Zaloguj się, aby obserwować  
Kaziu02

Matura ustna z polskiego - pytania i problemy

395 postów w tym temacie

Witam,
Wybrałem temat z "Języka": "Omów pochodzenie nazw miejscowych twojego regiony. Analizy dokonaj na dowolnie wybranych przykładach". I nie wiem co mam wpisać w bibliografii jako literatura podmiotu, a co jako przedmiotu... No i jak zapisać źródła internetowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wcześnie zadaje te pytanie ale muszę wiedzieć jakich bohaterów mogę wybrać do mojej pracy . ,,Bohater tragiczny w literaturze antycznej romantycznej i współczesnej omów i porównaj "Taki temat sobie już wybrałem A nad bohaterami to myślałem żeby mieć Hektora z Iliady Wertera,,Cierpienia młodego Wertera'' a w literaturze współczesnej jeszcze nikogo nie znalazłem . Proszę o pomoc powiedzcie czy ci bohaterowie mogą być i kto jeszcze . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po maturze. Na polski usty wybrałem sobie bardzo fajny temat. Z informacji jakie mam jest on też w tym roku. Chętnie wyśle go osobie która wybrała sobie taki sam temat jak ja kiedyś. Wyśle i nie chce nic w zamian bo wiem ile trudu kosztowało mnie napisanie tej pracy i ile nad tym czasu straciłem.
Wynik 16/20 dlatego że nie pamiętałem szczegółów z lektur.

Tematu nie zdradzam, jak zobaczę u kogoś w poście że coś o tym temacie ma napisane, odezwę się.
W sumie to mam jeszcze drugi temat to zawsze może się komuś przydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mam taka nie typowa prośbę ale czy mógłby mi ktoś pomóc napisać wstęp do pracy maturalnej na temat ,,Bohater tragiczny w literaturze antycznej romantycznej współczesnej .przedstaw i porównaj ."Chodzi mi tylko o sam wstęp bo to ciężko zacząć a może już ktoś z was napisał prace maturalną i wie jak to zrobić .Moje lektury które wybrałem to Król Edyp Cierpienia Młodego Wertera i Dżuma. Proszę tylko wstęp :) dzięki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Biografia jako klucz do poznania twórczości literatów na przykładzie Adama Mickiewicza”

temat gotowy, oddam pierwszemu chętnemu za dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wybrałem temat: "Fantastyka naukowa - obraz teraźniejszości i przyszłości. Omów na wybranych tytułach". Mogę poszaleć, bo wątpię żeby nauczycielka egzaminująca mnie czytała Silverberga albo Kinga ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam temat "dobro w literaturze fantasy i wybranych dziełach filmowych. Zanalizuj wybrane przykłady" I musze oddac bibliografie do srody a nie wiem za bardzo jakie ksiazki i flmy wziac:/ Zamierzam jako ksiazke wziac Wiedźmina i Harrego Pottera a na film Władce pierscieni i cos jeszcze ale nie wiem za bardzo co. Mam w tej bibliografi umiescic tez ten kod ISBN (cokolwiek to jest:P) I tu mam pytanienie bo chciałbym wziac cały piecioksiag wiedzmina a z tego co słyszałęm to kazda ksiazka ma swoj ISBN i nie wiem czy mam wpisywac po kolei kazdy kod ISBN z tych 5 ksiazek:/ Prosze o pomoc co mam w takim wypadku zrobic oraz jaki bym mogl jeszcze film wziac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem informacje że tegoroczna matura ustna z języka polskiego nie ma być oceniana na procenty, lecz tylko "zaliczona lub niezaliczona". Powodem tego ma być fakt że wiele osób kupuje prezentacje. Czy macie jakieś informacje na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne - to nie studia gdzie czasami walczy się o samo zaliczenie. Taka matura nie miałaby sensu, bo przestałaby się już kompletnie liczyć w rekrutacji jak i przestano by jej używać do porównywania szkół i uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 23:26, Dark_Templar napisał:

Mało prawdopodobne - to nie studia gdzie czasami walczy się o samo zaliczenie. Taka matura
nie miałaby sensu, bo przestałaby się już kompletnie liczyć w rekrutacji jak i przestano
by jej używać do porównywania szkół i uczniów.


mówisz o maturze ustnej z polskiego? a to ona się liczy do CZEGOKOLWIEK? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 08:08, Woo-Cash napisał:

A czy jest matura ustana z informatyki lub chemii/ biologi? Poważnie się pytam ;P

Nie, ustna jest z języka polskiego i z języków obcych. Reszta tylko pisemna.

Mój brat zdaje w tym roku maturę i on mi powiedział że jest taki przepis co mówi że trzeba mówić na maturze od 12 do 15 minut. Czy to prawda, bo nie chce mi się wierzyć. Ja o takim czymś nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 17:04, mattex napisał:

siemka mam taka nie typowa prośbę ale czy mógłby mi ktoś pomóc napisać wstęp do pracy
maturalnej na temat ,,Bohater tragiczny w literaturze antycznej romantycznej współczesnej
.przedstaw i porównaj ."Chodzi mi tylko o sam wstęp bo to ciężko zacząć a może już ktoś
z was napisał prace maturalną i wie jak to zrobić .Moje lektury które wybrałem to Król
Edyp Cierpienia Młodego Wertera i Dżuma. Proszę tylko wstęp :) dzięki bardzo



Wstępu wcale nie trzeba pisać na samym początku. Zabierz się po prostu za temat pracy a po czasie wstęp sam przyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 09:43, Rick napisał:


Maksymalnie 10 minut...

Skąd masz te informacje? Bo nam teraz polonistka wpaja non stop, że powinniśmy mówić minimalnie od 10 do własnie 15 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2009 o 12:14, Honestus napisał:

Skąd masz te informacje?

Ano stąd, że mam na planie wypisane, że następna osoba wchodzi 10 minut po mnie. W szkole gdzie przepytuje się niemal taśmowo i to od 9 rano (ja wchodzę w pierwszym wypadku przed 14, a w drugim przed 16) to wątpię, żeby komisja, a zwłaszcza uczniowie chcieli czekać więcej. Różnie z tym jest, bo przecież nie przerwą Ci prezentacji, ale zawsze mi mówią, że mam się zmieścić w 10 minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować