Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wyniki sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii

27 postów w tym temacie

Wii Sports Resort zapewne jeszcze przez wiele tygodni (o ile nie miesięcy) będzie zajmowało pierwsze miejsce, gra jest naprawdę świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia - w każdym normalnym kraju produkcje Nintendo kierowane do szerokiego grona odbiorców i do tego wydawane razem z nowym akcesorium wchodzą na szczytowe miejsca growej listy przebowjów. Za porażkę trzeba uznać Link''s Crossbow Trainting (razem z Wii Zapper), który sprzedał się tylko w trzech milionach egzemplarzy i na szczycie gościł krótko (jeśli w ogóle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy nowy CoJ:BiB ma lepsze wyniki nisz rodzimy Wiedźmin? W sensie że jest wyżej w takich listach, zestawieniach. Są jakies dokładniejsze wyniki sprzedarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedłóg mnie te wyniki są dowodem ... wysokiego mimo wszystko piractwa na wyspach, które oczywiście omija casuale, i gry rodzinne - przeznaczone dla typu odbiorcy który raczej z piractwem żadko się spotyka. To jest IMHo odpowiedz na nasze pytania !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 01:03, Angmir napisał:

Wedłóg mnie te wyniki są dowodem ... wysokiego mimo wszystko piractwa na wyspach, które
oczywiście omija casuale, i gry rodzinne - przeznaczone dla typu odbiorcy który raczej
z piractwem żadko się spotyka. To jest IMHo odpowiedz na nasze pytania !!

Tyle, że na wyspach jest najmniejsze piractwo w całej Europie... w USA gdzie wyniki sprzedaży wyglądają niemal identycznie piractwo jest jeszcze mniejsze.
Odpowiedzią na pytanie jest to, że w naszym zacofanym kraju ludzie po prostu są uprzedzeni do konsol Nintendo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 01:22, przemomatrix napisał:

HeHe CoD 4 lepiej sie sprzedaje od World at war. Call of Juarez nieźle, może jestem do
Wii uprzedzony ale większość tych gierek to dla mnie badziew dla dzieci.

Tak, jesteś uprzedzony i właśnie dlatego piszesz o grach na temat których masz zerową wiedzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą racje. Ludzie są uprzedzeni na Wii a przecież to konsola która zapewnia najwięcej zabawy z tych dostępnych na rynku - no i oczywiście jak każda ma swoje perełki Mario Galaxy, MadWrold, Zelda, No more Heros, Red Steel - najczęściej o Wii gadają źle małolaty które nie miały z nim do czynienia
PS>Ja planuje je niedługo kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Wam podoba się taka zabawa. Grałem na Wii, nie mój typ, w tenisa wolałbym z kumplami w realu pograć. Na konsoli chciałbym grać w to, w co nie mogę w realu, np pozabijać kilka bestii, uratować miasto od zagłady itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 03:24, 1602 napisał:

Odpowiedzią na pytanie jest to, że w naszym zacofanym kraju ludzie po prostu są uprzedzeni
do konsol Nintendo...

A ja mam jeszcze kilka odpowiedzi. Nie wiem czy Ciebie interesują bo sam zadowalasz się prostym stwierdzeniem "zacofany kraj". Tak więc kolejno:
- beznadziejna dostępność - dostępność sprzętu i konsol Nintendo w Polsce jest kiepska, wachlarz gier ograniczony, z tego co się orientuję brak lokalizacji (dokumentacji i gier), która w sektorze casual jest istotna;
- zerowy marketing;
- wysoki koszt konsoli i gier w stosunku do średnich zarobków;
- małe zainteresowanie elektroniczną rozgrywką wśród osób dorosłych i starszych;
- no i piractwo ...

Tak więc w mojej opinii połowę odpowiedzialności za sytuację Wii w Polsce ponosi Nintendo, które po prostu Polski rynek totalnie ignoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 10:32, Namaru napisał:

- beznadziejna dostępność - dostępność sprzętu i konsol Nintendo w Polsce jest kiepska,

Kupisz w każdym Media Markt i w każdym sklepie internetowym.

Dnia 04.08.2009 o 10:32, Namaru napisał:

wachlarz gier ograniczony,

Sklepy normalne podobno nie mają najważniejszych gier. Sklepy internetowe mają wszystko co trzeba - w Wii Sports Resort grałem kilka dni przed premierą w Europie i USA.

Dnia 04.08.2009 o 10:32, Namaru napisał:

z tego co się orientuję brak lokalizacji (dokumentacji i gier)
która w sektorze casual jest istotna;

Każda gra w oficjalnym obiegu od dystrybutora na Polskę ma broszurę w rodzimym języku. Ostatnio nawet w większym formacie niż kalendarzyk kieszonkowy.

Dnia 04.08.2009 o 10:32, Namaru napisał:

- zerowy marketing;

I tu jest Wii pogrzebane.

Dnia 04.08.2009 o 10:32, Namaru napisał:

- wysoki koszt konsoli i gier w stosunku do średnich zarobków;

A inne konsole są tańsze?

Dnia 04.08.2009 o 10:32, Namaru napisał:

Tak więc w mojej opinii połowę odpowiedzialności za sytuację Wii w Polsce ponosi Nintendo,
które po prostu Polski rynek totalnie ignoruje.

Nie da się ukryć, że Nintendo w Polsce nie istnieje. I nie będzie istniało jeszcze bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 11:22, hallas napisał:

> - beznadziejna dostępność - dostępność sprzętu i konsol Nintendo w Polsce jest kiepska,
Kupisz w każdym Media Markt i w każdym sklepie internetowym.

No właśnie nie w każdym sklepie internetowym, nie każdą wersję DSa (już nie mówiąc o kolorach) i nawet nie każdym markecie z elektronicznym czy Empiku. Choć może w MM każdym, tego nie sprawdzałem.

Dnia 04.08.2009 o 11:22, hallas napisał:

> wachlarz gier ograniczony,
Sklepy normalne podobno nie mają najważniejszych gier. Sklepy internetowe mają wszystko
co trzeba - w Wii Sports Resort grałem kilka dni przed premierą w Europie i USA.

Może w momencie premiery mają, ale już rok po premierze trudno dostać większość tytułów (i to nawet z drugiej ręki). I jeszcze ja np. lubię grać w gry nie tylko "najważniejsze", ale też te poważniejsze, a ich dostępność na platformy naprawdę kuleje (m.in. dlatego odpuściłem sobie DSa).

Dnia 04.08.2009 o 11:22, hallas napisał:

> z tego co się orientuję brak lokalizacji (dokumentacji i gier)
> która w sektorze casual jest istotna;
Każda gra w oficjalnym obiegu od dystrybutora na Polskę ma broszurę w rodzimym języku.
Ostatnio nawet w większym formacie niż kalendarzyk kieszonkowy.

To trochę mało, powinna być w całości spolonizowana, a w przypadku gier typu Wii Sport nie byłby to nawet specjalnie wysoki koszt.

Dnia 04.08.2009 o 11:22, hallas napisał:

> - wysoki koszt konsoli i gier w stosunku do średnich zarobków;
A inne konsole są tańsze?

Hardcorowiec kupi konsolę w cenie połowy swojej pensji, casual nie. Tak więc cena jest w Polsce za wysoka jak na target nintendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 11:51, Namaru napisał:

Może w momencie premiery mają, ale już rok po premierze trudno dostać większość tytułów
(i to nawet z drugiej ręki).

No co ty? Wstaw sobie, że jedynie z Zeldą miałem problem. Reszta gier na zaraz. Masz tą konsolę? Chyba nie bo pleciesz bzdury. Jakbyś jednak kiedyś się zaopatrywał to polecam ultima.pl - tam mają wszystko co potrzeba.

Dnia 04.08.2009 o 11:51, Namaru napisał:

I jeszcze ja np. lubię grać w gry nie tylko "najważniejsze",
ale też te poważniejsze, a ich dostępność na platformy naprawdę kuleje (m.in. dlatego
odpuściłem sobie DSa).

Poważne to znaczy które?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować