Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SEGA będzie dalej tworzyć gry dla dorosłych na Wii

19 postów w tym temacie

Świetnie. Myślę jednak, że problem polega głównie na tym, że gracze hardcore mają najczęściej jeszcze inną platformę do grania i jeśli chodzi o gry... "poważne" (z braku lepszego słowa, krwawej sieki na lewo i prawo nie nazwę ambitną) no większy wybór jest na innych platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na pewno miła wiadomość dla pośiadaczy WII ale ci którzy lubią gry 18+ to na pewno posiadają konsole konturencji ;) ale kto nie spróbuje to nie będzie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że WII nie stanie się platformą dla poważnych gier, bo to akurat nie jest domena N. Poza tym - nie oszukujmy się. Gry na WII wyglądają paskudnie a ciężko jest się wkręcić w klimat, jeśli archaiczna grafika wchodzi nam w paradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 16:05, palpatine napisał:

Gry na WII wyglądają paskudnie a ciężko jest
się wkręcić w klimat, jeśli archaiczna grafika wchodzi nam w paradę.

Ja nie mam problemu z "wkręceniem" się w klimat gier z PS2 pomimo iż grafika jest gorsza niż na Wii... nie mówiąc o DC, N64, czy PSX...

A co do MadWorld prawda jest taka, że ta gra nie miałaby szans na żadnej konsoli.. jest zbyt niszowa, podobnie zresztą jak No More Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 17:20, DoomnY napisał:

IMO userzy Wii za kilka lat osiągną 18tkę i zaczną rozglądać się za poważniejszym towarem.
Tylko wydaję mi się, że Japończycy wszyscy są dziećmi :P

Problem w tym, że w gry 18+ grają głównie dzieci, dlatego ci którzy teraz mają poniżej 18, a grają na Wii są najwidoczniej nad wyraz dojrzali i nie będą zmieniać konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój - z polskimi psuedo-graczami nie ma się co wdawać w dyskusję, szczególnie na temat dorosłości produkcji ze znaczkiem 18+ i tym kto w to gra.

Co warto podkreślić - na Wii można sobie pozwolić na eksperymenty dzięki niższym kosztom produkcji. Ma się ukazać na tą konsolę kilka ciekawych horrorów (a taki Fatal Frame już jest, tylko poza "dziecinną" Japonię nie wyjdzie) w tym co najmniej jeden bez walki (Silent Hill). Jak to wszystko wyjdzie w praniu to się okaże ale i tak Wii powinno się kupować przede wszystkim dla tytułów od Nintendo - reszta to miłe dodatki (choć Capcom też ładnie panoszy się na Wii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gry na WII wyglądają paskudnie"

To, że nie wyglądają realistycznie, nie znaczy że wyglądają brzydko. Przykładem może być tutaj genialny MadWorld, którego screena możesz podziwiać w newsie. Grafika, choć prosta, to moim zdaniem jest ładniejsza niż w "hiciorach" takich jak Uncharted 2, Killzone 2, czy Crysis. Zresztą, wymagającemu graczowi bardzo realistyczna grafika potrzebna do szczęścia nie jest (no, chyba że do symulatorów, w celach oczywistych) - gameplay rekompensuje wszelkie niedostatki. No, chyba że jest się mainstreamową owieczką...

"a ciężko jest się wkręcić w klimat, jeśli archaiczna grafika wchodzi nam w paradę."

Padłem. Zarzucę może kilkoma tytułami, w które od czasu do czasu ciupciam - Diablo, Diablo II, Ultima Online, Unreal Tournament, Baldur''s Gate, Planescape: Torment, Fallout 2. Wciągają niesamowicie, choć graficznie mooocno odbiegają od dzisiejszych standardów. Mogę podać przykłady nowszych gier, jeżeli oczywiście zechcesz, ale myślę że te wystarczyły aby podważyć twoją teorię, mainstreamowa owieczko.

DoomnY

"IMO userzy Wii za kilka lat osiągną 18tkę i zaczną rozglądać się za poważniejszym towarem. Tylko wydaję mi się, że Japończycy wszyscy są dziećmi :P"

Najwidoczniej twój światopogląd jest bardzo ograniczony, a twoja wypowiedź nie jest nawet na poziomie gimnazjalisty. Od kiedy Wii to konsola dla dzieci? Wii to konsola dla każdego, innowacyjne sterowanie pozwala każdemu cieszyć się grami. Poza tym jest to maszynka wprost idealna na imprezy, nawet największe zrzędy bawią się nią niesamowicie dobrze. Co masz na myśli mówiąc "poważniejszy towar"? Określenie, którego użył hallas idealnie do ciebie pasuje.

Wracając do tematu, wiadomość bardzo mnie cieszy. Należę do tej "niszy" posiadaczów Wii, którzy dobrze bawią się zarówno przy Wii Sports, jak i przy takim Dead Rising: Chop Till You Drop. Na mojej liście znajdują się już Resident Evil: The Darkside Chronicles, Resident Evil 4, i MadWorld właśnie. Mam naprawdę głęboko wieści o tym, że te gry słabo się sprzedają, bo mnie jako gracza kompletnie to nie obchodzi - ważne, że powstają i powstawać będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 20:11, Diabolicus napisał:

Wracając do tematu, wiadomość bardzo mnie cieszy. Należę do tej "niszy" posiadaczów Wii,
którzy dobrze bawią się zarówno przy Wii Sports, jak i przy takim Dead Rising: Chop Till
You Drop. Na mojej liście znajdują się już Resident Evil: The Darkside Chronicles, Resident
Evil 4, i MadWorld właśnie. Mam naprawdę głęboko wieści o tym, że te gry słabo się sprzedają,
bo mnie jako gracza kompletnie to nie obchodzi - ważne, że powstają i powstawać będą.


A powinno Cię obchodzić, bo jak Dead Space na Wii zaliczy klapę to wątpię, żeby ktoś podejmował się tworzenia kolejnych gier 18+ wysokobudżetowych. Dodam, że w Polsce ludzi jak Ty, którzy siekają w poważne gry na Wii jest 500-1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 23:31, DoomnY napisał:

Dodam, że w Polsce ludzi
jak Ty, którzy siekają w poważne gry na Wii jest 500-1000.


z ciekawosci poprosze o zrodlo tych danych bo sa nieprawdopodobnie niskie.

Dnia 13.08.2009 o 23:31, DoomnY napisał:

A powinno Cię obchodzić, bo jak Dead Space na Wii zaliczy klapę to wątpię, żeby ktoś
podejmował się tworzenia kolejnych gier 18+ wysokobudżetowych.


Ty z tych co potrzebuja CryEngine3 i masy licencji aby sie dobrze bawic ? budzet nie zawsze idzie w parze z jakoscia gry. To co obecnie oferuje SEGA bardzo mi odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry na Wii, które chcesz sobie kupić są dostępne w Polsce?

Crysis uważam za grę przereklamowaną i nudną, poza tym nie gram na PC. Grafika taka sobie. Szczerze to fajerwerki graficzne odstawiam na dalszy plan, preferuję solidny gameplay i dobrą fabułę bo inaczej śpię, dlatego taki Gears 2 raczej mnie nie zachwycił, Killzone 2 też nie. Mistrzostwem świata jest dla mnie saga Half-Life - jest coś takiego na Wii to może sobie kupię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem w topicu: "SEGA będze dalej tworzyć gry dla dorosłych na Wii" to myślałem że chodzi o prawdziwe gry dla dorosłych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 23:31, DoomnY napisał:

A powinno Cię obchodzić, bo jak Dead Space na Wii zaliczy klapę

Mam nadzieję, że zaliczy. Rail-shooterów porządnych na Wii mamy już co najmniej dwa. Trzeci będzie pod koniec roku. Mam szczerą nadzieję, że gra EA sprzeda się słabo między innymi dlatego, że nie wytrzyma konkurencji w postaci nowego Resident Evil.

Dnia 13.08.2009 o 23:31, DoomnY napisał:

to wątpię, żeby ktoś
podejmował się tworzenia kolejnych gier 18+ wysokobudżetowych.

Capcom nie popuści a w zasadzie Nintendo i Capcom wystarczy - patrząc na moje gry to tylko dwie mam od innych producentów, Tenchu i Guitar Hero, z czego ta pierwsza to jest największa kicha w jaką grałem w ciągu ostatnich lat.

Dnia 13.08.2009 o 23:31, DoomnY napisał:

Dodam, że w Polsce ludzi
jak Ty, którzy siekają w poważne gry na Wii jest 500-1000.

W ogóle Polska to zadupie konsolowego świata a na mapie znajdującej się w siedzibie Nintendo na terenie naszego kraju znajduje się napis Germany. A poważne gry to jakie? Krew + grafika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 01:25, DoomnY napisał:

Wszystkie gry na Wii, które chcesz sobie kupić są dostępne w Polsce?


20lat temu to bylby problem ale w dziesiejszych czasach ? sprowadzasz gry z calego swiata nie wstajac z fotela - wysilek jak cholera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 10:47, EmperorKaligula napisał:

sprowadzasz gry z calego swiata
nie wstajac z fotela - wysilek jak cholera ;)

Kłamiesz - trzeba drzwi kurierowi otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funkcja ''odpowiedź'' nie chce działać, a więc:

-> DoomnY

"A powinno Cię obchodzić, bo jak Dead Space na Wii zaliczy klapę to wątpię, żeby ktoś podejmował się tworzenia kolejnych gier 18+ wysokobudżetowych."

Normalnego gracza wyniki sprzedaży obchodzić nie powinny - dlatego mnie kompletnie nie ruszają. Często służą one za argument, którego używają fanboy''e. Poza tym, spójrz tylko na tytuł newsa - zarówno SEGA jak i Capcom oświadczyły, że będą dalej tworzyć gry 18+ na Wii. Popatrz też na, jak najbardziej zaadresowane dla dorosłych graczy, gry wychodzą ekskluzywnie na Wii. MadWorld, Resident Evil: Darkside Chronicles, Resident Evil: The Umbrella Chronicles, Resident Evil Archives: Resident Evil (o ile pamiętam remake pierwszej części RE), Dead Rising: Chop Till You Drop, Dead Space Extraction, The House of the Dead: Overkill, Discipline... Na Wii ukażą się również najlepsze FPSy ostatnich lat - obie części Modern Warfare. To tylko parę znanych mi tytułów.

"Dodam, że w Polsce ludzi jak Ty, którzy siekają w poważne gry na Wii jest 500-1000."

Czuję się wyróżniony. :D

A tak na serio - mam się śmiać, czy płakać? Posługując się przykładem Polski, użyłeś prawdopodobnie najgorszego z możliwych przykładów. Cytując hallas''a - "Polska to zadupie konsolowego świata". Więc jak, dalej będziesz upierał się przy swoim, o doomny posiadaczu PS3 z klapkami na oczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować