Zaloguj się, aby obserwować  
KaRkAsZo

Antywirus Norton 2008

9 postów w tym temacie

Jak wyżej, dostałem tego antywirka wraz z PC rok temu, a kończy mi się właśnie okres użytkowania... i problem jest taki, że to bardzo fajny program, ale... 120 zł za kolejny rok? Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Program jest ciekawy i na pewno istnieje w czołówce programów antywirusowych, ale szczerze, to nie opłaca się. Mimo dobrych sygnatur, jest to raczej zmarnowany potencjał. Zużywa zdecydowanie za dużo czasu procesora.
Lepiej zainwestować w Nod''a, lub Kasperskiego (najnowsze wersje). Oba mają 30 dniowe triale, więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 21:23, sirdoom napisał:

Program jest ciekawy i na pewno istnieje w czołówce programów antywirusowych, ale szczerze,
to nie opłaca się. Mimo dobrych sygnatur, jest to raczej zmarnowany potencjał. Zużywa
zdecydowanie za dużo czasu procesora.
Lepiej zainwestować w Nod''a, lub Kasperskiego (najnowsze wersje). Oba mają 30 dniowe
triale, więc nie ma problemu.

a ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie antywirusy mają podobny przedział cenowy. Wszystko zależy od sklepu, ale koszta nie przekraczają raczej 130 zł. Moim zdaniem warto się zastanowić właśnie nad Nod''em i Kasperskim. Koniecznie jednak zobacz, który ci bardziej odpowiada, bo oba różnią się diametralnie w zakresie ustawień i możliwości. Osobiście polecałbym Kasperskiego, ale znam kilku zwolenników Nod''a, którzy za nic w świecie by nie zmienili antywira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 22:02, sirdoom napisał:

Wszystkie antywirusy mają podobny przedział cenowy. Wszystko zależy od sklepu, ale koszta
nie przekraczają raczej 130 zł. Moim zdaniem warto się zastanowić właśnie nad Nod''em
i Kasperskim. Koniecznie jednak zobacz, który ci bardziej odpowiada, bo oba różnią się
diametralnie w zakresie ustawień i możliwości. Osobiście polecałbym Kasperskiego, ale
znam kilku zwolenników Nod''a, którzy za nic w świecie by nie zmienili antywira.

A ja z kolei słyszałem, że Norton 2009 jest już tak dopakowany, że hej. Łatwy do obsługi dla takiego laika jak ja, ale... średnio co miesiąc jest awaria nie do naprawienia, problem znika po formacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... decyzja zawsze należy do ciebie. Ale daj obu proponowanym przeze mnie szansę. Wszystkie antywirusy (nawet Norton) mają 30-dniowe wersje próbne. Norton może być prosty w obsłudze, ale z własnego doświadczenia wiem, że Kaspersky > Norton, właśnie z powodu ustawień, bo w Kasperskim możesz zmienić i zdefiniować więcej (o Nodzie wiem tyle ile słyszałem od kolegów).
Pamiętaj, że trial nic nie kosztuje, a ograniczenia sprowadzają się tylko do braku autoupdate i automatycznej decyzji co zrobić z zainfekowanym plikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 22:23, sirdoom napisał:

Wiesz... decyzja zawsze należy do ciebie. Ale daj obu proponowanym przeze mnie szansę.
Wszystkie antywirusy (nawet Norton) mają 30-dniowe wersje próbne. Norton może być prosty
w obsłudze, ale z własnego doświadczenia wiem, że Kaspersky > Norton, właśnie z powodu
ustawień, bo w Kasperskim możesz zmienić i zdefiniować więcej (o Nodzie wiem tyle ile
słyszałem od kolegów).
Pamiętaj, że trial nic nie kosztuje, a ograniczenia sprowadzają się tylko do braku autoupdate
i automatycznej decyzji co zrobić z zainfekowanym plikiem.

No tak, ale zastanawiam się, czy w ogóle chcę antywirusa. Od roku na moim kompie (odpukać :D ) były tylko tracking cookies, a tak to nic. Mam Vistę 32bit i IP wewnętrzne... oraz używma FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może zainteresujesz się Avastem? Jest darmowy i przez wielu uważany za lepszy nawet od Nortona. Jakiś antywirus musi zawsze być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 22:30, sirdoom napisał:

W takim razie może zainteresujesz się Avastem? Jest darmowy i przez wielu uważany za
lepszy nawet od Nortona. Jakiś antywirus musi zawsze być...

Nie nie nie! Avast wykrywał na poprzednim PC wirusy których nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować