Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

AMD lepsze od Intela we wrześniu

65 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2005 o 22:17, yogimisiunka napisał:

zaawansowane programy jak by ktos nie wiedzial. A pozatym znam kolesi co bazuja na procesorach AMD i jakos zbytniego zadowolenia
u nich nie widze.


nietylko ty....

Pentium to jest zawsze pentium, tak jak nokia to nokia, czyli to co najlepsze i sprawdzone.


No i tu się zgadzamy ja mam co prawda mocno zmodowanego piecucha ale za to na intelu......
U mamy w firmie jest amd niby potężniejszy ale że tak powiem działa jak krówsko........nawet po tuningu
2GB ramu a on chodzi strasznie wolno w domu mam ledwo 1GB ramu ale na intelu i śmiga jak rakieta......
jakoś nieufam temu AMD.....dla mnie tanio od zawsze brzmiało jak made in china
Mój Intel ma made in USA.......i jest super.

Inna rzecz że się nigdy na intelu niezawiodłem........
Jeśli znacie czipset 440bx i na tym celka 950MHz (a takiego miałem oczywiście po zmianie biosu) to wiedzcie że to cudo podciągnięte do 1200 ciągnie bez problemu CMR 2005 na full detal i 800x600 32bit.
Kumpel go ode mnie kupił i jest zadowolony....
Ponadto narazie tylko na płytach AMD spotkałem się z podętymi kondensatorami pod intelem nigdy.....
A to już o czymś świadczy.....nawet serwer mamy w lance oparty o 2xIntel.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje a jeszcze taki potęrzny koncern jak makintosz apple odmówił spółpracy Motoroli w produkowaniu procesora i podpisał kontrakt z Pentium bo on się szybko wyrabia i nadąza za wszystkim nieto co motorola.
Jak mówiłem miałem AMD z coolerem itd i mi się zagotował.Moje motto od tamtej pory to chcesz mieć kłopoty kup se AMD :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 15:57, T710PH napisał:

Pentium to jest zawsze pentium, tak jak nokia to nokia, czyli to
co najlepsze i sprawdzone.

i dzieki takim osobom intel nadal ma okolo 50 procent rynku
niech zgadne? microsoft to zawsze microsoft ?

Dnia 18.10.2005 o 15:57, T710PH napisał:


No i tu się zgadzamy ja mam co prawda mocno zmodowanego piecucha ale za to na intelu......
U
mamy w firmie jest amd niby potężniejszy ale że tak powiem działa jak krówsko........nawet po tuningu
2GB ramu a on chodzi
strasznie wolno w domu mam ledwo 1GB ramu ale na intelu i śmiga jak rakieta......

wypadaloby podac troche wiecej szczegolow niz "komputer w firmie na amd" i "komputer w domu na intelu"

Dnia 18.10.2005 o 15:57, T710PH napisał:

jakoś nieufam temu AMD.....dla mnie tanio
od zawsze brzmiało jak made in china

dosyc ciekawa opinia z ktora sie calkowicie nie zgadzam :)
na dlugopisie mam made in UK i myslisz ze przez to pisze lepiej?

Dnia 18.10.2005 o 15:57, T710PH napisał:

Mój Intel ma made in USA.......i jest super.

i jestes pewien ze go w USA skladali?

Dnia 18.10.2005 o 15:57, T710PH napisał:

Inna rzecz że się nigdy na intelu niezawiodłem.

a probowales AMD?

Dnia 18.10.2005 o 15:57, T710PH napisał:

Jeśli
znacie czipset 440bx i na tym celka

znamy Durona :)

Dnia 18.10.2005 o 15:57, T710PH napisał:

serwer mamy w lance oparty o 2xIntel.....

to o niczym nie swiadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh ja wam powiem że pracowaem na AMD i co ja nato poradze że się zagotował :-/
Różnica w cennie wcale niejest wielka wejdźcie na jakiś sklep internetowy i porównajcie AMD z INTELEM to zobaczycie że SAMD nawet jest droszy :-/
A do noki to się niezgadzam bo stanowczo wole siemensa :-P.
To był mój ostatni wątek good luck for all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta,strasznie fajnie.Cieszycie się że wreszcie wszyscy wiedzą że AMD jest lepszy od INTELA i do tego tańszy.A wiecie czemu tak było?Bo nie było to publicznie udowodnione.Teraz AMD bedzie nie tylko lepszy ale i droższy od INTELA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja najpierw miałem 386 z zegarem 25 MHz (bez turbo 16 MHz) :D Potem był Pentium 200 MMX (dobry procesor, lepiej sobie radził niż Celeron 333 u kolegi), następnie Celeron 800 (porażka totalna, przez miesiąc żałowałem, że nie wziąłem Durona). Teraz znam się dużo lepiej na procesorach niż kiedyś, mam Athlona 64 i raczej nie przesiądę się na Intela (no chyba że mnie czymś w przyszłości zaskoczą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie w czym tkwi problem bo wy macie windows XP a athlon 64 jest 64 bitowy i wtym jest problem P4 2,8 niebył zaprogramowany do pracy na windows xp dlatego wam sie wydaje lepszy. Co do ceny się dalej niezgadzam popatrzcie naprzykład naten sklep internetowy www.isklep.pl i zobaczycie że AMD jest ok 100 zł droszy.
Ja mam intela i mi to działa bo mam windows 2000 który jest bardziej wydajny i mniej potrzebuje pamięci od XP :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez 10 lat miałem różne procesory intela, dwa z nich mi się sfajczyły. Jakieś pół roku temu robiłem gruntowny upgrade kopa i po raz pierwszy zdecydowałem się na AMD (był znacznie tańszy, a płyta główna podobnej klasy była paręzłotych tańsza), mam Athlona 64 i jestm zachwycony. Nigdy więcej procków od Inela!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne kiedys było ze procki Athlona ( te najlepsze) byly duuuzo tansze od Pentiumów
A teraz :D Znalazłem jakiegoś Athlona 64FX za 4880zł:/;/;/
nigdy bym nie dał takiej kasy jak za kilka miechów bedzie kosztować połowę mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany ... P4 nie na winde XP a na 2000 chodzi ok? A wiesz ze WinXP jest wlasnie rozwinieciem windowsa 2000 ? A AMD chodzi na XP bo jest 64bitowy ? Oj kolego, wyrownaj braki w edukacji informatycznej, a potem pisz posty na temat sprzetu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 22:23, M46 napisał:

Domeną intela są multimedia więc jeśli mamy bardziej montownie filmów zgrywanie mp3 itp. to intel

Tendencje w budowie komputerów i oprogramowaniu są takie, żeby zadania multimedialne czyli obsługa obrazu i dżwięku były przesuwane z procesora głównego do akceleratorów - układów kart graficznych i dźwiękowych. Nie jest to więc dobra prognoza dla Intela (w przypadku komputerów PC).
Nawet biorąc pod uwagę, że każdy program na PC musi obsługiwać dwie wersje kodu akceleratory Nvidii i ATI (licząc tylko najwazniejszych) oraz podobnie w przypadku dźwięku - to ten sam kod obsługi multimediów napisany wyłącznie z uzyciem procesora głównego również trzeba mieć w dwóch wersjach bo inne są rozszerzenia multimedialne Intela i AMD.
Trzeba pamiętać, że mikroprocesory nie wykorzystuje się tylko w komputerach PC, ale również całe ich macierze jako serca superkomputerów. W tym wypadku rozkazy multimedialne zaszyte w procesorze mają bardzo istotne znaczenie - szczególnie na stacjach graficznych obsługujących efekty specjalne do filmów kinowych.

Problemy z niezgodnością instrukcji powoli będą się zmniejszać gdyż producenci wymieniają się między sobą licencjami na swoje technologie. Ale dotyczy to nie tylko rynku procesorów ale również producentów układów graficznych czy dźwiękowych, więc niezbyt optymistyczna prognoza dla Intela nadal się trzyma.

Najlepsza sytuacja jest taka gdy producenci procesorów mają rynek podzielony mniej więcej o równo. Konkurencja i rozwój wtedy kwitnie. A właśnie taką sytuację powoli zaczynamy mieć.

Co do nowych Pentium 4 (5?) z obsługą 64-bitów. Powinny być opisywane jako "Athlon64 compatible" bo 64-bitowa technologia Intela poszła dosłownie do śmietnika (słusznie bądź nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie Intel też wprowadził 64 bitowe procesorki nazywają się EMT64T i są nawet fajowe ^^.
Ale procesor to tylko procesor ja koreańczykom niezaufam bo popatrzcie na ich warunki pracy jak on zasówa 15 godzin dziennie to czy coś mu się nieprzytrafi złego ........ niewiadomo ale teraz AMD się zrobił taki sławny,że to się odbije na portwelach milionów ludzi :-(.Jużnipisze bo co zadużo to niezdrowo :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy komp mialem z wspaniałym K6/2 500Mhz (nie do zdarcia), pozniej durona 1000 a teraz sempron 2500+. intela nawet nie zamierzam testowac, wielu znajomym szybko"poległy" a dodatkowo cena w porównaniu do takiego semprona (wiem ze pentium 4 EE jest lepszy...:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że ja procki mam akurat na zmianę: 286 - Intel, 486 - AMD, Pentium 2 - Intel, Athlon XP - AMD. W tym roku zrobiłem wyjątek i przerzuciłem się na Motorolę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wam powiem, że AMD ma problemy z przegrywaniem filmów i innych rzeczy może ujmiemy to tak ,że AMD jest dla ludzi co niepotrzebują niczego przegrywać i poprawiać . Ja osobiście to komputer mój przez 3 lata codziennie chodzi jak nie ggra to kopie bezpieczeństwa i nigdy niemiałem na intelu tak żeby coś mi siadło :-). Może AMD żeczywiście się poprawił,ale patrząc na cenę już mi się go nieopłaca kupować bo taki Celeron z płytą Asrok sprawdzałem wychodzi 430 zł to niedużo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD wyparlo Intela z domowych kompow, bo po prostu jest tansze. Procki AMD sa tansze i bardziej wydajne w grach - kazdy sobie przeliczy i mu wyjdzie.
Co do 64 bitow - oczywiscie kupowac. Teraz roznica w cenie to kilkanascie zlotych. Natomiast zastosowanie 64 bitow jak narazie nie ma miejsca, bo na Windows XP 64 nie dziala zbyt wiele programow i sterownikow. Ja mam tuner TV i za nic nie da sie go wlaczyc. Wiele programow, ktorych uzywam tez ma problemy. Na 64 bity trzeba jeszcze jednak poczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 09:05, Bobo napisał:

AMD wyparlo Intela z domowych kompow, bo po prostu jest tansze. Procki AMD sa tansze i bardziej wydajne w grach - kazdy
sobie przeliczy i mu wyjdzie.
Co do 64 bitow - oczywiscie kupowac. Teraz roznica w cenie to kilkanascie zlotych. Natomiast
zastosowanie 64 bitow jak narazie nie ma miejsca, bo na Windows XP 64 nie dziala zbyt wiele programow i sterownikow. Ja
mam tuner TV i za nic nie da sie go wlaczyc. Wiele programow, ktorych uzywam tez ma problemy. Na 64 bity trzeba jeszcze
jednak poczekac...


Ale AMD wcale niejest tańszy looknij sobie np na www.isklep.pl i cena jest nawet podobna a taki celeron 2.8 możesz kupić za ok 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc proszę
o to konfig domowego piecucha:

CPU: Celeron 2,40 ~ 2.80 GHz
VGA: ATI Sapphire Radeon 9800pro (256bit) 128MB
RAM: 1024MB Dual Channel (4x256)
MB: Fic I865P-Ultra VL13
SB: Creative Sound Blaster 24Bit
HDD: 2x80Gb Maxtor (8-MB Cash)
DVD-ROM / CD-R/RW ( Liteon)
Windows XP Home SP2
Klawiatura i mysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować