Zaloguj się, aby obserwować  
Big_Papa

50Cent czy go znacie i lubicie? Wasze poglądy na ten temat

948 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2006 o 16:38, Arar napisał:

mów co chcesz żaden z rockmenów nie podskoczy do rapu.
zadowolony?
słucham tylko rapu bo tę muzyke rozumiem! nierozumiem rocka/metalu/klasyku więc nie bede jej
krytykował (chociaż za wiele przekazu nie wypływa z metalu)

A no widzisz - rock / metal /klasyk są gatunkami skomplikowanymi nie każdy mże zrozumieć te utwory ( nawet jak mu się wydaje że może ) , a rap jest tak prosty (nie chce użyć słowa prymitywny) , że może zachwycać się nim każdy bo teksty są tak zrozumiałe że aż zęby bolą

(wiem , wiem - zaraz bedzie że jestem nietolerancyjny i się nie znam tak więc :
-jestem nietolerancyjny - przyznaje się i jestem poniekąd z tego dumny
-znam się na tyle że nie chcę znać się bardziej)


P.S.
wiem że mam rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 16:48, Backside napisał:

Wypadało by kolego przeczytać całość, a nie cytować selektywnie ;p.
Gdybyś przeczytał resztę posta, to wyraźnie jest napisane:


A udało mi się przeczytać całość, udało... I nadal nie rozumiem o co ci chodzi.

Dnia 24.02.2006 o 16:48, Backside napisał:

"słucham tylko rapu bo tę muzyke rozumiem! nierozumiem rocka/metalu/klasyku więc nie bede
jej krytykował
"


Ja zrozumiałem tę wypowiedź, jako że nierozumienie danej muzyki zabrania krytykowania jej. A to jest moim zdaniem błąd...

Dnia 24.02.2006 o 16:48, Backside napisał:

Zresztą to co napisał Arar to była riposta na poprzedni, nezbyt przemyślany pogląd.


Wolę się jednak upewnić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 16:51, tread71 napisał:

A no widzisz - rock / metal /klasyk są gatunkami skomplikowanymi nie każdy mże zrozumieć te
utwory ( nawet jak mu się wydaje że może ) , a rap jest tak prosty (nie chce użyć słowa prymitywny)
, że może zachwycać się nim każdy bo teksty są tak zrozumiałe że aż zęby bolą


Rap istotnie jest muzyką w ogromnej większości prostą - a nie istnieje prymitywny metal i rock?
Zresztą z tego co napisałeś wynika, że odbiorcy, którzy nierozumieję rocka/metalu/klasyki są ograniczeni.
Nikt Ci nie będzie bronił tak myśleć, ale sprawa moze przybrać nieciekeway obrót jeśli będziesz o kilka lat starszy i będziesz prawił podobne teorie wśród nowych kolegów...

Dnia 24.02.2006 o 16:51, tread71 napisał:

(wiem , wiem - zaraz bedzie że jestem nietolerancyjny i się nie znam tak więc :
-jestem nietolerancyjny - przyznaje się i jestem poniekąd z tego dumny


To rzeczywiście powód to dumy - gratulować tylko :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol - niezauważyłem jednego słowa zmieniającego sens zdania ;p. Sorry.

Ale zdaje mi się, że dokonałes nadinterpretacji.
Arar napisał "nie będę", a ty napisałeś "zabronione mi jest" :].

Oczywiście krytykować można wszystko - ale jeśli nie ma się wystarczająco dużo pojęcia o muzyce to lepiej rzeczywiście nie krytykować tego czego się nie lubi.
Znaczy się jeśli nie powiemy nic więcej "metal jest kiepską muzyką, bo tam cały czas nawalają (a słyszałem tylko 2 utwory w życiu)", to istotnie - lepiej niekrytykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2006 o 16:56, Backside napisał:

Rap istotnie jest muzyką w ogromnej większości prostą - a nie istnieje prymitywny metal i rock?


Nie wiem - podaj jakiś przykład prymitywnego rocka . Co do prymitywnego rapu / hip hopu wspomnę ino nadmienionego w temacie 50Centa

Dnia 24.02.2006 o 16:56, Backside napisał:

Nikt Ci nie będzie bronił tak myśleć, ale sprawa moze przybrać nieciekeway obrót jeśli będziesz
o kilka lat starszy i będziesz prawił podobne teorie wśród nowych kolegów...

No i co się stanie ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:56, Arar napisał:

> bezmadzieja, nie wiem co wy w ogóle widziecie w hip hopie, przecież to totalne dno, a
50 cent
> poprostu to dno + dwa metry mułu

eh ja widze w rapie odskocznie a jednocześnie rzeczywistośc. jak nie rozumiesz tej muzy to
sie o niej nie wypowiadaj (a jak już uważasz że rap to dno to moze jakiś argument?)

50centa lubie zwłaszcza takie kawałki jak "window shopper". a to że ciagle "szpanuje" kasą?
ekhem a Snoop Dogg? i jego kawałek o tym samym tytule?


I co ja moge napisać? O gustach się nie dyskutuje:P Poprostu nie lubię tego typu muzyki, uważam ją za lanserską i badziewną i raczej napewno nie zmienię tego zdania. Nie mam żadnych argumentów, tak samo jak pewnie i ty nie lubisz metalu, tak i ja nie lbię hip hopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 17:05, tread71 napisał:

Nie wiem - podaj jakiś przykład prymitywnego rocka . Co do prymitywnego rapu / hip hopu wspomnę
ino nadmienionego w temacie 50Centa


Chociażby grupa Scorpions, Sweet, Slade (a przynajmniej część ich repertuaru), Bay City Rollers - nie znam się bardzo na rocku, ale w każdym gatunku muzyki współczesnej znajdą się prymitywy.

Dnia 24.02.2006 o 17:05, tread71 napisał:

> Nikt Ci nie będzie bronił tak myśleć, ale sprawa moze przybrać nieciekeway obrót jeśli
będziesz
> o kilka lat starszy i będziesz prawił podobne teorie wśród nowych kolegów...
No i co się stanie ?


Domyśl się jaki będzie efekt obnoszenia się ze swoją nietolerancyjnością i słowami "wiem, że mam rację".

Nie chcę Ci tu absolutnie robić przykrości, ale wiedz, że nie zawsze ma się rację i czasem warto przyjąć coś do wiadomości lub przynajmniej rozważyć czy ktoś nie ma racji, chociażby w pewnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozna nie znac 50 cenciaka. A wy co narzekacie ze 50 ma hajs to jestescie zazrdosni, jestescie wkurzeni ze on ma hajs siegajacy po sufit. Kiedys byl na skraju przepasci teraz to sie zmienilo o 360 stopni. Kiedys nie mial kasy teraz ma jego mnostwo moze sie od tego uderzyc woda sodowa. Sam tak powiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 14:46, tread71 napisał:

"50Cent czy go znacie i lubicie?? Wasze poglądy na ten temat"

Nie znoszę go , jego muzyki ,i wszystkiego , co z nim związane !
Kolo jest denny i nie potrafi zrobić jednego teledysku na którym nie napawałby się ilością
posiadanego szmalu - takie moje (subiektywne ) zdanie na ten temat - tak dla przeciwwagi dla
głosów pełnych zachwytu , uwielbienia , czci i czego tam jeszcze .


to obejrzyj teledysk hustler ambitition tam nie chwali sie hajsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 18:22, rada napisał:

Jak to mozna nie znac 50 cenciaka. A wy co narzekacie ze 50 ma hajs to jestescie zazrdosni,
jestescie wkurzeni ze on ma hajs siegajacy po sufit.


Z pewnością każdemu cieknie ślina i marzy o tym, żeby drugi obnosił się z przymiotami swojego portfela :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2006 o 16:51, tread71 napisał:

A no widzisz - rock / metal /klasyk są gatunkami skomplikowanymi nie każdy mże zrozumieć te
utwory ( nawet jak mu się wydaje że może ) , a rap jest tak prosty (nie chce użyć słowa prymitywny)
, że może zachwycać się nim każdy bo teksty są tak zrozumiałe że aż zęby bolą


nooo tak, takie kawałki jak "Psychodela", "Polepony", "Jestem Bogiem", czy "Przez duże ''S'' " to są takie przyśpiewki wesołe, pokroju "wlazł kotek na płotek"!
nie wiem co słuchałeś może Meza, Nowatora czy cuś podobnego, jeśli tak to zapraszam: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=4598&u=43

jesteś dumny z tego że jesteś nietolerancyjny? bijesz kogoś bo ma inny kolor skóry? inną wiare? słucha innej muzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2006 o 16:54, Furrbacca napisał:

> Zresztą to co napisał Arar to była riposta na poprzedni, nezbyt przemyślany pogląd.

Wolę się jednak upewnić ;).


no pewnie że troche okazałem sarkazmu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 21:09, Arar napisał:

jesteś dumny z tego że jesteś nietolerancyjny? bijesz kogoś bo ma inny kolor skóry? inną wiare?
słucha innej muzy?


Nie , ale kiedy się z kimś nie zgadzam to wcale nie dbam o tzw poprawność polityczną tylko wygłaszam moją niepopularną opinię .
Tak więc ogłaszam - nie trawię hip hopu i rapu w żadnej postaci !!


a wszyscy inni mogą mieć inne zdanie i jakoś wcale nie bedzie mnie to ( przynajmniej w tej sprawie ) obchodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 16:32, tread71 napisał:

Mów co chcesz ale żaden "ziomal" nie podskoczy do dobrego , starego rocka


W pełni popieram. Żaden ziomal nie zaśpiewa tak jak Plant, nie zagra na garach tak jak Baker, na gitarze jak Hendrix, na basie jak Laynot, na organach jak Lord. Ziomale po prostu są typowymi przeciętniakami - ale folklor jest też potrzebny... tyle, że nie mi ;) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 18:22, rada napisał:

Kiedys byl na skraju przepasci teraz to
sie zmienilo o 360 stopni.


Jak jesteś jego fanem, a tak mniemam, to właśnie pokazujesz do kogo skierowane są jego "przeboje" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:21, Yarr napisał:

> Mów co chcesz ale żaden "ziomal" nie podskoczy do dobrego , starego rocka

W pełni popieram. Żaden ziomal nie zaśpiewa tak jak Plant, nie zagra na garach tak jak Baker,
na gitarze jak Hendrix, na basie jak Laynot, na organach jak Lord. Ziomale po prostu są typowymi
przeciętniakami - ale folklor jest też potrzebny... tyle, że nie mi ;) ;P


Damn - czy tak trudno zrozumieć, że bezsensownym jest porównywanie rożnych gałęzi muzyki?

Żaden Plant nie zaśpiewa jak Richard Mbona, żadne Baker nie zagra na garach jak Narada Micheal Walden, żaden na gitarze jak Allan Holdsworth, żaden na basie jak Daryl Jones.
Nie osiągnę jednak żadnego sukcesu takim porównaniem, bo nie ma sensu - bo rock jest rockiem, rap jest rapem, a te gatunki się mogą przenikać lub stanowić zupełnie inne formy rozrywki. Ktoś lubi to, a ktoś coś innego - czy jest przez to gorszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:26, Yarr napisał:

> Kiedys byl na skraju przepasci teraz to
> sie zmienilo o 360 stopni.

Jak jesteś jego fanem, a tak mniemam, to właśnie pokazujesz do kogo skierowane są jego "przeboje"
;)


Taaa - na koncert wybitnych jazzowych muzyków w ''79 roku (Chick Corea i Gary Burton) przyjechali zarówno fani tej muzyki jak i "hipy" oraz "gity"(sic!).
Czy obecność m.in. "żulowatych" pokazuje, że to właśnie do nich jest skierowana muzyka?

Naturalnie muzyka 50centa, nie jest zbyt wymagającą i skomplikowaną, ale widzę, że tutaj trwa zabawa w uogólnianie i nagonkę na ich słuchaczy.
A niech sobie słuchają - po co inni mają się do tego przyczepiać (ludzi, nie muzyki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:38, Yarr napisał:

Pisałem o folklorze i mimo, że zacytowałeś, to nie zrozumiałeś ;P


No tak - to była wyjątkowa pochwała.
I niezmienia to faktu, że dokonałeś porównania rapu do rocka, które (nadal twierdzę) jest pozbawione sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:40, Backside napisał:

Naturalnie muzyka 50centa, nie jest zbyt wymagającą i skomplikowaną, ale widzę, że tutaj trwa
zabawa w uogólnianie i nagonkę na ich słuchaczy.


A się naganiałem, normalnie... Kurde belle max [jak zwykł był mawiać LOBO] napisałem o folklorze i mam po raz trzeci to napisać, żebyś w końcu zrozumiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować