 59 płodnych mężczyzn. Analiza ujawniła, że w porównaniu z płodnymi mężczyznami, mężczyźni palący marihuanę mają znacznie mniejszą objętość nasienia i niższą całkowitą liczbę plemników. Niekorzystne zmiany dotyczyły też aktywacji i sposobu poruszania się plemników na ostatnim odcinku, jaki pokonują w drodze do jaja. Na tym ostatnim etapie plemniki nabierają przyspieszenia i zaczynają płynąć bardzo szybko. Badacze zaobserwowali jednak, że plemniki mężczyzn palących marihuanę przyspieszają gwałtownie w niewłaściwym momencie - dużo wcześniej niż powinny. Już wcześniejsze badania sugerowały, że podobne zachowanie plemników jest związane z ryzykiem niepłodności u mężczyzn. "Taki plemnik straci cały impet zanim dopłynie do komórki jajowej i nie będzie już zdolny do zapłodnienia" - tłumaczy Burkman. Na razie badacze nie potrafią wyjaśnić, w jaki dokładnie sposób kanabinoidy (głównie tetraydrokannabinol - tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi]) zawarte w marihuanie skutkujeją na liczebność plemników i zmiany ich zachowania. Autorzy liczą, że przyszłe badania pomogą zrozumieć mechanizm działania tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi], a także odpowiedzieć na pytanie czy odstawienie marihuany pomoże mężczyznom odzyskać płodność. Zdaniem Burkmana, proces odzyskiwania płodności prawdopodobnie być bardzo powolny. Kanabinoidy z marihuany są dlatego że magazynowane w tkance tłuszczowej. Burkman podkreśla, że wielu mężczyzn palących marihuanę ma potomstwo. Badacz przypuszcza, że najsilniejszy negatywny skutek tego narkotyku na płodność prawdopodobnie dotyczyć mężczyzn z obniżonymi zdolnościami rozrodczymi. U tych mężczyzn częste stosowanie marihuany prawdopodobnie doprowadzić do niepłodności. "Bardzo trudno jest jednak ocenić, które jest narażony na ryzyko niepłodności z powodu zażywania marihuany. Dlatego osoby, które chcą mieć potomstwo nie powinny jej stosować. Dotyczy to w równym stopniu mężczyzn i kobiet" - konkluduje badacz. Naukowcy zaprezentowali swoje rezultaty na dorocznym spotkaniu American Society of Reproductive Medicine w San Antonio. Plemniki pochodzące od palaczy marihuany poruszają się zbyt szybko i przedwcześnie, co przyczynia się do występowania niepłodności. Mężczyźni palący często marihuanę wytwarzają znacznie mniej nasienia i częściej wykazuje ono nieprawidłowości, co prawdopodobnie skutkujeć ujemnie na płodność. Przedstawiona praca jest pierwszą tego typu mającą na celu ocenę skuteku marihuany na nasienie i porównującą nasienie palaczy z nasieniem mężczyzn o potwierdzonej płodności. Marihuana, oprócz całej grupy związków aktywnych, zawiera kanabinoid tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi] (tetrahydrokannabinol) będący główną substancją psychoaktywną. „Aktywne składniki marihuany oddziaływają na nasienie powodując uszkodzenie funkcji płodności"- twierdzi główny autor badania Lani J. Burkman (profesor katedry ginekologii/położnictwa i urologii w UB School of Medicine and Biomedical Science). „Nie wiemy dokładnie, co powoduje zmiany w jakości nasienia i jego funkcjonowaniu”- mówi Burkman- „ale myślimy, iż prawdopodobnie to być jeden z dwóch powodów: tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi] prawdopodobnie powodować nieprawidłowości nasienia alternatywnie też mogą tu grać rolę naturalne mechanizmy hamujące. Niezależnie od przyczyny plemniki takich pacjentów poruszają się zbyt szybko i przedwcześnie”. Burkman już wcześniej współpracowała z innymi naukowcami i jako pierwsza wykazała, iż ludzkie nasienie zawiera receptory kanabinoidowe dodatkowo, że występujący naturalnie kanabinoid, anandamina, która jest odpowiedzialna za aktywację receptorów kanabinoidowych w mózgu i innych organach, również aktywuje receptory w nasieniu. Wskazuje to na istnienie ważnej roli naturalnych kanabinoidów w procesach reprodukcyjnych. Dalsze badania wykazały, iż ludzkie plemniki narażone na duże stężenia tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi] wykazują nieprawidłowe zmiany w akrosomie. W przedstawianym badaniu autorzy zebrali 22 próbki nasienia od palaczy marihuany i poddali je licznym testom. Ochotnicy uczestniczący w badaniu przyznali się do zażywania marihuany w ilości około 14 razy w tygodniu, przez okres średnio 5,1 lat. W grupie kontrolnej zebrano 59 pacjentów płodnych, mających już potomstwo, niepalących marihuany. Wszyscy badani nie podejmowali współżycia przez okres 2 dni poprzednio badaniem. Próbki nasienia z obu grup poddano analizie pod katem objętości próbki, całkowitej ilości plemników w ejakulacie, dodatkowo obliczono odsetek ruchliwych plemników, prędkość poruszania się plemników dodatkowo zbadano ich kształt. Nasienie również zbadano w związku z HA (hiperaktywacją)- specyficznym rodzaju ruchu plemników wymaganym w momencie zbliżania się do komórki jajowej. Wyniki testów wykazały, iż nasienie palaczy marihuany miało mniejszą objętość i całkowitą ilość plemników w ejakulacie w porównaniu do grupy kontrolnej. Znaczące różnice również dotyczyły HA dodatkowo prędkości płynięcia plemników. To wszystko prowadziło do uszkodzenia płodności i w rezultacie niemożności zapłodnienia komórki jajowej. Kwestia odzyskania prawidłowej płodności po zaprzestaniu zażywania marihuany nie została jeszcze do końca zbadana. „tera hydro cannabinol[psychoaktywny składnilk konopi] jest magazynowane w organizmie przez długi czas, więc proces oczyszczania prawdopodobnie być powolny. Nie możemy powiedzieć, iż wszystko na pewno wróci do normy po zaprzestaniu zażywania. Większość mężczyzn mających graniczną (bardzo słabą) płodność często nie są świadomi tego faktu. Ciężko jest określić grupę ryzyka.”

Mimo rosnącej literatury na temat niekorzystnego wpływy marihuany na zdrowie, wielu ludzi wierzy, że jest ona stosunkowo nieszkodliwa i powinna być zalegalizowana. Zdaniem australijskich naukowców z Centrum Neuropsychiatrii, zażywanie marihuany w dużych ilościach i przez dłuższy czas, powoduje ciężkie uszkodzenia mózgu doprowadzające do utraty pamięci, trudności w przyswajaniu nowych informacji a nawet paranoi.

Świadczą o tym wyniki badań przeprowadzone pod ich kierunkiem. U osób palących więcej niż 6 jointów dziennie, przez minimum 10 lat, stwierdzono m.in. zmniejszenie hipokampu (obszaru mózgu odpowiedzialnego za pamięć) o 12% i ciała migdałowatego (ośrodka kontrolującego odczuwanie strachu i agresji) o ponad 7%.

To nowe dowody odgrywające ważną rolę w zrozumieniu wpływu marihuany na funkcjonowanie mózgu. Wbrew dotychczasowym przypuszczeniom, dowiedziono, że długoterminowe zażywanie pochodnych konopi indyjskich może mieć niekorzystny wpływ na wszystkich użytkowników, nie tylko tych z grupy wysokiego ryzyka, takich jak młodzież lub osoby podatne na chorobę psychiczną.

Nie jest jasne czy sporadyczne zażywanie marihuany ma równie szkodliwy wpływ na mózg i zachowanie. Jednak uzyskane wyniki wskazują, że edukacja w zakresie zdrowia publicznego, jak również wczesne rozpoznawanie i leczenie uzależnienia, mogą zapobiec progresji choroby, powstaniu zaburzeń funkcji mózgu i związanych z nimi komplikacji psychiatrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby te wszystkie osoby zamiast palić tyle piły wódkę w porównywalnych ilościach to na pewno byłoby o wiele gorzej o ile nie skończyłoby się to śmiercią lub mega wyniszczeniem organizmu ;]
Bob Marley palił ok. pół kilo tygodniowo i niech ktoś powie, że nie wypowiadał się inteligentnie z przesłaniem ;D
Aha i edit: pamiętajmy, że alko, a szczególnie wódka powoduje impotencje i bezpłodność. 'Od wódki krótek fiutki'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geez ... czy niektórzy z was znają inny argument niż "trawa jest lepsza od wódki / piwa / whatever"? A jakby te wszystkie osoby zaczęły żreć fast food''y ... o ... to na pewno byliby otyli i mieli mnóstwo choróbsk układu krążenia. Pytanie tylko - co z tego? Mówimy to o marihuanie i jej szkodliwości a nie o wódce czy czymkolwiek innym więc wiesz ... To że mamy mnóstwo alkoholików to już inna sprawa. Tak gadasz o tej maryśce jakby prawie w ogóle nie degenerowała organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo mało jest osób, które palą 6 skrętów dziennie. Owszem znamy, ale alkohol to dobry przykład, bo wielu z ''nas'' wolałoby kupować w sklepie zielsko, a nie puszki\butelki z alko :D Czemu nie można dać ludziom wyboru?
LSD nie szkodzi fizycznie w żadnym stopniu, a psychicznie tylko osobom ze schorzeniami lub nieświadomym tego na co się piszą, więc dlaczego jest nielegalne? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować