Zaloguj się, aby obserwować  
GuitarHero

Guitar Hero 5 - let''s rock baby!

22 postów w tym temacie

Ta część zasługuje na nowy temat. W temacie o serii jest ogólnie burdel, więc wszelkie ochy i achy nt. GH5 możecie pisać tutaj.

-------------------------------

Pierwszego września na półkach sklepowych w USA pojawi się nowa odsłona serii Guitar Hero. Fani plastikowych gitarek, mikrofonu i perki już odkładają pieniążki i czekają ze zniecierpliwieniem. W ''piątce'' będą bardzo fajne rzeczy, np:

- avatarki i Mii jako postacie (X360 oraz Wii)
http://www.youtube.com/watch?v=MU1OwObSqtk

- inne rzeczy, jak chociażby wskakiwanie do już granego kawałka
http://www.youtube.com/watch?v=0-jPzuZB114

Oficjalna setlista wygląda tak:

3 Doors Down - Kryptonite
A Perfect Circle - Judith
AFI - Medicate
Arctic Monkeys - Brianstorm
Attack! Attack! UK - You And Me
Band Of Horses - Cigarettes, Wedding Bands
Beastie Boys - Gratitude
Beck - Gamma Ray
Billy Idol - Dancing With Myself
Billy Squier - Lonely Is The Night
Blink-182 - The Rock Show
Blur - Song 2
Bob Dylan - All Along The Watchtower
Bon Jovi - You Give Love A Bad Name
Brand New - Sowing Season (Yeah)
The Bronx - Six Days A Week
Bush - Comedown
Children Of Bodom - Done With Everything, Die For Nothing
Coldplay - In My Place
Darker My Love - Blue Day
Darkest Hour - Demon(s)
David Bowie - Fame
Deep Purple - Woman From Tokyo (’99 Remix)
The Derek Trucks Band - Younk Funk
Dire Straits - Sultans Of Swing
The Duke Spirit - Send A Little Love Token
Duran Duran - Hungry Like The Wolf
Eagles Of Death Metal - Wannabe In L.A.
Elliott Smith - L.A.
Elton John - Saturday Night’s Alright (For Fighting)
Face To Face - Disconnected
Garbage - Only Happy When It Rains
Gorillaz - Feel Good Inc.
Gov’t Mule - Streamline Woman
Grand Funk Railroad - We’re An American Band
Iggy Pop - Lust For Life (Live)
Iron Maiden - 2 Minutes To Midnight
Jeff Beck - Scatterbrain (Live)
Jimmy Eat World - Bleed American
John Mellencamp - Hurts So Good
Johnny Cash - Ring Of Fire
Kaiser Chiefs - Never Miss A Beat
The Killers - All The Pretty Faces
King Crimson - 21st Century Schizoid Man
Kings Of Leon - Sex On Fire
Kiss - Shout It Out Loud
Love and Rockets - Mirror People
Megadeth - Sweating Bullets
Mötley Crüe - Looks That Kill
Muse - Plug In Baby
My Morning Jacket - One Big Holiday
Nirvana - Lithium (Live)
Nirvana - Smells Like Teen Spirit
No Doubt - Ex-Girlfriend
Peter Frampton - Do You Feel Like We Do? (Live)
The Police - So Lonely
Public Enemy Featuring Zakk Wylde - Bring the Noise 20XX
Queen & David Bowie - Under Pressure
Queens Of The Stone Age - Make It Wit Chu
The Raconteurs - Steady As She Goes
Rammstein – Du Hast
The Rolling Stones - Sympathy For The Devil
Rose Hill Drive - Sneak Out
Rush - The Spirit Of Radio (Live)
Santana - No One To Depend On (Live)
Scars On Broadway - They Say
Screaming Trees - Nearly Lost You
Smashing Pumpkins - Bullet With Butterfly Wings
Sonic Youth - Incinerate
Spacehog - In The Meantime
Stevie Wonder - Superstition
Sublime - What I Got
Sunny Day Real Estate - Seven
The Sword - Maiden, Mother & Crone
T. Rex - 20th Century Boy
Thin Lizzy - Jailbreak
Thrice - Deadbolt
Tom Petty - Runnin’ Down A Dream
Tom Petty & The Heartbreakers - American Girl
TV On The Radio - Wolf Like Me
Vampire Weekend - A-Punk
Weezer - Why Bother?
The White Stripes - Blue Orchid
Wild Cherry - Play That Funky Music
Wolfmother - Back Round

Ja już nie mogę się doczekać ;) Jaram się najbardziej tymi avatarkami, bo o fun z kawałków się nie boję (np. Nirvana) ^^ Na trailerach widoczna jest poprawa ruchów kamery oraz animacji.

Ave! \m/

20090804005737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gitara strasznie mi się podoba, ale nie mogę powiedzieć tego o utworach, które znajdą się na krążku z grą. Developerzy nie wpadli niestety w moje kryteria muzyczne. A szkoda, bo bym może się skusił, tak to pozostaje mi Uncharted 2 na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 08:05, Leber16 napisał:

Gitara strasznie mi się podoba, ale nie mogę powiedzieć tego o utworach, które znajdą
się na krążku z grą. Developerzy nie wpadli niestety w moje kryteria muzyczne. A szkoda,
bo bym może się skusił, tak to pozostaje mi Uncharted 2 na razie.

Gitarka to akurat ta z WT z innym faceplatem. Blur - Song 2 jest fajne, Nirvana, Gorillaz... 95% tych kawałków nie znam, ale może tylko przez tytuły. Pewnie trochę obiło mi się o uszy w radiu, czy gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco info od tych, którzy grają:

"Ogólnie gra się bardzo fajnie. Interfejs jest przyjemny, nutki ładnie wyglądają (całkiem fpyte się błyszczą) , wszystko co trzeba jest w zasięgu wzroku. Highway mamy w końcu jakiś normalny, bo czarny. "Wykończenie" a''la skóra da się przeżyć. Co zaś baaardzo mi się podoba to animacja postaci i ogólnie cała grafika. Dali chyba jakiś filtr, który czyni obraz jakby bardziej naturalnym, wszystko ma jak gdyby mniej klatek, ale przez jest bardziej realistycznie. Awatary wyglądają fajnie, ale przy standardowych postaciach mają dość dziwaczne proporcje. Tak więc jak grać awatarami to tylko całym bandem. System HOPO imo in plus. Nie jest taki jak w GH3, ale za to wg mnie jest dużo bardziej tolerancyjny niż w WT, Metallice, czy SH. Jednak to, co wku.rwia w grze na gitarze najbardziej (przynajmniej mnie) to granie partii nie-gitarowych. Popatrzcie sobie w necie na chart np. "Sympathy for the Devil" lub "Gratitude". No ludzie, od wpadki z TTFAF w GH3 oni jeszcze nie nauczyli się, że to się ku.rwa nie sprawdza!!! Zagrałem ze 2 czy 3 venue''sy w Karierze. Nie grałem dalej, bo kawałki były bardzo chu.jowe. Z początku jest przyjemnie (Feel Good Inc., Song 2), ale potem każą grać takie gów.no, że po przesłuchaniu tego kawałka z podglądu nie chce mi się tego grać. Co nie zmienia faktu, że hiciorów w liście jest sporo. Anyway- Karierę zrobię tylko dla achievementów i odblokowania postaci, potem walę Quickplay. Niestety powtarza się tu sytuacja z GH:WT, gdzie po przejściu 2 kawałków w Karierze włączałem sobie Quickplay, zagrałem 5 piosenek i zmieniałem płytę na RB2. Jeszcze słów kilka o Menu. Ewidentnie twórcy chcieli coś zmienić z tym i fakt- zmienili, ale bez pomysłu. Niby jest ładnie, ale jakoś strasznie chaotycznie IMO. Zobaczymy jutro jak gra się na drumsach."

"Zgodzę się co do twoich rozważań z wyjątkiem jednego: piosenek. Zagrałem około 20 piosenek w karierze i jak dotąd tylko 1 była na maxa głupia reszta jest dobra a w niektórych wypadkach nawet bardzo dobra. Imo pierwsze piosenki są lepsze niż te z badziewnego GH 3 i trochę lepszego WT."

Na pewno mnie poprzecie jak sami zagracie: do grania na perce nie ma lepszego Guitar Hero. Nutka do stopy wygląda w końcu normalnie, talerze są na żółtym i zielonym zamiast na żółtym i niebieskim, charty poukładane w miarę fajnie. Chociaż np. w "The Rock Show" Blinka zielony pad jest talerzem i tomem praktycznie w tym samym momencie. Ogólnie gra się bardzo fajnie, fun bije na łeb poprzednie części. Także Marcin polecam GH5 zamiast SH"

"Co do samej gry jeszcze. Po pierwsze to czelendże. Bardzo fajnie wymyślone. Do zrobienia mamy np. danego streaka lub daną ilość punktów. Za wysiłek przyznawane są odpowiednio złote, platynowe lub diamentowe płyty, zależy jak się postaramy. Na pewno zabije to trochę monotonię po przejściu kariery, a i są achievementy za to.

I jeszcze: albo mi się wydaje, albo podczas grania "Plug in Baby" mamy całe Muse, a nie tylko Bellamy''ego O_o

e: a jednak- jak potwierdza Wallerot, gdy gramy piosenkę zespołu, którego wokalista jest przeniesiony do gry, reszta bandu też jest na scenie. IMO zaje.bioza. Muszę dojść do Nirvany i pograć Grohlem (o ile jest)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zawiedziony jestem promocją ;/. Znajomy ma Guitar Hero: World Tour na ps3 i pożyczyłem od niego teraz gitarę na tydzień jak wyszła premiera na komputer, szkoda tylko, że nie działa z III oraz Aerosmith (w sumie do Aera nie patrzyłem, ale mnie już tak nie ciekawi xD). V zapowiadała się genialnie po prezentacji grafiki i listy około 120 utworów a jak ma ich w końcu być +/- i zamiast Van Halen w europie WT to na pewno nie pogramy na ps3 bo szkoda pieniędzy. No nic, 5 na komputerze przetestuję za ten roczek jaki dzieli premiera konsolowa a pecetowa ;p.
Ale przed nią będzie Metallica. Ja mówię o przyszłych a jeszcze WT nie przeszedłem i mi się przejada. Za dużo gier z tej serii przeszedłem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy gitara z WT bardzo różni się od tej dodawanej do piątki? Zamówiłem na ultimie bundle''a z gitarą,tylko że zamiast gitary z piątki dostałem z WT.Czy pomiędzy tymi gitarami są jakieś różnice wychodzące na korzyść którejś z nich? Z tego co widziałem w piątce jest zmieniony panel dotykowy,czy jest sens bawić się w pisanie do ultimy żebym dostał gitarę z 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 20:10, GuitarHero napisał:

Kuźwa, nie da się w to grać na perkusji ;| Coś jest nie tak ;/

Uderzasz i jest jakbyś ciągle walił za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:06, hallas napisał:

> Kuźwa, nie da się w to grać na perkusji ;| Coś jest nie tak ;/
Uderzasz i jest jakbyś ciągle walił za późno?

Bez kitu :| Próg błędu jest strasznie dziwny.


@Szymonmac: szacun za Metallicę \m/ ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:11, GuitarHero napisał:

> > Kuźwa, nie da się w to grać na perkusji ;| Coś jest nie tak ;/
> Uderzasz i jest jakbyś ciągle walił za późno?
Bez kitu :| Próg błędu jest strasznie dziwny.

To nie próg błędu tylko zapewne bug gry. W GHWT na Wii jest w ten sposób popsuty cały tryb practice dla perkusji - tak naprawdę nie ma sensu używanie go, bo nawet najprostszych układów się nie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 22:16, hallas napisał:

> Bez kitu :| Próg błędu jest strasznie dziwny.
To nie próg błędu tylko zapewne bug gry. W GHWT na Wii jest w ten sposób popsuty cały
tryb practice dla perkusji - tak naprawdę nie ma sensu używanie go, bo nawet najprostszych
układów się nie trafia.

Szkoda, bo kurde ciągle bym pewnie grał Smells Like Teen Spirit i jakieś tam hardkory, a tu dupa ;c Na gitarze gra się ok, ale perka... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Guitar Hero 5 mozna tworzyć własne piosenki i np zrobic jakąś istniejącą piosenkę, której nie ma na płycie? Jakby co, to mam na mysli wersję na X360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować