Zaloguj się, aby obserwować  
Kootek

Brzytwa czy maszynka do golenia?

47 postów w tym temacie

Coraz więcej osób w Europie wraca do używania brzytew. W Stanach mają bzika na ich punkcie od dawna.
1. Głównie to szpanerstwo :) Takie brzytwy to niezłe cacka i kosztują nawet po kilka tysięcy euro. Te najwyższej jakości produkuje się ręcznie we Francji i Niemczech.
2. Dziewczyny lecą na twardzieli, którzy golą się brzytwą ;)
3. Kryzys - wprawdzie wydajesz parę stów na solidną brzytwę (mówię o porządnej, a nie chińskiej), ale to wydatek jednorazowy, a brzytwa starcza nawet na 150 lat! :D
4. Moda na ekologię - nie wyrzucasz codziennie do śmieci jednorazówek
5. Dla twardego zarostu to rewelacja - goli bez żadnych podrażnień/uczuleń

Golenie brzytwą wcale nie jest takie trudne, ja szybko doszedłem do wprawy, choć na początku drżała mi ręka....
Ale zaciąć się brzytwą nie jest łatwo jeśli stosuje się pewne zasady.

Fora, na których można się czegoś dowiedzieć o goleniu brzytwą:
Najlepsze wg mnie to http://straightrazorplace.com - ale jedynie wersja angielska,
więc jak ktoś ma trudności ze specjalistycznym słownictwem to na początek wystarczy polskie forum http://forum.akcesoriadogolenia.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Golenie brzytwą nie jest takie trudne , wymaga to tylko wprawy i koncentracji podczas golenia. Korzyści z używania brzytwy jest wiele: poprawnie naostrzone ostrze wykonane ze szlachetnej stali nie podrażnia skóry ( kwestia odpowiedniej techniki golenia). Tak jak napisał kolega wyżej jest napewno tańsze.
Naprawde polecam spróbować i zapraszam na nowe polskie forum dotyczące tradycyjnego golenia Brzytwa.org.

Pozdrawiam.

Maciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, osobiście wolę zwykłe maszynki niż brzytwy, chociaż to może tylko przyzwyczajenie, zawsze wydawało mi się, że skóra bardziej się podrażnia przy brzytwach, ale jak już ktoś napisał wprawa w takim goleniu pewnie by pomogła, w każdym razie ze zwykłych maszynek warto zobaczyć taką mało znaną firmę: http://maszynkidorco.pl z cenami różnie, ale ogólnie można obadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś godną polecenia maszynkę nie elektryczną, w której się wymienia tylko te główki, np. z 3 ostrzami? Preferuję golenie do zera, czyli nie tylko to widoczne, ale też w dotyku nie chcę nic czuć, a zwykła klasyczna maszynka nie jest w tym za dobra, i zdarza się zaciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 21:26, zerohunter napisał:

Jakakolwiek maszynka elektryczna jest w stanie zapewnić taką gładkość jak zwkyła maszynka
z 3 ostrzami?

O ile wiem, to nie - bo przecież ostrze maszynki elektrycznej obcina włosy, które znajdą się w przerwie między siatką je osłaniającą. Wprawdzie ostrza są tak skonstruowane, żeby przed obcięciem pociągnąć za włos, ale to teoria, a w praktyce to bywa... różnie.
Ale elektryczna maszynka goli na tyle dobrze, że nie warto sobie zawracać głowy porównaniami: skóra po goleniu też jest gładka, a zarost niewyczuwalny pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząłem golić się brzytwą. Dostałem na prezent taki zestaw do golenia, gdzie była właśnie brzytwa, pędzel, krem do golenia itd. Bardzo fajna sprawa. Przyznam, że pierwsze golenie nie było łatwo i ulało się trochę krwi :( każde kolejne znacznie łatwiej i płynniej przebiegało.

Edytowano przez Manwild

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować