Zaloguj się, aby obserwować  
LittleBigLegend

Final Fantasy XIV - temat ogólny

20 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2009 o 10:35, Darnok_Rukia napisał:

Super wiadomość ,na to czekam ale wiadomo czy będzie to płatne MMO czy nie ?


Ich ostatnie MMO było płatne, więc na darmochę chyba nie mamy co liczyć :( ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, temat ogólny i takie pustki? Teraz ta informacja już się wam co prawda nie przyda, ale instalator do bety leżał cały czas na Fileplanet.
Pogrywam od wczoraj i cóż mogę powiedzieć? Mogłaby trochę mniej od kompa wymagać :) Dla osobnika, który grywał w FF XI, sterowanie i interfejs nie będą szokiem. Podobnie styl prowadzenia walki i fakt, że w przeciwieństwie do innych MMO, tutaj nie ma miliona npc z questami.
Ogólnie gra jest dość ciężka dla początkujących, ze świecą szukać tutaj jakiegokolwiek tutoriala, wskazówek, co i jak należy robić np. w craftingu. Rozmowa z NPC nieco rozjaśnia sytuację, ale...
Świat robi wrażenie i sama jego eksploracja sprawia frajdę (no, przynajmniej mnie :P)

I pamiętajcie, umiejętności z różnych klas można wrzucać razem na pasek :P Po odblokowaniu kilku rzeczy u marudera, możecie się przełączyć np. na lancera, odblokować kilka umiejętności i później mieć z nich korzyści jako maruder. Pojedyncza postać może mieć poziomy w wielu profesjach naraz. To dobrze, zważywszy na to, że każda kolejna postać na koncie zwiększa miesięczny abonament.

Dobra, koniec tego chrzanienia :)
Siedzę na serwerze Trabia.
Miasto startowe: Limsa Lominsa.
Imię postaci: Mayron Novijen
Rasa: Hyur, Highlander
Klasa główna: Marauder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, ponieważ wczoraj nastąpił release wersji odswieżonej wersji 2.0.

Jakie są wasze pierwsze wrażenia?

Obecnie gram na serwerze Phoenix, wbiłem dopiero 25lv Conjurerem - przede mną cała masa zawatości do odkrycia.
Po nieudanych próbach z f2p (błąd na błędzie w Neverwinter <pwe>, czy Rift) jestem oczarowany możliwościami jakie daje świat Eorzei. Grafika powala, muzyka obłędna, mnogość questów i instancji jak na kilka dni mojej gry spędza mi sen z powiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 07:24, d7 napisał:

Obecnie gram na serwerze Phoenix, wbiłem dopiero 25lv Conjurerem - przede mną cała masa
zawatości do odkrycia.
Po nieudanych próbach z f2p (błąd na błędzie w Neverwinter <pwe>, czy Rift) jestem
oczarowany możliwościami jakie daje świat Eorzei. Grafika powala, muzyka obłędna, mnogość
questów i instancji jak na kilka dni mojej gry spędza mi sen z powiek ;)

Właśnie widzę, że mimo tego, że niewielu ludzi za FF XIV się zabrało, to wszyscy ją teraz chwalą, ale kiepski start i abonament nie przyciąga zbyt wielu nowych ludzi.

Jak podobają się questy, klimat i system walki? PS3 i PC-ty mają łączone serwery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 09:00, ww3pl napisał:

Jak podobają się questy, klimat i system walki? PS3 i PC-ty mają łączone serwery?


Faktycznie - headstart był fatalny, jednak obecnie sytuacja ustabilizowała się - kolejka maksymalnie 100 osób, 5min czekania.
Dla mnie abonament był właśnie argumentem za tym aby w grę zagrać.

Questy są zróżnicowane. Od standardowych idź, zabij x mobów i wróc po biegaj między krainami i gadaj z ludźmi ;)
Na temat klimatu wiele nie powiem, ponieważ nigdy w FF nie grałem :) Ale mój znajomy, który jest fan-boyem FF twierdzi, że pod tym względem FF jako MMO jest genialne.
System walki jak w każdym target-lock''u - nic nowego.
Serwery są wspólne dla obu platform, co więcej kolejkowanie na dungeony działa między serwerami - taka ciekawostka, gdy na dunga trafia się w grupie osoba z serweru Legacy (przetransferowane postacie z wersji 1.0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam prośbę. Czy moglby mi ktos wyjasnic jak to jest z klasami postaci w tej grze? Jestem lucznikiem lvl 10....i co moge byc czyms innym? ile moge dobrac klas dla mojej postaci? chcialbym potem zostac bardem a z tego co sie orientuje to wymaga pugilalisty (czy jak mu tam)....help! (bo sie boje ze jak wezme klase gatheringu lub craftu to nie bede mogl brac innych walczacych..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dooooobra. Nie bardzo wiem, kto poza Kadajem jeszcze tutaj gra, więc proste pytanie - gdzie Was znajdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gra ktoś w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn? Szczerze gra mnie zaciekawiła a wcześniej z serią nie miałem do czynienia ;)

Warta uwagi czy nie zawracać sobie nią głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś gra na serwerze Shiva, to w sobotę 19/09/2015 zapraszam na 20:00 na mój "ślub". Ceremonia Eternal Bonding w wersji płatnej, zatem goście mogą liczyć na unikatowe miniona i fajerwerki. Gdyby ktoś pytał, to z Suomalainenką, jak w realu.

Zapro rozdam ja, Karfein Linthar, bądź Suomalainenka, w grze Rauni Hataja. Możecie albo w grze nas spróbować złapać i dodać do znajomych, bądź tu napisać i my się zajmiemy resztą (pewniejsza opcja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś jeszcze? Próbuję sobie triala na ragnaroku i naprawde rozwazam kupno pelniaka. Calkiem fajna gierka, choć ciężko na poziomach startowych znaleźć kogoś do wspólnej zabawy. Męczy też trochę ilość questów typu przyjdź, pójdź, zabij, pogadaj, wróć po nagrodę, ale jednak mimo to wciąga. Trochę przytłacza ilość craftingu oraz dziwny system jobs (bo to sa chyba troche takie klasy, tak?), ale to pewnie kwestia ogarnięcia jak w innych RPGach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku. Interesuje mnie ta gra w wersji na PS4. Rozumiem że na początku Realm Reborn. Przy zakupie dostanę jakiś miesiąc free to wypróbowania gry ? Ile kosztuje miesięczny abonament. I czy ogólnie warto w to inwestować będąc noobem w MMO z miłością do FF.
Szukam jakiejś gry która starczy mi na dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem, mam pytanie - czy jak mam już konto na pc i jest ono zlinkowane do psn to muszę coś kupić osobno do grania na ps4? Miałem klucz kupiony do konta na pc ponad rok temu a teraz nie wiem czy wystarczy kupić abonament czy trzeba również jakiś osobny klucz kupić do grania na konsoli.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować