• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
matrix33

Soldner - problemy techniczne

Pytanie

Witajcie.
Kupiłem wczoraj w Geant grę Soldner z serii Extra klasyka" Zainstalowałem i w trybie off-line działa bez zarzutu. Ale mam problem z wejściem w tryb on-line, a właściwie nie mogę wejść w niego wcale. Nie ma ikonki "utwórz konto", a po wejściu w zakładkę on-line wyświetla komunikat "Portal nie został zainicjalizowany" (chyba zainicjowany być powinno, ale nieważne).
Czy ktoś może mi pomóc? Ta gra powstała przede wszystkim do gry on-line i w tym trybie chciałbym grać.
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

160 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam podobny problem, ale wynika on chyba w moim przypadku z faktu, iż moje połączenie z netem odbywa się przez NAT.

Natomiast co do samej gry - czy w kampanii single player da się w jakiś sposób werbować podkomendnych? Czy też kampaniaa jest całkowicie jednoosobowa, bez oddziału (sterowanego przez komp)? I jaki sens mają gratyfikacje za przejście danej misji w kampanii (np. m4 z granatnikiem) skoro mogę taką broń wybrać od początku, a w magazynie mam ją w ilość 99 sztuk - jak zresztą każdą inną. To samo dotyczy czołgów, helikopterów etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Obawiam się, że z polską wersją gry jest coś nie tak. Oczywiście moje obawy mogą być błędne, ale na razie poszlaki je potwierdzają.
Ale poczekajmy na reakcję wydawcy (mam nadzieję, że jakaś nastąpi, na razie mija dopiero pierwszy dzień i rozumiem, że spraw wiele, więc czekam cierpliwie).
Na forum project-zero, developera, nie bardzo wiedzą co jest powodem moich problemów. Wiedzą tylko, że gra omija zupełnie plik portal.ini, który jest odpowiedzialny za komunikację z internetem. Przez to gra w polskim wydaniu (a może tylko na moim komputere) stała się słabym singleplayerem. Bo nie oszukujmy się - w trybie dla jednego gracza jest bardzo słaba.
Acha, kupiłem dwa egzemplarze, jeden dla siebie, jeden dla kolegi z pracy. Oba po instalacji zachowują się identycznie, więc nie jest to problem mojego uszkodzonego egzemplarza.
Czekam na odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Acha, panzertoter, sprawdź proszę, czy masz w ogóle możliwość założenia konta (ikonkę załóż konto lub coś w tym rodzaju). Jeżeli nie, to znaczy, że polska wersja ma poważny błąd uniemożliwiający grę on-line, a Twe kłopoty nie mają nic wspólnego z Twoim providerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozmawiałem z kolegą. Ma dokładnie taki sam problem.
Drogi wydawco Soldnera,drogie CD Projekt, prosze O JAK NAJSZYBSZY KKONTAKT Z DEWELOPEREM GRY W CELU NAPRAWIENIA TAK GŁUPIO SKOPANEJ GRY.
Na przyszłość proszę poddawać testom gry, które zamierzacie Państwo wydawać. Nawet, jeśli mają kosztować tylko 19,90 PLN.
Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.10.2005 o 17:56, matrix33 napisał:

Witajcie.
Kupiłem wczoraj w Geant grę Soldner z serii Extra klasyka" Zainstalowałem i w trybie off-line działa bez zarzutu.
Ale mam problem z wejściem w tryb on-line, a właściwie nie mogę wejść w niego wcale. Nie ma ikonki "utwórz konto", a po
wejściu w zakładkę on-line wyświetla komunikat "Portal nie został zainicjalizowany" (chyba zainicjowany być powinno, ale
nieważne).
Czy ktoś może mi pomóc? Ta gra powstała przede wszystkim do gry on-line i w tym trybie chciałbym grać.
Czekam
na odpowiedź.
Pozdrawiam


Witam,
wiemy już co jest przyczyną problemu. Postaramy się jak najszybciej przygotować odpowiednią łatkę, która rozwiąże tę niedogodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobzre, że Cd-Projekt ma zamiar coś z tym zrobic...
Mnie naprzykład wurzuca z serwera zaraz po połączeniu i dostaje komunikat, że plik "knife cośtam" jest uszkodzony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2005 o 17:45, Medivith napisał:

Dobzre, że Cd-Projekt ma zamiar coś z tym zrobic...
Mnie naprzykład wurzuca z serwera zaraz po połączeniu i dostaje komunikat,
że plik "knife cośtam" jest uszkodzony...

To znaczy, że jednak łączysz się się z serwerem i portalem?
Czegoś tu nie rozumiem...
A masz zakładkę "Załóż nowe konto"?
Bo ja na przykład w ogóle jej nie mam i nie mam możliwości zalogowania ani tworzenia kont.
Dla pewności - mówimy o wersji CD-Projektu "Nowa Extra Klasyka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2005 o 18:27, Medivith napisał:

Dla ścisłości: moge grać w trybie dla jednego gracza.

Tak, to ja też mogę...
Dziwne, u mnie i kolegi nie ma w ogóle takiej zakładki...
Czyżby były dwie wersje na rynku z różnymi błędami?
Nie wiem i szczerze mówiąc nie znajduję klarownej odpowiedzi...
Mam nadzieję, że problem zostanie wkrótce rozwiązany. Szczerze mówiąc, to wiązałem wielkie nadzieje z Soldnerem, stąd moja dość gwałtowna reakcja zawodu. Swoją drogą ciekawy jestem jakie jest zainteresowanie w Polsce grą on-line. Z tego co słyszałem, to gra na internecie potrafi być niezwykle wciągająca a deweloper usunął błędy będące zmorą pierwszych wydań (tak, wiem, na razie tego w Polsce nie widać).
Mam nadzieję, że gra nabierze w Polsce popularności, na jaką zasługuje. Szkoda, że nie było akcji promocyjnej, ale z drugiej strony przez to gra jest tańsza.
No cóż, zobaczymy. Na razie czekam na łatkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Medivith, a spróbuj wyłączyć w trakcie instalacji i grania firewalla i antywirusa. Producenci mówią, że przez to bardzo często gra się sypie. Skoro możesz założyć konto to może możesz i grać on-line? Spróbuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie dziwie ci się, że jesteś wkurzony. Ja się tak zajawiłem na Soldnera, że w dniu premiery pleciałem do empiku. Nie mieli to zamówiłem on-line. Kazałem sobie nawet wysłać kurierem. A tu taka przykra niespodzianka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2005 o 22:00, Medivith napisał:

Wiem, że ta gra jest świetna. Daltego ją kupiłem. :D
Pamiętam jak zarywałem noce nad demem. Ech :)
Wyłączyć antywira mówisz?
Spróbuje.

Pomogło?
Na forum gry pojawił się wpis podobny do Twojego. Wygląda na to, że polskiego Soldnera trapią dwa problemy:
- zgłaszany przeze mnie, a potwierdzony przez mego kolegę z pracy - czyli brak możliwości założenia konta. To nie wyklucza, że nie mam również problemu zgłaszanego przez Ciebie, czyli:
- uszkodzony plik "knife..." nie pozwala na połączenie internetowe.
Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się łatka i na serwerach pojawią sie Polacy. Mam nadzieję, że będzie ich sporo.
Acha - antywira i firewalla, tak wyraźnie zalecają twórcy.
Do zobaczenia na placu boju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie,
Mam taki sam problem jak Matrix33. Niestety Soldner , po za tym, że wygląda nędznie i ma takie samo sterowanie - to do tego okazuje się NIE być grą online. To duża porażka dla polskiego wydawcy CD Projekt.
Dlatego wszystkim rozczarowanym polecam Battlefield 2.
Online gram w shutery już od ładnych paru lat. Battlefield 2 - jest jedną z najlepszych gier tego typu, a być może, że i najlepszą.

Dopóki nie ukaże się patch do Soldnera, macie pełne prawo zwrócić go w miejscu zakupu i otrzymać zwrot gotówki. Te 19,99 możecie sobie dołożyć do zakupu PRAWDZIWEJ gry sieciowej.
Ja też jestem rozczarowany Soldnerem, ale Battlefilda 2 już mam i zaraz sobie znowu w niego pogram.
Soldnera chyba nie zwrócę. Poczekam na patcha i zobaczę jak to "cudo" wygląda w sieci.

Pozdrawia
Ponury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kupiłem Soldner i kicha nie moge się połączyć z internetem brak zakładki załóż nowe konto i jest to kolelna wtopa cd projektu mam dungeon siege 2zamówionego przed premierą ktury dotarł do mnie dzień po premieże a na dotatek kiedy wypadają przedmioty to gra zalicza ścinki niał być patch i też nie ma co się z wami dzieje nie testujecie gier przed wypuszczeniem na rynek wychodzie na to że jesteście tylko sklepem internetowym sprzedającym masowo gierki pod przykrywką serwisu przeznaczonego dla maniaków gier przeciesz nie po to kupujemy orginalne gierki żeby potem czekać kilka tygodni aby móc pograć na serwerach bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować