Zaloguj się, aby obserwować  
Vathored

Wolfenstein - temat ogólny

129 postów w tym temacie

Witam, jak pewnie wiecie za niedługo, bo już 14 sierpnia wychodzi kolejna już część przygód B.J.

Co o niej sądzicie? Jakie są wasze odczucia po obejrzeniu trailerow, gameplayow i przeczytaniu zapowiedzi?


~V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Singleplayer mnie odrzuca. Wysłużony już silnik Dooma 3 i średni klimat. Return To Castle Wolfenstein miało świetny klimat i gameplay. Ta cała "walka z nieznanym" starcia nazistów z zombiakami w katakumbach - rozgrywka pierwsza klasa. Ten klimat niepewności zastąpiony został przez BIO żołnierzy i wszechobecną "magię", nie ma już tej tajemniczości która tak wciągała. Do tego główny bohater został przerobiony na bohatera z amerykańskich komiksów.

Mam za to nadzieję, że multiplayer będzie świetny. Marzy mi się remake Enemy Territory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na grę czekam i już nie mogę się doczekać premiery. To chyba mój najbardziej wyczekiwany tytuł w tym roku (nawet CoD:Modern Warfare 2 jest w tyle), ale mam pewne obawy, bo wiadomo jak to jest jak się na coś bardzo czeka. Na dodatek poprzednia część była zaledwie bardzo dobra, a przecież oczekiwania były znacznie większe. Interesuje mnie zarówno tryb single jak i multiplayer. Jeśli chodzi o ten pierwszy to liczę na jakąś ciekawą i wciągającą fabułę, interesujących przeciwników (Elitarna Gwardia z RtCW wymiata :P) no i stosunkowo długą kampanie. Mile widziałbym też demo przed oficjalną premierą gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 02:48, HeX1981 napisał:

a wiecie ze wersja betta jest na necie?? :p


Jest, ale tylko do multi. Ja czekam na oryginalną wersję sklepową jak zwykle zresztą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie gra jest do kupienia od 07.08.09. U nas jak zwykle musi być obsówa i jeszcze powiedzą że to w trosce o klienta. I dziwić się że ludzie tak ciągną z torrentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj na cybersport.pl krótki opis gry i wypowiedzi m.in "prosa" grającego w W:ET i on mówi że nie jest zadowolony do końca z tej gry jednak podoba mu się dynamika w grze. No cóż poczekajmy do oficjalnej premiery full wersji i wtedy ocenie go osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 22:40, Nagaroth napisał:

> Zwykle strzelanie.

A przepraszam, czego ty cholera oczekiwałeś?



Ja naturalnie wiem, ze Wolfenstein nie jest Rainbow Six lub coś podobnego, ale troszkę wiecej niż takie średniawe i nie bardzo fajnie wyglądające strzelanie można było się spodziewać, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od tej gry oczekiwałem tylko i wyłącznie prostego, bezmyślnego wygrzewu do nazistów, to co prezentują filmiki wygląda mniej więcej zgodnie z moimi oczekiwaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 23:01, Nagaroth napisał:

Ja od tej gry oczekiwałem tylko i wyłącznie prostego, bezmyślnego wygrzewu do nazistów,
to co prezentują filmiki wygląda mniej więcej zgodnie z moimi oczekiwaniami.



Naturalnie, dla ciebie i innych to może być dobra gra, ale ja tez chcę troszkę więcej niż to, co wydzieliszmy w Video. Ale każdy to co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się z kolei nowy gameplay nawet podoba, choć całość mi się wydaje miejscami zbyt kolorowa i mam przeczucie iż gra wówczas może nieźle zwalniać nawet na stosunkowo mocnym sprzęcie. Obawy mam też co do ilości broni, bo tej podobno nie ma być zbyt wiele (przynajmniej w trybie multiplayer, oby w singlu było z tym lepiej)) i zabraknie chyba nawet słynnego thomsona. Tak czy inaczej nie mogę się już doczekać dnia premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 23:06, dave03 napisał:

Obawy mam też co do ilości broni, bo tej podobno nie ma być zbyt wiele

Wiesz, w Painkillerze też było malutko broni a sieka była przyjemna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 23:03, SegaPL napisał:

Naturalnie, dla ciebie i innych to może być dobra gra, ale ja tez chcę troszkę więcej
niż to, co wydzieliszmy w Video. Ale każdy to co lubi.


No to zostaje Ghost Recon, Modern Warfare czy inne Medal of Honor. W Wolfie chodzi o niczym nie skrępowaną, mało subtelną, lecz jakże przyjemną rozwałkę.

Wolfy śledzę od pierwszej części (i nie mówię tu o Wolf3D), i nie mogę się już doczekać najnowszego dodatku do tej serii. Mam nadzieję, że twórcy zdają sobie sprawę z tego, że tradycje zobowiązują, i oddadzą w nasze pazerne łapki produkt godny tytułu "Wolfenstein".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 20:17, Ringno5 napisał:

Mam nadzieję, że twórcy zdają sobie sprawę z tego,
że tradycje zobowiązują, i oddadzą w nasze pazerne łapki produkt godny tytułu "Wolfenstein".


Mnie się wydaje że Wolfenstein będzie grą dobrą, może nawet bardzo dobrą, ale właśnie po tej grze jednak oczekiwałbym trochę więcej. W przypadku Return to Castle Wolfenstein zresztą właśnie tak było. Raven robi dobre gry (Soldier of Fortune 2 czy Quake IV), ale raczej nic ponad ten poziom, a przecież w przypadku tego legendarnego tytułu chciałoby się czegoś więcej. Najgorsze jest to że na demo się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 23:54, dave03 napisał:

Mnie się wydaje że Wolfenstein będzie grą dobrą, może nawet bardzo dobrą, ale właśnie
po tej grze jednak oczekiwałbym trochę więcej.


No nie wiem, SoF2 był, przynajmniej dla mnie, więcej niż tylko "dobrą" grą. W przypadku Wolfa tak naprawdę muszą zadbać o jedną, jedyną rzecz: atmosferę. Jeśli uda im się utrzymać poziom, jaki prezentował RtCW (katakumby były chyba koszmarem dla wszystkich...), to mamy hiciorek murowany. Na pewno nie będzie to gra, która będzie "kamieniem milowym" w historii elektronicznej rozgrywki, ale też i nikt tego po niej nie oczekuje.

Z tego, co widać w gameplayu, najbardziej ucieszył mnie fakt, że nie ograniczamy się tylko do prostego schematu "wywal w przeciwnika tonę amunicji, to padnie", lecz musimy kombinować (zniszczenie ustrojstwa na plecach mutasa). Oby takich smaczków było więcej, bo to one właśnie sprawiają, że gra z dobrej staje się świetną.

A co do dema... Coraz więcej firm odchodzi od wypuszczania wersji demo. Rzekomo dlatego, że jest to trudne, a wręcz niemożliwe, jak przekonywali nas twórcy Far Cry 2. Bzdura, oczywiście, bo można było je zrobić na co najmniej dwa sposoby:
- ograniczenie czasowe: demo trwa np. 20 minut, potem się wyłącza;
- ograniczenie "obszarowe": wyjście poza ściśle określony obszar kończy demo (mieliśmy tego przykład w demach Sacred, Sacred 2 i Titan Quest).
Wszystko zależy od dobrej woli twórców. W tym przypadku chyba jej zabrakło. A szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 18:20, FPS_FPP_TPP napisał:

wie ktoś może czy będzie demo


Nie było zapowiedziane. Nie zdziwiłbym się jednak gdyby wylądowało w sieci/PSN/XBL jakiś czas po premierze jeżeli sprzedaż nie będzie najlepsza.

Swoją drogą - na youtube są już pierwsze gameplayo-recki robione przez Amerykanów którzy wcześniej dorwali grę. Całkiem dobrze to wygląda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak recenzji tuż przed premierą gry w USA i negatywne opinie fanów którzy grę kupuli tylko potwierdzało moją opinię - Raven znowu dał ciała. Na Metacritic nareszcie pojawiły się pierwsze recenzje:

http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/wolfenstein?q=wolfenstein

Z tych najmocniejszych i najpopularniejszych recenzentów gra dostała 2x80 1x 75 i 1x73 od IGN. Słabo. Jak znam życie Eurogamer wystawi coś w przedziale 5-7, oni zawsze surowo oceniają gry. Co najgorsze - patrzcie co o multiplayerze napisali na IGN: "multiplayer lacks the depth or replayability of other games in the genre." :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować