Zaloguj się, aby obserwować  
Big_Papa

50Cent czy go znacie i lubicie? Wasze poglądy na ten temat

948 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2006 o 19:55, ShadowG napisał:

Nienawidzę hip-hop, ani rapu. A co dopiero 50centa


Ja też nie lubię tej muzyki, ale jakoś ten wykonawca mi nigdy nie przeszkadzał... 50 cent.
O ile się oreitnuje to on nic takiego nie zrobił, nie to co eminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:40, Vaxinar napisał:

O ile się oreitnuje to on nic takiego nie zrobił, nie to co eminem.


Trochę nieczytelne to zdanie :] - co miałeś dokładnie na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:14, Backside napisał:

Trochę nieczytelne to zdanie :] - co miałeś dokładnie na myśli ?


Widzę to tak:
Słucham metalu więc przez większość fanów rapu / hip hopu jestem postrzegany jako ten co nienawidzi wszystkiego co z nim związane. Otóż ja do raperów, którzy wiedzą co robią, znają sie na tym co robią nic nie mam. Jeżeli układa teksty sensowne, a nie same "kur**" i "chu**" to jest OK. A konkretniej do mojej wypowiedzi - 50 cent wydaje mi się, że wie co robi i tak dalej, nikogo nie obraża i nie bluzga na lewo i prawo, a przynajmiej nie słyszałem, a eminem ?
"Nie śpiewam dla Polaków i Żydów" - koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:17, Vaxinar napisał:

A konkretniej do mojej wypowiedzi - 50 cent wydaje mi się, że wie co robi i tak dalej, nikogo
nie obraża i nie bluzga na lewo i prawo, a przynajmiej nie słyszałem, a eminem ?
"Nie śpiewam dla Polaków i Żydów" - koniec.


Czytałem dziś przypadkiem na onecie komentarz do jakiegoś tam artykułu. Dotyczył (komentarz, nie artykuł) tej wypowiedzi. Otóż, czy jest oficjalnie potwierdzone, że Eminem to powiedział, a nie jest to jakaś internetowa plotka? Np. czy było to na jakiejś konferencji prasowej, w jakimś wywiadzie? A może śpiewa to w jakiejś piosence? Bo jeżeli jest to na zasadzie "znajomy powiedział, że kuzyn przeczytał, że ktoś tam słyszał, jak sąsiadka opowiadała, że Eminem powiedział", to chyba nie jest to bardzo wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:17, Vaxinar napisał:

A konkretniej do mojej wypowiedzi - 50 cent wydaje mi się, że wie co robi i tak dalej, nikogo
nie obraża i nie bluzga na lewo i prawo, a przynajmiej nie słyszałem, a eminem ?
"Nie śpiewam dla Polaków i Żydów" - koniec.


Cóż - czy nikogo nie obraża? Jestem pewien, że lecą bluzgi na nieprzychylnych mu "niggas" ;).

A co do Eminema, to sprawa (z tego co czytałem) jest dosyć ... śmieszna.
Otóż czytałem jakiś czas temu na jego fanowskiej stronie, iż miał on błędne informacje na temat historii Polaków i Żydów i stąd takie ostre zdanie - nie można się wiec pozytywnie wypowiedzieć o wiedzy mieszkańców USA :] (skoro w jakimś mieście 50% ankietowanej młodzieży uważało, że mleko bierze się z supermarketu?).
Nie chcę abym wyszedł na jego obrońcę, ale trudno winić za głupotę i brak edukacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 16:10, tread71 napisał:

>. jak nie rozumiesz tej muzy to
> sie o niej nie wypowiadaj (a jak już uważasz że rap to dno to moze jakiś argument?)
Proszę uprzejmie - żeby nagrać kawałek rapowy ( hip hopowy ) wystarczy przez trzy minuty mówić
do mikrofonu w rytm bitu z innego nagranego w ten sam sposób kawałka - nie twierdze że tak
powstaja wszystkie utworu tego gatunku ale na pewno większość .
Poza tym ilość tematów tych piosenek (?) jest baaaardzo ograniczona - połowa mówi o tym , że
wykonawca pochodzi z ulicy / jest bogaty / ma ziomali lub po prostu nie jest o niczym konkretnym
- wtedy fani mówią że to jest freestyle
A propos 50Centa - nie lubię go bardziej niż reszty tej zgraji gangsterów , ziomków , ludzi
(nie znam więcej określeń - nie czuje klimatu ;D)



popieram najbardziej nie lubie jeszcze tego w Polskim wykonaniu...jak szaro jak źle mieszkam w bloku zycie jest do d*&y i jeb@% policje.....jak ja nie moge takich tekstow a wiekszosc taka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:43, RadeXMaster napisał:

popieram najbardziej nie lubie jeszcze tego w Polskim wykonaniu...jak szaro jak źle mieszkam
w bloku zycie jest do d*&y i jeb@% policje.....jak ja nie moge takich tekstow a wiekszosc taka
jest


Wręcz nie chce mi się, ale będę silny ;p.
Wiem, że najprościej jest znaleźć jakiś wygodny temat, dopisać się do niego "jakie to gupie" i osiągnąć tryumf.
Jakbyś raczył chociaż przeczytać kolejne posty i się czegoś dowiedzieć...

Ale skoro nie to jeszcze raz tłumaczę i objaśniam.
Jak rozumiem nie jesteś zwolennikiem rapu i jak się domyślam prawie w ogóle go w życiu nie słyszałeś - stereotypy są wykreowane na podstawie dennych teledysków Peji i Blokersów oraz ogólnego nastawienia "anty".

Więc skoro nie wiesz jaka jest większość tekstów (a nie jest taka jak piszesz), to po co sie z taką pewnoscią wypowiadasz?
Nie lepiej napisać "nie lubię hip-hop''u, bo mi nie podchodzi - słyszałem X i Y i mieli beznadziejne teksty" - jak widać trudno sie na to wysilić i lepiej wbić się na temat o konkretnej osobie by dopisać swoje wypociny. Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wcale nie zalezy mi sie na dopisywaniu na forum i nie zalezy mi na nabijaniu sobie rangi...co wiecej moze nie uwierzycie ale zawsze mam wlasne zdanie i nigdy nie kieruje sie tym co mowia inni nawet jezeli mowia dobrze musze sam sie przekonac o tym...niestety prawda jest wlasnie taka jaka przedstawilem wczesniej WIEKSZOSC(nie wszystkie) utwory to walkowanie tych tematow z powyzej.Lecz to moja opinia i nie musicie sie nia kierowac przecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok ja niejestem fanem ani jakims antyfanem slucham RAPU od 5lat ale USA rap od 2 50cent cos umi niemozna powiedziec ze ne bo jezeli by nic nieumial to kazdy kto sie nazre koksow ''przytyra" i pochodzi z biednej rodziny by byl slwany ale ok 50 przynajmniej jest czarny a nie jak M..ichał "Dżekson" ale ok jego rap hmm.. co by tu dozo mowic wiec po pierwsze czy wy ***** wiecie co to jest GANGSTA RAP jak nie to sie dowiedzcie a potem gadajcie wiele postów z tego tematu jest o tym ze jego teksty sa malo orginalne ae ok ldzie gangsta rap charakteryzuje sie tym ze opowiada o tym co otacza/otaczało daną(spiewajacom) osobe wiec ludzie rownie dobze mozecie mowic ze 99/100 "metali" jest denna bo kazdy nosi czarne spodnie jakies tam krzyzyki i jakies tam gwiazdki na koszulkach(bez obrazy) ale wlasnie tym charakteryzuje sie ich styl.
Wiec jak niewiesz co powiedziec to niemów nic
ps 1 ; przepraszam za "uliczny" styl niektórych wyrazow
ps 2 : sry tez za bledy ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kwestionuję Twojego zdania na temat tego czy lubisz rap, ale stwierdzenie, że "większość polskigo rapu jest taka i taka" - a niewyjaśniłeś jakich raperów w życiu słyszałeś, czy były to pojedyncze utwory czy całe albumy.

Tu nie chodzi o to, abym Cię przekonywał, ale o własna uczciwość. Akurat jeszcze do niedawna interesowałem się polskim rapem na tyle, że dobrze wiem, iż od dłuższego czasu odchodzi się od tematów "szarych bloków" czy w ogóle się ich nie porusza.
A jak widać taka wizja w głowie tobie pozostała, albo ktoś inni Ci to wmówił, nie masz żadnych argumentów, i rzucasz zdecydowane słowo "WIĘKSZOŚĆ", nie mając pojęcia czy to 90% czy 51 czy 10.
Dodam jeszcze, że slowo "WIĘKSZOŚĆ" to nie jest opinia, ale fakt, fakt które można podeprzeć jakąś wiedzą, danymi.

Poza tym nie zarzucam Ci "statsiarstwa", ale fakt, że piszesz w wątku o pewnym amerykańskim raperze swoją "opinie" na temat polskiego Hip-Hop''u. Po co? Żeby za wszelką cenę wyrazić swoją rację?
Drastyczny przykład, ale za wszelką cenę wyrażają swoje racje "szabloniarze" niszcząc nieraz zabytkowe budynki sprayami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi po prostu ten typ muzyki. A poza tym on lubi się popisywać. Na przykład to co mówił o tych dziewięciu strzałach. Narobił tym takiego huku, że teraz tworzą grę (na dodatek nawalankę TPP, nienawidzę bezmyśllnej rozwałki) i film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 20:18, ShadowG napisał:

Nie pasuje mi po prostu ten typ muzyki. A poza tym on lubi się popisywać. Na przykład to co
mówił o tych dziewięciu strzałach. Narobił tym takiego huku, że teraz tworzą grę (na dodatek
nawalankę TPP, nienawidzę bezmyśllnej rozwałki) i film.


Jakich 9 strzałów ? :) O tym nie słyszałem. :D
W każdym razie to, że sie popisuje to jest jego styl... jeżeli lubi to cóz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem na Vivie i reklamie Nike(albo Adidasa lub Rebooka), że na dostał 9 strzałów i przeżył. Wątpię, żeby to była prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować