Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Remont Steam w czwartek

21 postów w tym temacie

lepiej by coś zrobili z tymi cenami w końcu bo kupować się nie opłaca na STEAM w naszym kraju....
przykład : FUEL 49.99 euro co daje ok. 205 zeta, ta sama gra w sklepie kosztuje ok. 120 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju się nie opłaca, ale w Stanach owszem. Do tego dochodzą weekendowe promocje do 50 % a nawet więcej na wybrane produkty i już dla przeciętnego Amerykanina jest to świetny sposób na kupienie gry. A że my jesteśmy w tyle to nikt się tym zbytnio nie przejmuje :) Zacofanie było jest i będzie, tak walutowo jak i zarobkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 12:56, jimmYy napisał:

W naszym kraju się nie opłaca

W Europie się nie opłaca, bo gra kosztuje w stanach 49$ a w Europie... 49 Euro. Wszystkie dzieci wiedzą, że euro i dolar mają ten sam kurs - to w zasadzie ta sama waluta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie stam jak dla nas jest drogi to fakt, ale czasami można dostać super gry w super cenie. Sam mam około 20 gier ze steam, ale jak bym chciał jakąś nowość to 49,99E odstrasza mnie, bo ta sama gra w sklepie np. 119,00, czyli z dziśiejszym kursem Euro ta gra kosztuje na steam 189,90 to za drogo jak na nasze realia Polskie. Bo mimo że jesteśmy w Europie oficjalnie ;) to zarobki zostały wschodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalna wiadomość!

STEAM to dobra idea i wygodne narzędzie - od wstępnej niechęci, jaką go darzyłem, przebyłem drugą drogę do pewnej sympatii w stosunku do tego programu.

Niestety, od dłuższego czasu mam wyjątkowo uciążliwe problemy z logowaniem się do niego, uruchamianiem zainstalowanych gier. U znajomych wszystko śmiga, a ja, zanim odpalę Street Fightera IV (które zakupiłem właśnie via STEAM z racji niemrawości polskich wydawców) mogę iść zrobić herbatę i przeczytać artykuł w gazecie.

Trzymam kciucki za te naprawy! : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowości - a owszem, zdecydowanie zbyt drogie.
JimmYy słusznie wspomniał jednak, iż co weekend w sklepie Steam organizowane są promocje, więc byłbym ostrożny ze stwierdzeniami pokroju "w ogóle nie opłaca się tam kupować". Dla przykładu, cykl wszystkich części Penumbra można było nabyć za kilka euro (bodajże pięć), Bionic Commando Rearmed wyceniono aktualnie na blisko 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 13:49, Yurop napisał:

Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. Euro kosztuje 4.11zł, a dolar 2.8zł gdzie masz
równe waluty??

No ze Steam tak wynika - gra kosztuje w stanach 49 $ a w Europie 49 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 13:53, hallas napisał:

> Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. Euro kosztuje 4.11zł, a dolar 2.8zł gdzie
masz
> równe waluty??
No ze Steam tak wynika - gra kosztuje w stanach 49 $ a w Europie 49 Euro.

Owszem. Ale z tego co się orientuję, to w stanach jest to cena bez podatku, a w Europie podatek jest już wliczony. Czyli podczas kupowania na steamie w Polsce do amerykańskiej ceny należało by dodać 22%. Tak przynajmniej było gdy kupowałem na steamie zanim wprowadzili płacenie w Euro.
Ok to nadal więcej, ale już nie tak bardzo więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 14:20, Namaru napisał:

Ok to nadal więcej, ale już nie tak bardzo więcej ;)

Jest to jakieś wyjaśnienie... z 40% więcej robi się 20%. Już do przełknięcia, ale wtedy dochodzimy do wniosku, że niezależnie od kontynentu Steam jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same ochy i achy nad tym steamem. Co z tego, że gry na niego kosztują majątek (L4D przy swojej zawartości jest wart góra 50zł, a sprzedają go non-stop od premiery po 140zł - paranoia), co z tego, że ma chore zabezpieczenia, przez które nie można sprzedać gry, chyba, że z całym kontem i może w grę grać jedna osoba tylko (nie mam ochoty nikomu udostępniać swoich danych), co z tego, że Steam sam zacznie mi zasysać 2GB aktualizację do jakiejś gry bez mojego pozwolenia i co więcej, nie pozwala mi tej gry odpalić dopóki się nie zaktualizuje, co z tego, że zdarzają się awarie serwerów, przez które nie mogę się nawet zalogować i zagrać w grę, na którą wydałem 140zł? Wyobraźcie sobie, że macie samochód. Pewnego dnia wkładacie kluczyk, a tu wiadomość na konsoli centralnej "konserwacja serwerów - będziemy za 3 godziny, sorry za utrudnienia" - zapylamy na autobus. I tak wszyscy kochają Steama. Powiem tyle: 1. Nie kupię więcej gier zabezpieczonych tym syfem; 2. Jeśli coraz więcej gier będzie tym zabezpieczonych, kupię sobie XBOX360. Właśnie, nie dziwi was, że gry Valve na X360 nie są zabezpieczone Steamem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas na Steam to opłaca się jedynie kupić chyba w weekend jak jest jakaś obniżka i to najlepiej 40%-50%
Ja tak kiedyś nabyłem właśnie Left 4 Dead, kosztował wtedy chyba 22,45 Euro o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla większości pewnie nie jest to nowa wiadomość, ale dla niektórych najwyraźniej tak. L4D i O-Box trafiły do EA Classics i można śmiało je kupić na allegro za 40-50 zł. No jeżeli tak bardzo robi komuś różnica okładka premierowa czy z późniejszego wydania to niech szuka po 100-140. Ale czy warto przepłacać za sama okładkę tym bardziej, że na płytce i tak dostaniesz ta samą wersję? Aha, nie wiem jak EA ale CDP zawsze w platynce daje już upatchowaną wersję czyli wychodzi na to, że lepsza wersja w tańszej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować