• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
KaRkAsZo

Arcanum - wielki problem

Pytanie

Czesc!

Mam wielki problem... od pół roku chce wrócić do gry w Arcanum - przypowieść o maszynach i magyi ale płytka mi się zepsuła... (dla dociekliwych: spadła mi jak ją niosłem do wujka i auto ja rozwalilo wraz z opakowaniem) Mam co prawda (stfu!) piracką wersję tej gry w formacie .iso jaką ściągnąłem na krótko po wypadku, tylko czy nie będzie żadnych problemów, że będę musiał grać na piracie i odpalać go Daemon Tools? Mam Bioshocka z DRM i gre ze Starforcem Steamem i innymi duperelami, a podobno cos sie blokuje w PC jak sie pirata uzyje albo nie chodzi jak trzeba, bo to spyware. Czy nede mogl w to normalnie pograc? Mam save z ok 90% gry. :P

PS nie jestem piratem... tylko co mam zrobic jak gry nie ma w sklepach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

34 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.07.2009 o 22:21, Bartkula napisał:

> prosze pomozcie
poszukaj na allegro, z tego co widzę to coś tam jest

uzywanej nie chce, a czemu mam placic nawet? kupilem ja kiedys nie pamietam za ile, ale tania nie byla i nie chce zas kupowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2009 o 22:24, KaRkAsZo napisał:

uzywanej nie chce, a czemu mam placic nawet? kupilem ja kiedys nie pamietam za ile, ale
tania nie byla i nie chce zas kupowac...


to jak poniszczysz sobie rower to też drugi ukradniesz bo już kiedyś płaciłeś za rower? Argumentacja bez sensu. Trzeba było sobie zrobić kopię zapasową gry gdy była jeszcze możliwość. A czemu niby nie chcesz używanej, przecież nie gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2009 o 01:10, Nufiko napisał:

to jak poniszczysz sobie rower to też drugi ukradniesz bo już kiedyś płaciłeś za rower?
Argumentacja bez sensu. Trzeba było sobie zrobić kopię zapasową gry gdy była jeszcze
możliwość. A czemu niby nie chcesz używanej, przecież nie gryzie.

Nie chce uzywanej, bo mam fobie przed takimi rzeczami, proste? Smieszy to wielu, ale ja musze miec wszystko nowe...
btw przyklad z rowerem jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jestem do końca pewny, jednak jeśli mówisz prawdę z Tym wypadkiem, to imho jesteś usprawiedliwiony i to co masz teraz możesz wykorzystać jako kopię zapasową ( tak przynajmniej mi się wydaje).
Problem jest taki, że firma która wydała w Polsce Arcanum ( nie pamiętam nazwy teraz) już dawno tej gry nie supportuje, nie ma o niej strony internetowej a znalezienie ostatniego patcha w wersji PL graniczy z cudem ( chyba, że chcesz płacić esemesem ok 9 zeta za dostęp do pliku w bandyckich portalach jak gry online czy bodajże dwóch innych - btw. zawsze zastanawiam się nad legalnością takic zagrań: udostępniać za kasę coś, co wypuszczone zostało do darmowego rozprowadzania jak patche, tralilery, trainery itd. to chyba gorsze lub tak samo "złe" jak piracenie które w obecnych czasach sprowadza się do darmowego ściągnięcia gry, a nie na zarobku osób trzecich jak to miało miejsce kiedyś na giełdach komputerowych)

Wiem na czym problem polega, bo mam Arcanum z gamestara i kosztowało mnie sporo "internetowych akrobacji" ;) dobranie się do tych plików.
Jeśli będziesz miał problemy ze zdobyciem patcha i moderator pozwoli, to upnę je gdzieś i zalinkuję tutaj
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

coz, mam nadzieje ze sie wypowie ktos, bo mam problem wlasnie, czy pirat nie bedzie sie gryzl z zabezpieczeniami
tym bardziej, ze moglem wybierac: albo sie rzuce pod kola auta a gra, albo ja wywale i uskocze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ciach

Dnia 29.07.2009 o 01:44, KaRkAsZo napisał:

Nie chce uzywanej, bo mam fobie przed takimi rzeczami, proste? Smieszy to wielu, ale
ja musze miec wszystko nowe...
btw przyklad z rowerem jest bez sensu


To masz w folii

http://allegro.pl/item700669197_arcanum_nowa_folia.html

Mój punkt widzenia taki. Jeśli miałeś zrobioną kopię zapasową z oryginalnej płyty - możesz grać (nie sprzedajesz, nie czerpiesz zysków z tego itd.) cos jak zrobienie sobie mp3 z wlasnej płyty audio aby wrzucić je na ipoda. Jeśli dopiero po zniszczeniu ściągnąłeś pirata, to raczej słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2009 o 17:40, KaRkAsZo napisał:

/.../
Do allegro mam zle wspomnienia... juz kiedys homm5 kupilem w folii, a byla rozwalona,
tj opakowanie i potysoana plyta


A ja mm dobre.

Masz w folii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2009 o 18:26, natanadler napisał:

> /.../
> Do allegro mam zle wspomnienia... juz kiedys homm5 kupilem w folii, a byla rozwalona,

> tj opakowanie i potysoana plyta

A ja mm dobre.

Masz w folii :P

eee wlasnie o to chodzi, ze nowka okazala sie uzywana... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2009 o 11:29, natanadler napisał:

> > Masz w folii :P
> eee wlasnie o to chodzi, ze nowka okazala sie uzywana... :/

ojj nie przesadzaj.

Na prawde, od tego momentu staram się omijać Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zdarzają się tacy. Wtedy Allegro zwraca Ci kasę, albo nawet i sprzedawca jak go Allegro dociśnie. Jak nie, to policja, i tyle. Coraz rzadziej na Allegro spotykam oszustów. Ta aukcja Arcanum wygląda w porządku, tak samo i gra, kupuj śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2009 o 23:06, Jaki_Gahn napisał:

Zdarzają się tacy. Wtedy Allegro zwraca Ci kasę, albo nawet i sprzedawca jak go Allegro
dociśnie. Jak nie, to policja, i tyle. Coraz rzadziej na Allegro spotykam oszustów. Ta
aukcja Arcanum wygląda w porządku, tak samo i gra, kupuj śmiało.

jak juz wspomnialem, mam obawy co do allegro, a Arcanum kupilem tylko ze mi sie zniszczyal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2009 o 23:09, KaRkAsZo napisał:

> Zdarzają się tacy. Wtedy Allegro zwraca Ci kasę, albo nawet i sprzedawca jak go
Allegro
> dociśnie. Jak nie, to policja, i tyle. Coraz rzadziej na Allegro spotykam oszustów.
Ta
> aukcja Arcanum wygląda w porządku, tak samo i gra, kupuj śmiało.
jak juz wspomnialem, mam obawy co do allegro, a Arcanum kupilem tylko ze mi sie zniszczyal


Niestety przykład z rowerem jest prawidłowy.

Kupiłeś rower. Zniszczył Ci się. Nie kradniesz komuś, tylko kupujesz 2gi. Niestety. Tak jak pisałem. Jeśli wcześniej zrobiłbyś kopię zapasową mamy o czym rozmawiać. Teraz raczej płać i płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[..]

Dnia 31.07.2009 o 08:32, natanadler napisał:

Niestety przykład z rowerem jest prawidłowy.

Kupiłeś rower. Zniszczył Ci się. Nie kradniesz komuś, tylko kupujesz 2gi. Niestety. Tak
jak pisałem. Jeśli wcześniej zrobiłbyś kopię zapasową mamy o czym rozmawiać. Teraz raczej
płać i płacz.


Przykład z rowerem nie jest prawidłowy - myśl dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ciach

Dnia 31.07.2009 o 10:16, Pan_Prezes napisał:


Przykład z rowerem nie jest prawidłowy - myśl dalej.


Kradzież to kradzież.

Każda rzecz, której jesteś właścicielem a zepsujesz z własnej winy nie jest objęta żadnego rodzaju gwarancją.

CDP i Cenega - w 99% wymieniają nośnik na nowy (czasami nawet jeśli uszkodzenie nastąpi z winy właściciela)

Sory, ale możemy mówić o każdej rzeczy materialnej, jaką zepsujesz/zniszczysz. Idziesz po schodach niesiesz monitor spada ci na ziemie to musisz kupić nowy a nie ukraść.

Pracuję w branży i wiem jaka jest skala piractwa w naszym wspaniałym kraju. Wiem, że cierpią przez to ucicwi gracze.

Już pisałem wcześniej. Co innego jeśli człowiek zrobił sobie kopię zapasową przed zniszczeniem nośnika. A co innego jak ściągną grę z sieci po tym jak zniszczył nośnik. Zasady grawrancji są jasne. Fizyczne zniszczenie nośnika nie jest wadą ukrytą.

Moje poglądy na temat piractwa są podobne jak Smugglera z CDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 31.07.2009 o 08:32, natanadler napisał:


Niestety przykład z rowerem jest prawidłowy.

Nie bardzo... Kupując grę płaci się za cd key i licencję, a nie za płytke, która kosztuje 50 gr. Kupując rower płaci się za fizyczną postać tego roweru, a nie za prawo do jeżdżenia na nim.

Dnia 31.07.2009 o 08:32, natanadler napisał:

Kupiłeś rower. Zniszczył Ci się. Nie kradniesz komuś, tylko kupujesz 2gi. Niestety. Tak
jak pisałem. Jeśli wcześniej zrobiłbyś kopię zapasową mamy o czym rozmawiać. Teraz raczej
płać i płacz.

Ja bym raczej poradził ściągnąc tę grę i użyć oryginalnego cd-keya z poprzedniego egzemplarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciach

Kupując na steam lub eastore. Kupujesz program bez nośnika.

Kupując fizycznie kupujesz nośnik także.

Przeczytaj dowolną instrukcję z pudełka z grą i warunki tam zawarte.

Ja się wypowiedziałem. Powinien zakupić nową grę. Jeśli nie chce kupować, (bo dostępna jest tylko na allegro) niech pożyczy od kogoś i dokończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować