Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II w 2010!

75 postów w tym temacie

A mi to tam zwisa i powiewa, Starcraft mnie kompletnie nie interesuje, Blizz ssie, ale cholera, jak oni to robią, że tworzą grę w której nic praktycznie nowatorskiego nie ma a wszyscy kochają tą grę choć jest milion lepszych, albo zrobią jakąś budżetówkę i gra w nią 11 milionów ludzi i do tego co miesiąc płacą abonament.
A jeszcze co do tego, ze SC2 ma być wydany w 3 częściach: Blizza chyba poj***. Dziękuję postoję.

Angar0pl
- Kup sobie słownik, a nie tylko gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 12:04, Markush napisał:

cholera, jak oni to robią, że tworzą grę w której nic praktycznie nowatorskiego nie ma
a wszyscy kochają tą grę choć jest milion lepszych,


Ludzie kochają te gry z kilku względów:
- przemyślane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach
- niezwykle grywalne wiele wiele lat po premierze
- rozwijanie tych gier dopóki jest zainteresowanie nimi.

>albo zrobią jakąś budżetówkę i gra

Dnia 06.08.2009 o 12:04, Markush napisał:

w nią 11 milionów ludzi i do tego co miesiąc płacą abonament.


Gdyby tylko każda "budżetówka" miała takie nakłady finansowe i była tak dopracowana...

Dnia 06.08.2009 o 12:04, Markush napisał:

A jeszcze co do tego, ze SC2 ma być wydany w 3 częściach: Blizza chyba poj***. Dziękuję
postoję.


Można by to samo powiedzieć, że WoWa wydają w częściach zamiast od razu wszystko.
Nie w trzech częściach a gra + 2 dodatki, tylko tak nie fortunnie nazwali to Trylogią, więc ludzie myślą że będa to 3 osobne gry, za które będą musieli zapłacić pełną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt kto ma troszkę przysłowiowego oleju w głowie nie myślał, że StarCraft II ukaże się tym roku. :) Cóż, wiemy już przynajmniej która gra zdobędzie tytuł "Game of the Year". Niestety, im dalej do SCII, tym dalsza droga do Diablo III...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2009 o 12:42, Daimon_Frey napisał:

Można by to samo powiedzieć, że WoWa wydają w częściach zamiast od razu wszystko.
Nie w trzech częściach a gra + 2 dodatki, tylko tak nie fortunnie nazwali to Trylogią,
więc ludzie myślą że będa to 3 osobne gry, za które będą musieli zapłacić pełną cenę.


Ale wiesz, jakby Blizz chciał to by mógł wydać te 3 kampanie na raz, a oni po prostu chcą więcej kasy, wszystkim fanbojom się zdaje, ze bliz jest taki "przyjazny graczom" a gry Zamieci to przecież czysta komercha, oni mają głeboko w dupie graczy, byle by płacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:45, Markush napisał:

Ale wiesz, jakby Blizz chciał to by mógł wydać te 3 kampanie na raz, a oni po prostu
chcą więcej kasy, wszystkim fanbojom się zdaje, ze bliz jest taki "przyjazny graczom"
a gry Zamieci to przecież czysta komercha, oni mają głeboko w dupie graczy, byle by płacili.


Za przeproszeniem, pieprzysz jak potłuczony. Pokaż mi drugą firmę w branży, która ponad 10 lat od premiery gry ciągle ją aktualizuje.
Gry Zamieci są jakie są, wydane nie od dziś w systemie podstawka i kilka dodatków.
Robią je ludzie, którzy jak każdy inny człowiek, chcą na tym zarobić. Prawie każda sprzedaż ma charakter komercyjny. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Także o co chodzi? Co Ci Blizzard zrobił, że wieszasz na nich psy bez powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 11:58, Wojman napisał:

Prawdopodobnie tak jak w przypadku drugiego dodatku do World of WarCraft, StarCraft II
bedzie mial dwoch wydawcow czyli CD Projekt i LEM.


Oo pierwsze słyszę... CDP ma prawa do dystrybucji WoW (podstawki) i BC. Ale WotLK w Polsce wydał LEM. Jeden tytuł nie może mieć dwóch wydawców... LEM nie może wstawić swojego znaczka przy np Burning Crusade (chyba że na folii ze sklepu), a CDP nie może wstawić swojego znaczka przy Wrath of the Lich King. Jeżeli tytuły miałyby po kilku wydawców, to po co są przetargi na wydawcę? :P Karty prepaid mają obaj wydawcy, bo one są traktowane jak karty telefoniczne - w domyśle w każdym sklepie. A, że obaj sprzedają produkty konkurencji w swoich sklepach, to ich sprawa.
Ja to tak widzę.

A StarCrafta II wyda w Polsce LEM. Nawet w CD-Action był wywiad z przedstawicielem CDP, którego bolał ten fakt, że LEM zgodził się na wszystkie startowe warunki (cena, zawartość pudełka) bez negocjacji i nie mieli nic do gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:45, Markush napisał:

Ale wiesz, jakby Blizz chciał to by mógł wydać te 3 kampanie na raz, a oni po prostu
chcą więcej kasy, wszystkim fanbojom się zdaje, ze bliz jest taki "przyjazny graczom"
a gry Zamieci to przecież czysta komercha, oni mają głeboko w dupie graczy, byle by płacili.


"Ale wiesz, jakby Blizz chciał to by mógł" co roku trzepać sequele a ludzie i tak by to kupowali.
Trzeba być na prawdę niezłym ignorantem by nie zauważyć specyficznego podejścia Blizzarda do robienia gier.
Owszem, mogliby wydać wszystko w jednej grze, ale jeśli miałyby to być ochłapy tego co rzeczywiście ma się w grze znaleźć to już wolę wydać kasę na pojedyncze kampanie i jednocześnie więcej mieć. A że chcą zarobić na swojej pracy to dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 16:25, sirdoom napisał:

Oo pierwsze słyszę... CDP ma prawa do dystrybucji WoW (podstawki) i BC. Ale WotLK w Polsce
wydał LEM. Jeden tytuł nie może mieć dwóch wydawców...


Owszem, może. Kto powiedział że nie może? Wszystko zależy od umów między producentem (Blizzard) a wydawcami.
CDP był wydawcą WotLK, a Blizzard dopuścił drugiego wydawcę by więcej sprzedać. Akurat ja mam pudełko od CDPu.

na dowód: http://www.cdprojekt.pl/game/1154/World_of_Warcraft_Wrath_of_the_Lich_King ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2009 o 16:31, Daimon_Frey napisał:

"Ale wiesz, jakby Blizz chciał to by mógł" co roku trzepać sequele a ludzie i tak by
to kupowali.


A to już ich sprawa, ze ludzie są ślepi i nie widzą, ze Blizzard nie robi nic nadzwyczajnego.

Dnia 06.08.2009 o 16:31, Daimon_Frey napisał:

Trzeba być na prawdę niezłym ignorantem by nie zauważyć specyficznego podejścia Blizzarda
do robienia gier.


Tak, jestem ignorantem, Co, na stos mnie wrzucisz? A co do specyficznego podejścia do robienia gier: WHUT?

Dnia 06.08.2009 o 16:31, Daimon_Frey napisał:

Owszem, mogliby wydać wszystko w jednej grze, ale jeśli miałyby to być ochłapy tego co
rzeczywiście ma się w grze znaleźć to już wolę wydać kasę na pojedyncze kampanie i jednocześnie
więcej mieć. A że chcą zarobić na swojej pracy to dziwne?


Ja np. w strategiach nigdy nie wykonuję kampani, nie lubię tego, wole sobie pograć skirmishe, a jak się domyślam, to, zeby grać w skirmishach wszystkimi 3 rasami trzeba będzie kupić wszystkie kampanie. Postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1\3? Chyba połowa.
Bo z tego co widzę, łynks of lajberty, będzie potrzebne do uruchomienia tych zergowych i protossowych części. Imo, z tego co widzę, są to po prostu dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 16:25, sirdoom napisał:

Oo pierwsze słyszę... CDP ma prawa do dystrybucji WoW (podstawki) i BC. Ale WotLK w Polsce
wydał LEM.


Nie. WotLK wydal w Polsce zarowno LEM jak i CD Projekt. Ja kupilem CD Projektowa edycje kolekcjonerska. Z dystrybucji CDP pudelka z gra poszly do Media Markt, z LEMu do Empikow. Co do wydania StarCrafta II jeszcze nie wszystko jest jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 16:46, Markush napisał:

Tak, jestem ignorantem, Co, na stos mnie wrzucisz? A co do specyficznego podejścia do
robienia gier: WHUT?


Czas pracy (kilka, kilkanaście lat na jedną grę), bez spieszenia się, eksperymentowania i nie bania się wyrzucania pieniędzy na niesprawdzone pomysły. Bliski kontakt ze społecznością w późniejszych etapach produkcji.

Dnia 06.08.2009 o 16:46, Markush napisał:

Ja np. w strategiach nigdy nie wykonuję kampani, nie lubię tego, wole sobie pograć skirmishe,
a jak się domyślam, to, zeby grać w skirmishach wszystkimi 3 rasami trzeba będzie kupić
wszystkie kampanie. Postoję.


Skoro tak to wystarczy że kupisz podstawkę. Multiplayer ma być w niej w pełni funkcjonalny. Tak, dokładnie - wszystkie rasy w multi grywalne w podstawce. Rozdzielone są tylko kampanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 16:56, Wojman napisał:

Co do wydania StarCrafta II jeszcze nie wszystko jest jasne.


Nie wszystko, ale wątpię by CDP oddało bez walki taką perełkę. Toż to pewny dochód na baaardzo długie lata (D2 nadal sprzedaje się świetnie, a ile to już lat?) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do daty wydania, jest to dobra wiadomość. Blizzard po prostu daje nam czas na wymianę sprzętu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 18:58, sc napisał:

Co do daty wydania, jest to dobra wiadomość. Blizzard po prostu daje nam czas na wymianę
sprzętu. :)


Tak jak by pod gry Blizzarda trzeba było sprzęt wymieniać, no proszę Cię... prędzej na zebranie kasy na grę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem właśnie w stanie zrozumieć ignorancji niektórych osób.
Jak sekretarz zaprzyjaźnionej nam stronce powiedział (co do podzielenia SC2 na 3 części).

Ja dodam, że to nie jest żaden chwyt marketingowy (podzielenie na 3 części ) tylko chęć wydania gry jak najszybciej i jeśli BN 2.0 będzie zrobiony razem z multi to kolejne dodatki będzie można się spodziewać w krótkim czasie (od 6 miesięcy wzwyż) i każda kampania to będzie jak jedna cała gra każdego RTS''a jaki wyszedł dotychczas, będzie dużo bo po 30 misji w każdej części oraz bardzo dużo CGI wstawek, które jakością biją na łeb, pod względem graficznym oraz fabularnym.

A i tyle samo czasu zajęło im zrobienie SC Pierwszego, zobaczcie sobie design gry po ogłoszeniu, a jaki mamy teraz.

Rozumiem waszą frustrację ale nie ma co rzucać wyzwiskami w deweloperów oraz zaczynać flame war bo to:
1 nie ma sensu, to nie oni są odpowiedzialni za opóźnienia
2 jest to dziecinne
3 cieszcie się, że w ogóle się za tę grę zabrali

StarCraft 2 będzie świetny to pewne i jeśli wam się to nie podoba to pograjcie sobie w RA3 albo DoW2, które mają problemy ze zbalansowaniem gameplay''u.

Ta gra potrzebuje czasu i Blizzard będzie korzystał z niego tak długo aż nie będą pewni, że są gotowi.
Żadna gra Blizzarda jeszcze nie była nazwana porażką czy coś w tym stylu, co świadczy o tym, że warto czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować