Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W USA używane gry w cenie nowych

17 postów w tym temacie

No właśnie. Błąd w tytule, trochę to nielogiczne. Co do tych promocji to może to trafi kiedyś do polski. Mam nadzieję. Czytałem niedawno o walkach o klientów tanimi laptopami itp. Czekam na konkrety ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce gdzieś za 200 lat, bo najsampierw na magazynach musiałyby być stare gry tak jak chociażby w UK, gdzie nie ma problemu kupić np. Jedi Knight, albo Total Annihilation z dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak pojedzie się do każdego innego kraju niż Polska można spotkać sklepy typu Games w UK i Irlandii. Polska pod tym względem jest chyba po Kubie, Korei Płn. i innych krajach tego typu i krajach Afrykańskich jest chyba najbardziej zacofanym krajem świata, a na 100% Europy nawet w Słowacji, czy na Węgrzech można kupić gry w "normalnych" cenach i są takie sklepy, a co jak co Węgry są wbrew pozorom biednym krajem nie mówiąc już o Włoszech, Francji gdzie w większości centr handlowych jest taki sklep .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 12:59, Xjumpaytech napisał:

świata, a na 100% Europy

No może jeszcze nie licząc małych krajów i Ukrainy, Litwy, Estonii i Łotwy, bo to też są zacofane kraje przez biedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez błąd w tytule pierwsze zdania czytałem tak jak by tytuł był prawidłowy czyli, że gry używane w cenie nowych i mnie to trochę dziwiło i gdyby nie 1 post to pewnie bym się nawet nie skapnął, że czytam bez zrozumienia xD Ale chociaż tytuł artykułu zachęca do przeczytania całości ;p U nas to nawet jeszcze do końca nie doszło do tego aby w sklepach były gry używane - jedynie w tych prywatnych, zresztą w Polsce jest mało sklepów komputerowych na szeroką skalę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to da?! Nawet jak John kupował używane za 30$, to teraz i tak będzie chciał kupić używaną tyle, że za 15$. To samo co u nas. Gra za 19zł, ale pacany i tak pójdą na bazar albo ściągną sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten news zasługuje na zaszczyt wiszenia w gramowych informacjach. Zwykła promocja zwykłego sklepu za oceanem. W Polsce też Media-Markt różne interesujące rzeczy wypisuje o grach, ale jakoś nie robi się o tym newsów.

Promocja będzie ograniczona czasowo/ilościowo/obejmie tylko mały % gier. Żadna rewolucja. Zwykłe hasło reklamowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że u nas tak nie ma... Jedynym ratunkiem jest allegro. Ceny są u nas są tragiczne w porównaniu do zarobków. Może i w innych krajach w przeliczeniu na nasze gry są wiele droższe, ale ludzie tam zarabiają tez więcej i dla nich jest tanio.... Ja mając do wyboru nówkę za 120 zł, wolę kupić 2 - 3 uzywane gry w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie przeżywajcie, że u nas tak drogo. A na pewno nie przyrównujcie do USA, bo wprawdzie nie kupowałem nigdy gier w Europie (prócz Polski ofc) ale za oceanem już tak i ceny mnie jakoś specjalnie nie powaliły. Może rok temu, kiedy dolar przez 4 miesiace utrzymywał się w okolicach nawet 2 zł to gry na PS3 po 59 dolarów robiły wrażenie, ale teraz już niespecjalnie.

Kupiłem tam edycję kolekcjonerską Fallouta 3 (z pudełkiem śniadaniowym i bobbleheadem) na PC za chyba 70 dolarów i jak wróciłem do kraju to się wkurzyłem, bo jak się okazało w Polsce dorwać mogłem tę grę taniej.

Jedyne czego można im zazdrościć w temacie grania (prócz o wiele tańszego sprzętu) to np. Gamestopy, w których stoją specjalne pułki wypełnione używkami. Udało mi się za 10 baksów wyciągnąć God of War na psp. Niesamowicie cięszący mą skąpą duszę przypadek.

Narzekacie, że u nas gry przy premierze kosztują w okolicach 100 zł (powyżej, przy czym się zgodzę, to już są skandaliczne sumy) a po pewnym czasie i tak maleją do 50, albo nawet 30 w niektórych wypadkach. Można kupić w Polsce tanio, ale jak się wybiera sklepy takie jak Empik to się proszę nie dziwić, że przepłaca się dwukrotnie. Zapominacie jak kiedyś się za gry płaciło. Nie zapomnę jak 3 miesiące jako gówniarz odkładałem żeby kupić Starcrafta za 170 zł. Straszne czasy.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś przybliżałem. Gra w USA/UK 0.5 do 1% średniego, miesięcznego zarobku netto. Gra w Polsce 2-10% średniego zarobku netto w Polsce. Przeliczniki nie mają tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2009 o 15:41, nVid napisał:

Narzekacie, że u nas gry przy premierze kosztują w okolicach 100 zł

Jakby tyle w pre-orderze Forza Motorsport w USA kosztuje 170 zł, a w Polsce widziałem już, że jest po 199 zł, a i pewnie po 239 zł będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować