Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision pewne swej polityki cenowej

61 postów w tym temacie

No właśnie nie, pisząc takie słowa robisz z ludzi/graczy bezmyslne maszynki na kasę czyli prezentujesz taki sposób jaki próbuje przyjąć Acti -"bezmózgie jełopy" - jest jednak pewna granica po której przekroczeniu nawet ten nauczony czy przyzwyczajony powie dość, to jednak kiedy powie dość zależy tylko i wyłącznie od każdej z osobna jednostki - ja widząc to co powiedział ten "koleś" skasowałem od razu preorder, takie praktyki zakrwają na kpinę i na zwykłą chciwość, szkoda tylko, że większość ludzi idzie jak ciemna masa do przodu - i Acti to niestety wie, jest tego świadome, kiedyś ludzi zwykłą gadką porywał i oczarowywał Hitler, mały gnypek z kompleksami który wiedział gdzie nacisnąć, teraz marketingowcy robią podobny hype, a ludzie tak jak i wtedy tak i teraz wszystko łykają jak leci, smutne to, że mimo tego iż mija już 60 lat od tych smutnych wydarzeń to jednak ludzie jako masa stale są tak samo ciemni

Dość polityki - gracz to idiota zatem wyciśnijmy z niego jak najwięcej - skoro PC-towcy nie łapia się na płatne DLC to zróbmy tak by i tak wycisnąć od nich więcej kasy.
Na szczęście kręcą sami na siebie bicz - odejdą od produkcji gier na PC ? Firmy produkujące sprzęt tez na tym stracą - itd - to pójdzie jak lawina a jak pójdzie to nikt już tego nie zatrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 22:29, pepsi napisał:

Gram_virus666 ---> a co, Twoim zdaniem, jest niestosownego w tym stwierdzeniu? wychowani,
czyli nauczeni by kupować oryginały, a nie piracić. ot co. a to, że Activision ma ich
w głębokim poważaniu windując ceny... no cóż, ma do tego prawo, choć ja takiego zachowania
nie pochwalam i nie wierzę, że prędzej czy później to działanie się przeciw nim nie obróci.
przyjdzie kryska.


irytuje mnie jezeli obcokrajowcy uogolniaja i wrzucaja wszystkich graczy z Polski do jednego wora z napisem "zlodzieje/piraci" ale jezeli robi to osoba na polskim portalu to juz cos jest tu nie tak a mam wrazenie ze wlasnie w takim tonie byla twoja poprzednia wypowiedz. Bo jezeli piszesz ze :"w Polsce może i zwiększy (chociaż nie wiem, czy to jeszcze możliwe...), ale na głównych rynkach raczej nie" a pozniej "tam gracze są "wychowani"" to dla mnie jest to jednoznaczne z tym ze uwazasz przecietnego polskiego gracza za "niewychowanego" pirata co godzi we mnie i spora liczbe graczy na tym portalu. Jezeli zle zinterpretowalem Twoje slowa to wyprowadz mnie prosze z bledu.

co do tego ze Activision ma graczy w dupie i predzej czy pozniej obroci sie to przeciw nim to zgadzam sie w 110%, tak wlasnie dziala wolny rynek firma ma prawo zarzadac za swoj towar ile tylko chce ale ja jednoczenie mam prawo tego towaru nie kupic i mam nadzieje ze w tym przypadku z tego prawa skorzysta jak najwieksza liczba graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 22:29, pepsi napisał:

i nie wierzę, że prędzej czy później to działanie się przeciw nim nie obróci.
przyjdzie kryska.


Nie obroci sie. 10-15 lat temu - moze i by sie obrocilo przeciwko nim. Dzisiaj juz na to za pozno. Rynek jest zbyt duzy, a jednoczesnie zbyt podatny na marketignowy belkot.
Nawet jesli nieznacznie przez to im spdanie sprzedaz - za pol roku to odrobia, obnizajac leciutko cene. Wszyscy co nie kupili wczesniej, rzuca sie wtedy na wyscigi, szczesliwi ze cena w koncu jest "nizsza".

@Malcollm
>Na szczęście kręcą sami na siebie bicz - odejdą od produkcji gier na PC ? Firmy produkujące sprzęt tez na tym
>stracą - itd - to pójdzie jak lawina a jak pójdzie to nikt już tego nie zatrzyma...
Nikt od PC nie odejdzie i nie zrezygnuje. Wbrew powszechnie szerzonemu belkotowi to calkiem dobry rynek (by nie rzec - bardzo dobry). Do tego bardzo wygodny dla co bardziej niszowych producentow, ktorzy moga duzo tanszym kosztem przygotowac produkt, ktorym chca zablysnac. Bez martwienia sie o jakies durne licencje na dana platforme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to nie idzie w dobrą stronę, bo teraz zarobią oni potem reszta będzie chciała zarobić i wszystkie gry pójdą w górę i będzie trzeba płacić za byle jaki tytuł np: 120z ł, a za srpawdzony the sims3 dodatek 200zł. I to znowu poszerzy piractwo wśród rozrywki multimedialnej... I jak przez coś takiego gry nie pójdą w górę na konsolach to ludzie zaczną przechodzić na konsole. Bardziej by się opłacało zapłacić za sprzęt 3000zł niż np: co pół roku wymieniać w PC część żeby pośmigać sobie w jakiś nowy tytuł i płacić tyle samo za grę i płaci się na Xbox360 czy PS3.... Tyle od mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram_virus666 ---> a co mam uważać, skoro statystyki są takie, jakie są? to, że skala piractwa w Polsce stoi na bardzo dużym poziomie to żadna tajemnica (głośno było o tym m.in. po premierze The Sims 3) i tu nie ma się nad czym rozwodzić. żadnego uczciwego gracza tym stwierdzeniem nie chciałem jednak urazić, a wiem, że takich nad Wisłą nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kilka tysięcy - mieszkanie, ubranie, jedzenie, rachunki, podatki...i kryzys. Naprawdę myślisz, że przeciętniak z Polski kupi sobie tę grę, jeszcze za podwyższoną cenę? Ściągnie. U nas jest duże piractwo bo większość z nas nie zarabia za dużo(albo kieszonkowych wysokich nie ma), a PRAWIE każdy chce mieć HIT od razu po premierze na swoim kompie. Mało ludzi umie dzisiaj konsekwentnie i długoterminowo planować wydawanie pieniędzy...

Komentarz panów z Acti mnie zniesmaczył...i sprawił, że MW2 stawiam za AC2 i ME2. Kupię...w 2010. Albo i później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gdyby to ode mnie zależało, wywindowałbym je(ceny) jeszcze bardziej"

BARDZO nie podoba mi się taka polityka. Godne potępienia...mojego grosza nie dostaną, niech będą pewni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście od Activision kupuję tylko MW2 i nic więcej. Taka polityka + bezczelne mówienie, że chętnie jeszcze podwyższyłoby się cenę? Ehhh, że Infinity Ward musiało trafić akurat do nich... Z Acti robi się nam powoli drugie, jeszcze gorsze EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, podwyżka cen najbardziej wpłynie w Polsce, bo w USA czy w innych krajach to będą grosze, i niech mnie nie denerwuje bardziej tekstami typu "Jak to by ode mnie zależało byłoby jescze drożej.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

probuja wcisna slaby produkt (lepiej sie bawie przy UO czy CoD2 niz w nowszych czesciach) - prosze bardzo, jak sa frajerzy (frajer="musze grac zaraz po premierze, cena nie gra roli") to trzeba ich golic ;) w pelni rozumiem polityke acti - wyrobili marke (ktora slabnie z czesci na czesc) to czas na kokosy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam każdą wydaną część CoD''a do tej pory(nie licząc wersji na konsole) Ale panowie z Acti coraz bardziej mnie wkurzają-te wszystkie ich "sprzedamy 14 milionów egzemplarzy, gdyby to ode mnie zależało podniósł bym jeszcze cenę, będą 2 map pack''i(gra jeszcze nie wydana a oni gadają o takich rzeczach)"...Wczoraj zobaczyłem z kolei news, który donosi że gra BĘDZIE KOSZTOWAĆ 200 PLN !(news z dość dobrego źródła-jeśli ktoś jest zainteresowany niech poszuka, dużo czasu mu to nie zajmie)- chyba ich popie...popieściło że kupię grę za taką kasę. W każdym bądź razie nie zaraz po premierze, a może i wcale-to będzie MÓJ protest w tej sprawie...i niech ktoś nie mówi żę to g*wno da bo ja się będę czuł lepiej, i będę się cieszył z tego że nie dostaną ode mnie ani grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, nie narzekajcie na grę. Ta najprawdopodobniej będzie całkiem niezła. Wszelka krytyka powinna iść na głowę Activision za rzucanie takimi idiotycznymi tekstami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 22:35, Malcollm napisał:

szkoda tylko, że większość ludzi idzie jak ciemna masa
do przodu - i Acti to niestety wie, jest tego świadome, kiedyś ludzi zwykłą gadką porywał
i oczarowywał Hitler, mały gnypek z kompleksami który wiedział gdzie nacisnąć, teraz
marketingowcy robią podobny hype, a ludzie tak jak i wtedy tak i teraz wszystko łykają
jak leci, smutne to, że mimo tego iż mija już 60 lat od tych smutnych wydarzeń to jednak
ludzie jako masa stale są tak samo ciemni

Wchodzisz na bardzo śliskie grunty i porównujesz rzeczy bardzo od siebie odległe sądząc je po pozorach i stosując teorię "ciemnej ludzkiej masy". Opisywać dojścia Hitlera do władzy opisywać nie będę, ale podpowiem Ci że "zwykłą gadką" jej nie osiągnął.
Powiem, że w przypadku gier nie mamy do czynienia z psychologią tłumu, a po prostu sprawnym marketingiem. Cod4 był dobry i popularny to i kolejna część oczekiwana jest z niecierpliwością, normalna sprawa, a Acti umie to wykorzystać i odpowiednio ją podsyca. To czy ktoś uzna, że jest wart tej ceny to jego indywidualna sprawa i nie widzę powodu aby obrażać go bez względu an to czy na zakup się zdecyduje czy nie.

Dnia 07.08.2009 o 22:35, Malcollm napisał:

Dość polityki - gracz to idiota zatem wyciśnijmy z niego jak najwięcej - skoro PC-towcy
nie łapia się na płatne DLC to zróbmy tak by i tak wycisnąć od nich więcej kasy.

Jeszcze nie, ale pewnie już niedługo ...

Dnia 07.08.2009 o 22:35, Malcollm napisał:

Na szczęście kręcą sami na siebie bicz - odejdą od produkcji gier na PC ? Firmy produkujące
sprzęt tez na tym stracą - itd - to pójdzie jak lawina a jak pójdzie to nikt już tego
nie zatrzyma...

Oczywiście, że nie odejdą od PC. Kto wyrzucałby miliony dolarów do śmieci? Ale fakt, że dla nich istotniejsze są te dziesiątki milionów które dostają z rynku konsolowego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena MW2 będzie taka jak zapowiadają to jej nie kupię,dla zasady.Brak premiery przeżyję z tego się nie umiera.Poczekam jakiś czas aż gra stanieje.A Kotick gada jak potrzaskany.Rozumie,że biznes że trzeba zarobić ale to co robi Acti to już pazerność.A to przynosi zawsze skutki odwrotne do zamierzonych.Chytry dwa razy traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 09:08, Avarr napisał:

Miałem kupić nowego CoDa w dniu premiery. Teraz jakoś ochota mi przeszła... Podziękuję
i poczekam na recenzje.

Ja również, albo inaczej: kupie Cod5: WaW, bo jak kupilem dwa lata od premiery Modern Warfare to sporo graczy gralo i malo kto czitowal... a gre za 150 zlotych to ja wole i rok poczekac, az stanieje. Nawet jesli chodzi o MW2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzę Acti wielkiego upadku i tyle.
Ja MW2 ale to parę miesięcy temu planowałem kupić. Teraz mi się odechciało. I tym bardziej co oni odwalają. Głos 50 Centa w grze to nic innego jak podkręcaniu hype''u. Są pewni siebie, zbyt pewni. Żeby to ich nie zgubiło.

Posiadacze PC poczekajcie do września na BF 1943, ta gra WCIĄGA mówię wam warto kupić tym bardziej że cena niska. Na PSN i XBLA 47zł. A na PC też raczej taka będzie.

A potem wam umili czas do czekania na Battlefield: Bad Company 2 który zmiecie MW2 z powierzchni ziemi, pod względem wszystkiego oprócz sprzedaży. No i tak hypowany nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh przyznaje rację jednemu z użytkowników który mówił(pisał :P?) że z Activision robi się drugie EA.
najgorsze jest to, że o ile EA próbóje się kryć z tym to Activision pokazuje jak bardzo chcą pieniędzy w pełni.
martwi mnie też to że Infinity Ward i Blizzard współpracują z Activision. mam nadzieję że nie skończy się to tak że będziemy mieli 2x EA na rynku. ja też poczekam na recenzje MW 2. tak to miał być od razu pre order, a teraz to niech sobie poczekają na moje i wielu innych osób pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować