Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O seksie w grze Dragon Age: Origins

89 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2009 o 19:15, Hubi_Koshi napisał:

Zwierzęciem ?? Eeee to może im chodzi o jakieś Catgirls albo coś ??

Oby tak było jakieś plemię fajnych humanoidalnych kotek albo króliczków, które mają tylko uszy i ogonki, a reszta ludzka, ale raczej będzie to jakiś gwałcący smok(Vyce mógł się tu przypadkiem wplątać i być zmuszany przez jakąś karczmarkę... - "Lord Drake Misadventures" ) albo coś gorszego. ; P
W sumie przeraził mnie bardziej transseksualista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 20:00, Rumcajsev napisał:

No i co z tego jak nie będzie można na nic popatrzeć? :(

...ani własnoręcznie nic robić Tak, szkoda ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomina się odcinek trzynastego posterunku, kiedy to Czarek latał przy biskupie i wrzeszczał "SEKS!"... heh.

Zamiast artykułu o seksie mogliby dać coś o świecie, fabule, bohaterach. W sumie seks=wątek miłosny z czego się bardzo cieszę bo lubię bajorować dziewczynę w grach. Ale to nie to samo co real... Żadne piksele nie zastąpią mi dziewczyny :)

Teraz tylko czekać, aż rodzice zaczną się uskarżać o to, że w grach w które grają ich dzieci jest "seks" mimo, że na pudełko będzie znaczek 17+... For Mature...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 19:39, Marco_Polo napisał:

Powiedziałbym raczej, że to hipokryzja i głupota w najczystszej postaci, a nie puryzm.
Można zarzynać się wzajemnie, bryzgać krwią i rzucać kończynami oraz całą zawartością
trzewi po ekranie, ale gołego cycka w żadnym razie pokazać nie można. Gdzie tu puryzm?

Czy nie chodzi tu przypadkiem o purytanizm? Jeżeli tak, to wg tej idei wszelkie rozrywki są niemoralne a tępienie heretyków i czarownic to obowiązek. I wszystko się zgadza. :-)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Purytanizm

Dnia 25.07.2009 o 19:39, Marco_Polo napisał:

Echhh...dlaczego przy ostatnich grach BioWare będących przedstawicielami cRPG w newsach nie ma tytułów:
"O mechanice RPG, o wyborach, drużynie i złożoności świata oraz zadań dostępnych w grze Dragon Age" ?
Zamiast tego mamy albo "O sexie w grze ME/DA" albo "O krwawej rzeźni w ME/DA" ?

Podejrzewam, że mało kogo teraz takie rzeczy interesują. Nie bez powodu wydawca eksponuje te, a nie inne aspekty gry. W końcu po coś przeprowadza się badanie rynku. Wygląda na to, że takie abstrakcyjne elementy jak np. odgrywanie ról nie przyciągną już rzesz potencjalnych klientów. Ale możliwość pobiegania sobie z mieczem i wykańczania przeciwników na wiele malowniczych sposobów, romanse, seks już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tęsknię za grami, składającymi się w 90% z czegoś innego niż jatka, rzeźnia i ewentualnie jakiejś erotyki ;(.

Gdzie te piękne erpegi z końca lat ''90 i początku początku XXI wieku, będącymi idealnym przeniesieniem gry fabularnej z papieru na ekran? Czemu teraz, zamiast sesji RPG serwują nam jakieś rzeźnie a la FPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 20:44, Gol_Galad napisał:

Oby tak było jakieś plemię fajnych humanoidalnych kotek albo króliczków, które mają tylko
uszy i ogonki, a reszta ludzka, ale raczej będzie to jakiś gwałcący smok(Vyce mógł się
tu przypadkiem wplątać i być zmuszany przez jakąś karczmarkę... - "Lord Drake Misadventures"
) albo coś gorszego. ; P

A gdzie pieski XD To były trzy grupy wymienione przez doktora Steina w Macademi Wasshoi. Kociacki - pstoliwe kochanki, psiaki - kochające towarzyszki i króliczki - biedne stworzonka nad którymi ludzie się znęcają a ty chcesz je chronić. Gwałcący smok... naprawdę przerażająca wizja, niech chociaż będzie w ludzkiej postaci...
No cóż, ta gra i tak mi nie pójdzie więc cała afera mnie nie dotyczy XD A w ogóle to Może powinniśmy się cieszyć, jakkolwiek komiczne są takie numery to pokazują że gry Zaczynają wprowadzać jakie dorosłe/dojrzałe tematy, co prawda "Od tyłka strony" ale jednak.

Dnia 25.07.2009 o 20:44, Gol_Galad napisał:

W sumie przeraził mnie bardziej transseksualista...

Taaa licho wie czego on by chciał w tym łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 19:48, FatB napisał:

No nie :( A moglo byc tak fainie i mogli by pokazywac te sceny :D
Oczywiscie kobieta - facet lub kobieta - kobieta :D

Dostrzegam tu rażącą dyskryminację mężczyzn, w końcu nasza postać to Gey Warden,czy jakoś tak, nie? ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 19:33, Marco_Polo napisał:

Echhh...dlaczego przy ostatnich grach BioWare będących przedstawicielami cRPG w newsach
nie ma tytułów:
"O mechanice RPG, o wyborach, drużynie i złożoności świata oraz zadań dostępnych w grze
Dragon Age" ? Zamiast tego mamy albo "O sexie w grze ME/DA" albo "O krwawej rzeźni w
ME/DA" ?


Myślę, że takie newsy jak najbardziej mogłyby się pojawić, ale z punktu widzenia redaktora gram.pl jak sądzisz, o czym lepiej napisać? O mechanice i złożoności świata, czy o seksie i przemocy?
Co do tematu. Nie da się ukryć, że seks i przemoc często idą w parze z grami RPG. Dla przykładu: Fallout 1 i 2 (o dziwo w trzeciej części zrezygnowano z seksu) nikt mi nie powie, że te gry nie były brutalne. Różnica polega na tym, że do Falloutów to pasowało, a do gry fantasy już nie tak bardzo (chociaż to też zależy). Przede wszystkim jednak seks i przemoc nigdy nie stanowiły reklamy Falloutów, były jedynie dodatkiem doskonałej reszty gry, w przypadku DA:O obawiam się, że może być zupełnie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w Niemczech i Australi gra zostanie zakazana jako,ze to panstwo decyduje co jest tam dobre dla ludzi doroslych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 20:56, Hubi_Koshi napisał:

A gdzie pieski XD To były trzy grupy wymienione przez doktora Steina w Macademi Wasshoi.

Ta, chodziło mi o nawiązanie do tego wykładu. IMO fajne anime, szczególnie wersja z DVD, nieocenzurowana... : P

Dnia 25.07.2009 o 20:56, Hubi_Koshi napisał:

Kociacki - pstoliwe kochanki, psiaki - kochające towarzyszki i króliczki - biedne stworzonka
nad którymi ludzie się znęcają a ty chcesz je chronić. Gwałcący smok... naprawdę przerażająca
wizja, niech chociaż będzie w ludzkiej postaci...

Nee, gorzej... Vyce to smok chaosu z WH40k, w dodatku całkiem spoko charakterek. A jakby co potrafi przynajmniej skurczyć się do rozmiaru człowieka na jakiś okres czasu(potrzebuje jakiegoś kamuflażu, przy podróżach w czasie poluje na niego jeden z prezydentów USA, lubiący go "wykorzystywać", przez co boi się samej myśli o nim xD). : P

Dnia 25.07.2009 o 20:56, Hubi_Koshi napisał:

No cóż, ta gra i tak mi nie pójdzie więc cała afera mnie nie dotyczy XD A w ogóle to
Może powinniśmy się cieszyć, jakkolwiek komiczne są takie numery to pokazują że gry Zaczynają
wprowadzać jakie dorosłe/dojrzałe tematy, co prawda "Od tyłka strony" ale jednak.

W sumie mi ta gra pójdzie(chociaż właśnie grafa padła i siedzieć muszę na kompie, na którym nawet nie powinienem próbować), więc dotyczy. Ciekawe czy powstanie jakiś "nude-patch" stworzony poprzez edytor(nawet nie muszę się zastanawiać - na pewno taki będzie: P)...

Dnia 25.07.2009 o 20:56, Hubi_Koshi napisał:

> W sumie przeraził mnie bardziej transseksualista...
Taaa licho wie czego on by chciał w tym łóżku.

Chyba czym będzie... : s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zabawnie, obok pokazanych nawet w mniejszym stopniu niż w Wiedźminie poprzez karty stosunków, także rozmaite dewiacje. W końcu kontrowersja przyciąga uwagę. Ale liczy się całokształt i zobaczymy, jak gra wypadnie w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 21:28, Gol_Galad napisał:

Ta, chodziło mi o referencje do tego wykładu. : P

"Chimera is an art" jak mawiał Stein :-) A Eitarou go gorąco popierał XD

Dnia 25.07.2009 o 21:28, Gol_Galad napisał:

Nee, gorzej... Vyce to smok chaosu z WH40k, w dodatku całkiem spoko charakterek. A jakby
co potrafi przynajmniej skurczyć się do rozmiaru człowieka na jakiś okres czasu. : P

Yyyy... nie mówisz chyba o C''Tanie Void Dragon ?? O żesz... [nawet sobie niczego nie próbuje wyobrażać, szybko stara się wyłączyć wyobraźnię... za późno) to byłby chyba najpotężniejszy wibr***** w historii w ludzkości

Dnia 25.07.2009 o 21:28, Gol_Galad napisał:

W sumie mi ta gra pójdzie(chociaż właśnie grafa padła i siedzieć muszę na kompie, na
którym nawet nie powinienem próbować), więc dotyczy. Ciekawe czy powstanie jakiś "nude-patch"
stworzony poprzez edytor(nawet nie muszę się zastanawiać - na pewno taki będzie: P)...

Tyaaa Rule 34 dude, Rule 34
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/RuleThirtyFour?from=Main.Rule34

Dnia 25.07.2009 o 21:28, Gol_Galad napisał:

Chyba czym będzie... : s

Taaaak, to też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioware wie jak zarabiać kasę, gdyby nie te sceny nie gram.pl i wiele innych serwisów nie zrobiłyby tego newsa, patrzcie ile darmowej reklamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 20:49, likop2 napisał:

Gdzie te piękne erpegi z końca lat ''90 i początku początku XXI wieku, będącymi idealnym
przeniesieniem gry fabularnej z papieru na ekran? Czemu teraz, zamiast sesji RPG serwują
nam jakieś rzeźnie a la FPS?

Idealne pytanie, ale jego adresaci już odpowiadają dając nam na ekranach komputerów coraz więcej flaków i obnażonych kobiet. Polacy też uderzyli w te tony pchając w Wiedźmina całe mnóstwo możliwych przypadkowych kontaktów seksualnych. Nie wiem po cholerę, bo nie przypominam sobie, żeby fabularnie miało to dla tej gry sens. Za każdy numerek jakieś tam obrazki do kolekcji. No, rewelacja.

Ze zgrozą należy chyba stwierdzić, że tamte RPGi z lat ''90 już minęły i choć czasem wracają w reedycjach to jednak bez wielkiego poklasku.

To trochę tak jak z VIVĄ. Jak chcesz posłuchać muzyki to jest to jedna z tych stacji, która pokazuje czego masz unikać. Kiedyś w komentarzach do jednego z teledysków na YouTube znalazłem wielce trafne i zabawne określenie, że VIVA (i chyba 4FUN też było wspomniane) w tej chwili służy tylko do prezentowania Murzynów i gołych cycków. Forma cytatu złagodzona.

Mniej więcej to samo zaczyna się dziać z grami, a raczej z ich twórcami. Ponieważ pompują w tytuły masakryczne ilości kasy, więc muszą się one zwrócić. Dajmy więc ludziom papkę seksu i przemocy, to się zawsze sprzeda. Ale skoro gra jest od 17 czy tam 18 lat to po kiego tu seks i mega ilości przemocy? Seks w tym wieku na ogół każdy już zna, a przemoc nie powinna nikogo przeciętnie dojrzałego pociągać w tym wieku (zresztą to cRPG, a nie FPS). Więc jaki jest target? Zoofile? Geje? Inne wynalazki natury?

Ech, gdzie te dawne RPGi...

Na pewno o Dragon Age za wiele lat też będziemy mówić jak o Planescape: Torment, z największym szacunkiem. P:T ma przebogatą fabułę, a w Dragon Age można "stuknąć" kozę. Ot, kamień milowy w dziejach elektronicznej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 20:57, michal_w napisał:

> No nie :( A moglo byc tak fainie i mogli by pokazywac te sceny :D
> Oczywiscie kobieta - facet lub kobieta - kobieta :D
Dostrzegam tu rażącą dyskryminację mężczyzn, w końcu nasza postać to Gey Warden,czy jakoś
tak, nie? ;-P


Coś ci się chyba połknęło. r W dodatku jakieś takie złamane czy coś... :P

Dnia 25.07.2009 o 20:57, michal_w napisał:

Polacy też uderzyli w te tony pchając w Wiedźmina całe mnóstwo możliwych przypadkowych kontaktów
seksualnych. Nie wiem po cholerę, bo nie przypominam sobie, żeby fabularnie miało to dla tej gry sens. Za
każdy numerek jakieś tam obrazki do kolekcji. No, rewelacja.


Biały Wilk-to był akurat powszechnie znany rębajło i nie przepuścił niczemu co "miecza" nie miało, więc to akurat uzasadnienie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować