• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Iiyama

Windows i sprzęt. Niestety niepodpada ani pod działke windowsową ani pod sprzętową ........poprostu jeden wielki problem

Pytanie

Cze.
Jako że mam pod swoją opieka kompy paru znajomych muszą spytać....osobno
Jest sytuacja następująca u znajomych sprzet jest rózny(tzn od 450MHz p potwory 3.2GHz) ale winda którą raz za jakiś czas któremuś stawiam chodzi średnio rok. Ale mam problem z kompem u mnie w pracy. Otóż ciągle sam z siebie się on restartuje ot ni zgruchy ni pietruchy reset.
Instalowałem winde na setki sposobów ale że tak powiem jaka filozofia w instalacjii windowsa....no żadna :{{{{.
Co może być powodem niestabilnoście tego jednego kompa.

A i najwazniejsze żaden z znajomych nie posiada sprzętu opartego o AMD czy chipsety VIA.
Wszyscy korzystają z Intela.
Jednakowoż ten komp o którym piszę jest właśnie na AMD i Via.

Czy jest możliwe żeby elemęty z których on został złożony tak bardzo się nielubiły.
(nie ja go składałem)


(Osobiście posiadam także intela i zawsze miałem intela i jest super.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

31 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Problemy z zasilaniem. Albo źle umocowana w slocie pamięć / karta graficzna / obluzowany kabel.
Probonuję na początek rozkręcić (jeśli jest taka możliwość) i podociskać co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a nie masz problemow z zasilaniem? czasami jak jest kiepski zasilacz, to sobie nie radzi z mikro skokami napiecia no i sa resety. ja to w pracy zaobserwowalem golym okiem - wystarczy ze bedzieminimalny zanik napiecia i kikla kompow robi rest, ale nie wszystkie - niektorym to wogole nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2006 o 18:43, Krejt napisał:

Problemy z zasilaniem. Albo źle umocowana w slocie pamięć / karta graficzna / obluzowany kabel.
Probonuję na początek rozkręcić (jeśli jest taka możliwość) i podociskać co trzeba.


rozkręcałem czyściłem dociskałem nic totalnie nic...ciągle jest to samo
Grzać to się niegrzeje aż tak bardzo jedynym problemem jest tylko ta pierońska niewyjaśniona niestabilnosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2006 o 18:39, S.V.P.A.M napisał:

/.../
Czy jest możliwe żeby elemęty z których on został złożony tak bardzo się nielubiły. /.../

Na 90 % siada zasilacz, zwłaszcza, jak restartuje "bez powodu" albo tuż po starcie. Tak jak pisał Penny, nawet jak ma UPS, to też restartuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2006 o 18:43, penny napisał:

a nie masz problemow z zasilaniem? czasami jak jest kiepski zasilacz, to sobie nie radzi z
mikro skokami napiecia no i sa resety. ja to w pracy zaobserwowalem golym okiem - wystarczy
ze bedzieminimalny zanik napiecia i kikla kompow robi rest, ale nie wszystkie - niektorym to
wogole nie przeszkadza.


Zasilacz jest full wypas....chieftek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a jak nie mozesz do upsa, to wejdz do biosu i ustaw opcje zeby po odzyskaniu zasilania sie nie wlaczal tylko pozostal wylaczony. dzieki temu jest szansa, ze jesli problem jest z dostawa pradu, to przy kolejnym resecie komp sie nie odpali tylko zostanie wylaczony. jesli to nastapi to na 100% problem jest z pradem. niestety przy mikro skokach napiecia nie zawsze to dziala i czasami mio ustawienia tej opcji na pozostawienie koma wylaczonym on i tak potrafi sie odpalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam też taki problem. wymieniam komputer i chcę mieć dwa dyski (stary i nowy), ale na jednym jest windows. To czy mógłbym podłączyć ten dysk do systemu i bez problemów rozpocząć pracę? Ktoś mi móił, że Windows "nie rozpozna" systemu i go odrzuci, czy to prawda? Nie chcę mi się po prostu instalować ponownie, bo to długo trwa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2006 o 18:48, S.V.P.A.M napisał:

> /.../> Zasilacz jest full wypas....chieftek

Chieftec też może się popsuć. A ja miałem trzy razy takie serie niewyjaśnionych restartów i za każdym razem był to objaw kończenia się zasilacza. Czasem też, jeśli to WinXP, to mu sterowniki do karty graficznej przeszkadzają, ale to odpada, bo sam windę stawiałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sprawdz pamiec i plyte glowna, przerabialem cos takiego z soltekiem, kupilem nowa pamiec i zaczely sie problemy, musialem w biosie zmienic ustawienia , a na koienc i tak sie okazalo ze plyta szwnakowala i ostatecznie padla ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2006 o 19:00, Budyn napisał:

Mam też taki problem. wymieniam komputer i chcę mieć dwa dyski (stary i nowy), ale na jednym
jest windows. To czy mógłbym podłączyć ten dysk do systemu i bez problemów rozpocząć pracę?
Ktoś mi móił, że Windows "nie rozpozna" systemu i go odrzuci, czy to prawda? Nie chcę mi się
po prostu instalować ponownie, bo to długo trwa :]

w watku o problemach z kompem o tym bylo.
nie chodzi o to, ze odrzuci, tylko poprostu 3/4 sprzetu sie bedzie musialo zainstalowac na nowo i jest ryzyko, ze bedziesz musial dokonac ponownej aktywacji systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2006 o 19:09, penny napisał:

> Mam też taki problem. wymieniam komputer i chcę mieć dwa dyski (stary i nowy), ale na
jednym
> jest windows. To czy mógłbym podłączyć ten dysk do systemu i bez problemów rozpocząć pracę?

> Ktoś mi móił, że Windows "nie rozpozna" systemu i go odrzuci, czy to prawda? Nie chcę
mi się
> po prostu instalować ponownie, bo to długo trwa :]
w watku o problemach z kompem o tym bylo.
nie chodzi o to, ze odrzuci, tylko poprostu 3/4 sprzetu sie bedzie musialo zainstalowac na
nowo i jest ryzyko, ze bedziesz musial dokonac ponownej aktywacji systemu.

Tak, tylko chodzi mi o to, że zostanie ten dysk dodany do do nowego komputera i nie wiem czy wszystko będzie sprawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jesli to quem to będzie potrzebna dodtkowa aktywacja (i to przez telefon z okłamywaniem osoby po drugiej stronie) otór przywiązuje sie on do płyty głównej, i po jeje wymianie (a jak wymieniasz kompa to i płyte) licencja wygasa (i to niezależnie od tego z czym kupiłeś tego windowsa) jedyny sposób to wkręcenie rejestracji telefonicznej żę owszem, wymieniałeś karta graficzną,scieciową, twardziela itd ale płyta główna jest ta sama.
ps niewiem co na takie oszóstwo powie sąd, nigdzie w "oficialnych" paragrafach o tym przywiązaniu sie licjido płyty głównej nie ma mowy (jest to bodajrze w faq, ale takowe nie ma mocy prawnej). dodatkowo oczywiście sobie znajdzie i zainstaluje wszystko od nowa, ale ruszyć powinien (jak już go aktywujesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2006 o 19:26, sig. napisał:

jesli to quem to będzie potrzebna dodtkowa aktywacja (i to przez telefon z okłamywaniem osoby
po drugiej stronie) otór przywiązuje sie on do płyty głównej, i po jeje wymianie (a jak wymieniasz
kompa to i płyte) licencja wygasa (i to niezależnie od tego z czym kupiłeś tego windowsa) jedyny
sposób to wkręcenie rejestracji telefonicznej żę owszem, wymieniałeś karta graficzną,scieciową,
twardziela itd ale płyta główna jest ta sama.
ps niewiem co na takie oszóstwo powie sąd, nigdzie w "oficialnych" paragrafach o tym przywiązaniu
sie licjido płyty głównej nie ma mowy (jest to bodajrze w faq, ale takowe nie ma mocy prawnej).
dodatkowo oczywiście sobie znajdzie i zainstaluje wszystko od nowa, ale ruszyć powinien (jak
już go aktywujesz).

To jednak wolę się pomęczyć z instalacją ponowną :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2006 o 20:03, Budyn napisał:

To jednak wolę się pomęczyć z instalacją ponowną :]

na aktywacje oem reinstalacja nie pomoże, w tym kodzie który podajesz przez telefon/wysyła sie internetem jest zaszyfrowany miedzy innymi numer płyty głównej (i stąd ten sposób na wymiane róznych podzespołów ale nie płyty, nie są w stanie ocenić co wywołało aż tak duże zmiany). no chyba że masz wersje retail (szczeżę wątpie,cena 3x wyższa niż oem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy ten komp nie jest wyposazony w plyte glowna firmy ECS? jesli tak to nie jest dziwne ze co pewien czas crashuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To moze i ja znajde tu pomoc jak juz sie tylu doswiadczonych ludzi wypowiada?
Troche przydługawy post ale opisuje problem :(

Gry zazwyczaj się włączają ale po kilku minutach wyrzuca mnie do windowsa z wiadomością o treści "Wystąpił problem z aplikacją xx.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty" i tak jest z wiekszością programów. Czasem gra wysypuje się i wyskakuje informacja od Catalistów z treścią "VPU Recover has reset your graphic accelerator as it was no longer responding to graphic driver commands" a poniżej "Please tell ATI Technologies about this problem" i "The generated error reportcontains only system information such as driver version, AGP settings, graphic frame buffer size, etc.that will be used to analyze the problem. This report will be treated as anonymous."

Następne np. przy grze w Warcrafta to:

This application has encountered a critical error:

FATAL ERROR!

Program: e\warcraft 3\war3.exe
Exception: 0xC0000005 (ACCESS_VIOLATION) at 001B:6F050B2B

The instruction at ''0x6F050B2B'' referenced memory at ''0x00000008''.
The memory could not be ''read''.

Press OK to terminate the application.

I tu sie konczy gra w Warcrafta..


Inny problem to przy włączaniu komputera wyświetla się
"WORNING! Now system is in safe mode.
Please re-setting CPU frequency in the CMOS."

Czasem komputer sam się restartuje a niekiedy na bardzo krutki czas pojawia sie niebieski ekran z jakimiś napisami a po ponownym właczeniu systemu wyskakuje okienko z już dobrze znanymi przeprosinami od Microsftu i informacja, że nastąpił "krytyczny błąd systemu" czy jakos tak i system odzyskał stabilność.
System już przeinstalowywałem po radach wielu osób, mialem 2 wersje (polską i angielską) na innych komputerach chodzą jak należy a tu dalej te same błędy więc doszedłem do wniosku, że to wina sprzętu (lub mojego złego doboru jednych części do innych) więc oddałem komputer do serwisu. Pan w serwisie przetrzymał mi sprzęt 2 tygodnie i na konicu powiedział mi, że komputer się włącza, wyłącza bez problemu i nie wykrył żadnych błędów.

Mój sprzęt to:

AMD Athlon 64 3500+ (Venice) Socket 939

Płyta główna:
Abit AN8 SLI Socket 939 Motherboard
AMD Athlon 64/64FX Socket 939 CPU Support
ABIT uGuru Technology

Pamięc:
Kingston 1024MB PC3200 DDR 400MHz (2x512)

Karta graficzna:
Sapphire Radeon X800 256MB PCIe w/DVI/TV

Karta dziwiękowa:
Creative Labs SoundBlaster Live 24 bit

Dysk:
Seagate Retail 80GB EIDE HD 7200/8

Napędy (chyba nieistotny):
LiteOn Combo Drive...

Zasilacz:
MGE Vortex 600W Black Aluminum 24 Pir Po


Krew mnie zalewa gdy niemoge sobie w nic pograć na takim sprzęcie, w nic! Zadne Warcrafty, Quaiki czy Toca, no wszystko sie pierniczy po kilku minutach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmm, na grafice masz wiatrak czy sam radiator? przy zamknietej obudowie sam radiator nie wystarcza...

nie bawiles sie w przekrecanie proca? z ostatniego opisanego bledu wynika ze jest cos nie tak w biosie - pan z serwisu sie nie postaral - prawdopodobnie zostawil swoje eksperymenty... mozna tylko zgadywac, najprosciej bylo by sprawdzic kawalek po kawalku ale nie kazdy ma taka mozliwosc. ja bym zaczął od zabawy w biosie, potem wymiana karty graf na jakas nvidi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować