• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz19

Zasilacz Chieftec CFT-850G-DF.

Pytanie

Witam, co myślicie o zasilaczu chieftec CFT-850G-DF ? Czy jest cichy, czy dobrze trzyma napięcie ? Czy ogólnie go polecacie ?
Jeśli ktoś się będzie pytał dlaczego taki właśnie, o takiej mocy, to dlatego:
Procesor: Core 2 Quad q9550;
Karta graficzna: 2x geForce GTX260 w SLI;
Dysk: WD Caviar Black 500GB 32MB Cache (później dojdzie drugi do RAID:));
Pamięci RAM: CORSAIR Dominator 2GB (2x 1024gb) 1066MHz (później dojdzie następna para i będzie 4GB);
Płyta główna: EVGA nForce 750i SLI FTW;
NO I ZASILACZ, chciałbym ten, ale jeśli macie jakieś inne lepsze propozycje w tej samej cenie to poprosiłbym o przedstawienie :)
DLA ZAINTERESOWANYCH LINK DO ZASIŁKI:
] http://www.komputronik.pl/index.php/product/46065/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Chieftec_%28CFT-850G-DF%29_850W.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Świetny wybór,jeśli masz tyle $$ to bierz bez zastanowienia,Chieftec to jak dla mnie super firma,cichy,wydajny,dobrze 3ma napięcie, no ale to 850 w spokojnie pociągnie wszystkie twoje podzespoły,ba bardzo dużo napięcia jeszcze zostanie do wykorzystania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
Ten komp nie zeżre więcej niż 550W mocy....To nie CrossfireX, czy Skulltrail, żeby pakować blisko kW monstra ;) Ale co do samego zasilacza, to Chieftec w tej klasie sprzętu jednak nie jest już tak super (sprawność ok. 80%, podczas gdy czołówka ma ponad 90):
Corsair 750W - niech o jego jakości świadczy fakt, że utrzymał kompa, który brał ponad 750W mocy...(2xHD4870X2 i inne high endowe części).
Be-Quiet 750W Dark Power
Tagan 800W (TAGAN TG800-ITZ 800W)
Te zasilacze ważą średnio 3.5kg, więc filtrów i zabezpieczeń jest w nich peeeeełnooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no właśnie ziptofaf, polecasz mi tą 750-tkę od CORSAIR''a. Też się zastanawiałem czy ją brać, lecz myślałem że nie wystarczy mocy na tą konfigurację. Więc mówisz, że CORSAIR 750W wystarczy tak ? Aha no i wyczaiłem jeszcze taki zasilacz:
LINK: http://www.komputronik.pl/index.php/product/65746/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Corsair_CMPSU-850TXEU_-_850W.html
TYLKO CENA GDZIE JA KUPUJĘ JEST W GRANICACH 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
Nie widzę sensu kupowania zasiłki o tej mocy. Sam mam podkręconego do oporu Q9300 i 2xHD4850. Wszystko stabilnie działa na 600W Be-Quiecie. 850W pasuje do konfiguracji wieloprocesorowych (typu Skulltrail) wyposażonych w dodatku w 3-way SLI, czy CrossfireX. W innym przypadku nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować