Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS2 sprzedaje się lepiej niż PS3 i PSP

36 postów w tym temacie

Nie ma się co dziwić, PlayStation3 to wiadomo innowacja - czyli też drożyzna a PS2 dawno staniało a i na nią są świetne gierki, niektóre to już klasyki, wiec mozna miec PS2 i tez pograć sobie tak dobrze jak i na PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwia sie ze spada sprzedaz PSP? ja sam posiadam ta konsolke i powiem szczerze ze ilosc dobrych tytulow ktore pojawily sie przez ostatnie 12 msc jest bardzo mala zeby powiedziec zadna, Sony olalo sprawe wiec niech sie nie dziwia ze spada im sprzedaz.

co do PS2 to sam zastanawiam sie czy nie nabyc droga kupna tej konsolki, bedzie wielka masakra z grafika jak podlacze ja do lcd 46cali? akurat o sama grafike chodzi mi najmniej ale wypadaloby zeby gry byly grywalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 22:11, gram_virus666 napisał:

dziwia sie ze spada sprzedaz PSP? ja sam posiadam ta konsolke i powiem szczerze ze ilosc
dobrych tytulow ktore pojawily sie przez ostatnie 12 msc jest bardzo mala zeby powiedziec
zadna, Sony olalo sprawe wiec niech sie nie dziwia ze spada im sprzedaz.

Właściwie to wyszło sporo świetnych tytułów ale większość z nich nie opuściła Japoni(przynajmniej puki co) np. Dissidia: Final Fantasy, Hatsune Miku: Project Diva(jeden z najlepiej sprzedających się ostatnio tytułów na psp w Japoni) , Armored Core 3 Portable, Fate Unlimited Codes Portable, Bleach Heat the Soul 6, Persona, Kateikyoushi Hitman Reborn Battle Arena, Macross Ace Frontier, Samurai Dou Portable , Sengoku Basara Battle Heroes. No i było też troche premier europejskich lepszych tytułów ale jak sam wspominasz troche za mało.
Poza tym jakoś sprzedaż konsolek przenoścnych zawsze była niższa niż tych stacjonarynch. Więc ciężko się spodzewać aby sprzedaż psp przebiła ps2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiści i analitycy myśleli że gry/konsole/produkty itd nie ulegną się pod ciężarem kryzysu. Niestety ludzie zaczęli oszczędzać na takich przyjemnościach jakim są gry. PS3 nadal jest drogie i nawet nie jest kompatybilne wstecz z PS2. PS2 jest tańsze, ma więcej tytułów do zaoferowania i gry są tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 22:11, gram_virus666 napisał:

dziwia sie ze spada sprzedaz PSP? ja sam posiadam ta konsolke i powiem szczerze ze ilosc
dobrych tytulow ktore pojawily sie przez ostatnie 12 msc jest bardzo mala zeby powiedziec
zadna, Sony olalo sprawe wiec niech sie nie dziwia ze spada im sprzedaz.

co do PS2 to sam zastanawiam sie czy nie nabyc droga kupna tej konsolki, bedzie wielka
masakra z grafika jak podlacze ja do lcd 46cali? akurat o sama grafike chodzi mi najmniej
ale wypadaloby zeby gry byly grywalne...


Jak podłączysz componentem to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 22:11, gram_virus666 napisał:

co do PS2 to sam zastanawiam sie czy nie nabyc droga kupna tej konsolki, bedzie wielka
masakra z grafika jak podlacze ja do lcd 46cali? akurat o sama grafike chodzi mi najmniej
ale wypadaloby zeby gry byly grywalne...


Na takiego kolosa to już mógłbyś kupić ps3. poczekaj do jesieni, gdzieś w listopadzie powinny już być w sprzedaży wersje kompatybilne wstecz i pograsz sobie w gry z ps2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 17:52, LittleBigLegend napisał:

Ja Shadow of the Colossus nabyłem od jednego z gramowiczów za 100zł to wersja kolekcjonerska.
Gorzej z ICO ;p

Ciesz się, bo dostałeś grę za pół-darmo. Na allegro poniżej 200 zł nie kończą się licytacje. Z ICO jest dokładnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 09:28, hallas napisał:

> Ja Shadow of the Colossus nabyłem od jednego z gramowiczów za 100zł to wersja kolekcjonerska.

> Gorzej z ICO ;p
Ciesz się, bo dostałeś grę za pół-darmo. Na allegro poniżej 200 zł nie kończą się licytacje.
Z ICO jest dokładnie tak samo.

Właśnie bardzo sie ciesze bo stan idealny. A co do ICO to racja - poluje (choć na allegro ostatnio za 79zł sprzedało się ICO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS2:
- Tańsze niż Nowa Generacja
- Duża bibloteka gier
- niezawodne
- Wytrzymałe
- Ładne ;o
- Szeroko dostępne
- Popularne ( ma to wpływ na ceny gier z Ebaya i allegro )
Więcej argumentów, dlaczego nowsze konsole gorzej się sprzedają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadek jest widoczny w całej branży i to raczej nie podlega dyskusji. Chciałbym tylko zauważyć, że zdaje się że tak duży spadek "sprzedajności" PSP nie wynika z słabej koniunktury, ale z tego, że w zeszłym roku w marcu w Japonii ukazała się najnowsza odsłona Monster Hunter, która jest najlepiej sprzedającym się tytułem na PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


likop2
Brygadzista
31.07.2009, 09:42

PS2:
- Tańsze niż Nowa Generacja
- Duża biblioteka gier
- niezawodne
- Wytrzymałe
- Ładne ;o
- Szeroko dostępne
- Popularne ( ma to wpływ na ceny gier z Ebaya i allegro )
Więcej argumentów, dlaczego nowsze konsole gorzej się sprzedają?

do tego jest kompatybilna wstecz (o PS3 tego nie można powiedzieć )
wychodzą na PS2 nowe gry(pes2009 będzie Fifa10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 03:30, Kryhuu napisał:

>
Na takiego kolosa to już mógłbyś kupić ps3. poczekaj do jesieni, gdzieś w listopadzie
powinny już być w sprzedaży wersje kompatybilne wstecz i pograsz sobie w gry z ps2. :)


Niby skąd wziąłeś tą informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować